0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #480 -: Април 27, 2013, 14:54:32 pm »
draga_d, както заради многото фоликули тестовете за овулация няма да дадат коректен резултат, така е възможно и ако има овулация БТ след това да не е постоянна. При стимулираните цикли просто БТ може да е подвеждаща.
Друг е въпроса, че при стимулация дори и да има обещаващи фоликули те просто трябва да се проследят. Има случаи в които просто не се пукат, в други може да станат прекалено много и да овулират всичките, в трети просто да не пораснат. Ако не се проследи какво се случва, се пият на празно едни лекарства, ако лекарството не даде желания резултат трябва да се смени с друго. С две думи много са нещата, но все такива че лекар трябва да прецени.

Не ги разбирам тези лекари, които започват една стимулация и не я проследяват докрай.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #481 -: Април 30, 2013, 19:22:02 pm »
Здравейте ,
Днес направих ЦС - неприятна манипулация, но почти не ме боля- усетих само нещо като две боцвания при вливането на веществото съответно в лявата и дясната тръба. Снимката е много добра.
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #482 -: Май 01, 2013, 15:39:18 pm »
zdraveite.pravim opiti za beb4e.minaliq mesec cikala mi doide na 27.03 , sega mi zakasnqva.na 27 polu4ix leko zacapvane,v4era sa6to.v4era napravix test ,no toi se okaza otricatelen.dali rano napravix testa i az neznam.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #483 -: Май 01, 2013, 23:02:02 pm »
Ирена радвам се че резултатите от снимката са добри.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #484 -: Май 02, 2013, 11:23:03 am »
zdraveite.pravim opiti za beb4e.minaliq mesec cikala mi doide na 27.03 , sega mi zakasnqva.na 27 polu4ix leko zacapvane,v4era sa6to.v4era napravix test ,no toi se okaza otricatelen.dali rano napravix testa i az neznam.
Възможно е да е рано,зависи от овулацията,по принцип цикъла като часовник ли ти е?Ако да отиди за кръвен тест,резулататите няма да те излъжат,ако не поне изчакай да станат 10 дни закъснение и пка направи тест,и ако още го няма и теста пак е отрицателен отиди на лекар!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #485 -: Май 02, 2013, 14:04:58 pm »
cikala mi e redoven.Dnes pak imam leko zacapvane.Dnes e 5-ti den ot kakto mi zakasnqva.

Бел. мод. Пиши на кирилица или ползвай Кредор.
« Последна редакция: Май 02, 2013, 23:48:20 pm от radosttinka »
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #486 -: Май 02, 2013, 14:25:40 pm »
Отиди си пусни кръвен тест,кървене,зацапване,ако има бременност,дори и да нчма е много опасно!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #487 -: Май 02, 2013, 16:06:13 pm »
Здравейте момичета,

вече много се обърках с всичката тая стимулация и дуфастон и О и БТ...този месец ме стимулираха с клостилбегит от 3 ден за 5 дни по 1 т. И гледайки си графиката не съм сигурна имало ли е О или не. Трябваше на 15 ден да започна дуфастон, но тъй като температурата не беше се повишила се обадих на доки и той каза да изчакам покачване или ако не се покачи да го почна от 18 ден. така и направих днес го почнах. Случвало ли се е на някоя от вас като пие клостилбегит да стане влагалището по сухо, аз имам чувството че пресъхнах /извинявам се за израза/ изведнъж. И при кекс пак така ужасно е, взех си глайтгелен иначе е ужасно. Момичета възможно ли е въпреки стимулацията да няма О?


Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #488 -: Май 02, 2013, 23:45:54 pm »
draga_d, възможно е при стимулация да няма овулация. Аз имам две такива стимулации (едната с Клостилбегит, другата с Меногон), но моя лекар проследяваше цикъла от - до.
Както писах и по-рано, при стимулация няма как да се ориентираш по БТ, трябва си преглед с ултразвук.
Аз не съм имала проблем със сухота във влагалището при стимулация, даже обратното.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #489 -: Май 05, 2013, 09:08:43 am »
Христос Възкресe,момичета!Нека Великденските празници бъдат изпълнени с радост и много щастливи изненади! Желая Ви много мир и надежда, сбъднати пролетни обещания и щастливи нови спомени! Нека този Великден бъде специален за всички Вас!И не на последно място много :bfp: :bighug: :bighug: :bighug:



Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #490 -: Май 06, 2013, 20:18:46 pm »
Мери, ние с теб май пак сме с един график :) И на мен на 21-ви ми дойде. вчера и днес (16-ти ден) тестовете за О са ми положителни,  като днес май е по-наситен.
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #491 -: Май 06, 2013, 22:20:26 pm »
Ирена аз този месец пропуснах тестовете ориентирам се по предните месеци,и меря БТ,но си мисля 4е термометъра ми се прецака изтарвах го единия ден,но квото стане този месец съм го дала малко по свободно. :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #492 -: Май 08, 2013, 19:44:24 pm »
Здравейте, момичета! И аз да споделя в тази темичка...
Ние правим опити от септември, което са си 6-7 месеца. Хормоните ми са в норма, април правих и ЦС и там всичко е наред, имах много тънка лигавица, но доки оправи и това. Оказа се, че главният проблем е подвижността на сперматозоидите - 34%.
Този месец на 5,7 и 9 ден от М ще ме стимулира  с мерионал и дано чудото стане.
Иначе най- вероятно ще правим инсеминация. Според вас има ли шанс с тази подвижност да се получат нещата? Много ще се радвам, ако дадете мнение  :bighug:
И на всички бебеправещи УСПЕХ!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #493 -: Май 09, 2013, 17:05:25 pm »
Здравей sissy_,

Аз мисля, че има шансове, ако правите инсеминация, да се случи чудото, което чакате, но разбира се това е само мое мнение. Може би другите момичета, които имат повече опит ще ти кажат по конкретно.
Стискам палци и се надявам да получим добри новини от теб, не се отчайвай, чудото се случва, когато май-малко очакваш.

А аз момичета си смених лекаря и утре съм на преглед при новия. Дано всичко е ок и на мен да ми се случи чудо :)


Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #494 -: Май 09, 2013, 19:40:05 pm »
Драга, ти защо утре си на лекар , не чакаш ли още този месец?
Аз момичета, този месец все си мисля , че ще се случи :) След Цветната снимка и доста секс , но времето ще покаже. Ако ми дойде  ще пускаме нова спермограма, защото при мен всичко изглежда наред на пръв поглед.
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #495 -: Май 09, 2013, 22:24:02 pm »
Ирена33, ами принципно чакам, но едва ли да е станало нещо, то 1 г все чакам и нищо. Утре съм на лекар - искам да видим след стимулацията да няма задържан фуликул и да ми назначи изследване на хормони, тъй като утре спирам дуфастона и до 2-3 дни трябва да дойде, а са почивни дни и да не изтърва 3-тия ден от МЦ за хормоните. А пък ако не ми дойде....ще е супер :)
Дано при теб да е станало, аз утре ще пиша какви са новите събития.


Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #496 -: Май 10, 2013, 14:27:31 pm »
draga благодаря за мнението  :) Мисля след стимулацията пак да обсъдим с доки и ако трябва направо да преминем към инсеминация.
Дано това чудо сполети всички ни скоро! :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #497 -: Май 10, 2013, 14:56:05 pm »
sissy_ а мъжът ти приема ли някакви добавки за намалената подвижност.Това е показател който може да се коригира.Морфологията предполагам е нормална.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #498 -: Май 10, 2013, 17:18:15 pm »
Една седмица пи панцеф, една кутия Андрозидол и отделно вит.Б и цинк... Мисля че това е.
Докторът каза, че другото е ок, само намалената подвижност е притеснителното.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #499 -: Май 10, 2013, 17:48:24 pm »
Ако искате да подобрите подвижността е нужно три месеца да пие добавки изписани му от специалист.С една седмица нищо не се решава тъй като сперматогенезата трае 78 дни някъде т.е. около 3 месеца.

Това е подфорума за проблемите при мъжа, може да го поразгледаш http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=7.0 и да се консултираш.