0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #460 -: Април 17, 2013, 10:12:03 am »
Ами да, защо да не е нормално , след като си сигурна. Лично аз не съм имала толкова ранна, поне не съм установявала такава, но съм чувала за момичета забременели още по време на месечния цикъл.
Имала ли си някакви промени този месец - в смисъл в режима на работа , на хранене, психичеко напрежение, някакви лекарства?
Дано да е за добро и да се похвалиш скоро :)
<br />
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #461 -: Април 17, 2013, 11:37:15 am »
Имала ли си някакви промени този месец - в смисъл в режима на работа , на хранене, психичеко напрежение, някакви лекарства?
yahoo_33
Всяка промяна като нова работа, стрес, напрежение, натоварване, смяна на сезоните и т.н. влияе на МЦ.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #462 -: Април 17, 2013, 13:37:17 pm »
честито!лека и безпроблемна бременност.Имам дете на 12г.И аз да се похваля видях така жадуваните :bfp: и кръвен правих и там се потвърди .Направо съм на 7 небе от радост!!!от 2 години правим опити и ето че получи след първа инсеменация на 01.04.13г.сега другата седмица сме на лекар.Пожелавам на всички да се сбъднат мечтите им. osi_9
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #463 -: Април 17, 2013, 14:15:00 pm »
pleyada, имам позната, която 2 пъти беше бремена и направи спонтанни аборти първия път в 2 месец, а втория път в 4-я. Окоаза се че има ранна овулация 5-8 ден от началото на МЦ. Тогава и обясниха, че такава ранна О е проблем за износването. Кисилинността в организма била висока и оплодената яйцеклетка не се дели правилно и организма я изхвърля. Прави терапия с лекарства 3 месеца и О вече е на 14 ден и сега има зелена светлина за бебче и не би трябвало да има проблем.
Но аз не съм лекар, споделям само това, което се случи на моята позната.
Успех на всички ни момичета, аз днес почвам клостилбегит-а и малко се притеснявам как ще ми понесе....ама какво да се прави като толкова много искам и една малка принцеса да имам освен моя вече голям и непослушен принц.


Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #464 -: Април 17, 2013, 15:34:18 pm »
честито!лека и безпроблемна бременност.Имам дете на 12г.И аз да се похваля видях така жадуваните :bfp: и кръвен правих и там се потвърди .Направо съм на 7 небе от радост!!!от 2 години правим опити и ето че получи след първа инсеменация на 01.04.13г.сега другата седмица сме на лекар.Пожелавам на всички да се сбъднат мечтите им. osi_9

Тихичко честито!Шастливи  :cloud9: и пухкаво бебче на финал :babyflips:!
Пожелавам на всичкини такава радост! :bfp:
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #465 -: Април 17, 2013, 18:38:29 pm »
Честито на всички бременни мамита! Леле колко много сме този месец! Определено се е оказал доста плодовит въпросният март ;) :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #466 -: Април 20, 2013, 15:10:02 pm »
vesela11 Честито мила, лека и безпроблемна бременност и на финала здраво и сладко бебче :)
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #467 -: Април 20, 2013, 15:51:36 pm »
Здравейте момичета,при мен този месец става нещо странно,от три дни имам доста обилна белтъкообразна ЦС и според мен О. трябва да е днес,имам и болки,но този месец са доста силни. Мисля,че ми се е случвало 2-3 пъти да усещам такива болки в яйчниците,но беше преди години,когато още не се бях замисляла за бебе и следене на ову. Днес така ме боли особенно от дясната страна чак и кръста,прималява ми и не мога да стоя дълго време изправена. Това нормално ли е според вас? Така ми се иска и днес да има сърчице,но с тези болки не знам дали ще мога! :(
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #468 -: Април 23, 2013, 08:10:15 am »
здравейте момичета и ние с моя мъж оптитваме от близо година и половина и все не виждам двете чертички все една е и направо се отчайвам.всеки месец преди МЦ да ми дойде симптомите са ми толкова различни и си викам ааа сега станало ама ....все идва лошата леличка :(((надявам се скоро да стане че вече надежда не ми остана
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #469 -: Април 23, 2013, 10:59:15 am »
Здравей KISSME,за бебеправенето си трябва бая търпение,и здрави нерви,но от друга страна година и половина си е доста време,и лекарите съветват,зависмост и от възрастта,при година неуспешни опити да се обърнете към специалист по стерилитет,не е задължиотелно да ви има нещо,нескам да те плаша,но най добре да си направите изследванията та да се види,има ли нещо или няма!
Хриси,колкото до теб понякога е вузможно овуто да боли така,ще стискам палци!!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #470 -: Април 23, 2013, 15:42:25 pm »
да ние вече сме се насочили към специалист и имаме направена сперограма която е с много добри показатели сега се почвам аз с изследванията :)да аз имам търпение ама мисля че доста време без резултат се трудим :)
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #471 -: Април 23, 2013, 18:43:34 pm »
здравейте, и аз като повечето момичета тука в форума се опитвам да забременея, но не се получават нещата, имам проблем с хормона ТСХ и Пролактин, лекувам се и съм в норма, но явно няма бързо да станат нещата, може ли да ми препоръчате добър гинеколог / по възможност жена/ за гр. Пловдив, повечето при които съм ходила или не им се занимава с мен, или казват "божа работа" или са алчни.
Благодаря предварително!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #472 -: Април 23, 2013, 18:46:24 pm »
Искам да посъветвам повечето жени, които правят опити, ако имат проблем задължително да изследват Пролактина, на мен доста късно установиха че трябва да се изследва и се оказа доста завишен, но се лекува.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #473 -: Април 23, 2013, 19:07:31 pm »
Здравей, веднага ще ти препоръчам отличен гинеколог в Пловдив, но е мъж - д-р Васил Даскалов. Повярвай ми, той е най-добрия избор, който можеш да направиш. Ето координати - http://www.invitro-plovdiv.com/
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #474 -: Април 25, 2013, 18:43:35 pm »
Здравейте, момичета,

Днес ходих при доки, защото след клостилбегита, получих силни и нетърпими болки и то чак 3 дена след като изпих последното хапче. Няма кисти, не са подути яйчниците, уж всичко е ок. Свърших и в неделя хапчетата за гъбичките, но пак си имам леко течение, ама то неможело 2 дена след последната глобула да ми изчезнело течението. Писна ми с тия гъбички. Мисля да сложа 10 глобули Лактажин за нормализиране на флората, дали ще може и да си правим опитите за бебе и докато слагам лактажин? Доки каза че има доста фоликули, но не били големи и да чакам О на 15-16 ден. Не мислите ли че е късна такава О? С клостилбегита О не трябва ли да е на 13-14 ден?


Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #475 -: Април 25, 2013, 20:20:11 pm »
draga_d при всеки стимулациите протичат индивидуално, съответно и овулацията не може да бъде на конкретен ден от цикъла.
А лекаря ти няма ли да те прегледа пак, за да види дали наистина се е образувал доминантен фоликул?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #476 -: Април 26, 2013, 10:09:14 am »
radosttinka

Благодаря за отговора. Не няма да ходя повече, с едно направление максимум 3 прегледа, а аз бях вече 3 пъти на преглед. каза да меря температурата и като ми дойде на 2 ден с графиката и при него да види дали е имало О и задържан фоликул. Ако е нямало О ще увеличи дозата на клостила, но аз няма да ги пия тия хапчета повече, така ме болят яйчниците, че не се търпи, а нищо им нямало, даже не са и увеличени, само малко течност има в коремната кухина, което било нормално.


Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #477 -: Април 26, 2013, 11:02:47 am »
Този лекар нещо не ми вдъхва доверие  :?
Задължително трябва да проследява стимулацията с ултразвук, дори и да е платен прегледа. Определяне на овулация по графика, при това когато цикъла е стимулиран в повечето случаи е невъзможно и това лекаря трябва да го знае.
Моя съвет е да го просто да го смениш.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #478 -: Април 26, 2013, 11:20:19 am »
Този лекар нещо не ми вдъхва доверие  :?
Задължително трябва да проследява стимулацията с ултразвук, дори и да е платен прегледа. Определяне на овулация по графика, при това когато цикъла е стимулиран в повечето случаи е невъзможно и това лекаря трябва да го знае.
Моя съвет е да го просто да го смениш.
Съгласна съм. Задължително трябва има проследяване след прием на клостилбегит, както за броя на фоликули, така и за състоянието на лигавицата. Също така този медикамент не може да се приема дълго. Друг въпрос е, че приема му е редно да се прави след направена снимка за проходимост на тръбите и спермограма.
Може и да греша, но си мисля че за приема на  препарати от този вид (за стимулация) е по добре да се доверим на репродуктивен специалист.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #479 -: Април 27, 2013, 09:46:06 am »
Благодаря ви момичета за отговорите,

И аз си мисля, че май пак не случих на лекар. Като ми дойде и ще сменя лекаря, но нз с кого вече. Доки каза, че няма смисъл да правя тестове за О защото от лекарствата няма да е верен резултата, каза ако има О БТ ще се качи и задържи над 37.00. На фоликуметрията каза че има достатъчно фоликули и ще има доминантен и според размера им на 15 - 16 ден трябва да има О. Аз съм от Габрово. Искаше ми да пробвам на месно ниво преди да ида в клиника за репродуктивно здраве.  А и аз имам слънчице все пак и моя приятел също си има, не ни е толкова важно и наложително...Ако някой от Габрово във форума може да каже лекар помогнал в случай като моя, нека ми пише име.
Много, многооо хубав и топъл ден и многооо  :bfp: на всички.