0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #420 -: Март 29, 2013, 16:27:16 pm »
Честито и от мен . Лека бременност!
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #421 -: Април 01, 2013, 18:21:26 pm »
Да си пусна и в тази темичка запитването
 Днес бях на фоликуметрия - 11-ти ден от цикъла, като казах на лекарката , че този път не усещам нищо, защото иначе си усещам кога и от коя страна е фоликула. Но тя каза, че не е гаранция и наистина , според нея разкошен 24 мм. от дясно  . Каза тази седмица да действаме и да отида във вторник. Попитах не би ли трябвало до ден, два да се спука, а тя каза най-вероятно, но нека му дадем толеранс до една седмица. Правя и тестове за овулация от вчера , които обаче са абсолютно отрицателни т.е, дори няма втора черта ???
Какво мислите? Нали тестовете за овулация показват "+" един два дни преди самата овулаация или поне така разбрах от многото четене , малко ми е объркано....т.е с тях също не може да се установи точния момент. Аз от доста време ги ползвам, но преди си мислех, че когато се покажат двете чертички трябва да действаме веднага и след това , когато  не показват "+" вече е минала овулацията или не е така ??? Искам да попитам ако примерно утре и вдругиден(вторни и сряда) ми покаже "+", а в четвъртък вече е "-"  кога е овулацията?
Извинявайте за дългите обяснения , но наистина ми е трудно да рабера, а вие сте по-наясно.
Благодаря ви !!!! :bighug:
<br />
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #422 -: Април 01, 2013, 20:47:34 pm »
Никой не може да каже точният момент на овулацията, защото тя трае само няколко минути.
Приблизително е от 12 до 48 часа след + тест за овулация.
Когато имаш 2 поредни + теста, обикновено се счита вторият ден за деня на О.
Успех! :crossfingers:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #423 -: Април 01, 2013, 21:04:20 pm »
Благодаря ти !
А какво имаш предвид под това , че овулацията трае само няколко минути - самото пукане на фоликула ли ? Уж чета , чета а се обърквам.
Значи до 1, 2 дни след + тест трябва да се случи.т.е да се отдели яйцеклетката. След това в следващите 2 дни ( в най-добрия случай) се предполага да се случи оплождането. И все пак ако всичко е наред - имала съм О, уцелили сме момента , сперматозоидите са качествени пак вероятността е 25 % , така ли?
Просто  се опитвам да систематизирам нещата.
Успех на всички  :bighug:
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #424 -: Април 02, 2013, 17:11:58 pm »
И днес ову теста е отрицателен. При 24мм. фоликул вчера , не би ли трябвало вече да показва "+" До колко може да нарастне фоликула преди да се пукне???
<br />
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #425 -: Април 02, 2013, 17:18:09 pm »
Фоликула може и да не се пукне.
Моите се пукаха на 22,23мм.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #426 -: Април 02, 2013, 23:35:53 pm »
Фоликула може и да не се пукне.


В такъв случай,(ако не се пукне) тестовете за овулация  могат ли да дадат "+" резултат или са само отрицателни?
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #427 -: Април 03, 2013, 08:26:56 am »
Здравейте,
моля ви, ако на някой му се е случвало, да сподели.
В момента започнах да пия антибиотик във връзка с УНГ възпаление. Антибиотикът ми приключва точно около овулацията.Въпросът ми е дали да спрем с опитите този месец. УНГ лекарят каза, че няма проблем. Но аз все пак съм притеснена и се чудя дали да не отложим опитите за другия месец!?
Благодаря ви предварително, момичета.
Успех на всички! :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #428 -: Април 03, 2013, 09:44:16 am »
Фоликула може и да не се пукне.


В такъв случай,(ако не се пукне) тестовете за овулация  могат ли да дадат "+" резултат или са само отрицателни?
Преди да настъпи овулацията има пик на ЛХ, който теста би трябвало да отчете. Нормално е един път в годината да има ановулаторен цикъл - тогава пик на ЛХ може да не се устанви.
Ако мериш и базална температура може да се ориентираш по-добре.
« Последна редакция: Април 03, 2013, 09:59:15 am от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #429 -: Април 03, 2013, 09:47:49 am »
Хейли, от това, което знам - няма да навреди, но ако ще се чувстваш по-спокойна, отложете опитите, за да не се вкарваш в излишни филми.
Пий пробиотик, за да неутрализираш вредите от антибиотика  :wink:
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #430 -: Април 08, 2013, 01:01:46 am »
Момичета, вижте какво открих http://vivata.bg/ovulation
<br />
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #431 -: Април 08, 2013, 23:00:34 pm »
Фоликула може и да не се пукне.


В такъв случай,(ако не се пукне) тестовете за овулация  могат ли да дадат "+" резултат или са само отрицателни?

Могат да са положителни, дори да не се е пукнал фоликула. Тестовете за овулация засичат нивата на лутеинизиращия хормон - LH, който се повишава рязко малко преди овулацията, но това, че се е повишил, не значи, че задължително ще има такава, а само, че яйцеклетката е стигнала нужната зрялост и размер/най-общо казано/.  Тестовете за овулация не са 100% сигурен метод за определяне наличието на овулация, те са по-скоро ориентир кога е евентуалната такава. Единственият точен метод е ултразвуковия преглед или т.нар. фоликулометрия.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #432 -: Април 09, 2013, 08:39:44 am »
Благодаря ви момичета, след малко съм на преглед да видим какво е станало с този голям фоликул. Според мен О е била в събота, неделя или най-късно вчера - да видим. Мисля , че добре ги оползотворихме дните :)
Иначе дуфастона още не съм го почнала , макар че е 19-ти ден , но искам първо да мине прегледа. После ще пиша!
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #433 -: Април 09, 2013, 19:17:26 pm »
Здравейте, пукнал се е фоликула. Казах, че тестовете за О са ми показали "+" чак в събота , тя първо ми каза, че тестовете не дават винаги точен резултат, но след прегледа се съгласи, че най-вероятно в съб. -неделя е била.
Казах й , че още не съм почнала дуфастона , защото се притеснявах, че не е минала О и да не би да я потиска, отговора беше, че напротив подпомага я ? Бях  чела във форума, че и други момичета са получили такъв отговор, но честно казано не съм склонна да се съглася. Нали все пак дуфастона е прогестерон, а прогестерона е хормона на лутеалната фаза т.е след като е минала О. Но все пак нали аз не съм лекаря , а е тя ? Както и да е разбрахме се да го вземам от днес 1 седмица .
Та така , отчетох се :) Сега остава чакането !
Успех на всички!
<br />
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #434 -: Април 09, 2013, 22:49:58 pm »
Чудесно, дано се похвалиш скоро!
Обаче, не мога да се съглася с лекарката ти по отношение на ролята на дуфастона. Той не подпомага овулацията, подтиска я, затова се приема след нея. Правилно си разбрала, това е прогестерон, който поддържа лутеалната фаза, през тази фаза той се покачва. Изписват се допълнителни дози, когато има дефицит на прогестерон или за подпомагане на лутеалната фаза. Изписва и след ин витро процедури, вероятно и след инсеминации.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #435 -: Април 10, 2013, 11:39:26 am »
Леле, леле, леле, какво видяха очите ми тази сутрин, направо съм се разтреперила и не мога да повярвам... не е истина, не е истина!!!!
Май съм бременна, тия две черти ще ми избодът очите!!!  :bfp:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #436 -: Април 10, 2013, 11:56:43 am »
Честито за прекрасната новина! Лека бременност ти желая  osi_9
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #437 -: Април 10, 2013, 13:15:08 pm »
chattenoire84 Тихичко честито и от мен! :bighug: :bighug: :bighug: :cheerleader: :cheerleader: :cheerleader:
Много се радвам за теб!Страхотна новина,вчера разбах за едно друго момиче(което пише тук),сега за теб ,това е чудесно дано една по една да видим двете чертички!!!! :balk_81: :balk_81: :balk_81:
И всеки ден по едно положително тестче да се показва! :bfp:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #438 -: Април 10, 2013, 13:55:21 pm »
Леле, леле, леле, какво видяха очите ми тази сутрин, направо съм се разтреперила и не мога да повярвам... не е истина, не е истина!!!!
Май съм бременна, тия две черти ще ми избодът очите!!!  :bfp:
Честито мила, лека и безпроблемна бременност ти желая от все сърце и здраво и пухкаво бебче на финала :)
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #439 -: Април 10, 2013, 14:08:54 pm »
chattenoire84, честито и от мен.

Момичета, аз вчера си правих тест за овулация и показа две черти. Беше ми седми ден от цикъла. Днес съм на преглед.