0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #400 -: Март 25, 2013, 11:29:11 am »
дойде ми :(
И наа мен...още в петък следобяд. 2-та черта просто ми се е привидяла заради голямото желание. Опитите продължават....
Съжалявам,дано скоро се получи и видите  :bfp: :bfp:   :crossfingers: :wave: :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #401 -: Март 26, 2013, 11:12:52 am »
Здравейте, момичета борещи се за голямото щастие.За първи път се включвам,въпреки че от доста време чета всичко по темата.Искам да споделя с вас, какъв е при мен проблема и как го решавам в момента.Първо вече  "доста са ми годинките",както се изказа известния на повечето от вас д-р Александров,второ преди 3г. направих спонтанен аборт в 7г.с. и от тогава насам опитите ни за бебе удрат на камък.Пробвахме всякакви "бабини деветини"-стоях с крака във въздуха и не ставах след секс,не се миех веднага,пиех геритамин,ползвах тестове за овулация и...нищо.Така до началото на март ,когато се обърнах за помощ към д-р Александров.След всички направени задълителни изследвания се изказа с думите,че ние сме от тия случай, в които и двамата сме в отлично здраве,не пием,не пушим,спортуваме редовно,водим здравословен живот и ето на не се получава.Пожела ни успех и да се пробваме докато стане или след 2-3 месеца,ако искаме да започнем инсеминация.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #402 -: Март 26, 2013, 11:24:41 am »
След всички направени задълителни изследвания се изказа с думите,че ние сме от тия случай, в които и двамата сме в отлично здраве,не пием,не пушим,спортуваме редовно,водим здравословен живот и ето на не се получава.Пожела ни успех и да се пробваме докато стане или след 2-3 месеца,ако искаме да започнем инсеминация.
Какво включваха всичките задължителни изследвания?
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #403 -: Март 26, 2013, 11:28:19 am »
Не сме се отказали,даже още повече се мобилизирахме :PИ ето нещо интересно за всички вас-сестрата на мъжа ми поръча от amazon.de нещо, което върши чудеса.
http://www.cyclotest.de/www-cyclotest-de.153+M52087573ab0.0.html
Това е едно малко компютърче,прилича на апарат за кръвно е екран.Мери базалната температура в устата и когато е наближил момента да се обичате, на екрана се появява едно момиченце и след него бяга момченце. :dance2:По този начин,бебеправенето се превърна в една постоянна закачка,между нас.Забавно е да се следи дали има две човечета.Уреда има софтуер,чертае всякакъв вид графики.Щом веднъж си измерите температурата, всяка следваща сутрин позвънява по едно и също време.Сега съм в процес на очакване,след толкова много гонене на човечетата yahoo_17 .Закъснява ми вече 3 ден и ми се спи ужасно много,а сутрин се ококорвам в 3 и будувам до 6.Ще изчакам още малко и ще направя тест,за да е всичко точно.Стискайте палци да имам с какво да се похваля :bfp1: 
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #404 -: Март 26, 2013, 11:33:53 am »
След всички направени задълителни изследвания се изказа с думите,че ние сме от тия случай, в които и двамата сме в отлично здраве,не пием,не пушим,спортуваме редовно,водим здравословен живот и ето на не се получава.Пожела ни успех и да се пробваме докато стане или след 2-3 месеца,ако искаме да започнем инсеминация.
Какво включваха всичките задължителни изследвания?
Изследванията бяха спермограма на мъжа,кръвен тест за хламидия,хормонални изследвания-най-вече наблягат на половите хормони и щитовидна жлеза,ехографски преглед и цветна снимка.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #405 -: Март 26, 2013, 11:42:02 am »
След всички направени задълителни изследвания се изказа с думите,че ние сме от тия случай, в които и двамата сме в отлично здраве,не пием,не пушим,спортуваме редовно,водим здравословен живот и ето на не се получава.Пожела ни успех и да се пробваме докато стане или след 2-3 месеца,ако искаме да започнем инсеминация.
Какво включваха всичките задължителни изследвания?
Изследванията бяха спермограма на мъжа,кръвен тест за хламидия,хормонални изследвания-най-вече наблягат на половите хормони и щитовидна жлеза,ехографски преглед и цветна снимка.
И при нас е същият случай ... но няма резултат все още.
Пожелавам ти успех скоро да се похвалиш! :crossfingers:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #406 -: Март 26, 2013, 11:43:10 am »
magstasi кръвния тест след тридневно закъснение ще бъде категоричен. Стискам палци.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #407 -: Март 26, 2013, 12:09:51 pm »
Благодаря,Avallon !Не ми се бърза,защото огорченията до момента бяха много...Всеки месец трепетно очакване,а после разочарование,униние.Бяхме стигнали до момент,когато си мислехме ,че няма смисъл да правим каквито и да било опити...бяхме и нещо като сърдити един на друг,търсехме грешката в другия...но сега нещата са по-различни,успокоихме се и се радваме на близоста си,не по график,а просто от обич :lovedock:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #408 -: Март 26, 2013, 12:42:24 pm »
Благодаря,Avallon !Не ми се бърза,защото огорченията до момента бяха много...Всеки месец трепетно очакване,а после разочарование,униние.Бяхме стигнали до момент,когато си мислехме ,че няма смисъл да правим каквито и да било опити...бяхме и нещо като сърдити един на друг,търсехме грешката в другия...но сега нещата са по-различни,успокоихме се и се радваме на близоста си,не по график,а просто от обич :lovedock:
Всички минаваме през тези моменти.  :wink: Много стиснати палци от мен. :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #409 -: Март 26, 2013, 14:51:57 pm »
След всички направени задълителни изследвания се изказа с думите,че ние сме от тия случай, в които и двамата сме в отлично здраве,не пием,не пушим,спортуваме редовно,водим здравословен живот и ето на не се получава.

Magstasi, точно такъв беше и нашия случай  :)  Накрая вече се стягах за лапароскопия да видим дали не е в тръбите проблема и тогава стана нашето чудо.
Пожелавам ти вашето вече да е факт, стискам палци за теста  yahoo_33
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #410 -: Март 26, 2013, 18:25:54 pm »
здравейте момичета!!!
след една неуспешна инсеминация -другата седмица ще направим втори опит.Дано този път е успешен! :goodluck: :goodluck: :goodluck:
Детето е родено за прегръдки.
То идва само с вяра и живот.
И с този дар в ръцете ти разцъфва
една вселена – цяла от любов...
До крайните предели на душата ти,
до сетните надежди на сърцето,
ти вече ще съзираш небесата
единствено в очите на детето...
С целувки ще възпираш дъждовете,
и всяка болка ще лекуваш с ласка,
от вятър ще го пазиш, като цвете,
което се полива само с щастие,
и то ще бъде твоят сбъднат зов,
животът продължил във твоите стъпки.
Вълшебство се отглежда със любов.
Защото е родено за прегръдки.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #411 -: Март 27, 2013, 23:33:21 pm »
Здравейте на всички! И ние правим опити за бебе вече 3 месеца, но днес гадната лелка пак дойде :(.. следващия тираж... :) ние сме заедно от 9 години ,но едва от три месеца сериозно бебеправим..дано стане следващия месец.Пожелавам на всички успех и дано скоро видят  :bfp:
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #412 -: Март 28, 2013, 11:43:48 am »
Здравей Елена,добре дошла :) вие сте още в началото на опитите,не се отчайвай,мисли положително. Ще стане !

desism стискаме палци мила, нека Бог бъде с теб :) не знам за вас ,но аз си вярвам в него.И си мисля, че понякога когато не се случва това ,което искаме не значе че няма да се случи,просто господ си знае работата и ще ни го даде когато най-малко очакваме. Лек ден ви желая милички :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #413 -: Март 28, 2013, 12:56:42 pm »
Здравейте, пожелавам успех на всички в това хубаво начинание! Не съм раждала до сега, нито съм имала неуспешни бременности. Правим опити от около 4 месеца. Аз съм с много нередовен цикъл, след всички години на изследвания, противозачатъчни и дуфастон и тн, нямаше единодушно мнение от двама лекари дали имам поликистоза или не, сега не пия никакви хапчета, само билки и фолиева киселина. Ходих при лекар, като започнахме с опитите, каза ми да пробваме 6-7 месеца без никакви изследвания и хапчета, ако не стане - първо спермограма и тогава всичко останало. Личната ми лекарка, скоро ми прави профилактичен преглед и ми каза, че от много време пия фолиевата киселина (около 1 година) и да я спра за месец-два въпреки опитите. Сега я спрях и се чудя, наистина нужно ли е или да продължа да я пия. Относно билките, пия М2тон от около 6 месеца, от него единствения положителен ефект е, че ми намаляха значително пъпките по лицето, но него не мисля да го спирам за момента. Не меря температура, не правя тестове за овулация - гледам оптимистично на цялата работа. Освен това съм с обърната матка, което май не е особен проблем - след всичко, което изчетох. Питането ми е за фолиевата киселина, дали наистина е проблем този продължителен прием?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #414 -: Март 28, 2013, 15:21:42 pm »
Не е проблем да си пиеш фолиевата киселина.
Това е най-безобидният витамин(B9), и излишъка се изхвърля от организма. yahoo_33

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #415 -: Март 29, 2013, 11:53:10 am »
Фолиевата киселина е витамин които,не се натрупва в организма,разгражда се бързо,и според мен няма смисъл да спираш да го пиеш!Предполагам лекарката ти го е казала,или защото не  е много запозната или може би се страхува да не би да ти привикне организма,и после да не ти деиства,знаеш понякога лекарите! :lol:
"Фолиевата киселина е водоразтворим витамин от групата “Б-комплекс”. Човешкото тяло не произвежда фолиева киселина, нито може да съхранява запаси от нея за продължително време, а тази набавяна с храната, е изключително нестабилна и бързо губи своята активност по време на обработка, съхранение, и т.н. Запасите на организма от фолиева киселина са относително кратковременни и се изчерпват бързо."

« Последна редакция: Март 29, 2013, 11:55:39 am от kamelia_1326 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #416 -: Март 29, 2013, 13:35:18 pm »
Здравейте,отново !
Набързо минавам да благодаря на всички, които ми стискаха палци от все сърце.Момичета,появиха се  :bfp:Ще изчакам още няколко дни и ще повторя/да не би да е грешка/,толкова невероятно ми се струва,въпреки всички симптоми ,които получих за голямото щастие.И това е само 3 седмици след цветната снимка.Между впрочем,Малена/сестрата работеща с Александров/ме предупреди,че близо 90% от жените забременяват спонтанно след цветна снимка в рамките на 6 месеца.Дължало се на антисептичния ефект ,с който се убивали всички бактерии,микроби прочее и ако е имало някакво препятствие попътно, то то се е отстранило!
Другото, което изигра съществена роля е циклотеста,за който ви бях споменала.Ако него го нямаше отдавна да бях спряла с опитите за този месец,но той непрекъснато настояваше да действаме всеки изминал ден и ето,че резултата е налице preggo  :wink:Дано всичко мине добре следващите няколко месеца и да мога да ви се похваля с малко същество !Ако някой от вас има въпроси за циклотеста може да ми пише и на лични.Успех на всички :bighug:,стискам ви палци да забременеете час по-скоро !
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #417 -: Март 29, 2013, 14:02:35 pm »
Чудесна новина! Честито, лека бременност и успешен финал ти желая!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #418 -: Март 29, 2013, 14:35:35 pm »
Честито и от мен! Лека бременност и здраво бебче около термин  :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #419 -: Март 29, 2013, 15:45:08 pm »
 :party: :balk_16: :cheerleader: :cheerleader: честито лека и безпроблемна бременност и здраво и пухкаво  :bori_023: :bori_008: :bori_004: :bori_012:на финала!!