0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #380 -: Март 22, 2013, 14:21:09 pm »
Здравейте мили дами :) от скоро чета форума и реших да се включа.От около 2 години с моя приятел правим опити за бебе,но за сега без резултат.Но през това време не сме били постоянно заедно,много често му се налага да пътува.Заради това се успокоявам ,че може би не улучваме момента.Аз искам да започнем изследвания,и аз знам че се започва с най-лесното спермограма.Но в момента от финансова гледна точка нямаме възможност за тези изследвания, отлагам го за това лято.До тогава се надявам да стане чудото.На 30 е датата на МЦ( дано не дойде за хубаво де  :) ).Пожелавам на всички ни в най-скоро време да се похвалим с положителен тест :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #381 -: Март 22, 2013, 14:31:04 pm »
Моля ви за съвет.Бременна съм след 1 година чакане и молене с моя приятел да имаме бебче.Сега той се отрече и незнам какво да правя?Нямам подкрепа и от родителите си и съм съвсем сама.На 30 съм и се чудя дали да не направя аборт.На квартира съм в сф.и незнам как ще се справям сама. Дайте съвет моляви


Sisi не прави аборт ! Не прави нещо за което може цял живот да съжаляваш ! Ние опитваме от доста време и нищо. Поговорете с твоя приятел ,мисля че ще стигнете до по-добро решение.Не пропилявай възможността да усетиш това за което всички в този форум мечтаем.За мен това е чудо,което всеки месец се надявам да е станало, както и за всички ни желаещи това.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #382 -: Март 22, 2013, 14:32:33 pm »
Sisito_is, на мъжете просто им трябва време да разберат, че е реално това, което се случва.Най-ясно им става какво се случва когато се роди бебето, защото могат да го видят, да го гушнат и да започнат да осъзнават "чудото на живота", и че това всъщност си е тяхното детенце.
При мъжете е по-различно отколкото при нас - ние го носим в утробата си, усещаме всичките му движения, а и майчината любов е по-различна, ние имаме по-друга връзка с бебето, отколкото мъжете.
Те някак си са леко като странични наблюдатели(през бременността), и чак когато се роди малкото съкровище започва тяхната съществена роля и се осъзнават докрай..
Само че тогава може би ще е късно за твоят приятел.
Не си сама - имаш родителите си, които вярвам, че ще бъдат до теб и ще ти помогнат. yahoo_33
А решението да имаш дете е само твое!Само за теб, нито за приятеля ти, нито за околните.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #383 -: Март 22, 2013, 14:48:17 pm »
Sisito,всички момичета са ти дали много правилен съвет,запази детето си,а колкото до подкрепата на родителите си ще я имаш,така една причтелка забременя от момче което не одобравяха,бяха я заплашили че ако забременее ще я оставят,да ти кажа са до нея,така че и твоите ще бъдат!Може би твоя мъж нещо му е прищракало,знам ли,след като сте го искали и сега изведнъж!!Надявам се да вземеш правилното решение!


Здравейте,нова съм във форума и съвсем нова и в бебеправенето
И бих искала да получа мнение от по-опитните минаващи или вече минали по този път
На 13.03 и на 18.03 правихме опити за бебенце,овулацията ми според овулационните калкулатори при средна продължителност на цикъла 33 дни показа,че е около 15-19.03
От седмица ме гони страшен апетит,чувствам корема си доста подут и преди три дни(20.03) започнаха едни леки болки ниско в корема,както при ПМС,но по-слаби и непостоянни,които след овулация никога не съм имала,а менструацията е далеко и обикновенно закъснява,но не подранява.Та въпрос ми е възможно ли е тези болки да са свързани с имплантацията,при положение че вчера си правих тест и беше отрицателен?
Taka добре дошла сред нас,ти прочете ли на теста кога най рано се прави,повечете тестове пише най рано 7 дни от евентуалната дата на зачеване,ама в повечето случай не показват точен резулатат!Ако си толкова нетърпелива можеш да си пуснеш на 10 ден от зачеването кръвен тест,той ще покаже на 100%!Иначе най добре изсчакай или 10 дни закъснение,или поне един ден закъснение на М,и направи тест с първа сутрешна урина!за бебеправенетои се изисква много търпение,и не постоянно да го мислиш и ад се вглеждаш в симптоми,които са си били там и преди,но просто не си им обърнала внимание!Стискам ти палци скоро да видиш двете чертички!
« Последна редакция: Март 22, 2013, 14:58:42 pm от kamelia_1326 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #384 -: Март 22, 2013, 14:54:25 pm »
Сисито, дори и сега да сте заедно с мъжа ти, никога не се знае как ще се обърнат нещата. Не говоря за теб конкретно, а по принцип. След появата на детето животът на двойката се променя и има мъже, които не издържат и си тръгват. Има и други по-лоши сценарии. На една приятелка мъжът й загина в катастрофа, когато дъщеря им беше на годинка.
Детето няма да те упрекне, защото не ти си се отказала от него. Решението е твое, разбира се. Просто премисли внимателно! Говори с родителите си и виж на каква помощ можеш да разчиташ от тях! Някой тук беше казал: "гледай си детето! Мъже има колкото искаш." И от позицията на майка съм напълно съгласна. Да, не е лесно да си сам, но имаме съфорумки, които сами гледат по едно, две, че и три деца. Има и жени, които забременяват от донор, защото много искат да имат дете. И още нещо. Този форум е за проблемно забременяване, затова не очаквай друго мнение освен подобно на това. Ще се радвам да можем да ти бъдем полезни със съвети относно бременността и майчинството. Последното не го приемай като натиск, моля те!

Каквото и да решиш, желая ти много щастие!   :)


П.С. Наличието на баща не значи непременно наличието на добър баща, за съжаление. В някои случаи може да ви сгорчи живота, и то много.   :(


Муун83, спермограмата не е скъпа. Можете да започнете с нея, но задължително в клиника по репродуктивно здраве, защото иначе резултатите няма да са достоверни. Кажи къде живееш, за да те насочим, ако имаш нужда!
Ти как си засичаш овулацията?
« Последна редакция: Март 22, 2013, 14:59:24 pm от blue_sky »

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #385 -: Март 22, 2013, 15:30:38 pm »
От Бургас съм.Преди време я засичах с мерене на БТ,както и с тестове,но с времето спрях да я следя.Иначе около 16 ден ,плюс минус един ден разлика да кажем съм я отчитала и по двата метода.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #386 -: Март 22, 2013, 18:14:57 pm »
при извънматочна бременост теста отрицателен резултат ли показва
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #387 -: Март 22, 2013, 18:32:59 pm »
при извънматочна бременост теста отрицателен резултат ли показва
Не, положителен показва. Бременност има, но не където трябва. Иди на лекар, не гадай причините, поради които ти закъснява..
Много неща може да са причина - някои, напълно безобидни, други не...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #388 -: Март 22, 2013, 19:29:45 pm »
при извънматочна бременост теста отрицателен резултат ли показва
Не, положителен показва. Бременност има, но не където трябва. Иди на лекар, не гадай причините, поради които ти закъснява..
Много неща може да са причина - някои, напълно безобидни, други не...

Имам приятелка,която преди време забременя,но се оказа извънматочна бременност.След като имаше закъснение повече от седмица,тестовете и отчитаха отрицателен тест.За да си по-спокойна отиди на лекар.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #389 -: Март 22, 2013, 20:38:18 pm »
при извънматочна бременост теста отрицателен резултат ли показва
Не, положителен показва. Бременност има, но не където трябва. Иди на лекар, не гадай причините, поради които ти закъснява..
Много неща може да са причина - някои, напълно безобидни, други не...
да смятам 10 -тина дена закъснели ми  да отида на лекар ,но не и по рано .  :bighug:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #390 -: Март 22, 2013, 21:33:28 pm »
От Бургас съм.Преди време я засичах с мерене на БТ,както и с тестове,но с времето спрях да я следя.Иначе около 16 ден ,плюс минус един ден разлика да кажем съм я отчитала и по двата метода.
Moon83, в Бургас можеш да направиш спермограма в центъра по репродуктивна медицина в МБАЛ Бургас. Другаде в града няма къде да направиш качествена спермограма.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #391 -: Март 22, 2013, 22:02:14 pm »
От Бургас съм.Преди време я засичах с мерене на БТ,както и с тестове,но с времето спрях да я следя.Иначе около 16 ден ,плюс минус един ден разлика да кажем съм я отчитала и по двата метода.
Moon83, в Бургас можеш да направиш спермограма в центъра по репродуктивна медицина в МБАЛ Бургас. Другаде в града няма къде да направиш качествена спермограма.
А тя дали е надеждна,или е като тези където ги правят във всяка една лаборатория.Казват ,че там не са точни.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #392 -: Март 22, 2013, 22:23:09 pm »
Moon83, можеш да се довериш на sixsens. Тя е бургазлийка и е минала по този път.

Успех ти желая!

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #393 -: Март 22, 2013, 22:37:18 pm »
Да Благодаря ви момичета, всяка информация е добре дошла за мен :) Да си призная ,не знаех че има звено по асистирана репродукция в Бургас.Но аз и тепърва започвам да се занимавам с подобни неща.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #394 -: Март 22, 2013, 22:45:58 pm »
Не сме правили там, те скоро я откриха тази клиника, само там правят по изискванията. Другите са лаборатории, където не са реални. Другият вариант, при който ще направите най-добрата спермограма, е да изчакате да дойде д-р Даскалова в Бургас. Тя работи в Пловдив, но всеки месец идват с д-р Даскалов в Дева Мария във Ветрен и дават консултации, както и правят изследвания. Най-скорошното им посещение ще бъде на 20 април. Моят съвет е поне 10 дни преди това да си запазите час, за да не свършат и да отидете. За д-р Даскалова мога да гарантирам лично, с 4 ръце, моите и на мъжа ми. Изключителен специалист по мъжки стерилитет. Даже, ще направите две в едно, защото д-р Даскалов пък, се занимава със стерилитет при жената, така че можеш да се прегледаш и ти и да ти назначи първоначалните изследвания.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #395 -: Март 22, 2013, 22:47:43 pm »
Подкрепям с още 2 ръце, казаното от  sixsens Това е най-доброто, което може да направите  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #396 -: Март 22, 2013, 23:02:58 pm »
Moon, ето ти малко информация какво се изисква за достоверна спермпграма:

При даване на материал за спермограма мъжът трябва да спази няколко изисквания. Необходимо е полово въздържание 4 — 5 дни, включително не трябва да има и полюции в този период. В тези дни е непрепоръчително да се употребява алкохол (дори бира), лекарствени продукти, сауна, взимане на вана (само душ). Най-добре е пробата да се отбере в лаборатория чрез мастурбация или прекъснат полов акт. Не е правилно да се използва от презерватив, поради съприкосновението от веществата, от които е изработен презерватива, сперматозоидите губят своята подвижност. Не трябва да се преохлажда материала, нито да се подлага на преки слънчеви лъчи. Много е важно, целия материал от еякулацията да попадне в лабораторния съд. Загуба на количество би оказало влияние на резултатите. При изпълнението на всички тези изисквания се намалява вероятността за грешка при анализа и достоверност на резултата. Това е особено важно при мъже с малко общо количество на сперматозоидите и нисък процент на подвижните сперматозоиди .

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #397 -: Март 23, 2013, 22:05:05 pm »
Благодаря ви още веднъж  :youwoman: наистина сте ми от помощ :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #398 -: Март 24, 2013, 10:52:51 am »
дойде ми :(
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #399 -: Март 24, 2013, 19:18:20 pm »
 И наа мен...още в петък следобяд. 2-та черта просто ми се е привидяла заради голямото желание. Опитите продължават....
<br />