0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #560 -: Юни 12, 2013, 13:06:00 pm »
При нередовен цикъл е така, защото не се знае кога точно е настъпила овулацията.Но при редовен цикъл това е почти невъзможно.

Аз не бих оставила всичко в ръцете на Бог, все пак казват хората "Ако искате Бог да ви помогне, помогнете си и вие!"

*

    anni1981

  • ***
  • 334
  • Дошла съм си за правото на щастие.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #561 -: Юни 12, 2013, 13:32:47 pm »
Разбирам те идеално, защото и ние сме с така наречения неизяснен стерилитет.Е аз останах без една тръба в последствие, но тя не е достатъчна, за да се кандидатства по фонда.Минахме през инсеминации и ин витро на естествен цикъл, за да можем да съберем нужните ни като брой процедури за кандидатстване по фонда.Вие мислили ли сте за този вариант?
Ами да на там сме тръгнали след последната ни среща с док следа- биопсия , вътрематочна инсеминация ,, и после инвитро, но се моля, ако може да не стигнем до това , а по напред да получа изненада


*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #562 -: Юни 12, 2013, 13:51:24 pm »
Молейки се, си върви по отъпкания път - инсеминации, за да подадеш документи по фонда.Защото с теб сме на по 32 и не се знае кога ще започнат яйцеклетките ни да стават с по-ниско качество, а от това ще доведе до още по-трудно забременяване по какъвто и да е начин.

*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #563 -: Юни 13, 2013, 08:41:30 am »
Здравейте момичета, новобранец съм тук. Прегледах доста мнения и продължавам да се озадачавам какво ми се случва.
На 3 май получих нещо подобно на кървене и се бях стреснала, че съм бременна, но след леко закъсняване от няколко дена ми дойде. Сега проблемът е, че от няколко седмици имам ужасни болки в корема придружени с гадене, а като се движа с някой раздрънкан автобус е просто ужасно. Последната една седмица ми е ужасно отпаднало и отвратително. По принцип до няколко дни трябва да ми дойде и все си мисля, че това са типични болки за ПМС, но сега се замислям, че болката е много по-различна - тогава е толкова болезнена, че едвам ставам от леглото. Също така някои от любимите ми храни като пържени филийки и мекици вече дори не мога да ги доближа, само от миризмата ми става лошо. Последно време гледам и усещам малко повече миризми от преди, а от някои ми става зле. Взех много да се чудя дали има някаква връзка между онова кървене и тези проблеми, които са в момента. А и след настояване на приятеля ми (вече седмица) днес смятам да си правя тест, но нямам никаква идея кой е възможно най-точния... Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарна. :)
« Последна редакция: Юни 13, 2013, 09:09:55 am от Alike »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #564 -: Юни 13, 2013, 09:45:32 am »
Молейки се, си върви по отъпкания път - инсеминации, за да подадеш документи по фонда.Защото с теб сме на по 32 и не се знае кога ще започнат яйцеклетките ни да стават с по-ниско качество, а от това ще доведе до още по-трудно забременяване по какъвто и да е начин.
Ще следя изкъсо новините около теб! Много успех ти желая!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Здравейте момичета, новобранец съм тук. Прегледах доста мнения и продължавам да се озадачавам какво ми се случва.
На 3 май получих нещо подобно на кървене и се бях стреснала, че съм бременна, но след леко закъсняване от няколко дена ми дойде. Сега проблемът е, че от няколко седмици имам ужасни болки в корема придружени с гадене, а като се движа с някой раздрънкан автобус е просто ужасно. Последната една седмица ми е ужасно отпаднало и отвратително. По принцип до няколко дни трябва да ми дойде и все си мисля, че това са типични болки за ПМС, но сега се замислям, че болката е много по-различна - тогава е толкова болезнена, че едвам ставам от леглото. Също така някои от любимите ми храни като пържени филийки и мекици вече дори не мога да ги доближа, само от миризмата ми става лошо. Последно време гледам и усещам малко повече миризми от преди, а от някои ми става зле. Взех много да се чудя дали има някаква връзка между онова кървене и тези проблеми, които са в момента. А и след настояване на приятеля ми (вече седмица) днес смятам да си правя тест, но нямам никаква идея кой е възможно най-точния... Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарна. :)
Здравей! Тази болка,която описваш, едвам да ставаш от леглото не ми звучи като симптом на бременност. Може да имаш задържан фоликул и/или киста, желателно е да идеш на лекар....За останалите симптоми, разбира се, възможно е и да си бременна, а може и просто да се самонавиваш. Малко е рано за тях, след като още не ти закъснява. Въпреки това, направи си най-добре кръвен тест, уринарните могат да дадат фалшиви резултати на този етап. Успех!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #565 -: Юни 13, 2013, 10:02:14 am »
Тази болка, от която не мога да стана е при ПМС, а сега е по-лека и придружена с гадене. Притесняваме кървенето, което беше преди повече от месец и дали случайно не карам цветна бременност...
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #566 -: Юни 13, 2013, 10:41:05 am »
Направи си тест. Нямам значение каква марка. Ако имаш съмнения за цветна бременност, няма как да не покаже теста.
Не разбрах точно за какво кървене говориш.  В дните, когато трябваше да ти дойде, имаше ссамо слабо кървене, така ли?
п.с. Сега видях, че кървенето е било няколко дни преди цикъла. Направи тест и отиди на лекар!
« Последна редакция: Юни 13, 2013, 10:43:06 am от irenaa33 »
<br />
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #567 -: Юни 13, 2013, 10:53:26 am »
Ако трябва да съм по-точна кървенето беше 10 - 14 дни преди да ми дойде. Днес забелязах, че има леко червено зацапване, но само по хартията. И още нещо - има ли значение кога да направя теста? Смисъл сутрин ли задължително или може и следобяд?
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #568 -: Юни 13, 2013, 11:34:11 am »
10-14 дни преди О, може да се дължи на самата О, но тогава доколкото знам е само еднократно зацапване. Може да се дължи и на някакво хормонално нарушрние. Колко време имаше кървене и само зацапване ли беше или по-силно т.е да слагаш превръзка? На коя дата ти беше последния цикъл и през колко време ти идва по принцип? Теста е най добре да се направи сутрин, с първата сутрешна урина.
<br />
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #569 -: Юни 13, 2013, 11:50:03 am »
Кървенето беше след О и беше само единично кървене, то даже беше като розова субстанция. Иначе цикълът ми е като времето - непостоянен. Но най-често е между 22-28 дни. Последният беше след 30-я ден, ако не ме лъже паметта на 17-18. Притеснява ме фактът, че от 2 седмици ме боли корема и ми се гади. При ПМС коремът ме боли максимум 4 дена преди да ми дойде. Замислих се дали не съм хванала някой вирус, но ако беше вирус нямаше да ме боли ниско долу. Мисля по-късно да взема 2 теста и единия да го направя днес, а другия сутринта като стана.
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #570 -: Юни 13, 2013, 15:38:57 pm »
И аз да си излея терзанията - поне съвети мога да приема.
Закъснява ми вече 3 дни(при 28-дн. цикъл), но шуър чека е категорично отрицателен. :(
Правих го сутринта, но въобще не може да се каже, че е със 1-ва сутрешна урина, понеже ставам по няколко пъти през нощта.
Има ли вероятност теста да греши, и има ли смисъл да се надявам?
Само това ми е останало - зрънце надежда. :?

p.s. Кръвен не мога да направя, мъжа ми е против(а не искам да го правя скришно), и остава варианта на друга марка  уринен.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #571 -: Юни 13, 2013, 16:41:43 pm »
ТЕД, надежда винаги има докато цикъла не дойде. Повтори теста след 1-2 дни. За най- сигурно направи кръвен тест ако закъснението продължава. Пожелавам ти да в  :bfp:

Аз съм с цикъл 32 дни, последната ми менструация дойде на 14.05., на 10.06. правих кръвен тест, който беше 100% отрицателен, не знам дали е било рано, но в мен има искрица надежда. В рамките на този цикъл съм правила и цветна снимка. 
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #572 -: Юни 13, 2013, 19:12:10 pm »
Аз съм с цикъл 32 дни, последната ми менструация дойде на 14.05., на 10.06. правих кръвен тест, който беше 100% отрицателен, не знам дали е било рано, но в мен има искрица надежда. В рамките на този цикъл съм правила и цветна снимка.
По моите сметки си направила теста 9 дни след предполагаема О и мисля, че е рано. Изчакай да ти закъснее и направи уринен :) Успех!

ТЕД Успех и на теб, надежда винаги има :) Стискам палци :)


Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #573 -: Юни 13, 2013, 19:51:37 pm »
Krisi08, Благодаря! Ще последвам съвета ти. Този месец имам много странни коремни спазми. Моля се да е станало чудото.

Успех на всички, които чакат добрата новина  :bighug:
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #574 -: Юни 13, 2013, 20:10:03 pm »
Здравейте момичета, аз нали казах,че понеделник ми биха прегнил и така още същата вечер взе да ми придърпва от дясно където е фолукула.На другия ден ми беше ама много лощо и ми се гадеше,сряда бях като замаяна и днес пак така,и пак ми дърпа много и гърдите ми са чувствителни.Ние си правим нещата още от понеделник вечерта,както каза докторката.Ама аз много не знам за симптомите на овулацията и кога евентуално може да се случат нещата.Може ли да ми разясните малко по въпроса благодаря ви много..Стискам палци всички скоро да сме с ++++++  :00001754:


*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #575 -: Юни 13, 2013, 22:15:19 pm »
Krisi08, Благодаря! Ще последвам съвета ти. Този месец имам много странни коремни спазми. Моля се да е станало чудото.
И на мен така ми придърпваше долу ниско когато бях бременна. Аз бях убедена, че ще ми дойде, защото имах на няколко пъти много рязка болка в яйчниците, която продължи до 7г.с :) Стискам палци :)

Аз пак да кажа, симптомите бяха точно като преди цикъл, нещото което мен ме учуди е че ставах през ноща да пикам :)
божинова Успех!!


Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #576 -: Юни 13, 2013, 22:32:01 pm »

Аз пак да кажа, симптомите бяха точно като преди цикъл, нещото което мен ме учуди е че ставах през ноща да пикам :)
божинова Успех!!
Честото пишкане и по много през нощта и при мен го имаше при първата бременност, когато още не подозирах, че е симптом :)  Дори тогава споделих с лекарката и я питах на какво се дължи и тя ми го обясни нещо с натоварване на бъбреците при бременност.
<br />
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #577 -: Юни 13, 2013, 22:53:54 pm »
Аз пчти винаги преди цикъл имам ПМС- болезнени гърди, чест гост на 00, раздразнителност, и за да не пуска нова тема бих се радвала да споделите за болката преди МЦ, аз от началото на годината що годе има силни болки 1-2 дена преди МЦ най често в областта на ляв  яйчник.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #578 -: Юни 14, 2013, 02:58:46 am »
Момичета искате ли да се посмеете.. някой ми беше казал за някаав бабин тест със сода.. признавам си миналия месец когато пак имах закъснение го пробвах няколко пъти ама така и не шупна.. викам си ако е вярно значи само затвърдява отрицателния тест за бременост..  както и да е казах си че това е пълна простотия и забрсвих за този метод... Вчера тръгнах да правя баничка и използвах последната сода, та днес се наложи да купя... Като разопаковах покупките ми се доходи до тоалетна.. и си казах защо не пробвам отново...нищо не губя а ми е интересно(понеже след първия опит четох из форумите че содата кипвала на всичкодори и на мъжка урина и вода..) знам че звучи смешно и малко юе беше срам да си призная че съм го направила но немпга да се стърпя.. сипак лъжичка сода в урината си и ако ви кажа че стана все едно газирана вода..а преди това съм пробвала няколко пъти и не стана нищо содата дори я разбърках но пак не помръдна.. направо се шашнах леко... Но си казах че штом във всичко кипвала да пробвам..  пътео в вода.. съответно нямаше кипване.. после приложих "теста" на една приятелка но кипване нямаше...но чхг тест правих последно мисля преди 3 дни беше отрицателен... С днес закъснението ми става 8дни... Ще направя друг тест може би днес или утре... Нз дали това със содата е вярно но ми стана любопитно.. :D то мойта работа малко ку ку де. Нкакво общо има кисиленноста с чхг... Нз кой ми каза този бабин .тест но се забавлявах с него.. аз нз защо си мисля че високата киселиност по скоро е знак на някаква иинфекция(нямам оплаквания и някакви симптомо дори течение освен нормалното което имам от тинейджърка..) някой има ли мнение по въпроса¿
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #579 -: Юни 14, 2013, 04:25:56 am »
Аз пък знам,че със содата се определя пола-ако шупне значи момиче...а не дали си бременна.в друга темичка вдички масово си го правеха :D естествено,резултатите не бяха верни...