0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #380 -: Май 21, 2013, 11:34:17 am »
Да не би да е само зацапване,след като са минали само 11 дни не е нормално,трябва веднага на лекар!Има проблем
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #381 -: Май 21, 2013, 11:43:38 am »
Ами не е зацапване,определено си е М,каквато трябваше да бъде на 5.05...не знам...мисля си,че е възможно след последното бебеправене да се е оплодила яйцеклетка,която обаче не се е имплантирала и може би тогава на 5-ти май ,когато беше зацапването тогава всъщност организма ми да я е отхвърлил...не знам може и да бъркам,но пътя на логиката ме води първо към този извод..така или иначе реших да изчакам да приключи М и ще ида на преглед.Все пак ако някоя от вас се е сблъсквала с подобен проблем,ще се радвам да знам малко повече то темата :)
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #382 -: Май 21, 2013, 11:51:11 am »
възможно е зацапването да е била киста,и сега да се е спукала и затова да ти е дошло,колкото си спомням си правила тест и той беше отрицателен,хем доста след датата,така че ако е имало бебе да е отчело,теста които прави беше валиден нали?
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #383 -: Май 21, 2013, 11:59:25 am »
ами да валиден и отрицател  :? за жалост...това беше миналата седмица,а от последния път,когато моя мъж свърши в мен до теста бяха минали повече от 14 дни
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #384 -: Май 21, 2013, 18:47:49 pm »
Здравейте,
Моята интуиция ме подведе този месец.  Дойде ми точно по график - 14 дни след О (доказана с ехограф) , както и мин. месец. Поне вече установих , че О ми е на 16-ти ден. Уж така се постарахме този месец и мислех, че вече е станало, ама....
<br />
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #385 -: Май 21, 2013, 20:00:29 pm »
Здравейте отново и от мен,момичета  :) Не пиша,но ви чета редовно и имам един въпрос към вас...каква може да е причината да не стават нещата при положение,че има доказана овулация при жената и при мъжа всичко е наред?Как мислите?Този месец с моето мъжле улучихме точния момент(поне според графиката ми) и силно се надявам този път да се е получило...успех на всички,не бива да се предаваме :)
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #386 -: Май 21, 2013, 20:54:56 pm »
deni77o, ето на този въпрос и ние с  моя мъж търсим отговор вече доста време и за съжаление не намираме отговор.  Ето преди все си казвах сигурно не сме улучили момента , но напоследък ме следят редовно и знам кога ми е О и не пропускаме , обаче ето-днес пак ми дойде. Сега ще повторим спермограмата , защото предишната е от преди година. Тогава всичко беше наред, но лекаря иска да я повторим, защото не открива проблем?
<br />
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #387 -: Май 21, 2013, 21:00:59 pm »
Понякога женската яйцеклетка е голяма особнячка, при положение, че и при мъжът и при жената няма проблеми има т.нар. неизяснен стерилитет, т.е. яйцеклетката не харесва нито един сперматозоид от постоянният партньор. Нейната мембрана не пропуска главичката на сперматозоида и поради това не настъпва оплождане. За това при някои напълно здрави хора нещата не стават.
Ама хайде сега да не Ви отчайвам Вие, от колко време правите опити? Ние се борехме за чудото цели 6 месеца. Не винаги нещата стават от първият път или от първите няколоко опита, ако имате една година неуспешни опити и сте над 25 години Вие и Вашият партньор, тогава е хубаво да посетите специалист.  :wink:
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #388 -: Май 21, 2013, 21:05:26 pm »
5ти месец ни е това с опити,аз съм на 22 мъжът ми е на 25 :) Дано този месец да е станало,и яйцеклетката да не е особнячка,че не знам какво ще правим :(
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #389 -: Май 21, 2013, 21:19:24 pm »
5ти месец ни е това с опити,аз съм на 22 мъжът ми е на 25 :) Дано този месец да е станало,и яйцеклетката да не е особнячка,че не знам какво ще правим :(
Споко Вие сте млади, и не е минала и година в опити! Няма да се отчайваш тогава, ами действайте ;)
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #390 -: Май 21, 2013, 21:22:49 pm »
Няма разбира се,никакво отчайване все някога ще стане :) Притеснявам  се само,че от доста време имам болки в яйчниците и кръста предимно вечер,дано не е нещо сериозно,след овулация дали е нормално това?
« Последна редакция: Май 21, 2013, 21:24:48 pm от deni77o »
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #391 -: Май 21, 2013, 22:00:14 pm »
Няма разбира се,никакво отчайване все някога ще стане :) Притеснявам  се само,че от доста време имам болки в яйчниците и кръста предимно вечер,дано не е нещо сериозно,след овулация дали е нормално това?
Възможно е да има някакъв спазъм, но ако е много болезнено се свържи с АГ.
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #392 -: Май 21, 2013, 22:36:39 pm »
Не винаги нещата стават от първият път или от първите няколоко опита, ако имате една година неуспешни опити и сте над 25 години Вие и Вашият партньор, тогава е хубаво да посетите специалист.  :wink:

Ако жената е над 35 г., трябва да се посети репродуктивен специалист след шест месеца опити. Възрастта на мъжа не е от особено значение. Иначе една година опити се смята за нормално време, в което трябва да се постигне забременяване. Чак след това трябва да потърсите специализирана помощ.
6 месеца не са много, тъй като вероятността за постигане на бременност е около 20-25 % на цикъл.
Иначе да, понятието "неизяснен стерилитет" съществува, но не бързайте да си лепвате такива етикети. Диагнозата се поставя от специалист след направени пълни изследвания.

crystal_eyes88
, ние тук само можем да гадаем какъв е проблемът, ако има такъв изобщо. Отиди на лекар!

Успех на всички!
« Последна редакция: Май 21, 2013, 22:38:34 pm от blue_sky »

*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #393 -: Май 21, 2013, 23:33:56 pm »
Ние се борехме за чудото цели 6 месеца.
Радвам се, че при теб всичко е станало толкова бързо. Не се заяждам, наистина, просто не забравяй, че пишеш във форум, където пишат и четат хора с репродуктивни проблеми. Прочети малко из форума, преди да правиш такива изказвания.

Успех на всички!!! Дано отговорът е ДА! :)
« Последна редакция: Май 21, 2013, 23:50:52 pm от Krisi88 »


Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #394 -: Май 22, 2013, 08:23:40 am »
Колко жлъч Криси88, хайде няма нужда :wink:. Но това,  което казвам за неизясненият стерилитет е така, и ако много дълго се забавят нещата трябва да се посети репродуктивен специалист. На никого не се старая да лепвам етикети. И пак казвам да не се шашкате много, много.
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #395 -: Май 22, 2013, 08:38:34 am »
Ние се борехме за чудото цели 6 месеца.
Радвам се, че при теб всичко е станало толкова бързо. Не се заяждам, наистина, просто не забравяй, че пишеш във форум, където пишат и четат хора с репродуктивни проблеми. Прочети малко из форума, преди да правиш такива изказвания.
Някои се борят по 6 г. че и повече ...
Аз пък не виждам жлъч в поста на Криси, просто който не го е преживял, няма да го разбере. yahoo_33

Успех, и дано скоро чудото се случи при всички ни!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #396 -: Май 22, 2013, 08:41:57 am »
Колко жлъч Криси88, хайде няма нужда :wink:. Но това,  което казвам за неизясненият стерилитет е така, и ако много дълго се забавят нещата трябва да се посети репродуктивен специалист. На никого не се старая да лепвам етикети. И пак казвам да не се шашкате много, много.

Коте, моля те не лепвай етикети без да си запозната ни най-малко с термина неизяснен стерилитет и не подвеждай момичетата.

Blue_Sky, е описала много добре кога какви мерки трябва да се вземат.Освен да се знае овулацията кога е, и да се направи разширена спермограма по Крюгер, направена в клиника по репродуктивна медицина, а не в близката лаборатория, трябва да се пуснат полови хормони при жената, хубаво е хормони на щитовидната жлеза, както и да се направи цветна снимка за проходимост на тръбите.Ако и тогава не се установи проблем, се преминава към генетични и имунологични изследвания.Изследванията са много и различни, за различни фактори.
Моля те, като не разбираш, не подвеждай хората, дошли да търсят помощ в този форум.Радвам се на бремеността ти, но помни че 6 месеца са нищо пред години прекарани в опити, стимулации и разбита психика.И никога, ама никога не пренебрегвай чуждата съдба и скръб!

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #397 -: Май 22, 2013, 08:46:20 am »
Много се извинявам, ако съм подвела някого, не искам да лепвам етикети на никого. Има по-добри познавачи по темата от мен. Хубав ден.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #398 -: Май 22, 2013, 10:39:57 am »
Момичета, защо се засягате и ние чакаме вече повече от 2г. , но не видях нищо лошо в поста на chattenoire84. Знам , че всички сме изморени и изтощени от чакането. Но когато много го искаш и 6м. изглеждат много.  Спомнете си вие как сте се чувствали след 6м. неуспешни опити.
Наистина от сърце желая на всички и на себе си чудото да се случи в най-скоро време  :bighug:
И много се радвам на всяка нова бременност тук, защото знам колко е желана :)
« Последна редакция: Май 22, 2013, 10:41:51 am от irenaa33 »
<br />
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #399 -: Май 22, 2013, 11:39:48 am »
Аз не се засягам, радвам се на всяка бременна, но не можеш да слагаш диагнози ей така.Нагледала съм се на объркани семейства и хора, защото някой им е сложил диагноза на ангро.

Ние лично сме с неизяснен стерилитет, и много добре знам през колко изследвания се минава и какво ли не се търси, за да се стигне до това определение, и доктора пак казва, абе има нещо, не може да няма причина, просто не сме я открили!