0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #280 -: Април 22, 2013, 08:49:42 am »
Ирена и на мен ми дойде  :( а толкова се надявах да е станало.Смятам да ходим  на пргледи с мойто мажле ама изобщо не знам какво точно трябва да ми се направи,за него знам спермограма а за мен.ОТ 4 месеца не става уж улавям овулация с лентички,какво да правя дайте савет.
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #281 -: Април 22, 2013, 09:16:50 am »
Ирена и на мен ми дойде  :( а толкова се надявах да е станало.Смятам да ходим  на пргледи с мойто мажле ама изобщо не знам какво точно трябва да ми се направи,за него знам спермограма а за мен.ОТ 4 месеца не става уж улавям овулация с лентички,какво да правя дайте савет.
Мери, не е нужно ти да знаеш какво точно трябва да се направи. Запиши си час при репродуктивен специалист - той ще ти каже как да процедирате.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #282 -: Април 22, 2013, 15:22:31 pm »
Момичетa,здрaвейте!!!Днес бях нa преглед и се видя еднa мaлкa точицa.В петък съм пaк нa преглед.Инaче док. ми кaзa,че всичко е нaред зa сегa.Лек ден нa всички.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #283 -: Април 22, 2013, 19:15:01 pm »
avallon благодаря за отговора смятам да се насоча към Пловдив понеже там ми е най- близо в моя град няма такива специалисти .
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #284 -: Април 23, 2013, 02:00:58 am »
Мери, ако пробвате само от четири месеца, бих те посъветвала да продължите да опитвате, като засичаш овулацията си. Препоръчва се посещение при репродуктивен специалист при една година неуспешни опити (при жени над 35 г. - след шест месеца).


Успех!

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #285 -: Април 23, 2013, 11:06:05 am »
Мери,и аз съм съгласна че трябва да изчакате поне година неуспешни опити,но дано се получи по рано!Най много да те върнат и да ти кажат да чакаш година!Наистина 4 месеца си е малко време ти нали мериш бт,ову с тестове,и не забравяй шанса за забременяване всеки месец е едва 25% така че трябва търпение,постоянство,и като правите любов правете без да мсилиш ще стане ли,няма ли?колкото повече го мисилиш и си хабиш нервите,ще стане бебо!!!!Стискам палци
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #286 -: Април 23, 2013, 13:14:58 pm »
Привет!
Този месец съм в питанка и аз-цикъл по принцип редовен на 28 дни,мноооого рядко на 30-31.Днес е 31 ден,по принцип след овуто започват да ме болят гърдите.Този месец-нъцки,мекички.Преди около 3 дни имах болки все едно ще ми дойде,но не би.Спях доста последната една седмица,снощи и предната вечер не успях да спя.Не меря БТ.




Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #287 -: Април 24, 2013, 22:53:39 pm »
Камелиаблагодаря за съветите момичета,ами ще ви послушам и дай боже да не се налага да стигаме до по сериозните доктори,а що се отнася за О-ТА да засичам я с тестове също така меря тем.Продължаваме смело напред  :bighug:
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #288 -: Април 25, 2013, 08:09:20 am »
Привет!
Този месец съм в питанка и аз-цикъл по принцип редовен на 28 дни,мноооого рядко на 30-31.Днес е 31 ден,по принцип след овуто започват да ме болят гърдите.Този месец-нъцки,мекички.Преди около 3 дни имах болки все едно ще ми дойде,но не би.Спях доста последната една седмица,снощи и предната вечер не успях да спя.Не меря БТ.
И на мен по предния месец ми се беше случило същото, никакви болки  и боцкания в гърдите, а по принцип след овулация са напрегнати и огромни....но ми дойде, дано при теб  липсата на признак , да е на хубаво, защотот аз бях много разочарована, знаеш как е да се вглеждаш и в най-малкото и да таиш надежда!
Alea Iacta Est!



Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #289 -: Април 25, 2013, 10:59:25 am »
И на мен този месец ми дойде без особени признаци и болки в гърдите, а и ми вървя само два дена. Днес бях на лекар прегледа ме обстойно и във вторник съм на ЦС, но каза за всеки случай преди процедурата да направя още един тест за бременност със сутрешна урина заради краткия цикъл , да не би пък да пропускаме нещо? Вероятността е много малка , но все пак...
<br />
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #290 -: Април 25, 2013, 13:33:28 pm »
Ирена и на мен този месец ми беше много кратък двата дена (3,4 )съм ги отбелязала като цикъл,но се беше чисто зацапване.Но не се надявам на нищо понеже БТ  ми падна.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #291 -: Април 27, 2013, 16:45:33 pm »
Ето и моите вълнения!При цикъл от средно 28 дни/понякога 27,29,предният 26/и с усещане за овулация от 1 година и записване ,овуто е към 15/16 ден,така мисля,според усещанията,този месец я усетих вечерта на 13 ден към 21.00 с боцкания и болки в кръста и на следващият ден към 10.00/11.00 пак боцкания.Поради работата на мъжа ми ,той липсваше,както повечето случай /затова 6/7 месеца според мен опити не ги смятам на 100% несполучливи,защото е отсъствал и друг път за точният момент/ и правихме любов  :)вечерта към 22.30.Според мен няма шанс,защото ако съдя по това че овуто трае 12 до 24 и това на 13 ден вечерта е било спукването на фоликула вечерта на другия ден вече е било късно.Но.....продължават 6 дни след предполагама Ову леки бодежи и някаква тъпа болка в кръста.Та въпроса ми е дали всичко нещо общо?Как мислите?
Благодаря и успех на всички ,дано скоро видят положителен !тест! :D
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #292 -: Април 27, 2013, 22:26:02 pm »
otdale4e Да ти кажа честно, много ми беше трудно да разбера поста ти, но принципно аз не бих се доверявала на "усещането" ти за овулация, защото тя може да ти е в съвсем различен ден, а ти чак часове назоваваш :) Наистина всичко е възможно, особенно ако правите опити около датата на О (не е задължително да е именно в момента на О), стискам палци и успех :)

п.с. започни да мериш БТ и да следиш О с тестове
« Последна редакция: Април 27, 2013, 22:31:49 pm от Krisi88 »


Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #293 -: Април 27, 2013, 22:38:08 pm »
Сега като си го чета наистина изглежда малко объркано,но аз така се изразявам винаги  :D :D
Все пак благодаря че си ми отделила време.
Назовавам точно часове, защото както писах вече година усещам всичко.Преди докато свикна с мисълта за болките и всичко посещавах често доктор и общо взето знам каква е болката при нарасване,пукане на фоликул т.н. :DСъвсем сериозно :lol:,отивах с точните симптоми и се виждаше какво се случва .Дано да има разминаване и да се е случило  този път.Да,това което казвам и  пиша не значи че на 100% си вярвам и съм убедена,но исках да бъда точна в обясненията си от усещанията си.
Лека вечер и успех на всички! :D
« Последна редакция: Април 27, 2013, 22:41:12 pm от otdale4e »
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #294 -: Април 27, 2013, 22:54:04 pm »
Здравейте, момичета.Ето снимка на моя тест.Правен е днес на обяд, след изпити около 600 мл течност от сутринта.11-ден след трансфер съм, като тогава (на 16-ти Април) ми биха Прегнил 1500 .В темата за процедурите ми честитиха.Искам да чуя и вашето мнение.Мисля, че мога да вярвам на теста и да вярвам, че съм бременна.Днес си купих още тестове за следващите дни, за да видя дали потъмнява чертичката.
 

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #295 -: Април 28, 2013, 22:19:57 pm »
ЗЛАТЕН ДЪЖД и аз мисля че трябва да ти честитя :Dдано всичко е ок и с добър край.Успех!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #296 -: Април 29, 2013, 11:03:57 am »
otdale4e,здравей и от мен,вярвам ти че усещаш овуто,след като и лекар ти го е казал,и при този цикъл тя се пада около дните които описваш,незнам защо обаче тези боцкания продължават,възможно  е някаква кистичка да се е образувала или нещо да си настинала,а дай боже и да е бебе!по принцип и на овулацията влияят различни фактори,тя може да се измести,и не забравяй има и един месец в които си  без овулация!Моя съвет изчакай до датата и ако го няма си направи тест,и най добре започни  с тестове и мерене на базална температура!Дано скоро ни се похвалиш с добра новина!
много е похвално това че не се вманиачаваш и не се самонавиваш и не губиш надежда продължавай в същия дух
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #297 -: Май 09, 2013, 11:39:41 am »
Здравейте, момичета!  :balk_64:
Включвам се и аз :) Правим опити за второ детенце от 5 месеца. Истината е, едва последните два месеца започнах да засичам овулации и т.н., и мисля, че почвам да изперквам да меря температури и непрекъснато да наблюдавам има ли ми нещо и т.н. Първото дете стана много бързо - от 3тия месец с полов контакт веднъж в месеца  :D Просто Божа работа...Всички казват, че второто дете много по-бързо става, но изобщо при нас не е така.
Този месец правихме през ден секс в дните около овулацията. На 8мия ден след края на цикъла ми имах цервикална слуз примесена с кръв на тоалетната хартия след избърсване, на следващия ден имах ужасно главоболие. От тогава до днес почнах да си меря и температурата - все е над 37. Това е, че съм се и простудила, и не съм сигурна дали Т е от това... Направих си тест за бременност преди 8 дни - отрицателен...  :bfn: Може да е било още рано...
В момента пак съм с 37,3 Трябва да ми дойде след два дни, гърдите ужасно ме болят, както пред цикъл и се чудя дали да направя още един тест или да изчакам..
Ако не съм бременна, защо тогава имах зацапване? Дайте мнението си , от какво може да се получи това - дали имам кисти и други проблеми? :(
Успех на всички и не забравайте, че колкото и опити да правим, всичко е Божа работа... :balk_602:
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #298 -: Май 09, 2013, 11:49:49 am »
Ivoventa, изчакай още малко след това направи тест, ако счетеш за необходимо е добре да посетиш и АГ специалист, ако се съмняваш, че може да имаш кисти.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #299 -: Май 09, 2013, 12:35:34 pm »
Здравейте, момичета!  :balk_64:
Включвам се и аз :) Правим опити за второ детенце от 5 месеца. Истината е, едва последните два месеца започнах да засичам овулации и т.н., и мисля, че почвам да изперквам да меря температури и непрекъснато да наблюдавам има ли ми нещо и т.н. Първото дете стана много бързо - от 3тия месец с полов контакт веднъж в месеца  :D Просто Божа работа...Всички казват, че второто дете много по-бързо става, но изобщо при нас не е така.
Този месец правихме през ден секс в дните около овулацията. На 8мия ден след края на цикъла ми имах цервикална слуз примесена с кръв на тоалетната хартия след избърсване, на следващия ден имах ужасно главоболие. От тогава до днес почнах да си меря и температурата - все е над 37. Това е, че съм се и простудила, и не съм сигурна дали Т е от това... Направих си тест за бременност преди 8 дни - отрицателен...  :bfn: Може да е било още рано...
В момента пак съм с 37,3 Трябва да ми дойде след два дни, гърдите ужасно ме болят, както пред цикъл и се чудя дали да направя още един тест или да изчакам..
Ако не съм бременна, защо тогава имах зацапване? Дайте мнението си , от какво може да се получи това - дали имам кисти и други проблеми? :(
Успех на всички и не забравайте, че колкото и опити да правим, всичко е Божа работа... :balk_602:
Здравей,така зацапване може да имаш и без да си бременна,казвам от личен опит,пук мисля че и други момичета тук са го получавали това зацапване,Бт,трябва да е над 37 поне 16 дни и тогава се говори за наличие на бременност,нали 16 дни след ову,толкова ранни тестове понякога грешат,това е заради хормоните,но има и друг вариант направи си кръвен тест той се прави 10 дни след ову,и е напълно верен,ако не изчакай датата и дано имаш закъснение и да се похвалиш с две чертички!