0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #760 -: Юли 24, 2013, 08:35:41 am »
kari_bradhou спокойно забременяла си на 18-29 ден от МЦ, с този дъдлъг цикъл тогава някъде ти е била овулацията.Имай и в предвид, че в началото ембриона се "храни" от така нареченото жълто тяло и няма как да го увредиш с тези лекарства.Аз в началото на бременността си пих антибиотик, но не знаех че съм бременна.
Пусни си кръвен тест 48 часа, след първия, стойността му трябва да се удвои.
« Последна редакция: Юли 24, 2013, 09:31:45 am от magi_st »

*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #761 -: Юли 24, 2013, 09:26:13 am »
Аз съм в началото на бременността си
Wow, чудесна новина! :D
Честито, Маги и лека и безпроблемна бременност!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #762 -: Юли 24, 2013, 10:51:16 am »
 Много ви благодаря за отговорите! magi_st, четох за жълтото, но Чхг-то ме притеснява, че за забременяване на 1 ден е ниско за след 32 дена. Или не е толкова ниско - не мога да преценя?!
 Реших днес да отида и да пусна още един кръвен тест...
 Единствено се успокоявам , че ако съм забременяла по време на цикъла , то сутрешния уринен тест трябваше да покаже преди 2 дена. Не мислите ли?
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #763 -: Юли 24, 2013, 19:18:22 pm »
Здравейте, момичета. Аз днес отново правих тест, но е отрицателен. Сега се надявам след 1-2 дни да дойде лелката сама , а не отново да предизвикваме цикъл,  за да може да продължим с бебеправенето. А така се надявах, че може да е станало този месец бебето, особено след като видях втората дори и толкова бледа чертичка, но уви....

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #764 -: Юли 24, 2013, 21:58:42 pm »
  Излязъл е днешният резултат от кръвния тест. И така се получава следното:
 32 ден от 1ви ден на последната менструация - чхг 72,13
 33 ден от 1ви ден на последната менструация - чхг 107,34

Кога долу горе е станало забременяването?  Могат ли тези стойности да отговарят на забременяване преди 33 дена?
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #765 -: Юли 24, 2013, 22:27:53 pm »
По принцип трябваш да пуснеш тест 48 часа след първия, като стойностите приблизително трябва да са се удвоили. Иначе ми се виждат добре. По мои изчисления си в пета гестационна седмица (според ЧХГ калкулатора - също).
Не си забременяла по време на менструацията. На 18-19 ден от началото на цикъла е било.

Alike, ти като бременна не си ли пускаш кръвни изследвания?
« Последна редакция: Юли 24, 2013, 22:57:34 pm от blue_sky »

*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #766 -: Юли 26, 2013, 01:02:42 am »
blue_sky,  единствените изследвания, които ми правиха са за резус фактор и там стандартните, не разбрах какво точно още включват. Аз като имах съмнение, че съм бременна направих 2 теста, които бяха положителни и няколко дена след туй бях на доктор, който потвърди бременността.
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #767 -: Юли 26, 2013, 02:23:01 am »
На мен всеки месец ми пускаха кръвни, затова питам.

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #768 -: Юли 27, 2013, 17:56:14 pm »
  Излязъл е днешният резултат от кръвния тест. И така се получава следното:
 32 ден от 1ви ден на последната менструация - чхг 72,13
 33 ден от 1ви ден на последната менструация - чхг 107,34

Кога долу горе е станало забременяването?  Могат ли тези стойности да отговарят на забременяване преди 33 дена?
35 ден от 1ви ден на последната менструация - чхг 298.68 
blue_sky,Нормално ли е нарастването за забременяване на 18 -19 ден от менструалния цикъл?  Един вид чхг 72,13 е супер ниско за забременяване на първи ден от цикъла и не може да се очаква нормална бременност, така ли? Ако забременяването беше станало тогава какво трябваше да е сега чхг-то , в какви рамки?
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #769 -: Юли 28, 2013, 06:27:51 am »
Защо се плашиш толкова? Всички ти обясниха, че няма как да е станало, докато си била в цикъл. Бременна си и живот и здраве ще имаш един прекрасен резултат на края. Радвай се стига си го мислила вече!
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #770 -: Юли 29, 2013, 01:29:10 am »
Нормално е нарастването. Като толкова се притесняваш, пусна ли още един за контрола?
Хубаво ти е казала хриситу. Наслаждавай се! Какво се тормозиш?!

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #771 -: Юли 30, 2013, 22:07:58 pm »
Здравейте отново  :D Както ви бях казала, че 25.06.13г направихме опити с моя приятел за бебо но не стана и много се бях отчаяла.Но сега искам да споделя, че на 13.07 и на 14.07 пак направихме опит за бебо.Исчислих всичко и овул. ми бе6е на 15.07.13г и чаках с нетърпение да видя какво е станало след седмици и вече минаха две седмици и днес сме 30.07.13г. което значи че вече за три седмици. Още по странно е, че миналата седмица гърдите ми станаха подути но не ме боляха само вените бяха  изпъкнали и корема започна да ме боли като преди цикъл и преди три дни корема така ме болеше  все едно съм в цикъл но нищо.Днес трябваше да ми дойде но видях само едно мъничко розаво зацапване и подут корем като преди цикъл и гърдите ме болят особено зърната а по принцип винаги ми подранява и другото което е  вчера започна да ми се гади и имам леко разтройство. Ще изчакам до 10 август и тогава ще направя тест тъй като сега отивам на море.Моля пишете според вас и какво мислите? Благодаря ви предварително и се извинявам за дългия роман.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #772 -: Юли 31, 2013, 20:07:36 pm »
Чудя се и аз дали е станало чудото този месец, леко ме наболява ниско долу ама много леко. Даже не е като за мензис , тогава ме боли много силно. Имах чуствителност на зърната , но отмина. Днес правих тест,но май избързах отрицателен е ,аз съм с късна овулация към 17,18.07 мисля че е била. Трябваше да ми дойде на 29-ти , на схема с дуфастон съм и ми е бил точен цикъла до сега. Това звучи ли ви като бременност ?

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #773 -: Август 01, 2013, 01:17:45 am »
Здравейте и от мен аз съм нова тук притеснява ме моят нередовен цикъл откакто ми е започнал от 15 годишна с партньорът ми се опитваме от 9 месца за бебе по принцип нямам болезнен цикъл само гърдите ме болят но този месец много странно ме боли ниско доло коремът и гърдите ме болят откъм мишниците зърната ме боляха само два дена и спряха но гърдите си ме наболват съвсем малко нямам изпъкнали вени закъснява ми вече седмица имам болки в яйчниците и ниско в корема понякога като придръпвания днес си направих тест и беше отрицателен за съжалянеие а много искам да збременея ще се радвам да ми пишете за съвет
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #774 -: Август 01, 2013, 10:09:29 am »
Yana bradford, най-добре е да отидеш на лекар.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #775 -: Август 01, 2013, 13:44:46 pm »
Бях на лекар миналият месец каза че имам поликистоза но ми изписа лекарства и на вторичният преглед каза че всичко е наред матката ми е била в много добро състояние и тя знае че правим опити за бременност и ми каЗа да отида след две седмици пак за да види дали има нещо но аз живея в Англия а прегледа беше в България вие как мислите дали се получило
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #776 -: Август 01, 2013, 14:15:41 pm »
Yana bradford, казваш, че цикълът ти е нередовен. Следиш ли овулацията?  За закъснение се смята , ако има повече от 14 дни след О. Ако не е минало толкова възможно е теста да не е уловил евентуална бременност.
<br />
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #777 -: Август 01, 2013, 16:07:12 pm »
Последно ми беше на 25.06 не следя овулацията но този път странно ме придърпва ниско коремът и гърдите ме болят откъм мишниците получавам киселини и затова си помислих че може да е бременност но тестът го направих следобяд а знам че трябва със сутрешната урина да го направя
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #778 -: Август 01, 2013, 17:00:20 pm »
Това е доста време, преди закъснявало ли ти е толкова? направи утре сутринта тест , ако имаш възможност.
<br />
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #779 -: Август 01, 2013, 17:07:30 pm »
Да закъснявало ми дори и повече но съм нямала тези придръпвания в яйчниците по принцип не ме боли коремът а сега ме боли и усещам тежест ниско в коремът . Правила съм какви ли не изследвания хапчета за тоЗи цикъл но откакто имам цикъл все е така никога не ми е бил редовен но тайно се надявам да е станало този път  :oops: