0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #540 -: Юни 10, 2013, 13:10:58 pm »
Има страшно много информация както в темите на форума, така и в статиите качени на сайта на Зачатие.И наистина спрете се на един специалист, не се лутайте.

Успех!

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #541 -: Юни 10, 2013, 13:29:19 pm »
Здравейте сладурани, имам фоликул 21мм в десен яйчник,биха ми прегнил май,ако не бъркам, от утре Семерджиева каза да се почваме.Спермограмат утре ще е готова.Ето ми ги изследванията.Тя каза,че са добри и ни чака с +++ след другата седмица.Дано стане, стискам палци на всички ни.
LH - 3,46 - фол.ф.2.12-10.89, овал.ф.19.18-103.03,лут.ф.1.2-12.86,мен.10.87-58.64,м.1.24-8.67
E2 - 25 -  фол.ф.24-114,овал.ф.62-534,лут.ф.80-273,мен.20-88
FSH- 5.42 - фол.ф.3.85-8.78,овал.ф.4.54-22.51,лут.ф.1.79-5.12,мен.16.74-113.59,м.1.27-19.26
hTSH - 1.690 - 0.34-5.6
Малко не ги разбрах съкращенията,ама тя каза ч са ми добри стойностите.
Целувкам ви момичета.


Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #542 -: Юни 10, 2013, 14:33:38 pm »
47 smiles, на съпругът ми нищо не са му предписвали. Като бяхме при д-р Стаменов преди 2 месеца, носихме спрермограмата с морфология 7% и той каза, че си била наред. Но пак казвам, че преглед реално нямаше и затова сега пак отиваме, упорити сме...
Други лекари казваха, че има известни отклонения в тази стойност, но нищо конкретно и мен това доста ме притеснява. Добре ли е, зле ли е? Ще стане ли с тази стойност спонтанно забременяване или ще са необходими други пътища? Моята картинка как им изглежда?
Ще нося всичките изследвания и се надявам в края на тази седмица да имаме повече отговори  :(
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #543 -: Юни 10, 2013, 15:27:33 pm »
Момичета има тема за хормоналните изследвания, ако искате да ви отговорят на въпросите пишете там, тъй като тук влизат само спонтанно бебеправещите и много рядко жени в стимулация, разбиращи от хормони.СЪщото се отняса за хормони на щитовидната, за спермограма и т.н.
Все пак има един голям, цял форум за репродуктивните проблеми, не само една тема.

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #544 -: Юни 10, 2013, 15:47:07 pm »
Извиняваме се  :oops:
Rapunzel, ето темата за хормоналните изследвания при жената.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39329.0;topicseen
Ето и темата за спермограмите.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=12189.0
Счита се, че Крюгер е добре да е 14% или над 14%, но и с по-нисък пак се получават нещата, може би с повече опити.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #545 -: Юни 10, 2013, 17:48:59 pm »
И аз се извинявам, отплеснах се  :oops:
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #546 -: Юни 11, 2013, 16:19:43 pm »
Момичета днес повторих теста.. офицялно след 5дни зскъснение тестс е отрицателен.. явно "положителния" тест от снимката си е бил дефектен... Напрсво незнам какво нямам димптоми ното зс цикъл нито за бременост...при първа възмижност ще отида на лекар да видя какво става.. но до догава ми е много гафно заради този отрицателен резултат... А чуството че  все пак е станало не ме напуска и постоянно го сънувам.. или бременноста или положителен тест...
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #547 -: Юни 11, 2013, 16:23:10 pm »
Ако утре сутрин не ти е дошло, направи кръвен тест, прави се във всяка лаборатория изследва се бета cHG, резултата става готов до обяд.Така ще знаеш бременна ли си, не си ли и какво да правиш от тук насетне.

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #548 -: Юни 11, 2013, 16:36:16 pm »
se_le_na1 не е в България и писа, че там където е не може да пусне такъв тест.
няма да забравя моите ангелчета...
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #549 -: Юни 11, 2013, 16:38:08 pm »
Съжалявам, не съм видяла.

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #550 -: Юни 11, 2013, 17:08:19 pm »
 Да не съм в България и чак средата на. Юли ще се прибера...и .първата ми работа е да отида на лекар.. нз цял месец психиката ми как ще издържи но няма как.. то поне да ми дойде ако не съм бременна а не да се чудя какво ми е... Благодаря че ме изслушахте и подкрепихте...
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #551 -: Юни 11, 2013, 22:30:22 pm »
А до тогава всички ще стискаме палци и ще чакаме добри новини! Само не се отчайвай не се натоварвай с мрачни мисли!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #552 -: Юни 11, 2013, 22:45:48 pm »
Здравейте,момичета :) Искам да кажа на тези,които се притесняват от закъснение на менструацията и отрицателен тест за бременност да имат в предвид,че цикъла закъснява също и от късна овулация.Така че,ако си следите О. ще видите,че лутеинната фаза е една и съща като дължина и в зависимост от това кога настъпва О. ще настъпи и цикъл,от личен опит исках да го споделя с вас,за да не се тревожите много :) Успех!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #553 -: Юни 11, 2013, 23:08:13 pm »
  deni77o, тук няма как да се съглася-всичко е строго индивидуално. Така, с добро чувство от твоя страна можеш да заблудиш някои момичета. При мен цикъла е винаги 26-27 дни,а овулацията ми е била на различни дни-12,17,15,13-доказана от по няколко прегледа. Аз съм със странни хормони и предполагам, че това оказва влияние в моя случай. Аз също очаквах, че при по-късна овулация ще ми се забави поне малко, но не стана така. Т.е. в моя случай лутеалната фаза не е с еднаква дължина всеки цикъл. Дано изключенията като мен са по-малко :)
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #554 -: Юни 11, 2013, 23:29:19 pm »
Ами аз не си следя овулацията и предполагам че няма как да знам точно дали съм я оцелилс.. но днес смятах ако най рано нещо е станало(което теста отрича да е така) са минали 22дни.. предполагМ че щеше да да отчете ако има нещо..все още не съм се вманиачила да следя устррмено овулацията поне с мъжът ми ще склучим брак скоро и съм на 24 години и просто преди няколко месеца си казахме че вече няма да се пазим а ако стане е добре дошло... Само че азго искам ужасно много и затова така се растройвам.... Знам че ме разбирате и благодаря за подкрепата.. :*
*

    anni1981

  • ***
  • 334
  • Дошла съм си за правото на щастие.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #555 -: Юни 12, 2013, 11:41:57 am »
И аз , започвам да се замислям ,, дали пък тоя път не сме отцелили момента/ правим 5 год. опити/ и знаете,колко боли от момента на разочарование , но имам някакво вътрешно усещане и дори ме е малко страх , объркана съм


*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #556 -: Юни 12, 2013, 11:58:32 am »
Se_le_na1, ако беше станало с това закъснение пикливия тест щеше да отчете.

Анни1981, след 5 години неуспешни опити не се ли насочихте към специализирана клиника по репродуктивна медицина?Ние също правим опити от 5г. а като гледам с теб сме и един и същи набор.Аз вече съм подала документи по фонда и чакаме обаждане, за да стартира първия ни опит ин витро.

*

    anni1981

  • ***
  • 334
  • Дошла съм си за правото на щастие.
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #557 -: Юни 12, 2013, 12:09:38 pm »
о, да разбира се - преминахме през различни док.-специалисти, Цветна снимка, спермограма, фоликометрии,пълни генетични, имунолочични хормони на щитовидната жлеза,, може и да пропускам нещо. и уж всичко е ОК,, като изключа, че при мен се появиха завишени Nk клетки. Тъкмо решихме да пия Агапурин да ги смъквам ,, и аз психически се предадох и зарязах за няколко месеца следенето на БТ, любовта по график и т. н ... на 27.05.2013 събрах сили и отново отидох на преглед- видя се дом. /17-ти ден от МЦ/ фоликул 19мм и спред док. доста хубава лигавица, не запомних . колко каза за мм и . От както си водя графика за 1-ви път виждам БТ да се повиши толкова рано ... преди все е било 34-37-ми ден от МЦ .


*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #558 -: Юни 12, 2013, 12:27:49 pm »
Разбирам те идеално, защото и ние сме с така наречения неизяснен стерилитет.Е аз останах без една тръба в последствие, но тя не е достатъчна, за да се кандидатства по фонда.Минахме през инсеминации и ин витро на естествен цикъл, за да можем да съберем нужните ни като брой процедури за кандидатстване по фонда.Вие мислили ли сте за този вариант?

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #559 -: Юни 12, 2013, 12:59:08 pm »
Маги и аз така мисля за теста за 6дена все нещо щтеше да се оцвети и сз приклучих с надеждите... Въпреки че сетра ми е нагледен пимер... Тя има нередовен цикъл мо уж нвма причина за него.
. Може би само че беше малко по пълна кам 80кг ама немидля че беше нещо кой знае и така жикалат и неидваще.. нап те ави си два теста с холямо растояние по междду им...отрицателни.. след време отива на лекар понеже доста време не и дойде и след прегледа се оказва че тя почти е влезнала в 3 месец.. тала че пак за всеки си е индивидуалмо... Когатто Бог реши..