0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #140 -: Март 17, 2013, 13:40:33 pm »
irenaa33, ако дойде цикъла  се спира Дуфастона, но е хубаво първо да се обадиш на лекаря си и да му кажеш.
Моя съвет е да не бързате с тестовете за бременност. При първата ми бременност така направих тест 11-12 дни след овулацията и беше отрицателен, но на 16-я ден след нея имаше бледа втора черта. Разбира се всичко е индивидуално, желанието и нетърпението са големи, но по-добре да се изчака :).

Иначе аз от Дуфастона винаги съм имала по-силно изразен ПМС, особено подуване.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #141 -: Март 17, 2013, 13:54:38 pm »
Благодаря за бързия отговор. Знам, че не трябва да се бърза с тестовете, но много се пренавивам и замечтавам, че може да съм бременна и после като ми дойде :(
Та така един ранен отрицателен тест да ме отрезви малко, пък ако е грешен добре дошло :)
<br />
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #142 -: Март 18, 2013, 09:03:45 am »
Дойде ми. Още в събота рано сутрин.... :(
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #143 -: Март 18, 2013, 11:56:07 am »
Здравейте, да се включа и аз!
Ние правим сериозни опити от декември. Днес (18 март) трябва да ми дойде- засега няма индикации за това, но от овулацията, която беше на 3 март до сега чувствам постоянно придърпване в яйчниците, както и тежест ниско долу. Стана ми лошо на няколко пъти, включително и тази сутрин, но не съм стигала до повръщане.Гърдите ми са чувствителни от последните 2 дни.Друго нищо особено освен дългия ПМС. Мисля утре да направя теста, ако не ми дойде до тогава.
 8O
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #144 -: Март 19, 2013, 14:36:39 pm »
TanyaA,кaкво стaнa,нaпрaви ли тестa?Нa мен трябвaше дa ми дойде нa 17.03,но още го нямa.Точно нa 17нaпрaвих тест и беше отрицaтелен.Сегa мисля дa почaкaм до към 23 и дa нaпрaвя още един и дaно тогaвa дa е +...Лек ден!!!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #145 -: Март 19, 2013, 19:01:27 pm »
Вчера не можах да стърпя и си направих тест, отрицателен разбира се! А и днес по обед ми дойде цикъла, така че оставам за следващия път. Успех на всички и дано скоро видим така заветните   :bfp1:
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #146 -: Март 20, 2013, 12:19:33 pm »
Здравейте
Решихме се да правим опити за бебе,първия път беше 1 ден преди овулацията,а следващия път беше точно в деня на овулация,след първия опит ми се появи някакво странно сърцебиене-сякаш извън ритъм,никога не съм имала подобни проблеми и се чудя каква е причината-може да е просто вълнение,някой имал ли е подобен проблем и може ли да има някаква връзка с бременност?От първия опит минаха 7 дни и много ми се иска да си направя тест-знам,че е малко ранично,но все пак се надявам,тъй като има случеи в които ранен тест е подсказал за бременност,какво ще ме посъветвате и какъв тест евентуално мога да си взема като заначало
Извинете ме ако някой сметне въпросите ми за банални,но съм нова във форума и нова в опитите за бебче :)
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #147 -: Март 20, 2013, 12:29:29 pm »
Здравей,мила ами не съм чувала че сърцебиенето може да е симптом,но май е раничко за симптоми,въпреки че на всеки ораганизъм е различно!За тест,също е рано,на някои показва,на някой не,но ако си толкова нетърпелива можеш да си пуснеш кръвен тест за бременност след 3 дни.тои е най сигурен и ще отчете!и един огромен съвет от мен,с бебеправенето,ти трябва голяма воля,и да не се поддаваш на разочарования,могат да ти се случват неща и симптоми които си мислиш че си ги нямала,просто с бебеправенето се вглеждаш повече и се надяваш и споле разочарованието е много голямо,затова се старай да не го мислиш много,да бъдеш спокойна,да вярваш че ще стане,да не се отчайваш,стискам ти палци скоро да видиш двете чертички! :lol: :bighug:
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #148 -: Март 20, 2013, 12:41:05 pm »
Ами може да е просто от вълнение :)Дай Боже скоро да ги видя тези две чертички и да видим какво ще кажа моя Жоро-Жоро е невинен или Жоро е виновен :D хаха
Ще се опитам за сега да не го мисля толкова :)- в това отношение завиждам на мъжете за тяхното спокойствие :)
Благодаря ти за съвета :)
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #149 -: Март 31, 2013, 21:21:20 pm »
Здравейте момичета,цял ден се лутам из форумите,и се чудя дали да задам тъпият си въпрос..Последен цикъл на 8.03 -на 22.03 инсеминация ..Днес реших да си измеря температурата 36.7 ...имайки в предвид че пия утрогестан .. въпросът ми е ..възможно ли е да съм бременна  при толкова ниска температура?
« Последна редакция: Март 31, 2013, 21:23:20 pm от tanichka1980 »
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #150 -: Април 01, 2013, 05:39:31 am »
Всичко е възможно! Силно стискам палци! Дано е станало.
П.С. Понякога при вгнездяването на яйцеклетката температурата спада. Може да си оцелила точно този момент.
*
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #151 -: Април 01, 2013, 10:49:06 am »
Здравейте на всички :), този месец пак в очакване, както всеки месец пак съм с бременни симптоми :lol: :lol: :lol:, трябва да ми дойде на 5.04, но съм с едни болчици в средата на корема , но по ниско долу, наболяваме кръста, и ме  болят зърната при допир само....дано този път да е станало.Въпросът ми е дали някоя мамичка, може да ми обясни бялото течение ( като изключим гъбичките - разбира се)  симптом ли е на бременност, понеже този месец имам едно такова гъсто и прекалено бяло, и то започна седмица преди следващият цикъл!
Alea Iacta Est!



Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #152 -: Април 01, 2013, 12:09:53 pm »
Здравейте! До момента почти не се е случвало цикъла да започне със зацапване. Сега от два дена имам зацапване и то съвсем, съвсем слабо. Мислите ли, че е възможно да е бременност или е нещо друго? БТ не ми изглежда много " бременна". :?
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #153 -: Април 01, 2013, 12:20:59 pm »
Здравейте! До момента почти не се е случвало цикъла да започне със зацапване. Сега от два дена имам зацапване и то съвсем, съвсем слабо. Мислите ли, че е възможно да е бременност или е нещо друго? БТ не ми изглежда много " бременна". :?
Прощавай, ама какво разбираш под "изпарителна чертичка" от теста за бременност?  :ask:
Виждам, че слагаш Фраксипарин, зацапването може да е от него. Колко дни ти е цикъла? Закъснява ти?
« Последна редакция: Април 01, 2013, 12:31:35 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #154 -: Април 01, 2013, 12:40:42 pm »
 Изпарителна чертичка - супер бледа чертичка, за която не съм сигурна дали е наистина там или е плод на въображението ми. Обикновено ми се появява такава чертичка след указаното време на теста,а този път се появи на втората минута примерно. :oops:
 Цикъла ми варира между 31-32-33-34 дена, ориентирах се този месец по тестовете за овулация и БТ, за да засека кога е овулацията. Днес е 14 ден след нея според моите изчисления.
« Последна редакция: Април 01, 2013, 12:51:23 pm от dreamer »
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #155 -: Април 01, 2013, 14:12:29 pm »
Всичко е възможно! Силно стискам палци! Дано е станало.
П.С. Понякога при вгнездяването на яйцеклетката температурата спада. Може да си оцелила точно този момент.
Благодаря за отговора ...Дано имаш право,защото и днес беше точно 36.7...успех на всички момичета  :)
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #156 -: Април 01, 2013, 14:55:09 pm »
Изпарителна чертичка - супер бледа чертичка, за която не съм сигурна дали е наистина там или е плод на въображението ми. Обикновено ми се появява такава чертичка след указаното време на теста,а този път се появи на втората минута примерно. :oops:
 Цикъла ми варира между 31-32-33-34 дена, ориентирах се този месец по тестовете за овулация и БТ, за да засека кога е овулацията. Днес е 14 ден след нея според моите изчисления.
Малко ме съмнява да е изпарителна. Защо не го повториш, а за по-сигурно и не направиш кръвен  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #157 -: Април 01, 2013, 15:05:46 pm »
Бубулина, кръвен тест най - рано утре мога да направя. Притеснява ме това, че нямам абсолютно никакви "бременни" симптоми и БТ не е кой знае колко висока.
 
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #158 -: Април 01, 2013, 15:11:03 pm »
Бубулина, кръвен тест най - рано утре мога да направя. Притеснява ме това, че нямам абсолютно никакви "бременни" симптоми и БТ не е кой знае колко висока.
 
И аз нямах почти никакви симптоми, а БТ съм чувала, че не е 100% показател, така че не залагай на това. Купи си обикновен уринарен и го направи, с уговорката, че ако е отрицателен, утре все пак ще направиш и кръвен.  :crossfingers:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Дали съм бременна? - 6 част
« Отговор #159 -: Април 01, 2013, 16:44:28 pm »
Здравейте,

Моят цикъл закъснява с повече от 7-8 дни. Направих си два теста за бременност, но и двата показаха отрицателен резултат. Но, пък на лицце имам няколко симптома, които вие много често споменавате:

- разболях се
- почти всяка вечер ми става студено и ме тресе
- имам белезникаво течение
- имам голям апетит и ми се спи

Бих искала да попитам какъв съвет ще ми дадете, след като тестовете показват отрицателно. Като по-опитни, дайте по един съвет :)

Мерси