0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Напъва се човека. Това аз пък исках да кажа. Сигурно му е спешно и важно.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Меци, а ти какво предлагаш? Да ти кажа, не всички си изхвърлят боклуците, може и да не ти се вярва, но има и умни хора, които могат да влезат в управлението. Илид а ги върнат.

Изобщо - от два дни ви гледам тук, как обяснявате и убеждавате, че нищо, никога няма да се промени.

И сакън да се появи някой, който иска промяна - да речем 240 депутата са ни много, няма никакъв контрол над ЕРП-тата, и още и още има какво да се променя.
Да речем - не искам неграмотни да гласуват за две кебапчета и едно кюфте. Защо няма и образователен праг за гласуване?

Този парламент го видях пълен два пъти - преди 4 години и сега. Ами тези, които не ходят на работа, защо още са там, защо не са уволнени?

Какви мерки предлагате вие точно? Обръщам се конкретно към теб и Ганка, защото ви следя вече втори ден, пишейки анализи на управлението и на ББ.
« Последна редакция: Февруари 21, 2013, 15:53:16 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
За никой няма да работи, щото правителство няма :D Та ще си почака докато изберат друго.
Вчера ББ каза, че ако направи той второ правителство, Дянков нямало да е там. Явно и на него му писна от стиснята на Дянков. Ама да си признаем, че в условия на международна икономическа криза и то всички икономисти казват, че такава до сега не е имало, много е важно да се опазят финансите на държавата. Не казвам в никакъв случай че е прав Дянков, ама все пак трябва да си признаем, че много лесно можеха да кажат - минимална заплата 1000лв. пенсии от 500 нагоре, ама после - Гърция щяха да са просто мит в сравнение с това което щяха да сътворят тук.
Не знам дали е популизъм, ама видяхте ли вчера излезлите стенограми от мин.съвет: ако не били подали оставка ББ щял да поиска 50% увеличение на пенсиите и заплатите. Сега за чии заплати не знам...
*
Меци, а ти какво предлагаш? Да ти кажа, не всички си изхвърлят боклуците, може и да не ти се вярва, но има и умни хора, които могат да влезат в управлението. Илид а ги върнат.

Изобщо - от два дни ви гледам тук, как обяснявате и убеждавате, че нищо, никога няма да се промени.

И сакън да се появи някой, който иска промяна - да речем 240 депутата са ни много, няма никакъв контрол над ЕРП-тата, и още и още има какво да се променя.
Да речем - не искам неграмотни да гласуват за две кебапчета и едно кюфте. Защо няма и образователен праг за гласуване?

Този парламент го видях пълен два пъти - преди 4 години и сега. Ами тези, които не ходят на работа, защо още са там, защо не са уволнени?

Какви мерки предлагате вие точно? Обръщам се конкретно към теб и Ганка, защото ви следя вече втори ден, пишейки анализи на управлението и на ББ.
И аз така, мрънкаме срещу статуквото, а в същото време някак си не щем се разделим с него.
Цитат
Не знам дали е популизъм, ама видяхте ли вчера излезлите стенограми от мин.съвет: ако не били подали оставка ББ щял да поиска 50% увеличение на пенсиите и заплатите. Сега за чии заплати не знам...
Да бе да, щял , ще поиска - приказки като за лумпени.
« Последна редакция: Февруари 21, 2013, 15:57:53 pm от magi_st »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Само да вметна, че се движите на ръба с някои етнически изказвания.
Емоциите са в повече, разбирам, но правилата трябва да се спазват.
Oлееееееееее...Болен Лидеров вече е на предизборен митинг в Плевен 8O.Кога свали ББ,кога взе да говори в първо лице?По предизборната платформа на Герб се  е подготвил човека-точка по точка :D....
Сега тече по телевизия Алфа...как го организира,какво става?


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Хех, е ся вече трябва да е ясно на кой са протестите и какво става :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Момичета, аз мисля, че ББ все пак не е обграден с бездарници. Намериха се умни хора, които да му кажат, че за да има втори мандат, трябва да си тръгне сега.
А втори мандат ще има, помнете ми думата :wink:

И този етнически мир.... настръхвам като чуя нещо по този въпрос.  дай да не говорим изобщо за нещата с истинските им имена, така ли? Е до кога с тия метани питам аз?! И тия политически коректни простотии.
Не виждате ли, че в училищата вече се говори за "турско присъствие", а не "турско робство". Това е такова кощунство срещу историята ни, че думи нямам. ДА не се отклонявам.
Поръчал ли е Доган покушение- поръчал е. Защо да не се каже?
Не виждам да се подклаждат междуетнически вражди по този начин. Значи за тях нищо не можем да кажем, но никой не го интересува новините на турски на колко хора бъркат в здравето по нац.ТВ. Щом това търпим, значи мисля сме достатъчно етнически толерантни. Всичко друго е преекспониране, вкл. и тук да не можем да си говорим спокойно.
Елфи, извинявай, ама как да се изкажем по въпроса за атентата, без да споменем турците и съжителството ни с тях? Дано не ти се стори крайно етническо изказването ми.

Скептично съм настроена към вземането на властта от народа. Веднъж стига гладни и необразовани хора да вземат властта. И сега положението не е различно.
« Последна редакция: Февруари 21, 2013, 16:32:04 pm от Елфи »

*
Аааа Вени, ще ме извиняваш, ма аз анализи на управлението и на Бойко не съм правила.

Ти си много въодушевена от промените в момента(за което ти се радвам), а аз не съм. Не влагам никаква емоция, обясних ти защо. Не убеждавам никого как нищо и никога няма да се промени, а изявявам мнение.

За контрол над ЕРП-та не е нужно да се свиква ВНС или променя конституцията. Не може да се въведе образователен праг за гласуване, защото е дискриминация. Ако мога бих сложила и възрастов таван за гласуване, ма пак ще е дискриминация.

Не предлагам нищо, защото не съм компетентна по въпроса какво да е управлението на страната. За мен е важно да ни управляват грамотни и учени хора, които да имат поне малко морал.

Какво визираш под гражданско общество? Нали и то трябва да има някаква управленска структура? А както всички знаем властта опиянява, а парите съблазняват. Не вярвам, че хората от гражданското общество( поне тези, които ще заемат някакви постове) няма да се възползват от властта, с която ще разполагат.

Примери бол. И Костов беше човек от народа, и Стефан Софиянски, Филип Димитров, Надежда Михайлова и т.н. да не изброявам. И Бойко и той човек от народа.

Та по-скоро не желая да гледам оптимистично, защото от разбити надежди и мечти най-боли.


аз се зачетох в т.н Исландски модел в момента.
Но до колко в приложим в страна, в която корупцията винаги е била на почит се чудя.
[/url][/url]
*
Елфи, извинявай, ама как да се изкажем по въпроса за атентата, без да споменем турците и съжителството ни с тях? Дано не ти се стори крайно етническо изказването ми.
Добре де, наистина ли не разбираш? Например можем да говорим за тях, без да им слагаме обидни епитети.
Хрумва ли ти, че тук не четат само етнически българи? Мислех, че ще се досетиш.
*
Според мен протестите не трябва да спират.Съвсем мирни,естествено. А структурите на гражданското движение ще се изкристализират съвсем скоро.Просто движениято не трябва да спира,защото такаднешните партии и политици ще си помислят,че са "успали" хората.След това следва една много позната картина с избори и същите маймунки пак вътре.... :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
Елфи, извинявай, ама как да се изкажем по въпроса за атентата, без да споменем турците и съжителството ни с тях? Дано не ти се стори крайно етническо изказването ми.
Добре де, наистина ли не разбираш? Например можем да говорим за тях, без да им слагаме обидни епитети.
Хрумва ли ти, че тук не четат само етнически българи? Мислех, че ще се досетиш.
Е хубаво...
Досещам се, досещам.
Ама пък повечето, които четем и пишем сме българи и смятам на всеки малко му е дошло до гуша от това, че вечно все ни обвиняват в нетолерантност.
Ние помежду си, гражданите, живеем в мир, българи, турци- има градове, в които съжителстват и изобщо не си личи кои от кои са. Така и майките тук, които пишем, си пишем спокойно. Никой никого не е обидил.
Дразня се, когато от горе някой управляващ се покаже по ТВ и изцепи нещо подобно на Местан. Това са хората, които насаждат напрежението.  А между хората реално напрежение няма.  Така че избухването ми не е срещу  обикновените хора, от форума, от улицата, а от това, в което се опитват да ни убедят години наред вече.

*
А, това не е чак толкова показателно. По-показателни са следните факти (цитирам Викито):
Цитат
Симеон Дянков завършва елитната Гимназия за чужди езици „Екзарх Йосиф I“ в Ловеч, известна като Немската гимназия - най-старата езикова гимназия в България, която преди това е била Американски девически колеж.[10] След завършване на гимназия се явява на кандидатстудентски изпити, където изкарва най-високи оценки за цялата страна и се записва във Висшия икономически институт „Карл Маркс“ (днес Университет за национално и световно стопанство), специалност "Международни икономически отношения", възползвайки се от нововъдената след 1989 година възможност да не отслужва веднага, а да отложи казармата, след завършване на университет.

Нали се сещате кои точно учеха в Ловешката езикова? И нали се сещате как точно се влизаше МИО?

Хайде да не идеализираме миналото, а да гледаме трезво на нещата - и тогава, и сега.

Точно в тази гимназия учих и аз. Имам скромен работническо-селски произход и никакви партийни връзки, както бяха и половината ми съученици. 74-ти набор съм. Випуска на Дянков четири години преди мен беше същия. Имаше шефски и номенклатурни отрочета, но това вече не беше времето на Владо Даверов.

Затова съм съгласна с теб трезво да се гледа на нещата. Без да се ровим в ученическите му години, където няма нищо съществено, и да го подозираме за неща, които са без значение. Това е емоционална реакция, лесна и комфортна, защото ние знаем и разбираме на кой как да скроим шапката според майка му, баща му и дядо му през 80-те.

А да му оценим работата от последните четири години и дали точно такъв министър е нужен в тези времена. Дали фискалната дисциплина е на гол тумбак чифте пищови. Да обсъждаме по същество и с факти истинските мотиви зад конфликта за земеделските пари и оставката му, и какви са щетите и ползите за всички страни, включително данъкоплатците, в двете възможни ситуации.

Но второто изисква логично мислене, труд и настойчивост да се изнесе информацията, прозрачен обществен дебат, професионални и почтени журналисти, обективни медии, значи няма да стане.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Момичета и момчета, :)
какво точно става в България?
Разбрах, че падна правителството.
Какво обаче искат хората точно не ми става ясно.
Ще има ли предсрочни избори?
Нищо не мога да разбера от това, което чета по онлайн новините.
Вярно не следя политическия живот в България, но като че ли започвам да се плаша, да не отидат нещата към гражданска война.Хората ми се виждат много отчаяни...:(

Ако на някой му се пише, моля да драсне някой ред накратко обобщена политеската обстановка в страната. Тука в пресата излезе статия, че България била една от най-бедните страни в Европа, направо ме бодна нещо като го прочетох.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
гражданска война - не, не сме в Африка.

една от най-бедните страни в Европа - да, така е.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Засега на 28,04. ще са изборите, това са само прогнози.
Президентът трябва да състави служебно правителство, докато дойде време за избори.
Бойко Борисов обвини Ахмед Доган за поръчан атентат срещу ББ, заговори се за папка Лале, която е засекретена, но някои искат разсекретяването й.
Знае се, че е свързана с делото Сретан Йосич, което тече в Сърбия и по догадки свързва България с международна организирана престъпност и нарко канали.

За гражданска война - не, не мисля. За още безредици - мисля. Особено ако действително  се получи и режим на тока+увеличение на водата, което видях днес като инфо.

Ема с две думи - изправиха се снощи българи срещу българи. Едните викаха оставка, другите викаха Искаме си Бойко.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Така, че ако обичаш Bobbie не ме иронизирай с това "ти въобще спомняш ли си", провокира ме да спомена нещо за което дори и не искам да се сещам че се е случвало, а повярвай ми много има какво да напиша в подкрепа на това защо за много хора е нещо като пълна липса на достойнство или да си плюеш на сурата, не само ами и като да плюеш на род и родова история за да станеш комунист.
При това положение( аз сериозно мсилех, че си някъде под 30г) аз не мога да си обясня защо ти е толкова елементарно мисленето, че да го сложиш този списък и да кажеш, че от него трбява да си направим каквито и да е изводи. На мен лично ми е абсоюлтно безразлично за кои хора кое какво е и тези емоционалности хич не ме жегват. Всеки си има мнение,но говорим за друго, ако обичаш не се прехвърляй на други теми. Та да ти припомня - темата е списъка, по който ние трябвало да си правим някакви изводи. На ББ баща му бил полковник. Е и?


  
*
Боби, какато се казва "кажи ми какви са ти били първите седем години за ти кажа що за човек си". Или по скромното ми и лично мнение демократ не се става с комунистически интернационал, чисто и просто идеологии и идеологическо възпитание. Дядо ми умря с отворени очи да чака да си отидат и псуваше комунистите, отнели му всичко трупано с труд не само от него, отнели и живота на баба ми , осакатаили и бъдещето на децата му , а в това време ни се набиваше по всякакъв начин колко прекрасен е комунистическия строй и все едно да се очаква от баща ми да стане комунист ха ха ха и да няма клеймо ха ха ха - представям ти обратаната ситуация.
Огромно е значението за мен, че е бил полковник бащата на ББ . То по същата логика е без значение дали ни управляват ченгета от ДС или не, но това е една друга тема.
Ти ако искаш не бъди емоционална, аз съм. Ужасно много съжалявам, че  по принцип тази ми емоционалност ми пречи да се изразаявам така както искам, още повече в стремежа си да не съм ... безпардонна (черта), та дали съм ти обяснила ясно или не и да те убедя (това пък няма и смисъл, нямам цел), нещо което не искаш да разбереш .... едва ли.   Не те съдя, нито ти давам наклон на мислите и действията ти, ако обичаш не ми давай и ти на мен с това къде да се "прехвърлям" и къде не. Интересно до сега мен не ме е занимавал въпроса кой на колко години ли ще да е - ти ме накара да се замисля. И последно изводи кой, кога, къде и какви си е негова работа, аз никой не съм карала да прави списъка са факти, за мен те са от значение, за теб като не са няма нужда да им обръщаш внимание , съдейки по себе си мен нещо като не ме жегва просто си го подминавам. Начин на мислене, а дали е елементарно - не  мисля че ти си капацитета за да ме квалифицираш, поне имай възпитание да не обиждаш .... аз не бих си позволила и не съм давала подобни оценки.
« Последна редакция: Февруари 21, 2013, 21:41:25 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Авалон, това няма никакво значение за първите седем! Има много достойни хора, въпреки че родителите им са били комунисти. Защото са били от онези, първите, с чистите помисли, когато идеята не е била опорочена. И стига вече с това на кой баща му какъв е бил, това няма никакво, ама никакво значение. Това е все едно моя баща като е лекар, аз да съм педиатър по дефолт!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю