0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Сега се обърна каруцата и вече хората не искат старите муцуни а смяна на политическата система, не промяна , а СМЯНА. Има алтернативи. Ето, преди малко чух и за исландски модел и какво се е случило след него. Алтернативи има но за това трябват и очи та да ги видим, а не като коне с капаци каквото ни поднесат и т'ва е. Стига толкова. Просто ума ми не го побира майка ми - вишист , икономист със западен език, на който и фиолог й завидя да и се подиграят с някакви двеста лева пенсия, да се изгаврят с целия й живот че да не може тока да си плати с пенсията, да плаче като дете, че трябва на нас да разчита. Да сме на първо място в европа по смърност и на последно по раждаемост, да сме водачи в световната класация по ракови заболявания, инсулти и инфаркти - това е геноцид, и да ги видя всичките 240 в раирани костюми до живот окото ми няма да трепне. Може всичките да не са виновни , но заради мълчаливото съгласие на останалите и за тях грам не ми е жал.
:good_post:

Здравейте и аз да се включа!
Чета ,чета и се осведомявам от вас точно какво се случва и какво е положението.Аз съм извън БГ ,но естествено и аз се вълнувам за нашата държава!
И съм много съглсна с avallon,именно трябва СМЯНА,неможе да гледаме години под ред едни и същи хора , как ни унищожават и как възпитани хора ,с престиж и образувание мизерстват или както е в моя случай и много други ,да ставаме роби в други дърважи(и да си пазим дипломите по шкафовете),неговоря за хората работещи по професия(те са малко в държавите като Испания ,Гърция,Италия).
Чашата наистена преля и народа трябва да се обедени ,само това е спасението според мен.От живота ми в Гърция това научих и това видях ,народа се вдига и протестира и са винаги заедно.Може да са всякакви гърците ,но на това шапка им свалям,че се борят и един да се вдигне всички тръгват ,а не като при нас един тръгва и дргия дърпа назад.
*
Аз не мисля, че е от значение, че са комунисти. То едно време кой не е бил?! Направо чест си е било приемането в партията, пък и са ги проучвали предварително, а сега като станат министри им лъсват фалшивите дипломи. Важно ми е хората, които ни управляват да вземат правилни решения.
*
Вижте кой ни управлява (копнато от нета), ако някой още се съмнява, за поредното/последно котило.

7.Симеон Дянков - стипендиант на фондация Людмила... още Живкова.


Какво означава това според теб? Нищо лошо не виждам в това да е бил отличник и да е спечелил стипендия.
Това е като да кажеш, че е бил камбаните на Асамблеята Знаме на Мира. :lol:
Застъпихме се в една гимназия само за година, но от негови и мои съученици съм чувала, че там комунистическа диря няма и сам си е изкарвал шестиците.
« Последна редакция: Февруари 21, 2013, 05:04:57 am от цигу »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Ето и нещо за лека нощ, мислех че съм го постнала. Вижте кой ни управлява (копнато от нета), ако някой още се съмнява, за поредното/последно котило.

Та дотук за антикомунистическата реторика.
Ти въобще спомняш ли си нещо от онзи период и как бяха нещата? В България е имало 1.5 милиона членове на партията. Аз съм внучка на комунисти, е и? И баща ми мисля, че беше за кратко член на партията, за вторият ми баща знам, че беше. И какво от това?  Според теб това ме прави мен ( а и тях) автоматично корумпирани или некадърници, на които някой им е изкарвал оценките ли?
« Последна редакция: Февруари 21, 2013, 06:19:50 am от Bobbie »


  
Вижте кой ни управлява (копнато от нета), ако някой още се съмнява, за поредното/последно котило.

7.Симеон Дянков - стипендиант на фондация Людмила... още Живкова.


Какво означава това според теб? Нищо лошо не виждам в това да е бил отличник и да е спечелил стипендия.
Това е като да кажеш, че е бил камбаните на Асамблеята Знаме на Мира. :lol:
Застъпихме се в една гимназия само за година, но от негови и мои съученици съм чувала, че там комунистическа диря няма и сам си е изкарвал шестиците.

А, това не е чак толкова показателно. По-показателни са следните факти (цитирам Викито):
Цитат
Симеон Дянков завършва елитната Гимназия за чужди езици „Екзарх Йосиф I“ в Ловеч, известна като Немската гимназия - най-старата езикова гимназия в България, която преди това е била Американски девически колеж.[10] След завършване на гимназия се явява на кандидатстудентски изпити, където изкарва най-високи оценки за цялата страна и се записва във Висшия икономически институт „Карл Маркс“ (днес Университет за национално и световно стопанство), специалност "Международни икономически отношения", възползвайки се от нововъдената след 1989 година възможност да не отслужва веднага, а да отложи казармата, след завършване на университет.

Нали се сещате кои точно учеха в Ловешката езикова? И нали се сещате как точно се влизаше МИО?

Bobbie - а да ти напомням ли колко хора ставаха партийни секретари, само и единствено защото не ставаха за нищо друго?

Хайде да не идеализираме миналото, а да гледаме трезво на нещата - и тогава, и сега.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: "Оценка на моториката" на днешната бълга
« Отговор #905 -: Февруари 21, 2013, 07:34:42 am »

Bobbie - а да ти напомням ли колко хора ставаха партийни секретари, само и единствено защото не ставаха за нищо друго?

Не знам за партийните секретари специално, в списъка има един, но просто ми е писнало от тази виновност по асоциация. Станали са да, никой не отрича, но аз говоря за обратната страна. Това, че някой е имал роднини комунисит не го прави автоматично некадърник.

Тя е написала на кой дядо му каквъ бил, кой каква награда взел, кой от кого с какво звание бил удостоен, кой бил син на полковник. Какво трбява да ми каже това - че щом са имали нещо общо с комунисти значи са такива или значи са некадърници? Ми да,за мен това елементарно мислене  е обидно, щото ми е дошло до гуша да слушам от свекърва ми как на комунистите децата влизали да учат, пък те не, каот много добре знам, че на мен никога никой за нищо не ми е помагал, в същото време тя никога не си е натискала децата да учат и сега изведнъж ще излезне, че комунистите са и виновни, че не е смятала, че това е важно.  Ако имаш нещо срещу някого, то не би трябвало да е какъв е бил дядо му.Това е елементарно расъждение.


П.П. Нищо не идеализирам, точно пък аз съм писала достатъчно срещу възможността БСП да ни ръководи.
« Последна редакция: Февруари 21, 2013, 07:43:09 am от Bobbie »


  
Но му дава автоматично по-добър старт спрямо другите, особено ако този старт е бил по татово време - особено ако говорим за висшите ешелони. Редоваците е по-различно.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Но му дава автоматично по-добър старт спрямо другите, особено ако този старт е бил по татово време - особено ако говорим за висшите ешелони. Редоваците е по-различно.
Това което пишеш не е вярно. Това са били шепа хора. Аз тук не виждам никого от висшите ешелони. Какво като на ББ баща му е бил полковник?
Какъв по-добър старт съм имала аз от децата на моята възраст, понеже дядо ми е бил комунист?
« Последна редакция: Февруари 21, 2013, 07:46:14 am от Bobbie »


  
Хайде да си припомним за запазените места във висшите учебни заведения, за кандидатстване в МИО, за учене в чужбина. Само това е достатъчно.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Хайде да си припомним за запазените места във висшите учебни заведения, за кандидатстване в МИО, за учене в чужбина. Само това е достатъчно.

Знам го това, всичко го знаят. МИО влизаха 2ма човека, партията са били милион и половина. Колко хора познаваш, които са учили в чужбина, щото аз нито един. Тези неща, както правилно каза в началото, са били само за висшите ешелони. Обаче тук се говори по принцип по асоциация, та затова попитах конкретно какво предимство смяташ, че съм имала аз пред другите,че трябва някой да коментира какъв е бил дядо ми, за да ме оценява мен?
« Последна редакция: Февруари 21, 2013, 08:09:47 am от Bobbie »


  
Е това е.Гласуваха.Ама и днес не се събраха всичките 240 хрантутника.Само 214 успяха да станат и да дойдат.Абе тези за какви се взимат?


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Кой какъв е бил, какъв е бил дядо му - не ме интересува, както и какво е направил и прави за себе си ако е законно. Но тези хора трябва някога да разберат, че там са на работа и работодателят сме им ние. Ако ние не отидем на работа, ако доведем фирмата до отчайващо положение, ако не се справяме със служебните си задължения, ако взимаме неправилни решения, които ощетяват работодателя ни - ще ни уволнят, по всяко време. Ако сериозно злоупотреебим със служебното си положение и ще ни съдят. А те си имат гарантирани 4 години там и най-много да не влязат в следващия парламент. Пълна безнаказаност и съответно - безотговорност. Двадесет и повече години.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Е това е.Гласуваха.Ама и днес не се събраха всичките 240 хрантутника.Само 214 успяха да станат и да дойдат.Абе тези за какви се взимат?
Да позная ли кои 80 депутата не са били - най-вероятно Станишев и Ко, както вчера.
За мен също не е важно на кой дядо му какъв е бил. Преди 89-та всички бяха един дол дренки.
Не си права, Рали, да слагаш всички под общ знаменател. Дядо ми беше дирекор на училище и то не по партийна линия, за което си ядеше доста негативи, включително едвам се е разминал с изпращане в Белене, защото пуснали слух срещу него, че водел семейството си на църква, а то на село даже поп не е имало. Ама нали директор - настъпил нечии други интереси и веднага донос. И понеже аз лично като дете на учител също съм понасяла много негативи като ученичка, точно заради това ни мислене: това автоматично ми давало предимство и на мен... Та да си кажа, е не е баш така - обикновено ми се налагаше да чета два пъти повече, защото всички всъщност очакват повече от хората с така нареченото предимство. Така, че да не бъдем толкова как да кажа ограничени в разсъжденията си кой какво минало имал. Факт е че в момента на Дянков семейството му е в щатите, а той се е вдигнал от майната си да сътворява ред и да поная цялата негативна енергия, кипяща в държавата му. Честно казано до някъде му казвам евала, защото айде да видим колко такива като него са постъпили така. Обикновено повечето гледат да се налапат и после да изпратят децата си по чужбина и те повече да не си и помислят да се върнат тук.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Кой какъв е бил, какъв е бил дядо му - не ме интересува, както и какво е направил и прави за себе си ако е законно. Но тези хора трябва някога да разберат, че там са на работа и работодателят сме им ние. Ако ние не отидем на работа, ако доведем фирмата до отчайващо положение, ако не се справяме със служебните си задължения, ако взимаме неправилни решения, които ощетяват работодателя ни - ще ни уволнят, по всяко време. Ако сериозно злоупотреебим със служебното си положение и ще ни съдят. А те си имат гарантирани 4 години там и най-много да не влязат в следващия парламент. Пълна безнаказаност и съответно - безотговорност. Двадесет и повече години.
Е това е истината!
*
Какво означава това според теб? Нищо лошо не виждам в това да е бил отличник и да е спечелил стипендия.
Това е като да кажеш, че е бил камбаните на Асамблеята Знаме на Мира. :lol:
Застъпихме се в една гимназия само за година, но от негови и мои съученици съм чувала, че там комунистическа диря няма и сам си е изкарвал шестиците.
Има, има Цигу дирята е майка му. Може да е бил отличник, за това не споря, но по онова време не беше достатъчно единствено и само да си отличник това за да стане стипендиант.
rally_pat не се хаби. Да направи някой нещо със живота си на първо място по онова време беше необходимо да е налице партийна принадлежност, колкото по- във висшите ешалони, толкова по голям е шанса. А за наивниците и редови членове нищо не беше гарантирано.
Аз имах колежка от института и все още моя приятелка, която е завършила Ловешката езикова гимназия, която съвсем неподправено и искренно ми е разказвала как са стояли нещата  там.
Ти въобще спомняш ли си нещо от онзи период и как бяха нещата? В България е имало 1.5 милиона членове на партията. Аз съм внучка на комунисти, е и? И баща ми мисля, че беше за кратко член на партията, за вторият ми баща знам, че беше. И какво от това?  Според теб това ме прави мен ( а и тях) автоматично корумпирани или некадърници, на които някой им е изкарвал оценките ли?
Боби а на бас, че помня. 89та бях на 20, знам къде бях, знам и какво правех в мига в който съобщиха , че е паднал Бай Тошо. Помня, че не ме направиха отряден председател, защото майка ми и баща ми не бяха членове на партията. Знаеш ли какво още помня - това го прочети добре помня, че майка ми лежа в затвора , защото трябваше да опере пешкира на един с фамилия Балевски, помня , че 9 месеца лежа в следствието без съд и присъда, подложена на чудовищен тормоз (ти знаеш ли какво е да не те оставят дни наред да заспиш ?) а в това време семейството й не знаехме и всяка секунда се гърчехме и самоизтезавахме с въпросите жива ли е въобще, докато такива философи като тебе си развиваха теориите. Е .... пречупиха я, получиха това, което им трябва, резултата на това е половин човек, че и по-малко. То как мислиш случайно ли й се случи. Ако дядо ми , ако тя , ако баща ми или някой близък роднина беше членувал където трябва как щеше да е ммм?
Така, че ако обичаш Bobbie не ме иронизирай с това "ти въобще спомняш ли си", провокира ме да спомена нещо за което дори и не искам да се сещам че се е случвало, а повярвай ми много има какво да напиша в подкрепа на това защо за много хора е нещо като пълна липса на достойнство или да си плюеш на сурата, не само ами и като да плюеш на род и родова история за да станеш комунист.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Е това е.Гласуваха.Ама и днес не се събраха всичките 240 хрантутника.Само 214 успяха да станат и да дойдат.Абе тези за какви се взимат?
Нищо не са гласували още, дебатират в момента. Гласуват си някакви текущи предложения, в хода на дебата. Леля Цецка каза, че като свършат дебатите, ще гласуват.

julia_m - ти само потвърди думите ми  :lol: Изобщо не слагам никого под общ знаменател, просто излагам факти на неща, които са съществували, а някои от тях продължават да съществуват.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
чудя се още колко години комунистите ще са ви виновни за всичко и ще продължавате наивно да вярвате, че е въпрос само да дойдат "правилните" хора - некомунистите, за да се оправят нещата.

май забравихте, че вече 24 години чакаме да дойдат и те идваха по няколко пъти - всичките. и леви идваха, и десни, и от чужбина идваха, и млади и стари.

и какво беше общото между всички тях? какво не успяват да проумеят онези от вас, които пишат в тази тема? че интересът клати феса. че към властта се стремят изначално хора, които смятат да я използват за лична облага, така че просто забравете вероятността да дойде месията на бял кон и да ви оправи.

вземете случая с Даниела Пеловска, която тези дни управляващите се опитаха да представят като "протестираща" и да преговарят с нея. класически, типичен пример за онова, което ви говоря. минала през всички партии, които са били на власт и естествено, била е в тия партии точно когато те са управлявали. била директор на куп предприятия в града (назначена, естествено от съответната тогава управляваща партия), приватизирала ги (защото е била директорка), разбогатяла. чудесно, ще кажете - предприемач от нов тип. но кой знае защо, децата си не оставила при себе си да помагат в семейния бизнес, а ги пробутала на нископлатени държавни длъжности - синчето юрист в Столична община, дъщерята (на 29 години!) - зам.кмет на община Изгрев в София. да, престижно. не, ни питам как са попаднали там. питаме - защо на тия нископлатени длъжности, след като мама е собственик на заводи и богата жена? ами за да търгуват с влияние, естествено!!!

това е класическият път на развитие на човека, стремящ се към власт. и не се надявайте на нищо добро от него. и такива са всичките, всичките до един! а вие си пейте приспивни песни за комунягите.... колко години още няма да се сетите?

и да ви кажа... при социализма, разбира се, също се влизаше в партията за облаги (най-вече). но облагите бяха в степени по-малко. само една наистина шепа хора в държавата си позволяваше да има това, което днес всяка Даниела Пеловска, която обикаля като цветарка окръжните управления на партиите в родния си град, може да натрупа като богатство. сега се краде наистина мащабно. навремето партията не даваше много мегдан за крадене и злоупотреби. отпускаше на всяко управленско ниво някакви допълнителни облаги - и до там. а сега - предел е само въображението ви....

и на онези от вас, които си мислят, че навремето комунистите са пречили на тях и техните близки да се развиват и да живеят добре в материално отношение, бих искала да посоча - кой днес се развива най-добре и живее най-добре в материално отношение? днес, когато няма партията да ви пречи? нещо чета за мутри с бентлита си говорите.... :)




« Последна редакция: Февруари 21, 2013, 10:01:25 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
jam общото е че всички са с "мая". Първо за да "дойдат" не са случайни. От така създадената система се пръкват само порочни практики. Всичките драпат за облаги, знаейки прекрасно, че ще останат безнаказани. Това е - няма леви, няма десни, няма център има само етикети, че са такива.
Хората на улицата не искат месия, ако го чакаха месията нямаше да са там.
А това както казваш , че идваха по няколко пъти и всеки път с благи обещания на уста, и в това време с вазелин скрит в джоба,... не знам останаха ли още наивници.
Случая с Пеловска има едно нещо хубаво - на секундата как се показа беше освиркана. Тая ако има грам достойнство до живот трябва да си сипе главата с пепел. Нещо в което аз лично се съмнявам.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Много, много права, както винаги.И ние сме били репресирани по комунистическо време.Имаме история на семейството ни по затвори и т.н.Не искам да се връща старото време, но не мисля че можем цял живот да се извиняваме с настоящето си чрез миналото.Та ние сме същите като все още премиера ББ, нали и той прави същото 3 години и половина.

Реално грешката е в много отношения наша.Наша защото ги оставихме да ни оправят, и те ни оправиха, но по грубия начин.Защото не можахме да разберем, че трябва да създадем гражданско общество с единни цели и мисли, а не само да се мразим и да си доказваме колко сме велики едни на други, на съседите си, на познатите.Защото така няма да се оправим.

Алтернативи викате вие!Какви алтернативи?Кой?И защо изведнъж ББ стана месия???Месия на какво, на постоянното сменяне на решенията?На разнопосочните решения?На добрия PR?На какво точно?Как точно той промени икономическата обстановка?

Не не съм за БСП и ДПС, но мога да ви кажа, че нашите региони в Северозападна БГ(защото Плевен вече е част от тази БГ), по времето на ББ западнаха тотално.Тук от 3.5 години няма инвестиции, защото Румен Петков е от Плевен.Враца би трябвало да цъфне, половината министри са врачани, но ББ не харесва Враца и бившия кмет, що да се оправя града тогава?Колко пари се пренасочиха към София от Бюджета на СТРАНАТА.Да столица е, ама ние да мрем ли?