0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ще има ли оправия тази държава някога...
Едни и същи са политиците, едни и същи са приказките им, кога ще се оправим?
Няма оправия, докато ни "оправят" същите.
Върнаха се парите от еврофондовете, започнаха полека лека да влизат свежи пари в държавата и сега всичко отиде по дяволите...
Някой/кой разбра и усети ли "свежите" пари .... освен няколкото приближени джоба ? Къде е дребния, къде е средния бизнес, не знам кое се държеше над водата? Стана ясно, че народа магистрали не яде и с магистрали не се топли, ядохме чакъл, дъвкахме пясък - стига толкова. Абсолютно закономенрен завършек, балона се пукна.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Авалон, как очакваш да го усетиш? Аз това не мога да разбера. Държавата така или иначе беше фалирала, нямаше пари. Ти какво очакваш? За два-три месеца да стане ясно, че има пари ли? И защо реши, че са на някого в джоба? Тук не раздават пари на приближени, ей това не ви ли стана ясно, тук раздават по определен план и се следи за изпълнението на това, за което са дадени парите и ако не се изпълнява, то парите се спират. Тук има контрол и като такъв, все пак се следи за какво иде реч. Как си представяш ти да отпуснат от еврофонд пари и те да отидат в нечий джоб? Щото аз не си го представям, особено ако са намесени други държави.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
 Дянков все още е без гласувана оставка....панаира продължава, заявил като причина за разногласията 900-те милиона за зърнопроизводителите, които ББ ги пусна, въпреки несъгласието му

 :D Дянков остава
« Последна редакция: Февруари 20, 2013, 11:22:08 am от Тара »
*
На мен лично ми е все тая.Както казах и на други места след 4 месеца така или иначе има избори, така че все ще трябва да изберем някой.Не е след 2 години да е идвал края на мандата.А че това правителство беше като крива бара, все някой му е виновен и все нещо му пречи ми така е.


*
Гане, аз го усещам, всеки българин го усеща. Колко беше фалирала държавата и колко е фалирала сега? Сега е в пъти по зле - с фондовете.Фондовете не влязоха преди два три месеца. Как 23 години не отлепихме от дъното? Като се краде и продължава.  Да се "раздават" парите и последния наивник не го мисли. Повече от смешно е да се мисли че отпуснати пари - хоп влизат в нечии джоб. Влизат но не по тоя начин. Висшия пилотаж е да влязат така, че аз и ти да не разберам как. Защо трябваше да се случи това, което се случва в момента за да се задействат за ЕРП-тата? Защо се засекретиха договорите? Кой има интерес? ДЕКЕВР, респективно държавата защо им позволи да вдигат тока? Защо чак сега се разбра че има основание да се отнема лицензна на ЧЕЗ заради системни нарушения? .... хиляди "защо". Защото няма на кой да му пука че народа загива, че родителите ни с по 35 години стаж няма какво да ядат, няма с какво да си лекуват съсипаното здраве, че мизерстват, че станаха клошари по принуда. Просто нямам думи  - защитавайте ги колкото си искате, аз не мога в кожата си да се събера.
И това да ни управляват един пожарникар, който през живота си е прочел една книга, или физкултурника, на който не му се занимавало с "боклуци". Пука им на тях - те ще последват парите си.
Направиха се недосегаеми (позволихме им), айде да видим ако нямаха имунитет депутатите и магистратите дали точно така щяха да стоят нещата. Ако не сега, то не знам кога да е времето за Велико народно събрание и най малкото да намалим хрантутниците наполовина, стига са спали в колуарите и смучат пари от комисийки, УС и прочие, стига вече, не е виновен тоя дето яде баницата , като му я даваме отново и отново няма на кой да се сърдим освен на себе си.
Главното действащо лице на деня вече може спокойно да си рита топка (последно както в неделя), вместо да се занимава с някакви си 100 хиляди души народ излезли на улицата да протестират .... каква наглост - не можели да си платят тока, хайде бе - наглеци.
« Последна редакция: Февруари 20, 2013, 11:35:42 am от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
А добре, човек, който никога не е работил през живота си като Станишев? Той добра алтернатива ли беше? Или той по-малко е крал? или Царя - дето си прибра имотите? Или пък Доган, дето взема за консултация по 1 милион...? Кой не е смукал пари до сега? Що не излязохте срещу тях да протестирате? Щото не е Бойко тоя дето продаде ЕРП-тата, не е въвел той тая зелена енергия! Не е продал Белене. Като има системни нарушения, кой санкционира държавата? И защо санкцията трябва да е цената на една оставка? Какво оставката ще помогне? Айде кажи ми??
Ще спят в кулоарите, щото народа такива заспали е избрал. Ти да виждаш някаква промяна в депутатите? Аз от 89та ги гледам все едни и същи, няма смяна. Последните бяха на ГЕРБ от листите.
П.С. Много обичам да се правят обобщения - ти от къде знаеш, че като е пожарникар или физкултурник, не са прочели поне една книга? Свети ли му? Живя ли с него? Все едно аз да кажа, че си неграмотна...Пък ти иди докажи, че не си...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
А добре, човек, който никога не е работил през живота си като Станишев? Той добра алтернатива ли беше? Или той по-малко е крал? или Царя - дето си прибра имотите? Или пък Доган, дето взема за консултация по 1 милион...? Кой не е смукал пари до сега? Що не излязохте срещу тях да протестирате? Щото не е Бойко тоя дето продаде ЕРП-тата, не е въвел той тая зелена енергия! Не е продал Белене. Като има системни нарушения, кой санкционира държавата? И защо санкцията трябва да е цената на една оставка? Какво оставката ще помогне? Айде кажи ми??
Ще спят в кулоарите, щото народа такива заспали е избрал. Ти да виждаш някаква промяна в депутатите? Аз от 89та ги гледам все едни и същи, няма смяна. Последните бяха на ГЕРБ от листите.
П.С. Много обичам да се правят обобщения - ти от къде знаеш, че като е пожарникар или физкултурник, не са прочели поне една книга? Свети ли му? Живя ли с него? Все едно аз да кажа, че си неграмотна...Пък ти иди докажи, че не си...
:good_post:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Как си представяш ти да отпуснат от еврофонд пари и те да отидат в нечий джоб? Щото аз не си го представям, особено ако са намесени други държави.

не е никак трудно. прави се отдавна и не само в нашата страна. не бъди наивна.


колкото до "оправянето" и "подобряването" и други подобни - тук нямаме май нито един представител на бизнеса, който единствено би могъл реално да разкаже за бизнес климата в страната - подобрил ли се е, влошил ли се е и прочие. но не с приказки на едро, а с конкретика от собствената си дейност.

чета чат-пат из пресата, че държавата е в хронична задлъжнялост към частния бизнес - не изплаща дължимите от нея по договори огромни суми с месеци наред след крайните срокове, което създава условия за верижни фалити в частния бизнес. това ли означава "оживяване на икономиката"?

не виждам сред нас нито един бизнесмен или икономист, който би могъл да се изказва с някаква по-релевантна степен на достоверност. ние си емоционалничим само.

и като го правим, нека не изпускаме факта, че държавицата ни е мъничка и силно зависима, при това - трайно натикана в ъгъла на бедните и експлоатираните в икономически смисъл. как си представяте утре да дойде принцът на бял кон и да ни превърне в Швейцария? не може, защото не зависи изобщо от него...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
jam,  този популизъм, който всички партии демонстрират  в момента го гледам от дете, емоционално за мен ще бъде, ако си мисля, че нещо ще се промени точно сега, това е.

*
Да, но Jam е права.Задлъжнялоста е голяма.Като знам с какво закъснение плащаха като работех в Пътното, сега не ми се мисли, защото нещата са по-зле станали.

Емоционално, честно не виждам защо народа масово се шокира, сигурно защото демонстративно се хвърля оставка, знам ли.

*
Да, Маги, но тази задлъжнялост не е от вчера, наблюдавам я последните 10 години.
Не е тук мястото да си казвам колко са ме завлекли последните 2-3 години, всичко е кой на когото може, един има  да  взима, друг има да дава...
Усвояването на еврофондовете се усеща съвсем реално в джоба на българина - и ще дам конкретен пример.
Баща ми е земеделски производител от 97/8 година някъде. В последните 3-4 години той е изключително доволен от бизнеса си. Държа да подчертая, че не е от онези "големите земевладелци - милионери", а по-скоро влиза в графата "дребен земеделски производител" - разполага едва с 500дка земя, която обработва.

Аз не помня до сега той да е казвал, че няма проблеми и че всичко с бизнеса му върви по вода, но определено печалбата (която е най-важния резултат) му е много по-голяма и удовлетворяваща го. Европейските фондове и по-точно въпросните субсидии, които им бяха изплатени в началото на седмицата, са от изключителна помощ. Отделно по други програми, кандидатства ( е вярно голямо бягане и много бумащина беше), но си закупи нова земеделска техника. Все е казвал, "никога няма да имам възможност, да си купя чисто нов трактор" е вече втора година има такъв.

Да се върна на примера, как реално парите от Еврофондовете стигат до джоба на българина. Преди да започнат да се изплащат субсидиите, рентата на декар земя поне в нашия район за 2006 е била 10лв, за сравнение за 2012 е 50лв. Значи 100% от получената субсидия от 25лв на декар отива в джоба на гражданите отдали земята си под наем. Държа да кажа, че рентата скочи драстично последните няколко години, точно заради тези субсидии. Друг е въпроса, че много хора си продадоха земите на безценица, а който сега има подава в пъти по-високи цени, да не кажа че вече почти никой не продава, защото си струва да си я има тази земя.

Вярно има много какво да се направи, за да няма милионери - земеделци, вярно средния и малки земеделец са на изчезване, а точно те трябва да се стимулират, но все пак са много по-добре от преди.
Баща ми все казва - ако и аз на времето се бях решил да рискувам, да изтегля заем и да си купя земя, когато всички масово купуваха за без пари, сега щях да съм още по-добре, ама здраве да е!
« Последна редакция: Февруари 20, 2013, 12:49:13 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

П.С. Много обичам да се правят обобщения - ти от къде знаеш, че като е пожарникар или физкултурник, не са прочели поне една книга? Свети ли му? Живя ли с него? Все едно аз да кажа, че си неграмотна...Пък ти иди докажи, че не си...
Доста неща си пропуснала явно, като това, че самия той на всеослушание се изцепи че е чел само "винету". Не е нужно да съм му светила.
Ганка , мисля че в стремежа си да защитиш свой любимец преминаваш в един по различен тон. Не споря с икой само изказвам лично мнение. Няма нужда да вдигаме октавата. Не защитавам нито Станишев нито Доган, ни най малко Костов и прочие. Защитавам изнемогващия български народ. И да ни се набива в главите че изход и алтернатива няма е чудовищна манипулация. Все едно напълно се съгласявам с "вездесъщия", че в българия е цитирам: "лош материала".
Четеш ли какво пишат magi_st и Тара, та ще можеш ли да отговориш къде са "свежите" пари от еврофондовете, които подизпълнителите отдааавна трябваше да са получили а ?
Познаваш ли хора, които отдааавана са приключили работа по евро проекти, платили са си текущи разходи, заплати, ДДС-та и прочие данъци и още не са си помирисали всичките пари от фондовете. Познаваш ли Ганка ? Аз щото познавам.
Ще отговориш ли , кога е била по голяма от сега вътрефирмената задлъжнялост? ще ми отговориш ли кога са били по високи процентите на лошите кредити? ще ми кажеш ли кога е имало по-висока безработица? Това общи приказки ли са , обобщаване ли е ....
Не, мисля че това са просто факти. И да се екплоатира единствено и само тезата с кризата е повече от нелепо. Както казват цитирам: "по добре да се живее в условията на гръцката финансова криза, отколкото в условията на българската финансова стабилност" - пример, гърците, които изпаднаха в жестока криза отидоха ли на опашката като най бедна държава в ЕС - не, нали. А ние 23 годинии си стоим не само като най бедната държава, ами и още по бедни си ставаме.
Точно щото всичките са се оплели в схеми без оглед на политическа принадлежност и всичките се прикриват един друг, за това научаваме години години по-късно за престъпленията, които са вършили... всичко онова, което цитираш. И точно имунитетите ги пазят ... надявам се не за дълго.
Цитат
Ще спят в кулоарите, щото народа такива заспали е избрал. Ти да виждаш някаква промяна в депутатите? Аз от 89та ги гледам все едни и същи, няма смяна.
И аз ги гледам, че повече от теб ги гледам. И вече ми се повръща от тях. Точно за това казах нещо по-напред, ако си чела разбира се.
П.П. радостинка даде пример с баща си, но това не е масата иначе нямаше да купуваме френски, белгийски или немски картофи ... и въобще преобладавщия ВНОСЕН зеленчук на пазара, ако работеха толкова ефективно въпросните фондове, "свежите" буйни реки от еврофондове потекли напоследък.
« Последна редакция: Февруари 20, 2013, 13:15:06 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Тази оставка е такова бягане от отговорност, че не е истина!
Да видим сега дали действително ще има спад в цената на тока, ще се отнеме лиценза на ЧЕЗ и на ЕРП-та.
Аз също задавам въпросите, които е написала Авалон! И я подкрепям като мнение - не може улиците да врат от народно недоволство, ти да риташ футбол!

Костов поне е прав - няма опит за решаване на въпросите, има бягство! Нещата действително са неизпълними сега.
[/url][/url]
*
Пфу, нали сега чета, че нямало да отнемат лиценза на ЧЕЗ.Какви ЕРП-та какви 5 лв.

Най-лошото е ако за пореден път ние започнем да се обиждаме, квалифицираме и мразим.Много сме добри в тая част.Ако искаме нещо да се оправи трябва единство.Непозната дума за нашите ширини.

*
Съгласна съм с Джам и Авалон.
Тази оставка си е бягство. Как при следващи избори да гласуваш за ГЕРБ то само оправдания и накрая хората като не издържаха те си измиха ръцете. Не можел той да управлява протестиращи хора, че като мълчаха какво постигнаха. Не съм им фенка, но те всички са един дол дренки, така да се каже. Депутатите едни и същи си ги избираме, ама то от тия нови хора не могат да се доредят до свестни места в листите.
Радостинка това, че баща ти е "дръпнал" напред и е доволен не е от субсидиите(както си отбелязала те отиват за ренти), а от покачване цените на зърното. Извинявай ама преди няма и 10г цената на пшеницата беше 7ст., базите не приемаха зърно на съхранение докато дойде цена или ти вземаха такса склад и то такава, че и на 12ст да продадеш пак не може го изби.

Някой каза, че ЕВН не засичали тока, а фирма подизпълнител. То поне от 3г е така за всички.
М-и, не казвам, че е "дръпнал" от субсидиите. Давам пример как европейските пари от фондове отиват в джоба на българина. Че не всичко с тези фондове е кражби по "високите етажи". Че разбираш ли всичко за което все се пъне ББ, и все изтъква фондове и магистрали, не е само прах в очите, една част от това са реално влезли пари в нашата икономика.
« Последна редакция: Февруари 20, 2013, 13:30:53 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Да влизат пари, но не само в джобовете на когото трябва(даже там най-малко) Има много облажени неправомерно от Европейски субсидии и проекти. Магистралите смятам, че не са с приоритет пред хората. За какво ми е магистрала като нямам пари за храна, ток, лекарства?


Аз не помня до сега той да е казвал, че няма проблеми и че всичко с бизнеса му върви по вода, но определено печалбата (която е най-важния резултат) му е много по-голяма и удовлетворяваща го. Европейските фондове и по-точно въпросните субсидии, които им бяха изплатени в началото на седмицата, са от изключителна помощ. Отделно по други програми, кандидатства ( е вярно голямо бягане и много бумащина беше), но си закупи нова земеделска техника. Все е казвал, "никога няма да имам възможност, да си купя чисто нов трактор" е вече втора година има такъв.

Да се върна на примера, как реално парите от Еврофондовете стигат до джоба на българина. Преди да започнат да се изплащат субсидиите, рентата на декар земя поне в нашия район за 2006 е била 10лв, за сравнение за 2012 е 50лв. Значи 100% от получената субсидия от 25лв на декар отива в джоба на гражданите отдали земята си под наем. Държа да кажа, че рентата скочи драстично последните няколко години, точно заради тези субсидии. Друг е въпроса, че много хора си продадоха земите на безценица, а който сега има подава в пъти по-високи цени, да не кажа че вече почти никой не продава, защото си струва да си я има тази земя.

Къде е това?Не сериозно.Субсидията за зърнопроизводители за 2012 беше 32лв,а рентите са наполовина-поне това което аз знам.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Това е за Варна/Добрич.
А субсидията е около 26лв на декар.
http://www.fermer.bg//forum/view_post/66740
« Последна редакция: Февруари 20, 2013, 15:19:46 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!