0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
фарс
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Ок, разбрах. Въпреки всичко мисля, че дружно ще си се прецакате, ако смените това правителство. С кого?


  
*
Ми тогава да не протестираме ... да си ги оставим - тъй, тъй са почнали, да ни довършат,пък кой както може да се спасява поединично.
Браво! Чудесно сме обработени. Ако не са до сегашните 240 мутри - няма кой .
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!

Браво! Чудесно сме обработени. Ако не са до сегашните 240 мутри - няма кой .
А има ли?


  
не могат да ги пипнат с никакви проверки. Схемата е много проста и действа безупречно. Електромерите и да ги проверяват, няма нищо да покаже. Днес един познат, който е електричар го потвърди. Мерил е човека, той си знае работата...
Копирам:
БРИЛЯНТЕН ГРАБЕЖ!
ОБЯСНЯВАМ ОСНОВНИЯТ ГРАБЕЖ КАК И ОТ КЪДЕ СЕ ПОЛУЧАВА.
Мощността е пряко зависима от напрежението на мрежата.
P=U х I
По мрежата, умишлено вместо ток с напрежение 220 волта, тече с около 180 волта. Когато си пуснете бойлера, фурната, климатика или какъвто и да било уред, то той работи на 180/220 = 81% от възможностите си.
Или казано иначе получаваме 19% по-малко от това, което плащаме, следователно за да получим при 180 волта напрежение, същия ефект като при 220 волта, ние трябва да изхабим 220/180 = 1.22 пъти повече ток.
Даже може да се отиде и по далеч - P=U х I, но I=U/R => P=(U х U)/R.
Сиреч сме прецакани не просто с 22% отгоре, ами с 22% на квадрат! 1,22 х 1,22 = 1,4884. Това ни коства не 22%, ами 48% по-висока сметка за ток! Защото нещо, което трябва да го свършиш с 10 KWh, го вършим с 14,8 KWh. Плащаме си като попове тези 4,8 KWh в повече, и се чудим как толкова рязко са се увеличили киловатите, които ползват едни и същи уреди, за един и същи сезон.
Или другата страна - електроуредите имат само 1/1,4884= 0,672 % производителност, или иначе казано работят с 1/3 по-слабо и некачествено! Лампите светят по-слабо, бойлера, фурната, климатика и т.н. топлят по-бавно и по-слабо, хладилника охлажда по-малко и т.н. А електромера тези 672 вата пак ни го отчита като 1 киловат.
С две думи:
При понижаване на волтажа се намалява КПД на уредите и се налага да работят по дълго, показанията на електромера и на фактурите ще съвпадат! Така ще консумираме повече ел. енергия в Кв/ч. и всичките три факта съвпадат.
БРИЛЯНТЕН ГРАБЕЖ!


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)

Браво! Чудесно сме обработени. Ако не са до сегашните 240 мутри - няма кой .
А има ли?
За мен няма.

аз лично не виждам никакъв изход и не виждам за кой да гласувам на изборите тази година.

Помня какво направи Костов с държавата, помня и НДСВ, помня и Станишев и ДПС+НДСВ.

Оня ден бях готова да изляза с децата на протест - добре, че здравият разум надделя и не посмях да ги изложа на риск. Днес разбрах, че организаторът на протестите във Варна прави партия. Ми, честито да ни е:)
Що му е? какво ще стане ако не влезе и той в политиката? Или вярваме, че ще е първия който ще се опита да "обърне" нещата отвътре:)
Ама нейсе, в нашата държава чиста работа няма. Всичко е интереси.

Аз лично съм дълбоко отвратена. Отново използват народа.
От сметките за ток, тръгнахме да сваляме ББ. Ми да оправим първо тока пък после да тръгнем да сваляме правителството.

И кое правителство всъчност е подписало договора с ЕРП-тата? -това го питам сериозно, рядко гледам новини и тв последната година и половина и е възможно изобщо "да не съм в час". ама така усещам нещата. Отново някой иска да ми влезе в задния двор без да пита, може ли.
*
ББ така и  не обясни защо уволни Дянков в крайна сметка... уплаши се от милионерите с тракторите що ли....сега си докара протести уж за тока....

И аз не знам кой да дойде, но в град като Пловдив, да ми се фръцкат хора в структурите на държавна администрация, благодарение на етническата партия е недопустимо, затова по-малкото зло.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Джиджи не знам как ги смята тези неща твоят човек, но имам няколко коментара за анализите му:

1. Цената на тока е на киловолт т.е ако получиш по-малко волта, ще платиш по-малко ток. Тези 19%  по-малко които получаваш(а ко е така ) и заради които не ти работят уредите на пълен капацитет означават, че  ще ти трябва 19% повече време да си стоплиш водата.

2. Ако това беше проблема и нещо изпускам, не е толква трудно да се измери напрежението, че чак да няма как да ги хванат. След като ние тук можем да си го разискваме, предполагам има други, които разбират достатъчно, че и те да могат.

3. Нормално тока не тече с напрежението , с което се използва, а се пренася с много по-високо напрежение ( не по-ниско), което след това се променя, преди да стигне до теб. Това е, за да се намали загубата на ток,  която е пропорционална на силата.


  
*
Аз за апартамент в който никой не живее, имам сметка за ток точно 1 лев.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Джиджи не знам как ги смята тези неща твоят човек, но имам няколко коментара за анализите му:

1. Цената на тока е на киловолт т.е ако получиш по-малко волта, ще платиш по-малко ток. Тези 19%  по-малко които получаваш(а ко е така ) и заради които не ти работят уредите на пълен капацитет означават, че  ще ти трябва 19% повече време да си стоплиш водата.

2. Ако това беше проблема и нещо изпускам, не е толква трудно да се измери напрежението, че чак да няма как да ги хванат. След като ние тук можем да си го разискваме, предполагам има други, които разбират достатъчно, че и те да могат.

3. Нормално тока не тече с напрежението , с което се използва, а се пренася с много по-високо напрежение ( не по-ниско), което след това се променя, преди да стигне до теб. Това е, за да се намали загубата на ток,  която е пропорционална на силата.

Боби, електромерите не са направени да отчитат напрежението. Приема се, че по мрежата тече ток с напрежение 220 волта.

А по въпрос номер 2- как според теб ще върнат времето назад и ще премерят какво напрежение по мрежата е имало по Коледа да речем?

П.С: Ти правиш ли разлика между волт и ват ;)
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 21:22:56 pm от джиджи »


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
А по въпрос номер 2- как според теб ще върнат времето назад и ще премерят какво напрежение по мрежата е имало по Коледа да речем?
Не могат, но ако ги хванат в измама могат други последици да имат.

Какво отчитат електромерите?


  
А по въпрос номер 2- как според теб ще върнат времето назад и ще премерят какво напрежение по мрежата е имало по Коледа да речем?
Не могат, но ако ги хванат в измама могат други последици да имат.

Какво отчитат електромерите?

Отчитат килоВАТ, а не килоВолт в час


Аз лично не виждам в такъв случай как могат да ги хванат в измама. Минало- свършено. Няма как някой нещо да докаже вече. Ти иначе как ще си обясниш, че на абсолютно всички им нарастват сметките бомбастично точно около тези празници. Миналата година беше почти същата история. Няма как да стане да минат и да пипнат на всички електромерите та да ги направят само тоя месец да отчитат повече.
Искам да ти кажа, че лично аз не съм си била в къщи по празниците, а този месец имаме малко повече от два пъти по-голяма сметка за ток от предния месец. Не е ли странно? Тъжно е, защото има бабички дето умират от студ и не палят даже печка у дома си, а сега някой ще ги убеждава, че заради празниците били имали големи сметки. Какви празници, какви 5 лева. Тая баба колко мислиш че и е било до празници и е нареждала трапези и се е гощавала и топлила с мизерната си пенсийка?


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
А по въпрос номер 2- как според теб ще върнат времето назад и ще премерят какво напрежение по мрежата е имало по Коледа да речем?
Не могат, но ако ги хванат в измама могат други последици да имат.

Какво отчитат електромерите?

Отчитат килоВАТ, а не килоВолт в час
Оф Божеее, много съм загубена.. така е разбира се.


  
А по въпрос номер 2- как според теб ще върнат времето назад и ще премерят какво напрежение по мрежата е имало по Коледа да речем?
Не могат, но ако ги хванат в измама могат други последици да имат.

Какво отчитат електромерите?

Отчитат килоВАТ, а не килоВолт в час
Оф Божеее, много съм загубена.. така е разбира се.

Карай де, то не може човек всичко да знае. Ма то точно това е и целта в случая. Колкото по-малко знаем, толкова по-добре....за някои :)


*
Аз пък се чудя друго... били сме си повече дни в къщи по празниците и токът които сме ползвали е повече, следователно по-висока сметка. ОК! Обаче, как може във фирмата в която работя да получим повече от двойна сметка за тока, при условие, че по-празниците не работим  :D, т.е били сме около 10 дни по-малко на работа...

А и още, майка ми от ноември месец е при нас, в нейният апартамент няма никой. Предната й сметка беше 25.30лв. а сега е 65.18лв. Ето това искам някой да ми обясни... Оставила е само фризера да работи, хладилник, бойлер е спряла.
И за деня има с около 110 киловата повече изразходван, отколкото през нощта. Явно този фризер е много интелогентен, харчи повече през деня, а през нощта си поспива и не работи :lol:
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 21:55:11 pm от stoeka71 »
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 22:12:27 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Няма какво да се чудим, пределно ясно е, че обяснението празници --> по-високо потребление е абсолютно въздухарско и сигурно и децата в детската градина няма да го приемат за достоверно.
джиджи, точно така стоят нещата, както ги е описал твоя познат. Точно това си говорихме наскоро и в къщи, че реалната врътка е с по-ниското напрежение.  Много хора го знаят и могат да се сетят, но нямат интерес и не го повдигат на въпрос, просто защото интереса клати феса. То за много работи обикновените хора в държавата сме светнати, ама какво от това. Да му пука на някой, че знаем как ни лъже? Не.

Джиджи е права-напрежението е променливо и се приема за 220W.А тази променлива стойност няма как да се отчете за дъллъг период,осреднява се.И да-наистина е с по-ниска стойност.Обаче е недоказуемо.
Имахме ресторант...такъв семеен преди време-Ми там реботехме с 5 микровълнови,отделно бойлер и миялна(не смятам отоплението).Ми случвало се е да се натовари мрежата толкова,че микровълновите отказваха...посред лято)))Топлили са на газ заявките по обяд.Та наистина урОдите си искат 220волта :(

Аз за друго влязох)))Чухте ли го ББ какво правил в неделя?Почивен ден било и той играл футбол osi_12.България ври и кипи от протестите,искат му оставката-той играе мач.А в понеделник цял ден с тези тримата тук съм мислил какво да кажа.
И тази Даниела Пеловска-ми ИК на протестиращите се разграничи.Никой не я бил упълномощил да носи писмо,никой от щаба не знаел за писмото с исканията....за какво става дума,а? ЗА МАНИПУЛАЦИЯ НА ОБЩЕСТВЕНОТО МНЕНИЕ....
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 22:19:18 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia

И кое правителство всъчност е подписало договора с ЕРП-тата? -това го питам сериозно, рядко гледам новини и тв последната година и половина и е възможно изобщо "да не съм в час".

ЦАРЯ!

(Чухте ли го ББ какво правил в неделя?Почивен ден било и той играл футбол osi_12.България ври и кипи от протестите,искат му оставката-той играе мач.
Гледах го. Цял ден се хиля като се сетя и не мога да повярвам какъв бушмен трябва да си, за да кажеш подобно нещо  :lol:
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 22:26:54 pm от Мишле82 »