0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: "Оценка на моториката" на днешната бълга
« Отговор #780 -: Февруари 18, 2013, 14:45:21 pm »
мда, положението съвсем взе да удря в пода с тътен (и не може вече да се скрие), най-накрая всички взеха да се усещат накъде вървим... интересно взе да става...
« Последна редакция: Февруари 18, 2013, 15:05:33 pm от rosefromstars »
*
Учила съм с Томислав Дончев в Търново по едно и също време. Със сигурност не си е купил дипломата. Познавам го и лично покрай общ приятел от още по-стари времена. За мен той е умен и почтен мъж. Доколкото знам, бил е добър кмет на Габрово. Малко други по високите етажи на властта могат да се похвалят с такъв опит. По мое разбиране, град се управлява по-трудно от министерство.

Не иронизирайте философията. Ако повече от политиците ни имаха такова образование, моралът на управленците щеше да е по-висок. А че повечето са новоизлюпени икономисти изобщо не виждам да е помогнало.
Цигу, не иронизирам философията, напротив, много я харесвам като наука.
И макар да е бил добър кмет, аз не смятам (лично мнение), че този човек има компетенции да бъде шеф на икономическо министерство, това е.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Рали, разбирам, по този въпрос нищо не мога да кажа.
Само реагирах на предположението, че е корумпиран и непочтен.
*
Личното ми мнение - не е походящ да оглави финансовата политика  на България, и категорично -  не с това образование и опит, но нас хората - никой не ни пита

п.п. Пък и от скромни и почтени бушони за политическо жонглиране, вече ми е писнало. Страната ни се нуждае от куражлии, да направят нужната реформа, хич не ми пука за нечия почтеност, ако условията на живот са добри.
« Последна редакция: Февруари 18, 2013, 16:29:37 pm от Тара »
*
Учила съм с Томислав Дончев в Търново по едно и също време. Със сигурност не си е купил дипломата.
Цигу, за коя диплома със сигурност - първата по философия, или втората по стопанско управление? Мен лично втората ме притеснява.
Не подлагам на съмнение дали е умен или не, но работата му на главен секретар в "отворено общество" (респ. връзката Сорос) ме кара да се съмнявам в почтенността му.
И на мен Яне Янев ми беше колега, но сегашното му поведение няма нищо, ама нищо общо с това като състуденти, даже като го видях за първи път се чух с колеги да питам е ли възможно да греша - пълна метаморфоза.

каквото и да си говорим на следващите избори пат бат бойко ще изберат хората. толкоз можем всичките ние, за съжаление.
Елена, каквото и да си говорим този път много се обърка.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!

каквото и да си говорим на следващите избори пат бат бойко ще изберат хората. толкоз можем всичките ние, за съжаление.
Елена, каквото и да си говорим този път много се обърка.
Аз пък да кажа друга ( моя ) гледна точка. Според мен, ако България не ги преизбере, а си изберете пак някои от тези, които ни докараха до тук (щото нека си говорим истината, това са алтернативите които имат шанс да са в правитлеството),после да няма оплаквания кой на кого е виновен за това или онова.  Не е лошо българският избирател да вземе доза реализъм, не да иска идеална ситуация и ако няма такава да тропа с краче. Сега да не ми скочи някой какви му били правата - напълно съзнавам, че всеки има право да прави с гласа си каквото си поиска. Просто казвам, че упражняването или не на тези права винаги имат последици. Когато някой гласува за партии нямащи шанс да влезнат в правителството или си остане в къщи, да не се оплаква после като му доведат пак доган, Станишев и компания. И на мен ми харесват повече някои малки партиий, но никога не бих гласувала „по съвест“, ако знам, че това ще вкара дпс и комунистите отново да ме ръководят, щото моята съвест е едно,а реалната ситуация съвсем друго.


  
8OКакво стана?От дето дошъл-там си отишъл!
СД сега бил във Вашингтон-прибраха си го.Ама то си е страшно да се върне-линч заслужава!А Буда(ББ)се оказа,че бил автоджамбазин-в Будапеща крал.Данес четох посланника ни там  osi_12.
Абе изложиха се много!И днес се бяха изпокрили всички-нито ББ,нито Цв.Цв....скрили се като плъхове,ама дали указания на медиите какво да се коментират и как.А Мирослав Найденов не знае какво да каже-вожда първо да кажел 8O.Не сме народ!
И утре прогнозирам,че единствения изход,макар и закъснял е да падне това правителство-после служебно...ама кой ще го състави?
Абе много политически трупове наоколо.А този новият-философът....нямам думи.Можеше и психоаналитик да сложат-ефекта ще е същия. :(


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
При положение, че физкултурник е мин.на вътр.работи, какъв е проблема философ да е фин.министър?!
Хората протестират пред парламента, един политик не излезе да им каже две приказки. На нищо не прилича това!

При положение, че физкултурник е мин.на вътр.работи, какъв е проблема философ да е фин.министър?!
Хората протестират пред парламента, един политик не излезе да им каже две приказки. На нищо не прилича това!

Това трябва да е жив самоубиец.Брониран джип има ББ за 2 млн.лв,щото се грижел за безопасността си.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Може ли някой да ме светне за какво протестират? Аз разбрах, че за сметките за тока, но май нещо не съм разбрала понеже правителството не определя цената на тока. Та за какво е протеста?


  
Боби, баш за сметките за тока протестират, поне това е първоначалния подтик.
И всъщност баш държавата, посредством ДКЕВР регулира и определя цената на тока, водата, парното, базирайки се на анализи и искани ецени от ЕРП-тата.

Факт е, че декемврийските сметки са безумни, надписани, и какво ли още не и хората са прави да протестират, но - поне според мен - не трябва да се протестира срещу сметките за ток, а срещу ниските заплати и пенсии, непозволяващи да посрещнем сметките си... Сега, да не вземете да ме емнете - държавата е длъжна да зададе праговете на минималните работни заплати, както и да се погрижи за заплатите на държавните служителни, но и да създаде подходящи условия за хората в частния бизнес да печелят и да имат съответните заплати.
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 06:13:58 am от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!

Ама нали ги проверяват - аз четох преди протеста, май преди около семица беше, че правят проверки заради тези цени. Така че не виждам какво искат друго да направят. Ако е свършила проверката и се окаже , че виновни няма, тогава разбирам да се протестира, но преди това ми е малко странно.


  
Объркала си - проверяват сметките на Топлофикация София, не сметките за ток. А с тока има драстични надписвания, включително сметки от сорта на - 0 лева разход за електроенергия (защото апартамента е празен), но за сметка на това, като начислят зелена енергия, преносна мрежа и намквосиоще, и хооооп, плащай сега 10на лева поне, само защото не си си бил в къщи, и не си консумирал. Което, ще ме прощаваш, ама е повече от нагло.
Отделно, колкото и да ме убеждават, че отчетния период бил по-дълъг, и били празници, на пенсионери, които са със смешни пенсии, и внимават за всеки разход, и седят на студено, защото си правят сметка на изразходвания ток, не могат да им пробутат двойни и тройни сметки - а те това правят.
А и за проверките - ти сега си плати сметката, че иначе ще ти резнем тока, пък ние ще проверим нещата и евентуално след някой друг месец може и да ти възстановим разходите. И как така изненадващо баш сега изведнъж се оказаха толкова много повредени електромери на куп?

И още нещо - на народа просто му е прекипяло.
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 07:51:53 am от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!

Ама нали ги проверяват - аз четох преди протеста, май преди около семица беше, че правят проверки заради тези цени. Така че не виждам какво искат друго да направят. Ако е свършила проверката и се окаже , че виновни няма, тогава разбирам да се протестира, но преди това ми е малко странно.
Боби, хората умират от глад, в буквалния смисъл на думата. Знаеш ли как реват бабите и дядовците по протестите? Моята сметка за м.12 е цифром и словом 300лв. Говорим за мижаво апартаментче от 60м2. И празници, делници...аз съм си вкъщи, както личи от подписа ми от октомври месец нонстоп. Нищо по-различно не съм правила, нито в сравнение с миналата година, нито дори с предходния месец. Има бебе, да, но и той не може да повиши харчовете двойно, та дори да съм го вързала да си играе на електромера! Но дори реално, след повишението на цената мин.година, това да съм изхарчила, не ми стигат ДОХОДИТЕ да я платя тая сметка, разбираш ли? С 240лв майчинство, как ти се струва 300лв ток? А памперси, а АМ? Не, че сметката за тока е грешна, а това, с което трябва да я платя! Понякога ми идва страшно нанагорно и не само на мен, разбира се!
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 08:47:37 am от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Той проблема с правителството е, че колкото пъти се заговори за увеличаване на заплати, толкова ББ ни обяснява, че сметките в банките имали повече пари от предната година, значи имаме и спестяваме. Някой може и да имат, но повечето изнемогват. Наистина доходите са проблем, просто с тия сметки чашата преля. Но пък много ми е неприятно, че всички политици сега са гракнали, че те ще се справят по-добре и се плюят един друг, а като дойдат и резултата е същия.
*
Проверявали ги .... на маняни.
ЕРП-тата не може и няма как да си вършат дерибействата без държавна подкрепа, просто няма начин да не е така.  Кой ги пусна в държавата, кой подписа договорите, кой ги засекрети и ЗАЩО са засекретени. Защо стискат и едва ли не със кръв ще пуснат да се разсекретят а? Щото всички са в кюпа. Като свински черва са навързани. Всички са едно - втори и трети вече ешалон на комунистите. Прочетете бе хора , вижте им автобоиграфиите на тия 240 в парламента, вижте родителите им какво са работили преди 10-ти, единици са "без история".
Как сметките за тока се вдигнаха в пъти , нали уж 13 процента го вдигнаха лятото ? Били празници .... абе тия наистина си мислят че сме държава от лумпени. Миналата зима беше наистина люта. Тази слава богу не е, ама те ЧЕЗ, ЕВН и ЕОН ни затриха , не зимата. А тия нещастници горе им пазят гърба. Щели да проверяват. Шефа на ЕВН със 70 бона заплата и бентли, тоя па на ЧЕЗ 120 ги докарва, 6 самолетни билета, S класа с гориво на корем , а бонусите са отделно. За какво говорим от къде тия пари. От пенсионерите и от майките, дето не ядат и мръзнат да платят на тия изроди ( да такива са ) заплатите, от унищожения малък и среден бизнес (не без помоща на ББ и сие). Коя нормална държава с нормални политици ще позволи да се случва това с народа й? Е, няма как да не стане политически протеста. Аз се страхувам от тук нататък какво ще се случи, защото ако сега не си подадат оставките, вероятно до дни (тъкмо през уикенда)нещата ще излязат от контрол. А после на къде? Знам че до сега провежданата им политика неминуемо води до това, което се случва в момента. Сметките за ток са само повода. 
Боби ти "светна" ли се сега за какво е протеста. Разбра ли че правителството има отношение към цената на тока. Аз не съм, но момичетат са ти обяснили.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Днес в 12,30 ББ официално ще даде брифинг и ще чуем от първо лице.А сега тече пресконференция от ЕВН по канал3.Нищо съществено не казват,но се изправиха единствено те пред народа.
Ше чуем и официалното изявление на ББ,ама вече и за оставка е закъснял.

А и днес ще излезем на протеста-привечер,но ще взема и едно цвете за да поднеса на паметника на Апостола.Ако можеше да види какво се случва в чистата и свята Република...в гроба ще се обърне.
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 11:29:52 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
teatrо 8O


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
[/url][/url]