0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Помня с умиление моето детство, когато чаках с нетърпение да си напиша домашните и да изляза пред блока, където се събирахме, за да играем на какво ли не.
Затова, от нас зависи да им го направим така, че да им е скучно в къщи и да искат да излезнат.... само да има с кого :-).


  
*
Помня с умиление моето детство, когато чаках с нетърпение да си напиша домашните и да изляза пред блока, където се събирахме, за да играем на какво ли не.
Затова, от нас зависи да им го направим така, че да им е скучно в къщи и да искат да излезнат.... само да има с кого :-).
Това е част от пробема - големите разстояния допринасят за изолацията. Не можеш просто да се прибереш с приятелчета, защото обикновено някой те придружава (с кола или автобус те кара). В резултат родител трябва да те закара доприятелчето, защото рядко то живее близо до вас. И накрая цялото събиране става по сложно и от организация на маскен бал. Поне това са ми впечатленията от ситуацията тук.
Отделно, хората тук рядко общуват по комшийски, това което помня от филми като "Войната на таралежите". Учтиви са, поздравяват, ако живеят в една сграда децата може и да се съберат, под зоркия поглед на родителите, но всичко става толкова формално, че губи смисъл...


*
да, и тук е така, това да ги оставиш да излязат сами е немислимо. имам съседка с дете 6 месеца по-малко от моето, с нея се разбираме по мейла да се видим три пъти в годината.
наскоро четох нещо на един американец, книгите на когото много харесвам, та той казваше как с трепет чакали да купят на дъщеря му колело. и родителите и детето много се радвали, докато не осъзнали, че тя просто няма къде да го кара. трябва цялото семейство (или поне някой възрастен) да излезе с нея да отиде до парка, в който това е позволено и така. интересното е, че той казва, че отвличанията на деца не са се увеличили, те са си константна, но страха от тях е толкова голям и парализиращ, че децата де факто стават почти "затворници".

фузи, да това е то мизерия, ама душевна, тя е в пъти по-страшна от икономическата, защото без ум и мисъл разрушава дори и неща, които ги има, да не говорим какво "твори".
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
отвличанията на деца не са се увеличили, те са си константна, но страха от тях е толкова голям и парализиращ, че децата де факто стават почти "затворници".
Точно това се опитвам да обясня ня всеки, който казва, че сега не било като едно време. Изродите, които отвличат деца, не са се увеличили. Те са болни и са си някакъв постоянен процент от населението. Увеличил се е обаче обема на информация,с който ни заливат. Ако преди не сме знаели, то сега знаем за всеки един случай и като непрекъснато слушаш това по новините, си мислиш, че ситуацията е по-лоша. Същото е и престъпността в САЩ и България. Гледах сатистиките - тук не е по-висока.Зависи къде, но като цяло не е по-висока.


  
*
Боби, съгласна съм за новините и информацията, но престъпността е като времето - ако в моето село вали, каква ми е файдата, че в съседното е сухо?!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боби, съгласна съм за новините и информацията, но престъпността е като времето - ако в моето село вали, каква ми е файдата, че в съседното е сухо?!
Мисълта ми е, че почти нищо не се е променило от времето, в което децата се пускаха свободно, променили са се страховете на ровителите, но затова не се пускат, а не защото сега реално е по-опасно.


  
Re: "Оценка на моториката" на днешната бълга
« Отговор #766 -: Февруари 15, 2013, 12:01:33 pm »
Мога да кажа, че съм една от пострадалите и то няколко пъти като малка (като веднъж беше предумишлен опит за убииство с дело и т.н.), и определено детето ми няма да играе на улицата. Имаме двор на кооперацията, където може да играе и който се заключва. Наистина е жалко, че хората и децата ги избива на необуздана агресия и много често родителите не правят нищо по въпроса, освен да ограничат проблемното дете за момент, в който още го контролират, но когато порасне и контролът съвсем се изгуби се получават малолетни престъпници (които тормозят и издевателстват над по-слабите - животни или хора) и после се доразвиват в явни или скрити вече големи престъпници. И това са факти - който не вярва може да попита в детската педагогическа стая, колко много са. Така че, заплахата си е съвсем реална и осезаема. Жалко е наистина, че се случва. Може би, само по селата децата имат по-щастливо детство в двора сред животните и с комшиичетата....
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 12:06:24 pm от rosefromstars »
*

фузи, да това е то мизерия, ама душевна, тя е в пъти по-страшна от икономическата, защото без ум и мисъл разрушава дори и неща, които ги има, да не говорим какво "твори".

Това е страшна илюстрация на случващото се в държавата
В очакване ....
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
http://www.youtube.com/watch?v=szAyLCWPLzE

Oще един от моториката на българското кино, култура....си отиде. Бог да го прости...
Този Томислав Дончев като чета пак е един капацитет..... osi_13

*
Това са му капацитетите на Бойко, при това с типично мутренски фейс.
Тоя като го гледам и той ще е с купена диплома, като се има на предвид на кои години кой ВУЗ е "звършил". И тоя ще ни управлява финансите ... леле майчице.
« Последна редакция: Февруари 18, 2013, 11:53:32 am от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
две напред, три назад, тъкмо един да има на мястото си, и пак парашутисти ни спускат....
А Калина Илиева с фалшивата диплома я покриха в майчинство и готово, така че необразованите не са им проблем  8)
avallon - търновският по това време се ползваше с добро име, недей така.
Само дето не мога да разбера - нерде философия, нерде финанси... Ако го обърне на екзистенциализъм горе долу добре, ама ако го обърне на зороастризъм или нихилизъм...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
rally_pat, как бе: "През 2006 година получава магистърска степен по стопанско управление от Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“." - това след философията.
Обаче най много ме впечатли това: "През 2005 година завършва едномесечен курс по бизнес мониторинг в Академията по бизнес мониторинг в Оксфорд, Великобритания." - цял месец учил .... той ужасно много ще да е научил.
« Последна редакция: Февруари 18, 2013, 12:21:45 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Мда, може да е обладан от собствения си солипсизъм щом е философ, за какво му е да разбира от финанси
Авалон, меа кулпа - аз четох само във Wiki-то...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
каквото и да си говорим на следващите избори пат бат бойко ще изберат хората. толкоз можем всичките ние, за съжаление.
а аз лично смятам, че дянков беше един от добрите избори. сега да ме питате за други, обаче не мога да кажа, май "един от" е за благозвучие.
*
Преди известно време го гледах Дянков в едно предаване и още тогава останах с впечатление, че няма да изкара мандата, но първо щял да ни "оправи". Не мога да давам оценка колко успешен е бил.