0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Докато не се промени закона за изборите, ще се гласува на принципа - да изберем по-малкото зло :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Докато не се промени закона за изборите, ще се гласува на принципа - да изберем по-малкото зло :?
Душа, аз точно това си мислех напоследък и никак не ми харесва.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: "Оценка на моториката" на днешната бълга
« Отговор #582 -: Февруари 02, 2013, 11:10:34 am »
:D
кафе без злободневка не върви

 :D :D :D :D :D :D

Е, добре, Може да съм била нетолерантна към негласувалите, но растистка към себе си няма как да бъда... (расизъм е расова дискриминация спрямо личности, обществени групи, части от населението или групи хора) и тъй като явно не съм против турците, а ги давам за пример в случая, а съм българка - излиза, че съм себерасистка.... Просто коментарът на мода не е коректен - Нетолерантност и обиди - може да се напише, но себерасизъм не е правилно....
« Последна редакция: Февруари 02, 2013, 11:12:59 am от rosefromstars »
*
Дайте ние да си направим партия тогава. То като гледам тук хората разбират повече от политиците  :lol:
Re: "Оценка на моториката" на днешната бълга
« Отговор #584 -: Февруари 02, 2013, 11:25:20 am »
Лидке, права си, че въпросът е важен и всъщност трябваше с него да се занимават политиците и е въпрос на Националната ни сигурност. Но, след като излезе от парламента и стана общо достояние, тогава всеки малко или много е трябвало да се позаинтересува от фактите. Не мога да пратя всичко, което изчетох, но мисля, че тези три статии ще са достатъчни за добиване на представа за състоянието (батака), в което се намираме:

http://yphalachev.blogspot.com/2013/01/v-vi.html
http://economymagazine.bg/news/15406/1/1/Tryabvat-oste-pari-za-spiraneto-na-AEC-Kozloduj.html
http://www.novini.bg/news/79659-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5-1-%D0%BC%D0%BB%D1%80%D0%B4-%D0%BB%D0%B2-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%87%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%B5%D1%86-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%B9.html

Не, казвам, че няма и други възможности и варианти, но явно за момента положението е такова... Сложих вече розовите очила и се надявам да не се стигне до трагичните сценарии, които описах със спрения ток и крайшника стар хляб от 5 лв.... Искрено се надявам да намерят положителен изход от създалите се ситуации...
« Последна редакция: Февруари 02, 2013, 11:30:51 am от rosefromstars »
*
Не ви ли омръзна да го дъвчите тоз референдум вече...
*
Моля, когато имате несъгласие с модератор или виждате пост на потребител в нарушение правилата на форума, да използвате бутона "Информирай модератор" или напишете лично съобщение до някои от модераторите.
*
Ето ви да си изберете министерските кресла  :lol:
https://apps.facebook.com/tuphrasesforfun/post.php?ID=294&db_lang=bg&rbr=1&photo_id=93312932_294_3812855.png
Re: "Оценка на моториката" на днешната бълга
« Отговор #588 -: Февруари 02, 2013, 13:40:53 pm »
Eто, един прекрасен репортаж за други млади хора(и не толкова млади вече), борещи се да останат у нас въпреки условията: http://www.youtube.com/watch?v=ArEvgSpwnrw  :balk_47:
« Последна редакция: Февруари 02, 2013, 14:16:13 pm от rosefromstars »
Re: "Оценка на моториката" на днешната бълга
« Отговор #589 -: Февруари 02, 2013, 15:57:15 pm »
Нашият първи референдум завърши като допитването на Мобилтел на 01.01 :
"Телефонно запитване на Мобилтел на 01.01 даде следните резултати: 12% отговориха с Да; 8% - Ало.Останалите 80% имаха проблеми с отговора"....  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

а, във връзка с горния репортаж може да видим и тези два: http://www.youtube.com/watch?v=zVRBk5GpCBo и http://www.youtube.com/watch?v=G83u0fXXqOo ....  без коментар...
« Последна редакция: Февруари 02, 2013, 17:59:47 pm от rosefromstars »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Лиде, аз и друг път съм споменавала - има обществени съвети, които се опитват да променят нещата, даже имаше конференция по този повод, ма май беше само държавата да отбележи дейност. Ние искаме да се въведе избирателен район чужбина, тогава ще се променят доста от нещата с изборния туризъм и няма да има такова фрапиращо значение самата ДПС. Въпроса е, че партиите нямат сметка, а и желание да го променят това състояние на нещата :? А докато я няма политическата воля, трудно би се променило състоянието на избирателното право у нас.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Да, Ганче и мен това ме притеснява - че няма политическа воля за нищо. Особено за един толкова жизнено важен отрасъл като енергетиката у нас. Страх ме е, че вече са се примирили с това "Картофите и 1000 процента да скочат не ме интересува", че и цената на хляба и на тока да се вдигне също не ни е еня. Явно Европейският съюз иска от нас не да сме учени и материално европейски добре, а да му гледаме и пасем овцете и зеленчуците (както стана ясно от изказванията в горните репортажи)... А, майките, пенсионерите и социално слабите - кучета ги яли, на никой не му дреме с какво една майка ще купува АМ, памперси и дрешки и как ще живее със 120 евро на месец, а пък пенсионерите - как ще карат с 70 евро на месец при положение, че хляба, тока и всичко ще станат непосилно високи и тези 70 евро ще ги изяде половината инфлацията... Важното е, че ще имаме магистрали... просто съм безкрайно удивена от тази, убииствена за нацията ни, (явно европейска????) логика...
« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 00:06:39 am от rosefromstars »
*
роуз, мисля, че доста от хората тук, които се занимават със земеделие банкет ще дадат, ако българия гледа овцете и зеленчуците на европа. ако това стане, ще сме доста добре. проблемът е, че не става.
заиграването с темата европейски съюз е доста хлъзгаво - пример - публистично предаване по ббс - едно от най-балансираните и интересни такива. представител на правителството е седнала да обяснява как тя се тревожи, че сега като се премахнат квотите и ограниченията за българи и румънци и те ще могат да си упражняват правото на свободно движение и работа, толкова много квалифицирани хора ще дойдат в англия, че горката българия и румъния ще останат без специалисти и това ще им навреди трайно. та затова те обмисляли да предложат да има граница на БВП и само след като тя се мине вече да може хората на въпросната държава да работят където си искат.

побеснях, както можете да си представите. не за друго, заради лицемерието.

според мен европейският съюз се ползва под път и над път за обосновки на всякакви изказвания, голяма част от които нямат ама нищо общо с реалността.
Re: "Оценка на моториката" на днешната бълга
« Отговор #593 -: Февруари 03, 2013, 13:29:48 pm »
побеснях, както можете да си представите. не за друго, заради лицемерието.

и аз така... все ми се струва, че ни смятат и се държат с нас като с по-нисши и от индииците - като с роми (това пък да не пише в личната карта етносът на човека е лудост за мен). Добре де, а защо не искат да затварят аец-а на румънците, а само нашата (румънците даже имат план за строеж на 3 и 4-ти енергоблокове)? това не е ли дискриминация? защо искат да забатачат съвсем държавата и народът ни? защо държат да ни превърнат съвсем в роми и да ни върнат 200 години назад? не виждат ли, че за момента няма с какво да заменим тока от централата и това да изключим аец козлодуй е равносилно на убииство на макар и слабата ни економика и на хиляди хора, които даже в момента едва свързват двата края? Това не е ли геноцид над държавата и народа ни?
« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 13:43:38 pm от rosefromstars »
*
Re: "Оценка на моториката" на днешната бълга
« Отговор #594 -: Февруари 03, 2013, 19:36:41 pm »
(това пък да не пише в личната карта етносът на човека е лудост за мен)
:D Роуз моля те....
По повод затваряне на АЕЦ аз съм останала с впечатление, че наште политици се натискат повече от колкото ни натиснаха ЕС, но нека я оставим темата. Аз поне не съм достатъчно компетентна да я бистря  :)
Re: "Оценка на моториката" на днешната бълга
« Отговор #595 -: Февруари 03, 2013, 20:26:14 pm »
Е, добре де, ама тогава защо те не гледат държавния интерес и народното добро, като отстояват позиции, ами сключват съмнителни договори, ръсят реплеки безчет и отстояват политика, с които закопават България?
« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 20:29:06 pm от rosefromstars »
*
Най-простия и логичен отговор е, че си гледат личните интереси и като сме ги избирали(които и да е, не само последните или предпоследните)пак сме се прецакали.
А, не го вярвам аз туй - всички били лоши - ми, то и аз и ти не сме лоши, защо всички други да са лоши. И как така не се намери толкова време един да се противопостави категорично? - мирише ми на натиск от вън и пошла политика към страната ни... Трябват ни яки дипломати, които да отстояват интереса на държавата и народа като явно приоритетите в сегашната ни политика трябва да се променят. Може в някои отрасли да не вървим чак толкова бързо напред, но пък други да отстояваме, защото са жизнено важни за държавата и народа ни, а един от най-важните отрасли е енергетиката. Иначе се връщаме 200 години назад.
*
Ми, аз не се натискам за политика, даже максимално далеч се държа от нея. Може би хората, които се натискат за там се водят от лични, а не национални интереси. Малко останаха идеалистите дето искат да ни оправят, пък че и да успеят  :)
Днес гледах за протеста в Благоевгред, то егати новините, интервюто със Слаш беше по дълго сякаш повечето българи това им е по-важно. Ще търся да чета в нета.
*
В очакване ....