0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
просто не ми е ясно защо човек не използва даденото му ПРАВО да изрази гражданската си позиция относно зададения въпрос?

ами ако няма позиция по зададения въпрос, какво да направи?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Цитат
Прочети го пак. http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0
И? Не виждам тук да се разграничват двата смисъла "общ" от "негативен". В поста си 500 съм употребила в "общ" смисъл и в контекста на серията обиди с главни букви на Роуз. И това ли е всичко за въпросните епитети и кой към кого е отправял .

Chandra последни siksens и  jbrul  положиха труд в дълги и напоителни постове да обяснят казуса с ДА-то.
Ми щом ти може да си употребила в "общ" смисъл, може и аз, нали?   :) Като епитети е самотова, да. С тая разлика, че аз не съм отправила нито един епитет в мненията си. :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
просто не ми е ясно защо човек не използва даденото му ПРАВО да изрази гражданската си позиция относно зададения въпрос?

ами ако няма позиция по зададения въпрос, какво да направи?

Джам, разбира се, че не е хубаво човек да изразява мнение, ако няма такова, но повечето уж имаха позиция, но въпросът бил зададен некоректно... 
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Аз пък не ви разбирам спора? Хубаво де, имал позиция, ама не я заявил, щото видиш ли, некоректно зададен въпроса. Ама утре пак ще каже - ааа, тия що така или онака и нарушавали му изконното право... Като има възможност да се гласува, се ходи, за да не мрънкаш после, че не те разбрали или ти подменили вота.
Аз бях против, отидох, гласувах против и така. Сега знам, че съм отишла и съм употребила правото си на вот и нямам право да се жалвам. Ако повечето, дето бяха против, бяха отишли, сега нямаше да е такъв резултата.
А това тук дето се карате една на друга е смешно. Киното пусна, мина референдума, няма смисъл да се обяснявате и да изяснявате позиции след дъжд качулка.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Аз пък не ви разбирам спора? Хубаво де, имал позиция, ама не я заявил, щото видиш ли, некоректно зададен въпроса. Ама утре пак ще каже - ааа, тия що така или онака и нарушавали му изконното право... Като има възможност да се гласува, се ходи, за да не мрънкаш после, че не те разбрали или ти подменили вота.
Аз бях против, отидох, гласувах против и така. Сега знам, че съм отишла и съм употребила правото си на вот и нямам право да се жалвам. Ако повечето, дето бяха против, бяха отишли, сега нямаше да е такъв резултата.
А това тук дето се карате една на друга е смешно. Киното пусна, мина референдума, няма смисъл да се обяснявате и да изяснявате позиции след дъжд качулка.
Да, права си. Приключвам спора. Наистина ми стана ясно, че повечето хора тук не са разбрали въпроса. Те даже не са го видяли. И да седнем тепърва да се обясняваме, защо АЕЦ не може да има в Каспичан и какви ще са последствията от затварянето на АЕЦ "Козлозуй", ако изпълним исканията на ЕС...твърде дълго и широко става. Всеки има право на избор, стана ясно какъв е той на участниците тук. В крайна сметка, за това живеем в демократична държава.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

За селското стопанство темата я падхвана Рачо, после Нина каза, че са мързеливи хората, но не поясни защо, ти правиш тук пък трето обобщение, а навсякъде по света земеделие се прави със субсидии, планиране, модернизиране, а не с мотика на рамо.

Коментара ми беше предизвикан най-вече от мнения на Роуз
За селското стопанство съм на същото мнение като теб  :) явно не съм се изразила добре.
 Видно е, че предимно големи фирми успяват да спечелят проекти по програми или поне за повече пари и то е защото те си имат повече пари  :) Няма как като ги оплюваме да променим нещата, да "ритаме" срещу тях(големите) не е правилната посока. На мнение съм също, че държавата ни няма добра политика към средния и дребен бизнес, а основно те я хранят.
За ФБ аз имам профил, от моите около 300 приятели само един каза НЕ на референдума, другите не са поствали и споделяли, предполагам, че са решили да не гласуват.


Аз не гласувах, защото не желая поредния чужд инвеститор да ми продава скъпия си ток, произведен на "моя" територия с родната евтина работна ръка! Ако си мислиш, че АЕЦ Белене ще е българска централа и ще се строи за доброто на бг народ, значи си в голяма грешка. Когато ние имаме пари като държава да извадим, за да си го построим това чудо, когато можем да се справим с изключително опасните отпадъци на това производство, а не да ги извозваме в чужбина и можем да го построим в несеизмичен район, тогава ще гласувам "за"!

ББ твърди че ако искаме Белене ще го плащаме, ако плащам за нещо се надявам да имам полза от него. Но най-вероятно си права, не съм мислила в тая посока.

Бубулина всичко ли четеш или? Поста на Жбрул в частта си за стадото беше провокиран от Роуз, и това със стадото мисля, че е нейна реплика.

*
Приключвам спора. Наистина ми стана ясно, че повечето хора тук не са разбрали въпроса. Те даже не са го видяли.
Това е едно наистина правилно решение.
Останалия цитиран текст няма смисъл да коментирам - все в стария дух.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
От два дни чета развихрилите се спорове (и преди това съм чела всичко за разлика от някои потребители) и не мога да разбера как така не осъзнават някои хора, че въпроса наистина е некоректно зададен, а на такъв няма как да се отговори правилно. То все едно да те питат: "Искаш ли да спиш с мъж" Ако отговориш с "Да" - отиде, значи искаш с всички мъже, ако отговориш с "Не" пак не става, значи не искаш и с твоя мъж да спиш. Само Рачо може да каже категорично "Не", ама пак ако отиде на експедиция в Антарктида и му стане студено, ще иска да легне да спи в една палатка с приятеля си екстремист, обаче вече е казал не, така че ще седи да се гушка навън с пингвините  :lol:
*
мими, понякога полета на мисълта ти ме удивлява  :) къде го прати рачо милия на студа при пингвините.....
*
Мими, благодаря  :D :lol: :lol:

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
То все едно да те питат: "Искаш ли да спиш с мъж" Ако отговориш с "Да" - отиде, значи искаш с всички мъже...
:lol: E 'що ако кажа, че искам да спя с мъж това ще означава, че искам с ВСИЧКИ мъже?  osi_10 :wink:
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
То все едно да те питат: "Искаш ли да спиш с мъж" Ако отговориш с "Да" - отиде, значи искаш с всички мъже...
:lol: E 'що ако кажа, че искам да спя с мъж това ще означава, че искам с ВСИЧКИ мъже?  osi_10 :wink:
А що да е обратното? Доста хора искат АЕЦ, но не в Белене, те не са гласували (като Жбрул), защото като се предложи да има референдум и се събираха тия 500 000 подписа те бяха конкретно за референдум в Белене, а после въпроса се обобщава.
*
Ха,ха,ха :lol: :lol: вече съм -Рачо Пимпирев и много моля с уважение към щото съм с -проф.отпред. Честно казано.по-добре да спя с екстремист или пингвин от това да спя с някоя бяла мечка.Те обикновенно са мноооооогооо гладни,но това е "бял кахър" с възможността да са мноооогоооо разгонени..... :lol: :lol: Тогава въпросът за това дали да се спи с мъж или всички мъже придобива леко безмислен отенък,поне в тази моя хипотетична ситуация.  :wink:
Наистина,аз мисля ,че е време вече да "сменим плочата".Не да я обръщаме пак.Мисля,че всеки успя да защити тезата си относно правото да гласува или не и напълно нормално е да я подкрепя  на 100%.Няма смисъл да отиваме понапреда в спора и да го "изостряме" безмислено.както каза Ганка,киното пусна, влакът тръгна,ракетата излетя и др.такива. За жалост ,сега след три месеца ще започнат предизборната си кампания със същата тема.
Да вземем да се върнем на селското стопанство,само дето не виждам тука хора,дето то да им е на близо..? :(А ако ще я подкарваме пак както с Реферндума,то по-добре да я закриваме темата.
Аз например се чудя,при тази благодатна земя,хора ,които имат желание да я обработват и условно казано,имат "евтина работна ръка",което пък определя и ниски разходи.Защо не ни се получават евтини продуктите??
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Ха,ха,ха :lol: :lol: вече съм -Рачо Пимпирев и много моля с уважение към щото съм с -проф.отпред. Честно казано.по-добре да спя с екстремист или пингвин от това да спя с някоя бяла мечка.Те обикновенно са мноооооогооо гладни,но това е "бял кахър" с възможността да са мноооогоооо разгонени..... :lol: :lol: .
Хаха, Рачо, ако отидеш на експедиция на Северния полюс, тогава ще трябва да гушкаш белите мечки. Нали съм добричка, затова те пратих в Антарктида  :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Аз друго искам да попитам - каква е разликата дали ще има АЕЦ в Белене или някъде другаде? Така или иначе в Белене има построена площадка, изчислена е вече за това, дори и да е поразграбена. Къде е разликата? И съответно тия ядрени отпадъци какво ще ги правим?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Да вземем да се върнем на селското стопанство,само дето не виждам тука хора,дето то да им е на близо..?

наблизо ми  е  :lol:, само дето предпочитам да гледам отдалеч и да си поркам мавруд :P
*
То все едно да те питат: "Искаш ли да спиш с мъж" Ако отговориш с "Да" - отиде, значи искаш с всички мъже...
:lol: E 'що ако кажа, че искам да спя с мъж това ще означава, че искам с ВСИЧКИ мъже?  osi_10 :wink:

Aми именно защото така формулираха въпроса! "Искате ли да спите с мъже, ей так по принцип?" Ако кажеш "да" - значи искаш да спиш с кой да е мъж, ако кажеш "не" - значи не искаш да спиш с мъж, все едно кой е той, никога!  :lol: Опция да кажеш, че "да, искам да спя с мъж, ама с точно определен мъж" - няма.
Затова сме предпочели да не отговаряме на така зададено питане, с което просто да го обезсмислим. Егати сложното за разбиране - дума да няма.

Ние негласувалите - сме упражнили не по-малко същественото си право - да не правим измислен избор, спуснат отгоре, избор който реално не съществува. Кого предаваме в случая? Тодор Живков и БКП, защото по времето на въпросните - "правото на глас" беше реално задължение да гласуваш, никой нямаше право да не гласува.  :wink:

Някой от хората, които не са гласували на този референдум, позволи ли си да упрекне вас, които сте гласували все едно как за позицията и действията ви? Да ви квалифицира, анализира, упреква...


Като те чета, за пореден път си казвам, че ми е много важно да науча своето дете да мисли. Да мисли самостоятелно, да анализира, да преценя само за себе си всяка една ситуация и да постъпва според личните си виждания и разбирания в нея, а не "да търчи със стадото завладян от всеобща еуфория". Все едно за какво става въпрос. За теб, ако самостоятелното мислене е вид порок - за мен е качество.
Само за протокола, и те не трябва да се палиш толкова. Че ти се изплъзват същите определения, за които упрекваш. Не си ти човека, нито който и да е от този форум, който ще ме квалифицира като "част от стадо", "промит мозък", "несамостоятелно мислеща". Разбрахме отдавна мнението ви за тия двайсЕ процента идиоти, които разбрали/неразбрали въпроса, отърчаха да гласуват само за да си упражнят правото на избор. Честно казано, не ми пука какво мислите за мен. АЗ съм преценила за себе си, че така е правилно и стоя зад постъпката си. И въобще не се намирам манипулативна, с промит мозък и прочие...НИто пък смятам, че детето ми ще мисли по-малко самостоятелно от твоето! А да упрекваш другите, да ги поучаваш и да ги определяш по начин, който сам отхвърляш, наричам ЛИЦЕМЕРИЕ.
Ти в цитирания от мен пост, или някой друг да виждаш епитети и нелицеприятни обвинения персонално насочени към теб, или някой друг на различна от моята позиция?
Отделно, че си цитирала пост, в който се обръщам не към теб, а към Роуз, а щом се обръщам към нея персонално - вероятно имам причина да го направя. Ти какво общо имаш с нашия диалог и къде "се буташ" и отнасяш към себе си мои думи, като не са отправени към теб?
Няма лицемерие, специално за теб - ето защо беше репликата ми за "самостоятелното мислене" и защо е в точно ТОЗИ пост.

Мнение на rosefromstars от: Януари 28, 2013, 13:51:35 pm » /стр.24 в тази тема/
"Важното е да се гласува. Когато човек не може сам да решиш (дали, защото човекът е некомпетентен, няма мнение или е просто тъп) си избира партия и гледа нейният лидер какво ще рече и гласува както му кажат."

Та, драга ми Бубулина, аз очевидно не съм голословна, нито съм лицемер и като съм казала нещо на някого - имам реална причина да го кажа. Явно. Ако за теб "самостоятелно мислене" е гласуване "както ти кажат", ама да си гласувала...няма какво да си говорим по темата. Ще трябва пак да ровим в речниците, че да ти вадя определенията за едно и друго понятие, които не си доразбрала. В този ред на мисли "клика" - няма позитивен смисъл, "манипулативен" е човек , които манипулира други, а "манипулируем" е човек подлежащ на манипулиране. Отбелязвам, защото в пореден свой пост ги бъркаш двете понятия на всичките си претенции отгоре. Става леко комично вече.

П.П.
В мой пост няма никъде употребени следните изрази: "промит мозък", "несамостоятелно мислеща", още по-малко като персонална квалификация към теб, или някой друг, та спри да си "насосваш" нещата. Отбелязвам и аз за протокола, щом е важно. ;)

Аз друго искам да попитам - каква е разликата дали ще има АЕЦ в Белене или някъде другаде? Така или иначе в Белене има построена площадка, изчислена е вече за това, дори и да е поразграбена. Къде е разликата? И съответно тия ядрени отпадъци какво ще ги правим?
Разликата е, че този проект е опорочен и по него няма ни един ясен параметър - като започнеш от това колко би струвал, кой ще го строи, с какви реактори ще е, как ще го платим, какви ще са ни ползите, до това къде ще се депонират отпадъците...няма ни един точен и ясен отговор и до ден днешен. Има много, различни, взаимно изключващи се отговори на тези въпроси т.е. никой от нас не може да знае какво аджеба се планира освен, че ще строим още една АЕЦ. Което лично за мен - хич не е достатъчно да кажа "да" на подобен "проект". Не само за АЕЦ, ами за каквото и да било друго.
Когато /ако/ по споменатия проект има яснота в детайли - може и да му кажа "да", ама сега "да си купя котка в чувал" - не, благодаря. Този "мътен и кървав" проект беше замразен от сегашното правителство, референдумът го върна за обсъждане в НС на нова сметка. КОНКРЕТНО него върна за обсъждане, а уж "по принцип" ни били питали...Нещо не ти ли се вижда странно на теб? Що ме питат "по принцип", пък си обсъждат точно "Белене" пак?
« Последна редакция: Януари 29, 2013, 15:49:15 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Аз друго искам да попитам - каква е разликата дали ще има АЕЦ в Белене или някъде другаде? Така или иначе в Белене има построена площадка, изчислена е вече за това, дори и да е поразграбена. Къде е разликата? И съответно тия ядрени отпадъци какво ще ги правим?
До колкото знам бай Тошо е спрял строежа, затова е останало на площадка, зашото се установило, че района е сеизмичен.

м-и, аз не съм чула, че ние ще си го строим. ББ каза, че пари нямаме, чакал голям инвеститор!

Жбрулче, отстъпи вече като по-умна, моля те.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Ми аз имам приятели в Белене, виждала съм и площадката как изглеждаше преди 10на години или повече, не помня вече. И не съм чувала нищо добро за проекта, даже от хората, които работят там.
Той и Козлодуй е в сеизмичен район, пък и точно отсреща има още една Атомна централа... Ма за него няма полемики или при него няма опасност?
Ети, в тая държава, с тая политика, каквато и да е централа и на където и да е друго място, пак ще е котка в чувал :lol: А сеизмичия район пак няма да се промени, цяла България е в такъв.

Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Цитат
м-и, аз не съм чула, че ние ще си го строим. ББ каза, че пари нямаме, чакал голям инвеститор!
В никакъв случай не лобирам, но Росатом не беше цитиран като инвеститор. Гледах и изказване на представител от Росатом, който каза че ще си плащаме в натура (т.е. 19 г. с тока, който те произведат.
Ganka 92% от жителите на Белене са гласували ЗА на рефередндума, но от така зададения въпрос си остава хипотеза колко са гласували конкретно за Белене в частност и колко за ядрената енергетика като цяло. Със сигурност тези хора там имат абсолютно право да негодуват, но с високата им избирателна активност (на фона на националната) не става ясно да са недоволни... не знам дали се изразих правилно.
Jbrul напълно съм съгласна с всичко което написа.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.