0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Цитат
Коя е алтернативата между "Да" и "Не"?  Може би, "Не знам"?
Ако разсъжденията ти се свеждат до "да" или "не" няма как да разбереш позицията на НЕгласувалите.  Няма как да разбереш, манипулативния момент в подмяната на въпроса. Няма как да разбереш и целия ФАРС, който се разигра и изобщо доста работи не си разбрала явно, това, което 80% разбраха и избраха да не бъдат употребявани. Пък с изконното право си гласувайте за да им подсигурите игрите на онези които създадоха целия този цирк и бъдете горди ако щете от това.
Нямате моралното право (който има морал де)да осъждате и обиждате като размятате (точно размятате) имена на революционери. Точно промития мозък следва това което му се каже и отива да си упражни правото, щото тъй трябвало и нямало значение какво ще гласува ..... :wink:
Имам право да гласувам, имам право и да не гласувам, е - упражних си правото във втория му вариант.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Цитат
Коя е алтернативата между "Да" и "Не"?  Може би, "Не знам"?
Ако разсъжденията ти се свеждат до "да" или "не" няма как да разбереш позицията на НЕгласувалите.  Няма как да разбереш, манипулативния момент в подмяната на въпроса. Няма как да разбереш и целия ФАРС, който се разигра и изобщо доста работи не си разбрала явно, това, което 80% разбраха и избраха да не бъдат употребявани. Пък с изконното право си гласувайте за да им подсигурите игрите на онези които създадоха целия този цирк и бъдете горди ако щете от това.
Нямате моралното право (който има морал де)да осъждате и обиждате като размятате (точно размятате) имена на революционери. Точно промития мозък следва това което му се каже и отива да си упражни правото, щото тъй трябвало и нямало значение какво ще гласува ..... :wink:
Имам право да гласувам, имам право и да не гласувам, е - упражних си правото във втория му вариант.
От така написаният пост, разбрах само, че съм проста, манипулативна, нищо не разбираща революционерка /макар, да не видях къде и кого съм размахвала/, която, понеже е отишла да гласува, е затрила полВин нация? :wink: Прощавай, забравих и с промит мозък.... :oops:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Цитат
От така написаният пост, разбрах само, че съм проста, манипулативна, нищо не разбираща революционерка /макар, да не видях къде и кого съм размахвала/, която, понеже е отишла да гласува, е затрила полВин нация?  Прощавай, забравих и с промит мозък....
Революционерка  8O ? Това  вече са си изцяло твои интерпретации.
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 20:07:04 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Бубулинке, този пост беше насочен към мен явно! Може да съм тъпа революционерка  :lol: , но уважавам предците си и упражнявам правото си на вот, който ще бъде записан в историята! А, всички вие, които не гласувахте историята ще ви запомни и целият свят ще говори за вас - заспалите българи! "Що спиш българино?" или "Що се срамиш да се наречеш българин"? Еми, тези фрази сега са особено актуални и касаят тези, които не са гласували. Пък вие си мъдрувайте и обричайте децата НИ на просия из чужбината....
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 20:18:17 pm от rosefromstars »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Цитат
От така написаният пост, разбрах само, че съм проста, манипулативна, нищо не разбираща революционерка /макар, да не видях къде и кого съм размахвала/, която, понеже е отишла да гласува, е затрила полВин нация?  Прощавай, забравих и с промит мозък....
Това вече са си изцяло твои интерпретации.
Нищо подобно, за това и те цитирах. Взе нещо да мислиш вместо мен, да ми приписваш разсъждения, които не видях да съм направила. Обвини ме, че НЕ съм разкрила задкулисната промяна на въпроса, че съм позволила да ме употребят  :lol: Тая точка с морала, ще взема да я подмина, че нещата отиват в една друга сфера, която не съм сигурна, че е от компетенцията ти да оТсъждаш. Ти имаш изконо право да НЕ гласуваш, ма аз Баламата, която е избрабла да го направи НЕМАМ, м? Изманипулирали са ме и аз, с целия си проС мозък, бам та на урните?
Ми за съжаление, ще те учудя. Манипулиран или не, разбрах въпроса и му отговорих. Просто....като "Свобода или смърт"...Упс, цитирах революционер  :oops:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
вие си мъдрувайте и обричайте децата ни на просия из чужбината....

Ако се придържам към твоите стандарти на обективност в написаните ти дотук коментари, би трябвало да отговоря горе-долу така:
Българите в чужбина си изработват парите и повечето живеят добре, а тези в България чакат еврофондове.

Революционният плам е хубаво нещо, но малко неща са само черни или бели.
*
Ок.
Нямам претенции - аз не съм във ВАШИТЕ (може би елитарни)20% и това никак не ме притеснява. Ама никакви амбиции нямам.
Нямам намерение изобщо да се заяждам. Връхлетяхте и започнахте да обиждате НЕгласувалите. Каквото повикало - такова се обадило.
Аз съм пас вече.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Роуз, ти изобщо четеш ли се преди да публикуваш? Изобщо ти схвана ли за какво е целия разговор тук? До просия ще докарат не само децата, ами и внуците ни, ако тръгант да строят Белене В МОМЕНТА! Ти разбираш ли го това? Колко пъти обяснихме защо сме против Белене? Аз лично не съм против ЯЕ, нито против строежа на атомна централа. Обаче съм против точно Белене да се строи, защото там е такъв батак, че не ми се мисли. Но понеже въпросът беше зададен така: За или Против развиването на ядрена енергетика, чрез изграждането на централи", аз не гласувах защото:
1. За съм за изграждане на централа, но не на коя да е, обаче мен не ме питат за конкретна, а по принцип. Аз по принцип съм съгласна, обаче ако гласувам с да, това означава че съм съгласна и с Белене, но аз не съм.
2. Против съм изграждане на АЕЦ Белене конкретно, но мен и това не ме питат. Ако отговоря с не, това значи, че не искам и никаква друга централа да се построи, пък аз нямам против.
Хайде сега обясни ми как трябваше да гласувам, след като нито един от двата отговора, на ТАКА ЗАДАДЕНИЯ въпрос не ме удовлетворява? Ако бяха питали - За или Против АЕЦ Белене - тогава лесно - отивам, гласувам с НЕ и точка. Но ако това НЕ се приема, се приема само за Белене. Не ограничава строежа на коя да е друга централа. Причината да се зададе въпроса така общо е, че те искат конкретно Белне да си строят и са наясно, че при така поставен въпрос - както и да отговорим, до изграждане на Белене все ще се стигне. Единственият начин да не се стигне беше тези, които искат да кажат НЕ да не отидат да гласуват и така да няма необходимите 20% за да се върне в НС обсъждането, където да могат да си приемат все пак решение за строеж. По-елементарно не мога да го о0бясня, съжалявам. Това е моята позиция и затова не гласувах. Затова не гласуваха и огромната част от тези 70% българи. Вие, които гласувахте, просто не мислите по този начин, ваше право. Но мислите или не така - това са фактите, това е истината и резултата от референдума го доказа.
Не смятам повече да се обяснявам, който иска да се обижда - негова воля. Аз нито съм искала, нито съм обидила някого. Няма какво да се цупите.
Обаче, ще ви помоля вече да спрете да хвърляте в лицата ни обвинения, че сме погубили едва ли не нацията, че вече става смешно. Тя нацията си е достатъчно загубена, както стана ясно вече. Тия управляващи не ви ги избрах аз, избрахме ги всички ние. При рекордна избирателна активност на последните парламентарни избори, недоумявам какво се пените, че българинът не гласувал. Гласува то, та пушек се вдига, въпросът е как :wink:
Роуз, обръщам се към теб персонално. Ако още веднъж използваш подобни изрази и продължиш да хвърляш обвинения срещу 70% от населението, включително потребителите на този форум, които не са гласували /лесно може да се види кои са, не са го крили, така че обидите ти са персонални/, ще се наложи да ти дадем не един, а три дни за размисъл, преди да можеш да се възползваш от някои права, осигурени от предците ти. Като искаш да коментираш - прави го, никой не те спира, но го прави възпитано и в синхрон с форумните правила.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Ок.
Нямам претенции - аз не съм във ВАШИТЕ (може би елитарни)20% и това никак не ме притеснява. Ама никакви амбиции нямам.
Нямам намерение изобщо да се заяждам. Връхлетяхте и започнахте да обиждате НЕгласувалите. Каквото повикало - такова се обадило.
Аз съм пас вече.
Изобщо не съм връхлитала. Регистрирана съм във форум със свободното право да си изкажа мнението. Като стане нелицеприятно, има модератори, админи и пр. Нито пък съм си позволила да обидя някого. Възхищавам се на сайта и отдавна съм забелязала, че един от успехите му се дължи на поддръжката между потребителите му. Това не значи, че различните сме прости и манипулативни. А просто различни.
П.П. Това за елитарните го пускам при манипулативните. Кой беше казал, че нещата не са само бели и черни?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Айде да си поговорим за новия министър на образованието - чафката, дето обяснява как семейната среда е вредна за децата, затова от 4г. задължително в предучилищна :?
Ако се придържам към твоите стандарти на обективност в написаните ти дотук коментари, би трябвало да отговоря горе-долу така:
Българите в чужбина си изработват парите и повечето живеят добре, а тези в България чакат еврофондове.

Не познавам нито един, който да чака на еврофондове, а смея да кажа, че познавам мноооооооооооого хора. И всички те работят по 8 часа (а някои и по 12 ч.), а има и на смени и лично съпругът ми е дежурен и в събота и неделя и по празници (почти всяка събота или неделя е на работа). А, аз работих 6 дни в седмицата и в празничничните дни (без отработване или заплащане) за минимална работна заплата. Всеки лев, който влиза в нашето семейство е честно изработен с тежък труд. И повечето хора са така и даже не са и чували за полза от еврофондовете. Разликата е, че ако бяхме в чужбина щяха да ни плащат мнооого повече. Но, тогава в България нямаше да останат българи, ако всички си гледахме само интереса и келепира.

а, Сиксенс, ок - разбрах. Ще съм добричка...  :oops: Може ли да ми слагаш по един жълт картон в пост към мен като прекалявам, ето такъв  osi_3 , че някога се увличам... ама, не помня да съм псувала или обиждала някого конкретно...
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 20:45:17 pm от rosefromstars »
*
Бубулинке, този пост беше насочен към мен явно! Може да съм тъпа революционерка  :lol: , но уважавам предците си и упражнявам правото си на вот, който ще бъде записан в историята! А, всички вие, които не гласувахте историята ще ви запомни и целият свят ще говори за вас - заспалите българи! "Що спиш българино?" или "Що се срамиш да се наречеш българин"? Еми, тези фрази сега са особено актуални и касаят тези, които не са гласували. Пък вие си мъдрувайте и обричайте децата НИ на просия из чужбината....

Хайде стига ги развява тия революционери, свят ми се зави! Стига вече обвинява и поставя етикети! Мисля не остана човек, пък било то и с промит мозък, който да не е разбрал позицията ти.

Само едно ми е любопитно - какво има общо между референдума и неточно цитираната фраза "Що се срамиш да се наречеш българин"? Обясни, моля те, трудно ми е да разбера.

Сикс, що се хабиш. Обясненията защо не сме гласували вече сме ги обсъдили в темата. Който се интересува да ги намери и чете. А и не мисля, че сме длъжни да даваме обяснения за нашите лични решения.

... ама, не помня да съм псувала или обиждала някого конкретно...

Ти сериозно ли? Я се върни назад и си прочети постовете. Аз ли нарекох негласувалите промит мозък, объркан мозък, тъп, прост. Да продължавам ли? Пишеш във форум заедно с хора, които не са гласували на референдума, следователно ги обиждаш.

Роуз, моето търпение е на път да се изчерпа.Не обичам хората, когато се правят на ни лук яли, ни лук мирисали. Добре е да имаш някакво уважение към хората, с които всеки ден си пишеш и които на някакъв етап от живота са ти помогнали с информация и съвети.
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 20:55:41 pm от Мецани »
Айде да си поговорим за новия министър на образованието - чафката, дето обяснява как семейната среда е вредна за децата, затова от 4г. задължително в предучилищна :?

Това, пък е някаква нова височайшая простотия...

Мецани, "Що се срамиш да се наречеш българин" е дъъъълга тема.... сега, ако бяхме някъде на кафе да ти разкажа за 5 минути, ама тук ще засенча Жбрул, ако започна и тя ще ми се разсърди, а пък аз съм й фенка (ама ще я намачкам заради тази катерица, ако се запозная с нея :) ). Впрочем, къде изчезна Жбрул?
*
тогава в България нямаше да останат българи, ако всички си гледахме само интереса и келепира.


А така, сега и емигрантите лоши. Освен гласувалите на референдума, които също така работят на дълги смени без почивен ден и за минимална работна заплата, останаха ли добри хора на тоя свят!? :lol:
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 21:00:23 pm от цигу »
Роуз, моето търпение е на път да се изчерпа.Не обичам хората, когато се правят на ни лук яли, ни лук мирисали. Добре е да имаш някакво уважение към хората, с които всеки ден си пишеш и които на някакъв етап от живота са ти помогнали с информация и съвети.

Не съм яла лук и не съм го мирисала (днес-не, вчера ядох с картофи и предната вечер в салата, ама днес не съм). Не съм чела и назад в темата, че да знам, че не сте гласували... Съжалявам, ако съм обидила някого, но не е било персонално. И аз като вас имам свое мнение и го обяснявам ясно. Много се ядосвам и се притеснявам за бъдещето на децата ни - родени и неродени... това е.

Цигу, това пък как го извъртя само...
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
А така, сега и емигрантите лоши. Освен гласувалите на референдума, които също така работят на дълги смени без почивен ден и за минимална работна заплата, остана ли добри хора на тоя свят!? :lol:
Е извинявай, ама тоя път ти я прочете като Дявола- Евангелието...Виждам, че Зачатие НЕ Е гласувало и тия дето освен, че не сме от Кликата, пък сме и гласували сме криви , ама така е грозно. Момичето не каза нищо такова. Стана с две думи ясно, че именно гласувалите сме манипулативни, не разбиращи и прости. С тоя навик да формирате групички срещу всяко различно мнение създавате един особен и горчив вкус...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Към rosefromstars и Бубулина:
Нещата, които написах, не ги мисля, но са съждения, построени по логиката на rosefromstars.
Аз нямам нито практическата възможност, нито моралното право да гласувам, защото живея извън България. Но в тоя вече не оживен, а ожесточен спор е най-добре да не се кълнете, ами да се потрудите да разберете позицията на инакомислещите. Само така се намира компромис и съгласие за общи действия вместо орела, рака и щуката...
*
Цитат
Съжалявам, ако съм обидила някого, но не е било персонално.
Не порсонално, вкупом обиди.
Цитат
И аз като вас имам свое мнение и го обяснявам ясно.
Чудесно, само да ги нямаше епитетите.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Ще помоля да не се използва Зачатие за неща които са повече от смешни, Зачатие е организация на двойките с репродуктивни проблеми, не физическо лице и съответно няма как да гласува. Също моля да не се квалифицират хора от форума като клика или подобни, защото е неуместно.
Въздържайте се моля и от обиди едни към други, защото ще заключа темата.
лелеее колко молби станаха в един пост..... :lol:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Към rosefromstars и Бубулина:
Нещата, които написах, не ги мисля, но са съждения, построени по логиката на rosefromstars.
Аз нямам нито практическата възможност, нито моралното право да гласувам, защото живея извън България. Но в тоя вече не оживен, а ожесточен спор е най-добре да не се кълнете, ами да се потрудите да разберете позицията на инакомислещите. Само така се намира компромис и съгласие за общи действия вместо орела, рака и щуката...
Чудесна препоръка...Само дето не видях никой от обратната страна да я спазва. И така един обикновен спор, в който обичайно се ражда истината, се превърна в бойно поле с размяна на епитети. И с налагане на мнение, което ме подразни. Обичайно мнението ми съвпада с това на повечето от вас, но в този случай съм инакомислеща. Разни хора, разни идеали...
StefiZ не съм употребила думата "клика" в негативния и смисъл, а в общия и .Няма ли да е по-лесно, да ми кажете какво МОГА да казвам? :ask:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"