0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Имах предвид, че мислех, че повечето българи са умни, отговорни (и можещи сами да решават без някой да им казва какво да правят и как да гласуват) и/или поне имат чувство за уважение към предците си, които са им отвоювали правото да дават глас сега - независимо какъв. Но, май пак си останах неразбрана... както и да е...
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Аз също не гласувах.
Имам право и да не гласувам и това е моето свободно право на избор да не гласувам.
Няма е алтернативата за която искам да си дам гласа, не я виждам, и не мисля че е грешка да си дам гласа за нещо, за което не съм съгласна, само и само да си упражня правото, както се каза право е и да не се гласува.
Коя е алтернативата между "Да" и "Не"?  Може би, "Не знам"?  :) Нямам намерение да държа лекции за ядрената енергетика, ползи, недостатъци и дали в същност настоящия референдум беше политизиран. Ще кажа само, че и аз като rosefromstars съм безкрайно обидена на онези 70%, които два месеца лайкваха във фейса аферата "Белене", а вчера секциите бяха като ударени от бомба...Защото ние никога не упражняваме гласа си, когато трябва, а после сме велики да обвиняваме тоя и оня...Защото това беше ПЪРВИЯТ референдум в тая държава и ще остане последен, тъй като неактивността беше показателна. Правото на избор си е наистина твое...лошото е, че решаваш и моето... :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
О, не, разбрахме те много добре, уверявам те. Мислела си, че повечето българи са умни, пък то какво се оказа - тъпи били и не уважавали предците си :lol: Надявам се ти като по-умна да уважаваш потребителите на този форум и да не ги обиждаш повече.

Бубулина, не съм съгласна. Както и Мецани, и Жбрул, и други момичета в темата няколко пъти натъртиха, този референдум беше просто един театър. Дори и сега, след последните мнения в темата стана ясно, че повечето хора, включително и тук във форума изобщо не са разбрали какво точно ги питат. Освен това, това не е първия референдум в БГ. Не ми се обяснява пак за системата на гласуване, както на парламентарни и президентски избори, така и на референдуми. Вече беше дадена информация какъв е механизма.
Аз не разбрах, обаче, вие от какво сте недоволни, от ниската избирателна активност или от решението, което се взе. Не разбрах и дали подкрепяте строежа на АЕЦ Белене или на която и да е централа. Не се обиждайте на негласувалите, те не решиха вашето право, вие решихте тяхното.
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 14:26:00 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Но, мислех, че повечето българи са умни, отговорни и поне имат чувство за уважение към предците си, които са им отвоювали правото да дават глас сега - независимо какъв.

аз не гласувах именно от чувство за отговорност. защото не смятам, че е правилно да давам глас ("независимо какъв") по такъв важен въпрос, ако не съм наясно и нямам изградено мнение по въпроса! ами ако именно моят глас - "независимо какъв", даден ей-така, за да си упражня по принцип правото да гласувам, се окаже решаващият и наклони везните в едната или другата посока? (чисто теоретично, разбира се, но е възможно!) това е твърде важна тема, за да нося такава отговорност на раменете си.

за втори път не гласувам, откакто имам право на глас. обсъдихме с мъжа ми двамата и решихме, че след като и двамата не разполагаме със собствено мнение по конкретния казус, най-честно е да не гласуваме. всичко друго би било лъжа и фалшификация на вота.

колкото повече човек научава, толкова повече разбира колко малко знае...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Коя е алтернативата между "Да" и "Не"?  Може би, "Не знам"?  :) Нямам намерение да държа лекции за ядрената енергетика, ползи, недостатъци и дали в същност настоящия референдум беше политизиран. Ще кажа само, че и аз като rosefromstars съм безкрайно обидена на онези 70%, които два месеца лайкваха във фейса аферата "Белене", а вчера секциите бяха като ударени от бомба...Защото ние никога не упражняваме гласа си, когато трябва, а после сме велики да обвиняваме тоя и оня...Защото това беше ПЪРВИЯТ референдум в тая държава и ще остане последен, тъй като неактивността беше показателна. Правото на избор си е наистина твое...лошото е, че решаваш и моето... :wink:
:good_post: Подкрепям, Бубулинка! И аз съм безкрайно обидена на онези, които не гласуваха (независимо как)! Сърдя се и точка! Няма да се отсърдя независимо аргументите! ...  :cry:

п.п. ако беше по-хубаво времето щях да отида на паметника на Васил Левски в Морската градина и да си поплача там...  :balk_146:
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 14:37:03 pm от rosefromstars »
*
Аз пък гласувах!! Гласувах,защото прецених,че е добре да се сведе до мининум възможността за  положителен резултат.Пределно ясно ми беше ,че всичко ще се реши в Народното събрание и по този начин просто ще преместим предизборната агитация с месец ,два по-напред.То така или иначе не можем зда очакваме някаква ползотворна работа в Парламенат след март,всичко вече мирише на избори.Гласувах и защото съм твърдо убеден че развитие на ЯЕ в момента не е добро за БГ,нищо че беше много засукан въпросът в бюлетината.Смятам,че и негласувалите са дали своето мнение. Все пак ,нека не забравяме,че законово,от референдумите в БГ трудно могат да произтекат някакви кой знае какви промени. Да не би да очаквахте да гласват 4 500 000 души?? Абсурд!!За това и трябва да се съчетават с някакви избориукакто правят белите страни и както вече се спомена тук.Лошото е,че при нас всичко е на партийна основа,политизирано е.Просто референдума беше генерална репетиция за изборите ,а там какви договорки и неестествени съюзе ще видим...Жална ни майка.Срам,срам,срам.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Ако прочете поста на Джам и вникнете в думите ѝ, може би ще спрете да се сърдите на 70% негласувалите на референдума българи.

Джам, както винаги написаното от теб е точно и на място.
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 14:35:56 pm от Мецани »
*
rosefromstars, може да се обиждаш, но не и да обиждаш. Мисля всички разбраха позицията ти. Стига толкова!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Коя е алтернативата между "Да" и "Не"?  Може би, "Не знам"?  :) Нямам намерение да държа лекции за ядрената енергетика, ползи, недостатъци и дали в същност настоящия референдум беше политизиран. Ще кажа само, че и аз като rosefromstars съм безкрайно обидена на онези 70%, които два месеца лайкваха във фейса аферата "Белене", а вчера секциите бяха като ударени от бомба...Защото ние никога не упражняваме гласа си, когато трябва, а после сме велики да обвиняваме тоя и оня...Защото това беше ПЪРВИЯТ референдум в тая държава и ще остане последен, тъй като неактивността беше показателна. Правото на избор си е наистина твое...лошото е, че решаваш и моето... :wink:
:good_post: Подкрепям, Бубулинка! И аз съм безкрайно обидена на онези, които не гласуваха (независимо как)! Сърдя се и точка! Няма да се отсърдя независимо аргументите! ...  :cry:

п.п. ако беше по-хубаво времето щях да отида на паметника на Васил Левски в Морската градина и да си поплача там...  :balk_146:
:lol:
Rosefromstars, ние тук във форума сме минали вече градинската възраст. Предлагам ти и ти да опиташ.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Но, мислех, че повечето българи са умни, отговорни и поне имат чувство за уважение към предците си, които са им отвоювали правото да дават глас сега - независимо какъв.

аз не гласувах именно от чувство за отговорност. защото не смятам, че е правилно да давам глас ("независимо какъв") по такъв важен въпрос, ако не съм наясно и нямам изградено мнение по въпроса! ами ако именно моят глас - "независимо какъв", даден ей-така, за да си упражня по принцип правото да гласувам, се окаже решаващият и наклони везните в едната или другата посока? (чисто теоретично, разбира се, но е възможно!) това е твърде важна тема, за да нося такава отговорност на раменете си.

за втори път не гласувам, откакто имам право на глас. обсъдихме с мъжа ми двамата и решихме, че след като и двамата не разполагаме със собствено мнение по конкретния казус, най-честно е да не гласуваме. всичко друго би било лъжа и фалшификация на вота.

колкото повече човек научава, толкова повече разбира колко малко знае...

:good_post: Ние постъпихме по същия начин!
Не искам да давам мнение за нещо от което не разбирам, има експерти!
Това беше последната тема за която трябваше да има национално питане.

Правим "Българската Коледа" и пускаме СМСи за деца в нужда,
а се дадоха толкова пари за един никому ненужен референдум!
Това е тъжно, иначе можем да си се палим национално колкото искаме, да плачем и да се вайкаме!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Мише, а можеше да се направи ето така:

Тук пък референдумите се правят само заедно с другите избори и така не се харчат допълнително пари, освен за отпечатване ( а сега с компютърното гласуване и това дори не е разход). И на изборите винаги има по около 5-10 въприса за нещо. Мисля, че е добра идея.


Ето тази практика трябва да заимстваме от Щатите и да приложим у нас. Ако референдумът беше проведен заедно с парламентарните избори и бяха поставени правилните въпроси ( да, въпроси, няколко при това), резултатът може би щеше да е много различен.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Да Мецанке, но не се направи!

Още преди президентските избори имаше предложения, към изборната бюлетина
да има и вот относно сегашния референдум, но ...ей на две кампании, два масрафа!
Прахосаха се жизнено важни средства, добре дошли биха били в много области!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Мише, а можеше да се направи ето така:

Тук пък референдумите се правят само заедно с другите избори и така не се харчат допълнително пари, освен за отпечатване ( а сега с компютърното гласуване и това дори не е разход). И на изборите винаги има по около 5-10 въприса за нещо. Мисля, че е добра идея.


Ето тази практика трябва да заимстваме от Щатите и да приложим у нас. Ако референдумът беше проведен заедно с парламентарните избори и бяха поставени правилните въпроси ( да, въпроси, няколко при това), резултатът може би щеше да е много различен.
Не "може би" - щеше да е различен резултатът. И да, ако се бяха задали въпросИ, коректно. Не като сега - "мижи да те лажем"


Боби, предвид, че мислиш практично, наистина не разбирам кое не ти е ясно в моята позиция. За разлика от системата на всичките ни други избори, при законите по които се провеждат у нас референдумите НЕгласуването - също е валидна позиция и метод да повлияеш пряко на резултатите.
Ако за референдума беше оставен оригиналния въпрос, с който въпросния беше иницииран - щях да отида и да гласувам с "не", защото съм против строежа на АЕЦ "Белене" конкретно. При въпроса, който преформатираха и оставиха накрая - нямаше как да гласувам. Едно мое "не" за "Белене" би могло да се окаже накрая "не" за развитието на ЯЕ в България изобщо, което пък аз не желая да се случи.
Поне засега ББ твърди, че не ще да строим точно "Белене". Съответно, при провален референдум - тази позиция си остава и поддръжниците на проекта нямат механизъм да вкарат за обсъждане дори този проект. Сега, като влезе по чл.52 в НС все пак - ще има обсъждане, да. Ама ГЕРБ имат мнозинство и ако не се извъртят - ще отхвърлят и там това начинание. Та моето негласуване в конкретния случай - изрази и защити моята лична позиция, аз нямам от какво да се оплаквам в случая. Аз съм се информирала, изчела съм законите, запознала съм се с всички възможни варианти и така съм преценила за себе си, според своята ЛИЧНА позиция по темата. Мисля, че е мое неприкосновено право все пак да си имам лична позиция.

Тук някои хора ми били обидени, че не съм гласувала. :lol: Ами съжалявам, но не може някой да ми бъде обиден затова, че имам различно мнение от неговото. Не, че не може, но е нелепо просто. Все едно аз да се "обидя" на хората искащи да се строи АЕЦ "Белене" и гласували за това вчера. Ами не съм им обидена, това е тяхно право, това са техните позиции по темата, аз ги уважавам и през ум не ми минава да ги упреквам, че са на мнение различно от моето. Не е моя работа да ги разпитвам защо са на такива позиции, на каква база са направили своите изводи, защо са на дадено мнение... Това си е тяхна работа, тяхно право, тяхно право е да си изразят мнението както намерят за добре, както е и мое право да постъпя по същия начин.
Да не споменавам, че просто ми смешно да чета как аз, която съм гласувала на всички възможни избори и балотажи откакто имам право на глас, на абсолютно всички... Аз, дето с корема съм чакала на опашка половин час, насред грипна епидемия, че да гласувам... Та видиш ли ти, вчера не съм отишла да гласувам от мързел и щото съм тъпа и явно не схващам какво е референдум. Мда, баш това ще да са били причините. :lol: Доста хора приеха този референдум сега като "новопокръстени католици" - с ентусиазъм, без да му мислят по-дълбоко, тръпнейки да направят нещо ново за тях самите. И затова не ги упреквам, тяхна си работа. Ама нещо взеха да преиграват последните страници ми се струва...

Роуз - мента, глог и валериан. Без рецепта се продава.  :lol:

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Мисля, че малко прибързано извадихте думите от контекста.. :D При цялото ми уважение към всички ви, прибързвате със заключенията...
Аз лично, а сигурна съм и голяма част от вас имах и имам приятели във Фейсбук /които конкретно визирах/, които се съдраха да споделят снимки, мнения, постове, връзки и прочие за тоя референдум. И после видимо си останаха вкъщи, в деня на вота. Те конкретно, ме обиждат, да, и нека да съм в детската градина... :)
Или както каза братовчед ми:
"Ако референдума беше проведен във Фейсбук, активността щеше да е 99%". НЕ искам нищо друго, освен малко да помислим върху това.
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 16:56:13 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

бля - бля - бля ... празни приказки... 20% гласували и отговорили на въпроса с "да" или "не" - "Да се развива ли ядрената енергетика в Република България чрез изграждане на нова ядрена електроцентрала?" - това значи?.... А, отговор на останалите 70% - няма такъв  ... Записано в историята: Относно Първият Български Референдум общо гласувалите от народа са 20% - Ниска активност. - Факти. Никой няма да отбележи в историята ама сега защо не са гласували останалите 70%....

"С ниска избирателна активност - малко над 20% завърши първият демократичен референдум у нас. Около милион и половина българи отидоха вчера до урните." - БНТ

"Тотален провал на Референдума в България" - Немската телевизия

и т.н.
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 16:56:46 pm от rosefromstars »
*
Буболина, аз отговорност нося за себе си, своите позиции и действия. Както и ти. Какво и защо били направили, или не направили едни други хора - изобщо не е моя отговорност. Аз точно и коректно си разясних позицията по темата, вкл. защо тя е такава. Ако някой не е отишъл да гласува от мързел просто - това си е негов проблем, не е мой и не приемам да ми бъде пришиван подобен мотив за моето лично негласуване. Толкова.

Роуз, изобщо не е важно какво ще бъде записано в историята и как ще бъде тълкувано. Важно е какви ще са последствията от този референдум в практиката. Ти си се вайкай на воля за липсата на масовост при гласуването. Един друг референдум у нас при който 99,6% от гражданите са гласували с "да", днес се определя като една от срамните страници в новата ни история. И какво като са гласували на практика всички? Важно е какво е последвало от това гласуване в крайна сметка. Както знаем - нищо добро, ама пък виж ти всички се втурнали през глава да си го избират сами това същото. Голяма файда - дума да няма, още си теглим последствията.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Ок, Жбрул. Ще поживеем, ще видим... Дано само този път от много мислене сами не прецакахме и себе си и децата си.... (имам предвид живеещите в България - уточнявам, че да не бъда разбрана погрешно)...
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 17:09:13 pm от rosefromstars »
*
Ок, Жбрул. Ще поживеем, ще видим... Дано само този път от много мислене сами не прецакахме и себе си и децата си.... (имам предвид живеещите в България - уточнявам, че да не бъда разбрана погрешно)...

Е, то няма угодия за теб. Ако някой е мислил и мислейки е достигнал до някакви изводи и е решил нещо за себе си - лошо. Ако гласува "стадно" по нечия команда - пак лошо. Знаеш ли изобщо какво искаш?  :lol:
Спокойно сега за прецакването, ако решат да ни прецакат и да си строят точно тази АЕЦ, по досегашния вид на проекта - ще го направят и с референдум и без референдум. Все някаква АЕЦ ще си построим така, или иначе, все едно кой какво искал и мислел по въпроса.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Имах предвид от много мислене, че накрая не гласували... А, дано всичко приключи добре, както за нас, така и за децата ни - пък кое е най-добро, то времето ще покаже, както и ти писа по-горе...

" Все някаква АЕЦ ще си построим така, или иначе, все едно кой какво искал и мислел по въпроса." - това не го разрах, ама нищо :lol: :lol: :lol: То,аз мога и на тъмно да си вея байрак  2bg ... (докато не се препъна някъде и се утрепя или някой от малцинствата не ме сгащи в тъмното)...

п.п. Жбрул, аз пак да кажа - много ме кефи катерицата ти в подписа - страхотна е! Радвам се, че се включи, че през сълзи, когато видях катерицата ти, ми стана едно такова смешно и лека усмивка изгря на устните ми... Цунки  :kiss: Ама, ако те срещна някъде да знаеш как ще те намачкам заради тази сладурска катерица...  :cuddle:  :wink:  :lol:
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 17:32:17 pm от rosefromstars »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Май не се изразих правилно. Има по 5-10 въпроиса в смисъл по 5-10 референдума, а не 10 въпроса са едно и също нещо. Обикновено са въпроси от сорта дали да им разрешат да вземат заем или дали да има камери по кръстовищата.Сега на пезидентските имаше мисля около 8 подобни въпроса.