0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Аз пък след изказването на ББ започнах да си мисля, че ни чете темичката  :D
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Аз пък след изказването на ББ започнах да си мисля, че ни чете темичката  :D
Въй изпуснах го ББ :D
Ама грам не съжалявам - чух Цветан Цветанов - дето "хвърли" веднага домат срещу БСП - как са похарчили 20млн. на данъкоплатците за референдума.
Все пак май ще влезе в парламента - 21% видях последно.

*
те сега ще се сетят, че струва пари, щото докато се организираше не се знаеше колко ще струва  :wink: ама по-добре късно, отколкото...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Колко предвидимо :D Има ли изненадани?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
те сега ще се сетят, че струва пари, щото докато се организираше не се знаеше колко ще струва  :wink: ама по-добре късно, отколкото...
Нали - тепърва баба за дърва... както е рекъл народа. Когато го назначаваха тоя референдум все едно не знаеха колко пари е.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Е, да де, ама сега според резултатите, вече знаят как да се плюят един-друг още по-добре на тая база :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Е, да де, ама сега според резултатите, вече знаят как да се плюят един-друг още по-добре на тая база :wink:
Голи до кръста на ценъра на града :D :D :D
И да се плюят и да не се плюят - пешкира все народа ще го пере :?
*
Такааа, резултатът от гласуването означава, че почти сигурно въпросът отива на обсъждане в НС по чл.52 Да изчакаме финалните данни все пак, но с малко - ще стигнат процентите за целта...
Което ме връща на нещата, които казах няколко поста по-напред. Че повечето хора ще гласуват с "да" и , че желаещите да гласуват с "не" извършвайки това действие - всъщност помагат на хората гласуващи с "да" да дотикат въпроса до НС поне. Ама не, ама трябвало да се гласува все пак, трябвало да се изрази позицията "не" именно чрез бюлетината... Е, на ви сега позиция. Да им отвържете ръцете да си го нищят в НС въпроса и да си правят каквото искат. За първи път в живота си не отидох да гласувам и то ясно осъзнавайки, че така моето "не" е доста по-реално и имащо значение. Почти съм сигурна, че ББ ще вземе скоро да си промени мнението за централата, просто като се появи "подходящия инвеститор" за нея. ;)

Относно земеделието и защо не печелим достатъчно и не се развива добре у нас...основните фактори са нежеланието за окрупняване на бизнеса при дребните собственици /които са мнозинство/ и като чуят "окрупняване" - си представят ТКЗС. И за съжаление - нямаше ни една информационна кампания по този въпрос точно, а там е ключа към стъпване на по-голям пазар, като същевременно се понижават разходите за производство. От този проблем - следва и вторият, а именно финансирането на модерно земеделие, което си е мисия невъзможна, ако ги нямаш парите "напред" и да ги завъртиш съответно. Кредитирането е просто "страшна мъка и адска драма" в областта, за разлика от това в други европейски държави... И не, Нина, хич не може да става дума за мързел. Хората занимаващи се със земеделие у нас не само не ги мързи, ами блъскат като луди /в буквалния смисъл/, но не могат да са конкурентоспособни поради посочените дотук причини. Разбира се - има и други, които вече се отнасят до общата селскостопанска политика в ЕС. като например, че ние нямаме право на куп национални доплащания, които в други държави от общността, при това далеч по-напреднали в тази област са факт. Нямаме, защото така сме се съгласили при преговорния процес. Точно както се съгласихме да си бастардисаме АЕЦ - Козлодуй. Защо така тъпо сме се договаряли...вече е една безкрайна тема, както и сама знаеш.

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Искам да кажа че честно наистина не разбирам някои хора. Какъв е проблема, че е имало референдум? Ако не се бяха допитали, сигурно щеше да има един куп недоволни,че не са. Сега пък има един куп мърморещи, че са. Тези, които не искат да има Белене пък нарочно не гласуват (!?)- 20% избирателна активност с 60:40% означава, че ако наиситна имаше организация на гласуващите с не, нямаше да е голям процента необходим да се спре. Сега обаче някой друг ще е виновен.
  
Май няма угодия.


  
*
аз хич не съм против референдума, мен ако ме питат трябва да се правят по-често или по-скоро, както ти описа за няколко неща наведнъж, не сме чак толкова тъпи, че да не можем да решим на три въпроса на какво мнение сме и да го запомним до края на избирателния ден. ама сега да седнат да се тюхкат колко бил струвал е смешно. но иначе, си напълно права, както казва един бг психиатър "угод нема" :)
*
Боби, никой не е против да има референдуми по принцип, вкл. и по такива въпроси, най-малкото пък аз. Вече пространно обясних, че проблемът не е в реферндума, а в некоректно поставения в него въпрос. В случай, че не знаеш, когато беше внесена подписката за иницииране на референдум, тя беше с въпрос: "За, или против строежа на АЕЦ Белене?" ;) Гражданите, които са се подписали под това искане, са имали желанието да се отговори именно на тои конкретен въпрос, ане на въпрос за ЯЕ "по принцип". Това е първата некоректна постъпка на управниците ни, че подмениха въпросът на хората, с такъв какъвто изнася на техните интереси и крайна цел. За съжаление - нашето законодателство им позволява да извършат такава подмяна.

Защо беше подменен въпросът? Защото, ако се гласуваше по оригиналния въпрос - шансът наистина да излязат всички, които са против точно този опорочен проект, именно защото е такъв, а не че не искат АЕЦ - беше огромен. Стане ли това - дори по нашите закони - край! "Гейм оувър" както се казва по вашия край - никой, никога повече не може да я съживи тази корупционна схема. А те не искат това, те се борят сега кой да лапне повече по нея, да си пробута своите инвеститори, подизпълнители и схеми и да изцоца голяамата пара. Строеж ще има при всички случи, все едно кога ще е, но ще има.

Подменяйки въпроса - те "изкараха от гласуването" много хора, като мен. И не, никак не са малко тези като мен. Изкараха ни, защото при така поставен въпрос - ние няма как да кажем "да", или "не" без сами да прецакаме себе си. Ако кажа "да", защото искам да се развива ЯЕ у нас - получавам АЕЦ "Белене" в досегашния вид на проекта, което за мене е безумие. Ако кажа "не" и това "не" вземе, че се окаже 50%+1 глас във валиден референдум - то значи да гласувам в България да не се развива ЯЕ за вечни времена, което АЗ не желая. Напротив. Дефакто - за мен и за много други като мен - нямаше опция да кажем какво искаме и какво мислим, при така зададено условие в "задачката". И ако мислиш, че този ефект не е добре пресметнат - много грешиш. ;)

При активност под 20% - този референдум би бил едно нищо. Потрошени пари и никакви последствия. Над 20% - хайде в НС, там да се разправят и да се ритат на нова сметка. Ей това направихме, защото нямаме полезен ход ние, дето не щем точно този "мътен и кървав" проект за АЕЦ "Белене". Трябва да съм пълна идиотка, че да кажа "да" на проект за който в навечерието на самото гласуване, спряганата цена варира между 4-12млрд. евро 8O, нямам идея кой ще го строи това, с какви реактори ще е... Никаква идея за нищо, ама да съм "за" него конкретно?!!! На теб разумно ли ти се вижда да бъда "за", щото за мен граничи с малоумие наистина. Мога да съм "за" такъв проект с точни и ясни параметри, не за нещо дето го мътят от 1987-а година и към днешна дата - даже цена не знаем. :lol:
И всъщност, народът си каза много ясно мнението с този референдум, а именно: "Не ни е*а...йте с подвеждащи въпроси".

Елена - "има угода", ама не като те таковат през панталончето ;) На теб ако ти се нрави подобно отношение - твоя воля, на мен не ми се нрави и съм го показала по съответния начин в случая. Да, не сме толкова тъпи, че да не можем да отговорим на три въпроса накуп наистина, ти си помисли тогава, защо не ни ги зададоха, ами въртяха и сукаха, че да е един и то ТОЧНО така формулиран. И защо аз, дето все пак съм толкова тъпа явно според вас двете, ви казах преди два дни още какво целят, по кой параграф го гонят и какво ще стане накрая и то оп - взе че стана. Без да съм врачка. ;) Просто разбирам по-добре от вас механизмите по които функционира т.нар. ни държава и начина по който мислят обитателите й. Е, разбира се непосилно ми е да обясня на вас двете защо ТУК не е както вие си мислите, ама...здраве да е :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Не знам защо реши, че теб лично визирам.

Кой решава какъв да е текста на референдума?


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Аз от изказванията тук бях останала с впечатление, че власта е за Белене,но сега четох изказването на Бойко Борисов, който каза, че те искат да спрат проекта Белене и сега пак шяли да гласуват с не.  Жбрул, сега вече съвсем не разбирам защо недоволстваш срещу правителството, при положение, че сте на едно мнение, ако съм разбрала правилно.


  
*
Според мен не е лошо да се върне въпроса в парламента, така те ще вземат решение дали да има Белене дали Козлодуй.
Боби това, че мнението съвпада в единичен случай, няма как да те накара да харесваш някой като цяло.
*
Аз от изказванията тук бях останала с впечатление, че власта е за Белене,но сега четох изказването на Бойко Борисов, който каза, че те искат да спрат проекта Белене и сега пак шяли да гласуват с не.  Жбрул, сега вече съвсем не разбирам защо недоволстваш срещу правителството, при положение, че сте на едно мнение, ако съм разбрала правилно.

Боби, проекта е затворен сигурно повече от година за правителството. Сега като влезе за обсъждане в парламента, мнозинството ще потвърди засекретяването му и това е. Освен ако пак не измислят друго, типично за нашите управници.
Извода за момента е, напразно похарчени пари за референдум, който побързаха да политизират.
*

Извода за момента е, напразно похарчени пари за референдум, който побързаха да политизират.

О моля те, те за толкова неща ни харчат парите безсмислено. Какво ще кажете за новите автомобили или пък, че служебния такъв на Доган харчел 57л? Кой знае още какви разходи покриваме, те си живеят като царе на наш гръб и се чудят от къде още да одерат нещо.
*
Оо, не м-и, в никакъв случай не оспорвам правото на хората да си кажат мнението. Описвам на Боби картинката в два реда.

По второто ти изречение за далаверите  ще се върна на земеделието. Посочените от Жбрул аргументи са верни, само че като крайно решение управляващите имат думата къде е изгодното. Тук в пловдивския край има много пустеещи земи, отговора на хората е, че липсва държавна политика съобразена с конкретния район на страната ни. Процъфтява зърнопроизводството, защото правителството търгува със зърно, а колко гори автомобила на някой депутат е прах в очите на народа.

Хубав ден!
*
Тара, проекта Белене с прян миналата година март или април месец, т.е. още няма година до стопирането му.И аз пак казвам Бойко излезе по ТВ-то да казва, че спират Белене, а там се работеше с пълна сила.

За земеделието в частност растиеневъдството Jbrul е много права.Едно време по Костово време, се говореше за комасация на земите т.е. окрупняване, само че г-н Костов направи точно обратното раздроби я.Сега върви окрупни земята дето не можеш да и откриеш собствениците.Той г-н Костов колко навреди, а как има очи още да се изказва не знам.

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Той г-н Костов колко навреди, а как има очи още да се изказва не знам.
Може предположението ми да е супер глупаво, но мисля, че следващата управляваща коалиция ще бъте точно между ББ и Костов. На тази "брилянтна идея ме наведе точно резултата от референдума - по мои наблюдения хората, които бяха против Белене или ЯЕ по принцип явно подкрепят Костов(имам такива познати - които са нито БСП активисти, нито любители на ББ). И според мен това си беше чиста репетиция за изборите, т.е. да имат време до тогава да си оплетат кошниците, да си дадат задколисние обещания, а накрая пак ние ще я събаме попарата.
За мен също бяха пари хвърлени на вятъра, въпреки че отидох да гласувам.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Боби, никой не е против да има референдуми по принцип, вкл. и по такива въпроси, най-малкото пък аз. Вече пространно обясних, че проблемът не е в реферндума, а в некоректно поставения в него въпрос. В случай, че не знаеш, когато беше внесена подписката за иницииране на референдум, тя беше с въпрос: "За, или против строежа на АЕЦ Белене?" ;) Гражданите, които са се подписали под това искане, са имали желанието да се отговори именно на тои конкретен въпрос, ане на въпрос за ЯЕ "по принцип". Това е първата некоректна постъпка на управниците ни, че подмениха въпросът на хората, с такъв какъвто изнася на техните интереси и крайна цел. За съжаление - нашето законодателство им позволява да извършат такава подмяна.

Въпросът бе съвсем ясен, все пак с очите си го видях.

"Подкрепяте ли развитието на ядрената енергетика у нас, чрез построяването на нова електроцентрала"

Кое е неясно? И кое е "по принцип"?