0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
А точно пък за персоналната охрана аз лично кллоня към теорията на конспирацията, защото гледах на един от първите репортажи - как точно охраната стоят от страни и го зяпат Октай как тича към сцената и никой от охраната не си мръдна пръста, все едно е тръгнал цветя да подарява. Вярно че не развява пистолета като знаме, ама все пак.
Ами то всъщност няма особено значение, дали е некадърност, дали е конспирация.  :lol: Дотолкова, че и в двата случая излиза, че най-елитната служба за охрана в държавата е съставена, или от некомпетентни хора, или от корумпирани - склонни да участват в заговор за покушение срещу политик. Даже е по-добре наистина да е конспирация, да има заговор, да има участие на няколко човека от тази служба дето просто са калпави, отколкото да е истина, че НСО е пълна с некадърници на държавна хранилка.

Относно Ели Гигова, ако си мислите, че е щерката на шефа на "Локо" Сф, не е тя, има си журналистка с това име.
Пете мерси за инфото. И аз се замислих, че за ЕлитУ Гигова не съм чувала да има амбиции да бъде пищещ журналист. Тя иска по телевизорЪ. :lol:

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Ще гласувате ли на референдума, че и него ми писна да го дъвчат?


Жбрул, тая катерица май се мъчи да идва у нас  :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Ще гласувате ли на референдума, че и него ми писна да го дъвчат?

Ще гласувам. С "Не".
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Не смятам да гласувам аз на тоя референдум.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
За мен АЕЦа трябва да се реши от експертите, запознати с темата, а не от мен и вас. Аз не се чувствам компетентна да гласувам.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Ами то и да сме компетентни, така е зададен въпроса, че реално трудно можеш да дадеш коректен отговор. Затова, по-добре да не се гласува, ако смятаме да отговорим с НЕ, защото иначе ще се повиши избирателната активност и всъщност ще има превес на положителния отговор. Абе малко сложно го написах, Jbrul го обяснява по-добре :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Относно Ели Гигова, ако си мислите, че е щерката на шефа на "Локо" Сф, не е тя, има си журналистка с това име.

А къде и какво друго умотворение пише адашката на Ели Гигова? Стана ми интересно.

Реших, че е Ели Гигова, тъй като по спомен последно я засякох по БНТ, по случай мач на световното и беше същата мъка както, когато беше в "Здравей, България", нищо друго, освен красота и учтивост. А доста време не съм я засичала никъде в ефир...


За мен АЕЦа трябва да се реши от експертите, запознати с темата, а не от мен и вас. Аз не се чувствам компетентна да гласувам.

Чакам аз да дойдат да ми купят гласа...ама не знаех къде да обявя :D.Щото хич не ми е ясно кой и какви поръчки ще дели и за какви пари иде реч.Мене там ме няма-така,че продавам глас,ама не за кебапче. :band:


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
sixsens ми те така си и извръткаха въпроса герберите, че съвсем да омотат народа. Аз последно не можах да чуя/видя един да се яви със сносни аргументи. И излиза, че и с да, и с не, и да не гласуваме - все ни е в ..... айде да не казвам къде. От всичките диспути, дебати, говорилни, клипове, публикации и не знам к'во си нищо не стана по-ясно. И едните и другите си имат своите игри. И пак народа е прецакан , най бедната в страна в Европа (според доклада на Евростат), а плащаме сигурно най-скъпия ток. Ииии, като преглътнем зимните сметки да се подготвим за новото лятно повишение - с ...найсе процента.
До сега в друга държава да ги бяха измели.
« Последна редакция: Януари 24, 2013, 21:42:09 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: "Оценка на моториката" на днешната бълга
« Отговор #289 -: Януари 24, 2013, 21:42:25 pm »
Ами то и да сме компетентни, така е зададен въпроса, че реално трудно можеш да дадеш коректен отговор. Затова, по-добре да не се гласува, ако смятаме да отговорим с НЕ, защото иначе ще се повиши избирателната активност и всъщност ще има превес на положителния отговор. Абе малко сложно го написах, Jbrul го обяснява по-добре :lol:
Не е така. Ако само 50 човека отговорят, всичките с да, имаш 100% да-та. Ако 75 човека гласуват,50 с да и 25 с не, имаш 50% увеличена избирателна активност, но процентът на да-та е по-малък.

Я да ви попитам , понеже много се оплакват от сегашното правителство. Аз лично ББ не го харесвам, но смятам, че за сега в сравнение с другите ГЕРБ по-добре се справя,пък и са първите, които успяха да маргинализират дпс. Та въпросът ми е,имате ли си на ум по-добра алтернатива на това правителство, за която да гласувате? Питам, защото се опасявам, че ако много хора са разочаровани, но нямат алтернатива, няма да отидат да гласуват, което е равносилно на това да гласуват за дпс. А както знаем дпс си имат твърд електорат и разчитат на разделението на българите, та може  догодина да видим пак дпс в правителството.


  
*
Re: "Оценка на моториката" на днешната бълга
« Отговор #290 -: Януари 24, 2013, 21:45:17 pm »
Я да ви попитам , понеже много се оплакват от сегашното правителство. Аз лично ББ не го харесвам, но смятам, че за сега в сравнение с другите ГЕРБ по-добре се справя,пък и са първите, които успяха да маргинализират дпс. Та въпросът ми е,имате ли си на ум по-добра алтернатива на това правителство, за която да гласувате?

Боби, да не обмисляш дали се кандидатираш? :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: "Оценка на моториката" на днешната бълга
« Отговор #291 -: Януари 24, 2013, 21:49:25 pm »
Боби, да не обмисляш дали се кандидатираш? :wink:
Ха ха ха, да и правя проучване на евентуалният електорат :-).

Но сериозно, всеки българин, който не гласува трбява да е наясно, че с действият си ( или лиспата на такива) все едно е гласувал за дпс. Няма значение за кой гласува, важното е техният процент избиратели да е по-малък.
« Последна редакция: Януари 24, 2013, 21:51:22 pm от Bobbie »


  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Аз нямам алтернатива, но ще гласувам със сигурност, точно поради аргументите, които посочи, Боби. Вероятно ще е за някоя малка партийка от типа на ВМРО и подобните й. Важното е да не влезе ДПС в управлението. Обаче, след тоя цирк дето се разигра наскоро, съм готова да се обзаложа, че следващото правителство ще е съставено от коалиция между ГЕРБ и ДПС :? ББ беше казал, че никога няма да се коалира с Доган, мдаам, обаче Доган предвидливо сдаде поста на председател на ДПС /разбира се, само формално :wink:/ и сега вече колко му е ББ да обърне плочата, особено ако ДПС събере достатъчно гласове.
Истината, Боби е, че както и да гласуваме, за когото и да гласуваме и независимо дали изобщо ще гласуваме, значение няма. Батакът става все по-голям, в управлението се въртят едни и същи и си правят каквото си искат. Както се казва - кучетата си лаят, керванът си върви....И българите малко по малко и те ще вървят...към втори терминал.....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Аз нямам алтернатива, но ще гласувам със сигурност, точно поради аргументите, които посочи, Боби. Вероятно ще е за някоя малка партийка от типа на ВМРО и подобните й. Важното е да не влезе ДПС в управлението. Обаче, след тоя цирк дето се разигра наскоро, съм готова да се обзаложа, че следващото правителство ще е съставено от коалиция между ГЕРБ и ДПС :? ББ беше казал, че никога няма да се коалира с Доган, мдаам, обаче Доган предвидливо сдаде поста на председател на ДПС /разбира се, само формално :wink:/ и сега вече колко му е ББ да обърне плочата, особено ако ДПС събере достатъчно гласове.
Истината, Боби е, че както и да гласуваме, за когото и да гласуваме и независимо дали изобщо ще гласуваме, значение няма. Батакът става все по-голям, в управлението се въртят едни и същи и си правят каквото си искат. Както се казва - кучетата си лаят, керванът си върви....И българите малко по малко и те ще вървят...към втори терминал.....
Six силно се надявам прогнозата ти да не се сбъдне :(
Аз ще гласувам, вщрно че съм пред голяма чуденка за кого, но със сигурност ще гласувам, точно заради ДПС, което не е излизало от управлението 20г. и си правеха каквото си искат :? Истината е че бях първоначално решила да гласувам за БСП - социална политика имат хората, ама след като видях че Станишев обмисля пак коалиция с ДПС но не и с ГЕРБ се разколебах. Не ме кефи никак пак доганци да взимат властта :? Та съм шах с пешката .... ама ще гласувам :)
*
Re: "Оценка на моториката" на днешната бълга
« Отговор #294 -: Януари 24, 2013, 22:38:57 pm »
Ами то и да сме компетентни, така е зададен въпроса, че реално трудно можеш да дадеш коректен отговор. Затова, по-добре да не се гласува, ако смятаме да отговорим с НЕ, защото иначе ще се повиши избирателната активност и всъщност ще има превес на положителния отговор. Абе малко сложно го написах, Jbrul го обяснява по-добре :lol:
Не е така. Ако само 50 човека отговорят, всичките с да, имаш 100% да-та. Ако 75 човека гласуват,50 с да и 25 с не, имаш 50% увеличена избирателна активност, но процентът на да-та е по-малък.

Боби, виж как е по нашите закони. "Според закона, за да се обяви успешно провеждането на референдума, трябва да са налице два фактора – да участват поне толкова гласоподаватели, колкото и на последните парламентарни избори и поне половината от тях да са казали „да” на въпроса "Да се развива ли ядрената енергетика в Република България чрез изграждане на нова ядрена електроцентрала?".
За да бъде валиден референдумът на 27 януари, трябва поне 4 345 450 души да гласуват и повече от половината да дадат положителен вот.

Иначе казано, ако до урните отидат поне споменатия по-горе брой граждани, или повече, независимо дали гласуват са "да", или с "не" - налице е първото условие за валидност на този референдум. "Достатъчност" в броя на гласувалите, ако мога така да се изразя, че да се счита за представителен и валиден крайният резултат. Ако е е налице тази масовост, достатъчно е само един гражданин да е гласувал с "да" повече, от гласувалите с "не" и резултатът е хем валиден, хем е "да".
Пример с проста цифра - ако 100 човека стигат за легитимност и от тях 51 гласуват с "да", а 49 с "не" - референдумът е валиден и решението е "да", по правилото 50% +1 един глас. Обаче ако онези 49 изобщо не гласуват - референдумът е невалиден, защото не е изпълнено условието да са гласували поне 100 човека.

Ако хората желаещи да гласуват с "не" на референдума изобщо не отидат до урните, в конкретния случай има много по-голям шанс референдумът да не бъде успешен, поради недостатъчно гласували изобщо. Понеже пък на последните избори имаше необичайно висока избирателна активност, която е трудна за повтаряне точно в момента у нас. Ако отидат и гласуват с "не", ще допринесат за масовост на гласуването и изпълнение на условие 1, а оттам нататък никой не знае дали превесът ще е на отговорите "не", или на тези с "да". Поради което да не гласуват изобщо е по-добрата опция, но само за хората смятащи да гласуват с "не". За другите - точно обратното.


Относно ГЕРБ - не, не съм доволна и не мисля, че се справят добре, въпреки че отчитам - управляват във време на глобална криза, което никак не е лесна работа, дори за супер кадърни хора и за хора, които наистина имат държавническо мислене. Нашите нямат де, ама не им е само това проблемът. Не виждам алтернатива, което е проблем за мен лично, но при всички положения ще гласувам за някого, винаги гласувам. Но наистина, за първи път в живота си, дори бегла надежда и вярва нямам за някакво подобряване на ситуацията, на никого не симпатизирам, не вярвам и ще реша в последния момент за кого да пусна бюлетина, че да не ми отива гласа "за гъби"... Май в общи линии, ще гласувам просто анти-ДПС дето викаш и това е.  :?

Жбрул, тая катерица май се мъчи да идва у нас  :D
Голяма слабост ми е пуста катерица!  :lol: И аз като децата дето се влюбят в някоя анимация, или приказен герой...явно ме повтаря пубертетът, или направо градинската възраст. :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Честно казано аз клоня да гласувам ЗА. Правителството не ме е очаровало, смешни са ми, а ни управляват  :?, но не виждам и алтернатива  :?. Последните години само за това гласувам, за де не са ДПС с най-много гласове, а не, че някой ме е грабнал. Те на обещания всички са най-добрите, пък като дойдат промяна няма в положителна насока. Магистралите ние ги плащаме, централата и нея ще я плащаме ние  :D пръстени още имаме, пари в банките имаме, значи има още к`во да ни вземат.

Жбрул и на мен ми е слабост  :D минава ми и депресия и всичко, детето се смее на мен като гледаме  :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: "Оценка на моториката" на днешната бълга
« Отговор #296 -: Януари 24, 2013, 22:48:49 pm »
Jbrul, прости ми, но нищо не ти разбрах от сметките. :lol: За всеки случай ще ида да си пусна "не-то".

Винаги съм гласувала на избори и то не компромисно. Сега ми се очерта съвсем лесен избор, че последните години леко се бях отчаяла.



*
Re: "Оценка на моториката" на днешната бълга
« Отговор #297 -: Януари 24, 2013, 23:04:43 pm »
Jbrul, прости ми, но нищо не ти разбрах от сметките. :lol: За всеки случай ще ида да си пусна "не-то".

Винаги съм гласувала на избори и то не компромисно. Сега ми се очерта съвсем лесен избор, че последните години леко се бях отчаяла.


Ами не знам как по-просто да го обясня.  :oops: Ако си пуснеш "не"-то увеличаваш броя на гласувалите изобщо. Достигането на определен ОБЩ брой гласували, все едно КАК са гласували е едното условие за валидност на този референдум. Ако не гласуваш изобщо - просто няма да се докара достатъчен брой гласували, че да бъде валиден вотът, все едно кои отговори имат превес. Иначе ти си гласуваш с "не", ама повечето като гласуват с "да" и общият брой гласували е достатъчен /благодарение и на нас/ - имаме едно напълно валидно "да" на този референдум.

Лично аз очаквам повечето, които ще отидат до урните да гласуват с "да". По две причини - темата е супер експертна и почти никой извън работещите в областта нямат и бегла представа какво аджеба ги питат. Втората причина е свързана и с първата донякъде, но и с това че редовите граждани мислят "на дребно" и "локално". От вида на - ще гласувам с "да", че да може в моя регион да има работа, ще гласувам с "да" че да плащам по-евтин ток в бъдеще, идеята че всички ние ще платим лично за тази инвестиция е тотална абстракция за повечето ни сънародници, пък и кой ти мисли тооолкова дългосрочно нали...
Това си е моето мнение обаче, не твърдя че е "вярното", или "най-правилното". Споделям го по повод коментари в по-горни постове.

П.П. Отделно, че намирам за почти нелепо да се прави референдум по точно този въпрос. Какво разбираме ние от ядрена енергетика, стойността на инвестициите в такава централа, избиването на тези пари после, последствията в дългосрочен план... Да ни бяха питали дали искаме да влизаме в ЕС - разбирам, или нещо така дето е от "по-обща" компетентност. Това сега е пълен цирк.



НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Аз за това те разбрах, но не разбрах в крайна сметка какво ще се случи ако референдумът се окаже невалиден? Тука нещо не ми излиза сметката. После ще има - ние ги питахме, пък те не си казаха, каквото и решение да вземат.

Друго - аз не съм експерт, но специално за мен има авторитети, които с много прости думи обясняват нещата и не е трудно да избера. Освен това и сам човек може да си направи някои елементарни сметки.
*
Аз за това те разбрах, но не разбрах в крайна сметка какво ще се случи ако референдумът се окаже невалиден? Тука нещо не ми излиза сметката. После ще има - ние ги питахме, пък те не си казаха, каквото и решение да вземат.

Друго - аз не съм експерт, но специално за мен има авторитети, които с много прости думи обясняват нещата и не е трудно да избера. Освен това и сам човек може да си направи някои елементарни сметки.
Ами, надявам се, ако референдума се провали, те да си вземат решението, което всъщност наистина не би трябвало да е наше. Не само, че си правим сметки на дребно както казва Жбрул, аз и по-на едро си ги правя, но те сметките в България са си само сметки... Ситуацията много бързо се променя и ти оставаш в небрано лозе.