0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
...след вчерашното изявление на Октай в съда стана кристално ясно,че не е имал намерение да убива,още по-малко ,че е воден от някаква "верска или етническа нетърпимост".Сега остава да се приложи закона и да спрем да се взираме в случката.Ще е добре за всички.
Сега ще го изкарат временно умопомрачен поради неизвестна причина и ще си ходи у дома.

Едва ли ще го изкарат каквото и да е, че да му се размине по-леко. Вчера в съда Октай каза следното също така: "Може би възрастта ми и идеалите ми ме подтикнаха да извърша това деяние, за което не съжалявам. Единствено съжалявам, че пистолетът засече". Та по този въпрос - ще си отнесе възможно най-тежката присъда мисля.
http://dnes.dir.bg/news/sad-napadenieto-ahmed-dogan-okty-enimehmedov-12883289?nt=10

Елена, за "младежът с паркинга", както и за "младежът стрелял по майка с дете на пешеходна пътека" /на него не му е засякло оръжието/...се обмисля /ключова дума/ повдигането на обвинения. Защо се обмисля, а не се повдигат?! Къде е разликата между случката с Доган и другите две по смисъла на законите ни? И другото - Октай с постоянна мярка за неотклонение, ОК, разбираемо е в тази ситуация. Другите двама обаче - задържане за 24 часа и пускане под гаранция, другия задържан за 72 часа и айде чао. В крайна сметка за обществото и гражданите - тези двамата пикльовци са далеч по-опасни, отколкото Октай. Но за тях - няма постоянна мярка. Що така?  8O Все си мисля, че последните двама, ей така джиткайки из някое населено място, ще вземе пак някой да ги издразни с нещо дребно и пак ще направят същото, няма да е за сефте. Та не, никой не е започнал да се "светва" за нищо, положението е все такова каквото го коментирахме и до момента. За съжаление.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Жбрул, колко са опасни е субективно мнение и се решава от съдията, така че зависи от това кой е съдия и той как прецени. Никога няма да имаш еднакви мнения, но в случая с Октай никой съдия няма да го пусне, докато при другите  често пускат такива, не са само тези. Освен това гаранция не се дава и когато съдията прецени, че има опасност да се укрие и да не се върне на делото, а той е и рецидивист на всичкото отгоре.  
« Последна редакция: Януари 23, 2013, 21:50:52 pm от Bobbie »


  
*
Жбрул, колко са опасни е субективно мнение и се решава от съдията, така че зависи от това кой е съдия и той как прецени. Никога няма да имаш еднакви мнения, но в случая с Октай никой съдия няма да го пусне, докато при другите  често пускат такива, не са само тези. Освен това гаранция не се дава и когато съдията прецени, че има опасност да се укрие и да не се върне на делото, а той е и рецидивист на всичкото отгоре.  

По принцип е така, субективно е. Все пак за мен и всички редови граждани Октай е далеч по-малко опасен от другите двама. Но и да оставим това настрана - три престъпления от еднакъв вид, даже при едното пистолетът е сработил и изстрел е произведен, но мерките са различни. Що така? Значи си има значение срещу кого е престъплението ;) И не казвам, че Октай не трябва да си седи в ареста. Казвам, че и тези трябва да са там. Или, ако те не са там - да пуснат и него по тази логика. Щом ниииищо кой знае какво не е станало, освен че баш срещу Доган е посегнал...
Та и ти така с "двойния аршин" сега и някак ти се вижда нормално, понеже и от другите често ги пускали, не били само тези. Ми именно де! Там е проблема, че не са само тези и не е само вчера, само днес.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Жбрул, аз вече сериозно започвам да мисля, че търсиш под вола теле :-).  
Ситуацията при която е извършено има значение разбира се, бих се учудила, ако нямаше. Напълно разбирам защо човек, който умишлено извършва планиран политически атентат и сам казва, че е така, е оставен в ареста, особено когато този човек е рецидивист. Не на всеки му стиска да планира и извърши нещо подобно през толкова ченгета наоколо и медиите, което прави деянието много по-дръзко. Ако беше стрелял срещу доган на пешеходна пътека без да знае кой е, тогава не би трябвало да има значение и би бил двоен аршина. Освен това има и други фактори -1.  както посочих, той е рецидивист и 2 - един от аргумените беше, че е и за неговата собствена сигурност.


  
*
боби, таман два пъти тръгвах и се отказвах да напиша същият пост, така че мерси, че си го направила вместо мен
*
боби, таман два пъти тръгвах и се отказвах да напиша същият пост, така че мерси, че си го направила вместо мен

Супер, таман си ни спестила да четем два поредни пъти "преливане от пусто в празно", при това потвърждаващо всеобщото мнение тук и то в прав текст.  :lol: Което уж опровергавате.
Отегчена съм.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Отегчена съм.
А аз съм разочарована.


  
*
Отегчена съм.
А аз съм разочарована.

Няма страшно! Тази фаза я минах, преживява се, сега гоним следващ "левъл".  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Няма страшно! Тази фаза я минах, преживява се, сега гоним следващ "левъл".  :lol:
:balk_47:


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Ако пистолета на младежа с името Октай не бе засякъл
той нямаше жив да излезе от залата...
Не ме интересува той какъв е, нито подбудите му, нито дали е фарс-
срам ме е, че България се представи пред света по този начин!

И аз като Вени мисля много повече за нас и останалите с човешки образи хора,
които кризата дъвка, мачка и подмята.
Ние да оцелеем, пък добри театри и актьори в България бол!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
*
Ами ,като ви казвам,че най-лошото от този атентат е ,че съвсем си омазахме имиджа пред света/ някакъв американски пишман шоумен и там ни омасарил в ютюб/,коет съответно няма как да не се отрази на цялостната икономическа ситуация баш насред кризата. :(Отделно,другият неприятен резултат е,че ДПС ще изцеди максимални позитиви от случая и така ще стегне редиците,че ще даде най-висок за партията резултат на предстоящите парламентарни избори,което пък няма как да не се отрази на цялостната политическа ситуация,баш като не ни трябват повече малоумни управляващи на държавата.
Относно сравненията между двете престъпления- въпреки,че всички те са свързани с оръжия и гърмежи по хора,не се заблуждавайте. Както казват юристите,те са съвсем различни по смисъл и се определят по различен юридически състав/май така беше термина/.Боби,Актай не е рецидивист,престъпленията му преди време са вече с давност ,и то след като е бил наказан за тях.Има голяма разлика.Просто не може да се прави паралел между престъпленията,но това е от нашето законодателство.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Статията постната от Жбрул е подписана от Е. Гигова, свързвам името с Ели Гигова?!
Тази жена има възможност да си упражнява прищявката и на журналист, защото има кой да и плаща хобитата. Събрала оттук-оттам махленски интерпретации и написала статия, с която е пратила парижкото си образование в кошчето, мислейки си, че между образован и умен винаги има знак за равенство.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боби,Актай не е рецидивист,престъпленията му преди време са вече с давност ,и то след като е бил наказан за тях.
Може, не споря.  Не знам как е според законодателството, рецидивист ли е или не, мислех, че щом е има престъшления, значи е, но явно не съм била права. При всяко положение обаче, те пак имат достатъчно причини да не го пуснат под гранция, ако ще и кротък като мушичка да е бил до тогава.


  
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Аз освен възмутена от случващото се съм и много притеснена... Много притеснена от факта, че хората толкова са изтрещели вече в тая криза и в грижа за собственото си оцеляване, че вече не подбират средства и мерки за каквото и да било. До тук ли я докарахме и по-точно как стигнахме до тук ? И ние ли ще превърнем като някои американски градове, в които няма ден без да съобщят за убийство или катастрофа или атентат  :? 
Не знам как по закон се интерпретират и как се наричат точно трите престъпления - не съм юрист, но за мен са си престъпления. Факт е че някакви пообъркани нерваци гаменчета, които (специално случая в Пловдив) не знаят от къде им идват парите в джоба, решават че сами могат да раздават правосъдие и понеже "тате носи, мама меси" смятат, че ще им се размине и както виждаме наистина ще им се размине. Аз гледам от мойта си гледна точка: и аз излизам с детето си на разходка, и на мен ми се налага да пресичам улици, ами ако утре някой умник ми изкара на мен газов пистолет и заплаши мен и още по-лошо заплаши детето ми  8O  8O
Да вземем тогава всички да си накупим оръжия и когато не ни е кеф нещо да ходим и да си стреляме ... понеже може и да ни се размине и понеже това не е баш престъпление.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
ми те в Америка нали така правят  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Статията я постнах, не защото я намирам за някакъв изумителен журналистически материал хора. :lol: Просто след самата случка се зачудих, кога някой ще пусне версия, че мотивът на нападателя е някоя лична любовна драма и ей на...не се забавиха много. Ама той сюжетът още "по-приказен" тук... Гаджето работело в централата на ДПС, лелята върл активист на ДПС, пък вторият съпруг на майката хем християнин, хем пък фен на "Атака", пък с такова влияние над доведените си синове, че те се представяли с български имена, а не със своите си, даже приятелите и съучениците им не били знаели, че са мюсюлмани. То накрая ще вземе да се окаже, как пастрокът така ги е "асимилирал етнически" тези момчета, че са се насъскали срещу собствения си етнос, религия и кръвни роднини... Като едното нищо някой "журналист-конспиратор" ще спретне и подобна статия тези дни.

Боби,Актай не е рецидивист,престъпленията му преди време са вече с давност ,и то след като е бил наказан за тях.
Може, не споря.  Не знам как е според законодателството, рецидивист ли е или не, мислех, че щом е има престъшления, значи е, но явно не съм била права. При всяко положение обаче, те пак имат достатъчно причини да не го пуснат под гранция, ако ще и кротък като мушичка да е бил до тогава.
Боби, просто у нас не е както при вас по отношение на "натрупаните издънки". Дето един път, втори път, трети път те хващат в крачка и ако има и четвърти, дори да е нещо дребно - оп 25 години, защото си "натрупал актив". Примерно, има хора с по над 10 от т.нар. висящи дела, влачат си ги от години, но щом няма присъди - се явяват чисти като момина сълзица... Съвсем различна ни е правната система тук и в Европа като цяло. Не се наемам да преценям дали е по-добра от вашата, или не е така "на едро". За някои неща е по-зле, за други не е, но е различна със сигурност.

Иначе, аз също мисля че има достатъчно причини да не го пускат т.е. да се определи друга мярка освен "задържане под стража". Деянието е твърде тежко и сериозно, а и наистина от гледна точка на сигурността на самия Октай ми се вижда по-добре да си седи в ареста.
Просто си мисля, че не е по-малко обществено опасно деянието на стрелеца на пешеходната пътека. Ако ще да му е първа подобна проява какво значение има?! Хайде за момент си представи, че това се беше случило на мен. Влизам и пиша тук, че днес пресичайки с детето на пешеходна пътека, някакъв шофьор се е подразнил, че трябва да ми спре, извадил е пистолет /било то и газов/ и е стрелял по нас. И дали нямаше да ми е побеляла и другата половина от косата при такава случка. И после пиша как след 72 часа са го пуснали по живо по здраво и обмислят дали да му повдигат обвинение. Този същият си се разхожда на воля, кара си колата на воля и може да стреля и по теб и твоите деца, /ако бяхте тук/ и някъде ви засече и нещо го поядосате. :? Такъв човек не е по-малко опасен от въпросния Октай, нищо че аз и ти не сме известни политици - това не значи, че стрелба по нас е по-малко престъпна от тази по Доган.
Това ми беше мисълта в предишния пост. Не, че трябва да пускат Октай, а че трябва и другите да бъдат задържани и бързо съдени за проявите си, ако и те да са срещу "обикновени граждани". Все пак ние не сме по-малко хора, понеже не сме известни, не сме политици, или просто "популярни муцуни".

Иначе пък като държава станахме супер известни тези дни. В You Tube до снощи имаше 3 млн. гледания на баталните сценки от НДК. И Боби, не само у нас, а и на други места по света повече впечатление прави побоят над Октай, отколкото посегателството му срещу Доган. Вероятно, защото в повечето страни, все в някакъв момент е имало подобно посегателство срещу политик, не е нещо невиждано в световен мащаб. Ама такава саморазправа и пердах върху нападателя, в присъствието на какви ли не служби, при това и една от най-елитните уж /НСО/ и охрани - май не са виждали.
Освен цялата политическа пушилка по случая, у доста хора възниква сега и логичният въпрос, защо плащаме милиони от нашите данъци за издръжката на НСО, като са толкова некадърни? Понеже да си персонална охрана на известен политик и да допуснеш някакъв пълен льольо да опре пистолет в челото на същия политик и то на конференция, пък после да не успееш да го обезвредиш този льольо и да си неспособен 10-ина минути да го измъкнеш от някакви редови граждани, които го ритат и му набиват юмруци...ако не некадърност не знам как се нарича. Та на тези им плащаме всички ние Боби, а не е като да имаме едни излишни пари нали...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
ми те в Америка нали така правят  8)
Е баш така де  :wink:
Аз честно казано се дразня, че все повече започваме да се поамериканчваме :(
Иначе пък като държава станахме супер известни тези дни. В You Tube до снощи имаше 3 млн. гледания на баталните сценки от НДК. И Боби, не само у нас, а и на други места по света повече впечатление прави побоят над Октай, отколкото посегателството му срещу Доган. Вероятно, защото в повечето страни, все в някакъв момент е имало подобно посегателство срещу политик, не е нещо невиждано в световен мащаб. Ама такава саморазправа и пердах върху нападателя, в присъствието на какви ли не служби, при това и една от най-елитните уж /НСО/ и охрани - май не са виждали.
Освен цялата политическа пушилка по случая, у доста хора възниква сега и логичният въпрос, защо плащаме милиони от нашите данъци за издръжката на НСО, като са толкова некадърни? Понеже да си персонална охрана на известен политик и да допуснеш някакъв пълен льольо да опре пистолет в челото на същия политик и то на конференция, пък после да не успееш да го обезвредиш този льольо и да си неспособен 10-ина минути да го измъкнеш от някакви редови граждани, които го ритат и му набиват юмруци...ако не некадърност не знам как се нарича. Та на тези им плащаме всички ние Боби, а не е като да имаме едни излишни пари нали...

За баталните сцени още има няма 7млн. и ще подминат гангнам стайл  :D току виж изкарали някой лев от цялата работа ...
А точно пък за персоналната охрана аз лично кллоня към теорията на конспирацията, защото гледах на един от първите репортажи - как точно охраната стоят от страни и го зяпат Октай как тича към сцената и никой от охраната не си мръдна пръста, все едно е тръгнал цветя да подарява. Вярно че не развява пистолета като знаме, ама все пак.
*
Относно Ели Гигова, ако си мислите, че е щерката на шефа на "Локо" Сф, не е тя, има си журналистка с това име.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.