0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #840 -: Април 22, 2013, 18:00:38 pm »
Скъпи дами, за съжаление моето ембрионче е спряло развитие :(
ще отида да говоря с д-р Перси какво правим. чудя се дали да не опитаме с някаква"хубава" стимулация
знаете ли колко струва с елонвата? то нали е еднократно и май влиея добре на Я?
подала съм одкумментите за ФАР в края на ноември и не ми се чака още половин година...
Съжалявам, Съкровище. Елонвата е над 1 000 лв., но не знам точно колко. При мен от 10 яйцеклетки, 6 бяха годни. Ще разбера за резултата след 10 дни.
ще чакаме най-хубавия резултат :-)
може ли да споделиш как се взима - на кой ден, еднократно ли е? колко пъти се ходи на преглед след него?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #841 -: Април 22, 2013, 19:03:36 pm »
Съкровище, и аз имах стимулация с Елонва - биха ми я 3-4 ден от цикъла и после 5-6 дни не ходих за инжекции и прегледи, а след това продължихме със стимулация още 5-6 дни с други препарати по преценка на доктора, т.е. Елонвата замества стимулацията с други препарати за 5-6 дни, но се твърди че с нея се образуват по-качествени яцеклетки, но естествено всеки реагира различно.
« Последна редакция: Април 22, 2013, 19:06:38 pm от buba_ste »
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #842 -: Април 22, 2013, 19:07:37 pm »
Скъпи дами, за съжаление моето ембрионче е спряло развитие :(
ще отида да говоря с д-р Перси какво правим. чудя се дали да не опитаме с някаква"хубава" стимулация
знаете ли колко струва с елонвата? то нали е еднократно и май влиея добре на Я?
подала съм одкумментите за ФАР в края на ноември и не ми се чака още половин година...
Съжалявам, Съкровище. Елонвата е над 1 000 лв., но не знам точно колко. При мен от 10 яйцеклетки, 6 бяха годни. Ще разбера за резултата след 10 дни.
ще чакаме най-хубавия резултат :-)
може ли да споделиш как се взима - на кой ден, еднократно ли е? колко пъти се ходи на преглед след него?
Аз бях по дълъг протокол.
След Декапептила на 15-ти март, на 4-ти април ми биха Елонва, на 10-ти април бях на преглед и продължих всеки ден с Менопур до 14-ти вкл. На 15-ти ми беше Прегнила, на 17-ти - пункцията, на 19-ти трансфера.


Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #843 -: Април 22, 2013, 19:22:59 pm »
Момичета, правих биопсия предишния месец и резултата е ОК. Някой може ли да ми каже с каква цел се прави помпа в месеца на трансфера (без стимулация съм, имам замразени яйцеклетки). Също ме притеснява,че имам зацапване вече 1-2 дни след помпата.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #844 -: Април 22, 2013, 19:28:36 pm »
Момичета, имам следния въпрос, пациентка съм на д-р Персенска, понякога и д-р Шефкетова. Бих искала, обаче да направя една консултация с д-р Стаменов.  Има ли такава практика в клиниката,  дали няма да обидя някого с тази инициатива?

Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #845 -: Април 22, 2013, 20:56:05 pm »
благодаря за инфото,Мгстра и Буба-:)
значи поне 2000 ще ми излезне удоволствието,но 1 седмица си спестваш посещения
ще говоря с доки,но май няма да мн склонна да ме  "стимулира"
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #846 -: Април 22, 2013, 21:03:28 pm »
Марси, според мен няма да ти откажат,а надали си дават отчет кой при кой е на 1 посещение ;) пробвай :)
аз се радвам,че съм при Персенска,з/о е бърза,добре си управлява времето и съм съгласна с "терапията" до момента,въпреки че почвам да губя търпение с този спонтанен цикъл-от август досега имам само 1 трансфер+2 биопсии+1 хистеро
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #847 -: Април 22, 2013, 21:36:20 pm »
Изключително благодарна съм на д-р Персенска за всичко, което прави и със сигурност ще си продължа на Естествен цикъл още 2-3 месеца. Но, ако не даде резултат сме обсъждали донорска програма евентуално, та ми се искаше още едно мнение.

*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #848 -: Април 22, 2013, 22:43:44 pm »
Момичета, имам следния въпрос, пациентка съм на д-р Персенска, понякога и д-р Шефкетова. Бих искала, обаче да направя една консултация с д-р Стаменов.  Има ли такава практика в клиниката,  дали няма да обидя някого с тази инициатива?
няма да обидиш никого, просто си запиши час за д-р Стаменов.
аз така си ходех при д-р Персенска, защото по-лесно се намираше час, един ден реших да видя той какво мисли по моя случай, записах се и отидох, оказа се запознат с подробности.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #849 -: Април 23, 2013, 01:08:37 am »
Момичета, имам следния въпрос, пациентка съм на д-р Персенска, понякога и д-р Шефкетова. Бих искала, обаче да направя една консултация с д-р Стаменов.  Има ли такава практика в клиниката,  дали няма да обидя някого с тази инициатива?
няма да обидиш никого, просто си запиши час за д-р Стаменов.
аз така си ходех при д-р Персенска, защото по-лесно се намираше час, един ден реших да видя той какво мисли по моя случай, записах се и отидох, оказа се запознат с подробности.
За около 2 години аз пък винаги съм била на преглед при д-р Стаменов, веднъж при д-р Персенска и два пъти при д-р Шефкетова (като тя ми е слагала два пъти и лепило и РВМС). И двете винаги са били в час със случая ни.
И Попчо, д-р Стаменов е бил "запознат с подробности", защото работят екипно и всеки ден си обсъждат случаите на сутрешния рапорт. В тази клиника (сега вече болница) ключовото послание е "Заедно можем всичко!" или поне "Заедно можем повече!".
« Последна редакция: Април 23, 2013, 01:16:14 am от Bogi »
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #850 -: Април 23, 2013, 14:29:47 pm »
Pop4o,  Bogi, Съкровище, благодаря за споделеното мнение. Хубав ден!

Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #851 -: Април 23, 2013, 14:40:35 pm »
На мен ми предстои диагностична хистероскопия, опитах се да се запиша за 1 или 2, но ме записаха в списъка на чакащите. Да се надявам ли изобщо да ми се обадят?
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #852 -: Април 23, 2013, 20:01:53 pm »
На мен ми предстои диагностична хистероскопия, опитах се да се запиша за 1 или 2, но ме записаха в списъка на чакащите. Да се надявам ли изобщо да ми се обадят?
и аз бях на изчакване преди,още 1 месец ми се обадиха
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #853 -: Април 23, 2013, 21:32:13 pm »
Според мен не разчитай на това, че те ще ти обадят.За хистеро записването е много трудно.
По-добре си запиши часа и настрой цикъла според него.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #854 -: Април 24, 2013, 16:51:20 pm »
Ехооо привет от мен!!! Вчера беше първичният ми преглед в клиника Надежда при доктор Цветков! Направи ми добро впечатление като за първа среща! Но от самата еуфория много неща сякаш чувах, а не можах да запомня! Сега почваме с изследвания хормонални, на третия ден от цикалат ми са едните, въпросат ми е аз трябва ли да му се обадя още в деня в който ми дойде цикала, за да ме заяви в клиниката за изследвания или направи да си отида! Следващите изследвания и цветната снимка са на 10 ден от цикала, тогава ще правим в един ден и спермограма на мъжа ми! трябва ли да му званя??? И още нещо изследванията поемат ли се от здравната каса??? Изобщо нещо поема ли се от здравната каса???
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #855 -: Април 24, 2013, 17:09:01 pm »
Ехооо привет от мен!!! Вчера беше първичният ми преглед в клиника Надежда при доктор Цветков! Направи ми добро впечатление като за първа среща! Но от самата еуфория много неща сякаш чувах, а не можах да запомня! Сега почваме с изследвания хормонални, на третия ден от цикалат ми са едните, въпросат ми е аз трябва ли да му се обадя още в деня в който ми дойде цикала, за да ме заяви в клиниката за изследвания или направи да си отида! Следващите изследвания и цветната снимка са на 10 ден от цикала, тогава ще правим в един ден и спермограма на мъжа ми! трябва ли да му званя??? И още нещо изследванията поемат ли се от здравната каса??? Изобщо нещо поема ли се от здравната каса???
Здравей!
Някои изследвания се поемат от здравната каса, но лабораторията в клиниката не работи с касата - там всички изследвания се плащат.
За спермограмата се обади на регистратурата, за да попиташ дали трябва предварително да записваш час, а за твоите изследвания отиваш в клиниката на регистратура, казваш за какви изследвания си, те ти дават заявка в лабораторията, плащаш на касата и отиваш да дадеш кръв.
За цветната снимка също трябва да запишеш час на регистратурата - сутрешните часове са, ако я правиш с упойка, а обедните - ако я правиш без упойка.
Всички изследвания отиват при доктора ти, но ти ако искаш да имаш копия, можеш да си ги получиш от регистратурата.
Успех!


Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #856 -: Април 24, 2013, 17:14:01 pm »
Нов доктор ли има в клиниката- Цветков?
Цветелина, за спермограма се записва час задължително, на другите въпроси mgstra ти е отговорила.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #857 -: Април 24, 2013, 17:30:13 pm »
Интересно :-) Цветелина, ти кога си записа час за този д-р Цветков?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #858 -: Април 24, 2013, 17:52:12 pm »
Преди месец и малко. Значи аз сама си записвам часовете, а по телефона дали става?
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #859 -: Април 24, 2013, 18:26:19 pm »
Нов доктор ли има в клиниката- Цветков?

Изглежда да. По инфо от бг-мама (там имаше преди време списък на лекарите, които работят в новата болница) се казва Димитър Цветков. Може би момичетата, които тепърва предстои да ходят на прегледи при него, ще могат да споделят впечатления.

tzvetelina86, успех и от мен. Да, по телефона можеш да запишеш час.

"Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин"