0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #800 -: Април 15, 2013, 21:28:57 pm »
и аз бях на преглед в събота.
преди мен имаше 1 малък сладур - дано е добра поличба и да ми е на късмет ;)
нещо този месец сравнително точната ми овулацийка се бъзика с мен - с 2-3 дни закъснение е, но дано дойде и да ми се качи естрадиолчето, че е дна 50 :)

Ехеее, сигурно е било Мишлето на mgsrt
Стискам ви палци!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #801 -: Април 16, 2013, 00:10:24 am »
Запознах се в неделя с mgstra , с малкия Михаил, че и с таткото!  :DПрекрасно ти е момченцето, мамо mgstra!
Ако има още желаещи, може да си уговаряме срещи в клиниката. Утре(вторник) съм на преглед в 12ч., ако някой е там по същото време, може да се запознаем, да ми пише на лични.

*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #802 -: Април 16, 2013, 00:21:31 am »
Съкровище, и при мен е така този месец, в неделя бях сигурна, че е последният преглед преди Прегнил, но се оказа рано.
Успех на всички момичета в процедура!

*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #803 -: Април 16, 2013, 07:54:24 am »
и аз бях на преглед в събота.
преди мен имаше 1 малък сладур - дано е добра поличба и да ми е на късмет ;)
нещо този месец сравнително точната ми овулацийка се бъзика с мен - с 2-3 дни закъснение е, но дано дойде и да ми се качи естрадиолчето, че е дна 50 :)

Ехеее, сигурно е било Мишлето на mgsrt
Стискам ви палци!
Мдаааа, на Мишлето клиниката вече му е втори дом  :P
Вчера в 19.00 часа ми сложиха прегнила, утре съм на пункция.
Марси, благодаря ти за хубавите думи. На теб и на Съкровище много стиснати палци и дано успеете с моя любим ЕЦ.


Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #804 -: Април 16, 2013, 08:11:06 am »
mgstra, успех на пункцията и нататък!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #805 -: Април 16, 2013, 09:36:14 am »
Мгстра, значи ти си била в събота :-) страхотен е малкият човек :-)
и аз утре съм на пункция, но ми биха прегнила в 8,45.може да се засечем из операционните :-)
стискам палци и на теб Марси ;-)
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #806 -: Април 16, 2013, 10:02:19 am »
mgstra, успех на пункцията и нататък!
Благодаря!
И на теб успех!
Май се заформя хубава групичка в процедури. Дано всички успеем.


*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #807 -: Април 16, 2013, 11:52:12 am »
Мгстра, значи ти си била в събота :-) страхотен е малкият човек :-)
и аз утре съм на пункция, но ми биха прегнила в 8,45.може да се засечем из операционните :-)
стискам палци и на теб Марси ;-)
здравейте на мен ми откриха че съм носител на генотип 4G,някой знае ли какво е
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #808 -: Април 16, 2013, 12:14:48 pm »
Мгстра, значи ти си била в събота :-) страхотен е малкият човек :-)
и аз утре съм на пункция, но ми биха прегнила в 8,45.може да се засечем из операционните :-)
стискам палци и на теб Марси ;-)
здравейте на мен ми откриха че съм носител на генотип 4G,някой знае ли какво е

Здравей!
Не съм имала такъв проблем, но може би ще намериш информация във форума за генетични и имунологични проблеми.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=23.0
Успех!


Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #809 -: Април 16, 2013, 12:49:43 pm »
Мгстра, значи ти си била в събота :-) страхотен е малкият човек :-)
и аз утре съм на пункция, но ми биха прегнила в 8,45.може да се засечем из операционните :-)
стискам палци и на теб Марси ;-)
здравейте на мен ми откриха че съм носител на генотип 4G,някой знае ли какво е
предполагам става дума за предразположеност към тромбофилия. При бременност или ин-витро, ще ти изпишат фраксипарин или клексан. Нищо особено.
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #810 -: Април 16, 2013, 14:14:10 pm »
Мгстра, значи ти си била в събота :-) страхотен е малкият човек :-)
и аз утре съм на пункция, но ми биха прегнила в 8,45.може да се засечем из операционните :-)
стискам палци и на теб Марси ;-)
здравейте на мен ми откриха че съм носител на генотип 4G,някой знае ли какво е
Здравей 2411, на мен лекаря ми обясни, че е повишена предразположеност към образуване на тромби в кръвоносните съдове.Това има връзка с бременността, тъй като може (не е задължително) да се образуват томбчета и да запушат кръвоносни съдове, които през пъпната връв да попречат на доставянето на хранителни в-ва, кислород и т.н. до бебенцето, което да доведе до усложнения. Затова предписват обикновено фраксипарин и аспирин протект за разреждане на кръвта, които се вземат до края на бременността, спират се няколко седмици преди термина.Не се притеснявай, не е старшно, има решение и не е вредно за плода. Има много мами родили здрави бебчета.Аз съм бременна и си слагам фраксипарина и не му мисля. желая ти успех и гушвам всички ви!!!!!!
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #811 -: Април 16, 2013, 14:30:24 pm »
Изследването за тромбофилия нали може да се направи и по време на бременността?
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #812 -: Април 16, 2013, 15:05:40 pm »
hope-love, изследването за тромбофилия се прави като се вземе кръв от вената, така че не е опасно, то е генетично и не мисля, че бременността може да промени резултатите. Има няколко фактора за предразположение към тромбофилия, които лекарите пускат - на мен ми пуснаха 4 броя - Фактор v leiden,Протромбин G20210A, PAI-1  и MTHFR всеки от които струваше по около 34лв.,може да се изследват в пакет, което сваля цената малко. на резултатите от моите изследвания има интерпретация с кратки обяснения какво означава всеки от факторите, кратки-кратки около половин страница са. Ако някой иска мога да ги пусна, но най-добре да се консултирате с лекар и той да ви обясни, за да не се стряскаме ние само като четем неща, които все пак не разбираме. Ако има индикации лекарят най-добре ще прецени дали да пуска изследванията, ако има такива индикации, лично мое мнение е, че е важно да се знае за такова предразположение и да се вземат мерки. Аз имам установено високо кръвно от няколко години и може това да е провокирало гинеколога ми да пусне тези изследвания. Успех!!!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #813 -: Април 16, 2013, 18:27:14 pm »
Мгстра, значи ти си била в събота :-) страхотен е малкият човек :-)
и аз утре съм на пункция, но ми биха прегнила в 8,45.може да се засечем из операционните :-)
стискам палци и на теб Марси ;-)
здравейте на мен ми откриха че съм носител на генотип 4G,някой знае ли какво е
Здравей 2411, на мен лекаря ми обясни, че е повишена предразположеност към образуване на тромби в кръвоносните съдове.Това има връзка с бременността, тъй като може (не е задължително) да се образуват томбчета и да запушат кръвоносни съдове, които през пъпната връв да попречат на доставянето на хранителни в-ва, кислород и т.н. до бебенцето, което да доведе до усложнения. Затова предписват обикновено фраксипарин и аспирин протект за разреждане на кръвта, които се вземат до края на бременността, спират се няколко седмици преди термина.Не се притеснявай, не е старшно, има решение и не е вредно за плода. Има много мами родили здрави бебчета.Аз съм бременна и си слагам фраксипарина и не му мисля. желая ти успех и гушвам всички ви!!!!!!
Мерси много
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #814 -: Април 16, 2013, 21:36:44 pm »
Момичета, може ли да ми кажете колко струва първия преглед при д-р Стаменов и д-р Персенска? Ценоразписът в сайта на клиниката е празен. Благодаря!



Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #815 -: Април 16, 2013, 22:17:10 pm »
Пожелавам късмет на mgstra и marsi. :bighug:

Аз най вероятно ще се включа за неделя с преглед на 3 ден от началото на цикъла.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #816 -: Април 16, 2013, 23:54:59 pm »
Изследването за тромбофилия нали може да се направи и по време на бременността?

Да, може. Аз го направих в първи триместър, но не помня точно в коя седмица съм била.

Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #817 -: Април 17, 2013, 21:01:29 pm »
желая на всички вас да видите много скоро положителни тестчета и здрави бебоци .успех
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #818 -: Април 18, 2013, 10:00:03 am »
момичета, кога ще ни се обадят зе резултати от вчерашни пункцийки? дано да е до обяд;)
аз още не знам дали ще замразявам или трансферирам 1 - и лекарства не са ми дали
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Re: Пациентки на клиника Надежда - тема 16
« Отговор #819 -: Април 18, 2013, 10:01:12 am »
момичета, кога ще ни се обадят зе резултати от вчерашни пункцийки? дано да е до обяд;)
аз още не знам дали ще замразявам или трансферирам 1 - и лекарства не са ми дали
Всеки момент, към 10-10.30. Стискам палци!
Щом си на ЕЦ, може и без лекарства! Споко!