0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #360 -: Ноември 11, 2014, 23:31:18 pm »
Разбира се, че всеки човек е индивидуален (включително и в стареенето на яйцеклетките) и тук говорим за статистика. Това мисля, че е ясно на всеки.


  
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #361 -: Ноември 17, 2014, 13:05:44 pm »
Здравейте момичета след положителен тест , направих и кръвен HCG  стойност 6390, прегледа ми с час след една седмица. Моля, за коментар
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #362 -: Ноември 17, 2014, 14:48:12 pm »
Коментирам: тихичко честито!  :bighug:
Кой ден след закъснението е това? Поне пети май?
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #363 -: Ноември 18, 2014, 07:28:30 am »
Е ,коментара е ясен. Бременна си. :DЧестито. :D :D на кой ден прави теста,че тая цифра направо  8O.  Да не е се окажат  :sbabygirl: :babyboy:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #364 -: Ноември 19, 2014, 01:15:49 am »
Поздравления за положителния тест на Лори!
ra40, аз те помня от различни теми, в които си внасял настроение с чувството си за хумор. Много се радвам за лентичката ти, знаех си, че си в добри ръце и че чудото ще се случи. Пожелавам ти радостна среща с вашето малко съкровище.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #365 -: Ноември 19, 2014, 09:10:44 am »
Благодаря Ви :-) Теста е на 21 ден закъснение
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #366 -: Ноември 19, 2014, 10:22:38 am »
Здравейте момичета след положителен тест , направих и кръвен HCG  стойност 6390, прегледа ми с час след една седмица. Моля, за коментар
lorentina, чудесно ЧХГ, при тази стойност вече може да се види плодното сакче с вагинален УЗ (моят първи преглед беше при стойност към 6800 и беше измерено сакчето, десет дни след това - и сърдечни пулсации),  желая ти лека и спокойна бременност  :D
« Последна редакция: Ноември 19, 2014, 10:26:19 am от marsi »

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #367 -: Ноември 26, 2014, 22:28:54 pm »
Благодаря Ви :-)
Има плодно сакче и вече пулсация !
На консултацията лекарката ми каза, че трябва да се направи ранна фм и скрининг в 11-12 седмица. Записах час в МЦ Фемина при Д-р Димитрова.
Моля, за отзиви. Цена на фм и скрининг 150 лв :( 
Не е ли много висока цената. Нека някой ако е правил такава ранна диагностика да сподели
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #368 -: Ноември 27, 2014, 00:09:37 am »
Димитрова е най-добрата. това е отзивът.
всички сме правили тази ранна диагностика, тя е необходима на твоята възраст.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #369 -: Ноември 27, 2014, 00:22:41 am »
'Фемина' и 'Марковс' са най-добрите за мен, след тях д-р Чавеева от 'Щерев'. Цените са някакви такива. 90-150.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #370 -: Ноември 27, 2014, 09:03:07 am »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #371 -: Ноември 27, 2014, 11:40:20 am »
http://smart.dir.bg/life/news/17903294/
Яко, а?  : :D

Поредното глупаво, подвеждащо и неотговарящо на съдържанието на статията заглавие.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #372 -: Ноември 27, 2014, 13:55:34 pm »
http://smart.dir.bg/life/news/17903294/
Яко, а?  : :D

не бързай да се радваш, тук не включват изкуственото оплождане след хормонална стимулация.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #373 -: Ноември 27, 2014, 14:20:13 pm »
Джам, какви са разликите за здравето на майката и бебето при изкуствено и естествено оплождане? Да речем че няма стимулация, евентуално Прегнил?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #374 -: Ноември 27, 2014, 16:38:09 pm »
коментирам конкретната статия. там пишат следното:

"Естествената способност на една жена да роди дете в по-късна възраст, вероятно показва, че репродуктивната система на тази жена остарява по-бавно и затова и останалата част от тялото остарява по-бавно", обясни специалистът."

Когато късното раждане е постигнато с помощта на хормонална стимулация, инвитро оплождане или донорски материал, очевидно не може да се правят горните изводи.

А доколко остаряването на репродуктивната система е свързано с остаряването на останалата част от тялото....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #375 -: Ноември 27, 2014, 17:18:29 pm »
Джам, какви са разликите за здравето на майката и бебето при изкуствено и естествено оплождане? Да речем че няма стимулация, евентуално Прегнил?

Бременност и кърмене в напреднала възраст повишават риска от рак на гърдата заради високите нива на естрогена.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #376 -: Ноември 28, 2014, 00:41:57 am »
Има логика  в това :Бременност и кърмене в напреднала възраст повишават риска от рак на гърдата заради високите нива на естрогена.
[/quote]
Но един лекар - хирург ме увери ,че кърменето не зависимо от възрастта е най-добрата профилактика срещу рак на гърдата.Не знам къде е истината :(
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #377 -: Ноември 28, 2014, 08:38:26 am »
Ееее, тъкмо започнах да си мисля, че ще живея над 100 г., тъй като първото ми дете го родих на 40 г., а второто сега на 43 г., и пак се заформи спор, че може и да не е вярно  :P
Много малко време ми оставихте да си помечтая  :lol:


*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #378 -: Ноември 28, 2014, 08:53:58 am »
mgstra, споко мацка, след 50-60 години пак ще си говорим.

Jam, жените се подлагат на инвитро процедури често и поради причини несвързани със стареене - запушени тръби, мъжки фактор и прочие. Да не говорим, че над определена възраст повечето лекари препоръчват ЕЦ.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #379 -: Ноември 28, 2014, 10:04:37 am »
На мен лично никак не ми допада да съм част от някаква статистика. Това са си моите репродуктивни органи и докато ги имам (и имам зелена светлина от лекарите разбира се) и функционират по предназначение, не виждам причина да се отказвам от мечтите си. За мен всичко  е много индивидуално и не е редно да се "глобализира" по този начин. Да, има значение възрастта, но има и много успели жени (известни и не чак толкова известни). За съжаление, колкото и да ни се иска да прилагаме разни формули, при забременяването няма такива. Опитваш, получава се или не и това е. Ако имаш сили и средства - опитваш пак. Другото (за мен) е някакъв краен позитивизъм или негативизъм, от който реална полза няма. Успех на всички!