0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #660 -: Януари 23, 2016, 21:21:39 pm »
Благодаря
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #661 -: Януари 23, 2016, 21:26:48 pm »
mqna, косултирай се с добър специалист. Макар и хранителни добавки и витамини  с тези хапченца трябва да се внимава да не се превишава дозата, особено с мастноразтворимите, каквито са повече от изброените по-горе. Пила съм какво ли не и то само по лекарско предписание.  Качеството на яйцеклетките ми не се подобри. Имах обаче последствия от тези добавки. Потърси поне още едно мнение. А з също имах запазен ЯР и добра реакция на стимулацииите с доволно брой яйцеклетки,но от 3тия ден забавяха развитието и до 5 ти ден и малкто оцелели ембриони не бяха хубави. Това се повтаряше всеки път макар и с различни стимуации. На ЕЦ беше същата картинка.

П.С. Сега съм щастлива да имам  момиченце (което днес навърши 2г) от ДЯ. Тва беше първото ми забрменяване  в живота  -  на 43,5 години и повече от 17 години връзка.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #662 -: Януари 23, 2016, 21:48:31 pm »
avallon, да ти е жива и здрава дъщеричката и да ти носи само радост!!! :occasion13:
Консулт ще направя, задължително преди да почна да взимам каквото и да било.Определено не бих си позволила да превишавам препоръчителните дози било то и на безобидни добавки.


makiyaki , Кю 10 го взимам в рамките на препоръчителния прием, което е много под 200.
Хранителния ми режим определено, не е ориентиран към протеините :( , което бих могла да поправя.

Mirracles, благодаря отново за статията!

П.С. Благодаря на всички за съветите!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #663 -: Януари 24, 2016, 03:15:48 am »
Mqna, не знам къде четеш за препоръчителните дози, но във витамините за бременни, витамин Б6 в Америка е включен само с 3мг на ден,

Докато във витамините за бременни в Англия (прегнакеър) витамин Б6 е 10 пъти повече и е включен с 30мг.

Ако кутийката ти е източник на информация, то разфасовките зависят от производителя и от колко са богати купувачите.

В Америка няма кю 10 под 100мг --> той е скъп, но човек като е решил, се прежалва.

В България дозичките сигурно са по 10тина мг... Нищо не ти пречи и 10 мг вместо 100 да взимаш, но едва ли ще ти помогне.

То и дневната препоръчителна доза на витамин Ц е 75мг, но като борим настинки или вдигаме имунитет, взимаме ударни дози от по 1000мг...

Пускам линк с медицински данни за колко кю 10 се взима като терапия на различни болести. Максималната доза в повечето случаи варира между 300-600мг...

http://www.mayoclinic.org/drugs-supplements/coenzyme-q10/dosing/hrb-20059019

Точно в този линк няма информация за дозата по време на стимулация, но ако четеш чужди езици, в повечето чуждестранни (английски, американски, австралийски) сайтове на репродуктивни клиники са изброени добавките, които е добре да се взимат по време на стимулация. Дано и в България скоро да се образоват и да почнат да съветват адекватно клиентите си, даващи и последните си спестявания за скъпите репродуктивни процедури, защото над 35г, "само фолиева" е най-малкото несериозно...

Правилото за кю 10 е на килограм тегло по 2 мг. Примерно ако си 50кг, препоръчителния ежедневен прием е 100мг. А по време на лечение, терапия и др, тъй като ще се взима само в продължение на даден период от време (примерно 8, 12 и т.н седмици), колкото може повече, по-добре и после се прави почивка.

Успех и смело напред, с кю10 не мож се предозира.



Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #664 -: Януари 24, 2016, 13:19:50 pm »
Като стана дума, и Огестан съм пила, не съм имала подобрение в качеството или друг резултат. С Фертилаид два пъти забременявам, при това след недълго взимане. Първата кутийка ми я подари момиче, което започва да я пие и забременя скоро след това. Малко звуча като в 'Шок' сигурно, може и да е съвпадение, но ако бременността ми се развива нормално съм планирала втората кутийка да я подаря на една мацка с неизяснен стерилитет. Пък ще видим.
Селен знам че не се пие без проблем и специално предписание. Другите не знам какви връзки правят помежду си или поотделно, за тях нищо не мога да кажа.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #665 -: Януари 24, 2016, 13:34:22 pm »
Поздрав със снимки как се случва овулацията (за мен е много красиво!), и пожелания за скорошен успех:

http://umbillicus.tumblr.com/post/123113792873/here-the-moment-of-ovulation-was-accidentally
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #666 -: Януари 24, 2016, 15:57:04 pm »
Като стана дума, и Огестан съм пила, не съм имала подобрение в качеството или друг резултат. С Фертилаид два пъти забременявам, при това след недълго взимане. Първата кутийка ми я подари момиче, което започва да я пие и забременя скоро след това. Малко звуча като в 'Шок' сигурно, може и да е съвпадение, но ако бременността ми се развива нормално съм планирала втората кутийка да я подаря на една мацка с неизяснен стерилитет. Пък ще видим.
Селен знам че не се пие без проблем и специално предписание. Другите не знам какви връзки правят помежду си или поотделно, за тях нищо не мога да кажа.

Потърсих го в нета и пише, че се пие от мъже.
Вие по каква схема го приемате. Бих опитала...
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #667 -: Януари 24, 2016, 19:17:20 pm »
За Фертилаида ли? Има вариант за мъже и вариант за жени. Аз го взимах според предписанието на опаковката.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #668 -: Януари 24, 2016, 19:46:56 pm »
Да за Фертилаид питах. Намерих варианта за жени.
Прочетох цялата тема. Много се радвам, че има успели дами на 40+
Това е малка надежда за мен :)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #669 -: Януари 24, 2016, 20:49:49 pm »

В Америка няма кю 10 под 100мг --> той е скъп, но човек като е решил, се прежалва.

В България дозичките сигурно са по 10тина мг...
Не е така - Q10 на Джеймисън е 120 мг. ... примерно.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #670 -: Януари 24, 2016, 21:36:07 pm »

В Америка няма кю 10 под 100мг --> той е скъп, но човек като е решил, се прежалва.

В България дозичките сигурно са по 10тина мг...
Не е така - Q10 на Джеймисън е 120 мг. ... примерно.



в Бг дозичките са всякакви....аз ползвам на допелхерц актив коензим q 10 + в витамини, където коензим q 10 е 50 mg и не съм го превишавала, защото това е препоръчителната доза описана в листовката.

 Nature's Bounty имат всякакви варианти....

Въпроса е колко /като време и кол-во/ трябва да се взима за да повлияе в/у качеството на Я.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #671 -: Януари 25, 2016, 14:45:45 pm »

В статията, коъм която бях сложила линк малко по-горе пише, че за да се види резултат от терапия за подобряване на качеството на яйцеклетките трябва да се прави терапия поне 3 месеца. Това е свързано със специфичния цикъл на активиране и съзряване на яйцеклетките.

По темата за препоръчитебна доза, не пише нищо, а и аз смятам, че е най-добре всеки да получи конкретен съвет от лекаря си, на базата на своите специфични показатели и нужди.

Аз се опитвам да си намеря подходящ q 10, без добавка на други витамини или микроелементи, защото тях ги вземам отделно, но има такова изобилие от продекти и широк ценови диапазон, че се чудя какво да избера... :roll: Предната опаковка я бях купила от една по-малка аптека и нямаше такъв огромен избор, та не се бях замислила. Но сега на фона на всички разходи се замислям кой е добър и приемлив като цена вариант за q 10 от 50 или 100 мг.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #672 -: Януари 25, 2016, 17:39:53 pm »
Вие по какъв протокол бяхте...
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #673 -: Февруари 03, 2016, 14:15:02 pm »
Момичета,

В предстартова треска съм.  :) Утре броим антралните фуликули и ако всичко е наред, започваме стимулацията. Пожелавам си лека и успешна процедура! yahoo_17  stork-boy

Междувременно си намерих Co Q10 на добра цена и го започнах, както и Ресвирол (съдържа Ресвератрол от японска пача трева) и е силен антиоксидант. И двете се славят с това, че подмладяват клетките и ги пазят от оксидативен стрес. В репродуктивните клиники се препоръчват при намаляващ яйчников резерв, с цел подобряване на качеството на яйцеклетките. Тъй като и Q 10 и Ресвератрол имат ефект на увеличаване на еластичността на тъканите се смята, че приемът им помага и за подобряване на еластичността на обвивките на яйцеклетките и увеличаване на шансовете за оплождането им.

Какво ново при вас?
« Последна редакция: Февруари 03, 2016, 14:19:10 pm от Mirracles »
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #674 -: Февруари 04, 2016, 06:58:15 am »
Хайде, Чудо, стискаме палци за чудото!!! Успех и късмет!
Важното е да си спокойна по време на процедурата и щастлива:)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #675 -: Февруари 04, 2016, 19:22:01 pm »
Mirracles, да върви по вода всичко при теб!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #676 -: Февруари 04, 2016, 20:23:45 pm »
Благодаря ви от сърце, мили момичета!
Успех и на вас!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #677 -: Февруари 19, 2016, 15:28:09 pm »
Здравейте момичета, на 40 съм вчера мина и моята пункция - 4-ти опит, извадиха 6 яйцеклетки, днес ми се обадиха че само 3 са се оплодили. Ще се побъркам направо - вчера толкова се зарадвах, а днес бройката е намаляла с т половината, не знам какво ще остане до трансфера. До сега винаги съм стигала до трансфер на 1, 3, 2 ембриона и все неуспешни:(. с неизяснен стерилитет сме.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #678 -: Февруари 19, 2016, 15:55:10 pm »
Puff,

Не се стресирай излишно. Дори 1 прекрасен ембрион би бил достатъчен, за да те ощастливи като майка, така че не се шашкай от статистически детайли. Стискаме палци всичко да е наред. Успех!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #679 -: Февруари 19, 2016, 16:09:48 pm »
Пуфф, ние от три, при това замразени и не цветущи като качество, се сдобихме с близнаци. Гледам ги как щъкат и беснеят и понякога се питам - в кой ли от двамата точно се превърна онзи "направо лош" ембрион, за който посърнала слушах да коментират доктора и биолога, че ще го замразят все пак, тъй и тъй ще замразяват другия, дето и той не е много хубав, ама...
Така че, горе главата. Отиди си на трансфера спокойна и с надеждата в джоба. Ще чакаме да се похвалиш. Пък ако е двойно - специално ще те търсим да почерпиш някога.