0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #640 -: Януари 19, 2016, 13:06:29 pm »
Ех, Хоупче, и вие ми липсвате и си мисля за вас често.. просто съм ужасно мързелива и без компютър ми е досадно да пиша, освен в краен случай. Но ще си взема бележка :)
Алекс, благодаря! :)
Честно казано не беше изненада, по-скоро копнеж, очакване и надежда... Наложи се да поработим по въпроса ;) но засега сме много доволни от резултатите. Пожелавам на всички да сбъднем мечтите си... без да се налага да стигаме чак до края на света заради това...
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #641 -: Януари 19, 2016, 15:36:23 pm »
Ех,че хубави новини,а и темичката ни се е раздвижила
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #642 -: Януари 19, 2016, 16:15:26 pm »
Тими, при тебе нещо ново няма ли?  :wink:
Как въврвят нещата>
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #643 -: Януари 20, 2016, 19:18:04 pm »
Здравей Vilia,да има новини,но съм в много чуденки.И аз като много от нас не можах да остискам и сутринта/знаех,че е много рано/си направих уринарен тест и имам две чертички,след обяд си пуснах кръвен и резултата е HCG 138,5-да направя кратко резюме-трансфера ми беше на 11.01.16 след обяд на два бластоциста на 5 ден.Днес имам и кафяво зацапване.Затова имам много чуденки.Да пускам ли втори кръвен и кога?
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #644 -: Януари 20, 2016, 21:18:53 pm »
Охооооо, Тими, тихичко честито!
Нов кръвен в петък (т.е. през ден), ако ти се прави.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #645 -: Януари 20, 2016, 22:19:32 pm »
Тими,

Тихичко честито и стиснати палци всичко да е наред и занапред!
През ден след + тест се изследва ЧХГ, за да се види дали се удвоява на всеки 48 ч. Зацапването обсъди с твоя док, но не се стресирай. При много момичета се получава, но после нещата се успокояват. Утрогестан вагинално предписаха ли ти?
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #646 -: Януари 20, 2016, 22:57:23 pm »
Благодаря ви момичета
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #647 -: Януари 21, 2016, 08:25:42 am »
Тими, едно много тихичко честито! Не се притеснявай за зацапването, често се случва. Утрогестана би трябвало да го намали и спре. Ако не, обсъди с док за увеличаване на дозата.
Ей, много се радвам, че тази тема се раздвижи, само така да продължава, с хубави новини!!!!! :lol:
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #648 -: Януари 21, 2016, 09:40:35 am »
Благодаря момичета,
Vilia аз слагам вагинално 2х 3 утрогестан,освен това пия и 2х 1 естрофем и сутрин х1 медрол
Днес/даже още от снощи липсва кафявото зацапване.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #649 -: Януари 23, 2016, 06:51:38 am »
Здравейте, момичета! От доста време ви чета, но не съм писала, но сега вече след неуспешен опит имам много въпросителни. При мен нещата достигнаха до 3 оплодени яйцеклетки (ИКСИ), които до 3-ти ден се развиваха добре и след това забавиха развитието си и не се стигна до трансфер. Думите на док са, че не са имали потенциала да се развият, като за основна причина изтъква годините ми - на 40г. съм и с неустановен фактор. Въпроса ми е имали и други сред вас, които да са достигнали до този етап и нещата с ембрионите да се прецакали и каква е била причината?
Успех на всички, поели по този път, а на тези които вече са видели  :bfp: леко бременеене и успешен финал!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #650 -: Януари 23, 2016, 12:48:35 pm »
Здравей Mqna, при мен трансферите винаги бяха на трети ден, но често спираха да се развиват по някое време след това. След трансферите имах така наречените биохимични бременности. Мисля че положително може да ти подейства пиенето на фертилаид, при мен поне имам усещането че доста помогна на два пъти.
Като цяло новините при теб не са лоши - има яйцеклетки и те се оплождат и започват да се развиват добре. Трябва ти само още малко късмет и ако няма проблем с имплантацията може би ще успееш скоро. Пожелавам ти го от сърце!!!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #651 -: Януари 23, 2016, 14:28:49 pm »
Благодаря за отговора, lili2011 !
При мен нещата през цялата процедура вървяха добре /добър ЯР, добре реагирах на стимулацията/ до момента със спирането на развитието на ембрионите на 4-5 ден. И след думите на док, че заради годините ми нямат потенциал се ушашках, дали това няма да се повтори-потрети и има ли шанс да се получат добри яйцеклетки.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #652 -: Януари 23, 2016, 18:59:08 pm »
Може да се повтори, но може да хванете и хубави яйцеклетки. Разглудай темите за повишаване качеството на яйцеклетките. Пак да спомена Фертилаид, аз го набеждавам за вдигане на качеството в моя случай. Може би и Дхеа С. Но има и други възможности.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #653 -: Януари 23, 2016, 19:44:33 pm »

lili2011 , хранителни добавки /Спирулина, Ескимо-3 и Коензим Q10/ взимам но от 2месеца, явно не е дoстатъчно. Сега обмислям до следващия опит да пробвам с Фертилаид.
Ноооо...ако нещата придобият цилкичност не знам какво да предприема за понатам. Дали да продължа с ин витро опити или да хвърля повече сили в нормалното бебеправене  :lol:
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #654 -: Януари 23, 2016, 19:54:16 pm »
Маня,

Има и доста по-евтини версии на Фертилейд. На мен док ми беше предписала Фемибион 1, преди това пиех Огестан. Повечето от съставките са същите.
Стискам палци всичко да се нареди!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #655 -: Януари 23, 2016, 19:59:48 pm »
Благодаря ти за инфото, Mirracles!Ще ги погледна в нета и ще избера. Не знам защо, но на мен док ми каза да си пия само ФК?!?!?!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #656 -: Януари 23, 2016, 20:09:00 pm »
Огестан- като съставки препокрива, това което взимам поотделно  и донякъде  с Фемибион 1.
Фертилаид поне на първо четене ми се вижда по комплексна добавка......
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #657 -: Януари 23, 2016, 20:38:47 pm »
По колко кю 10? Ако вземаш под 200 едва ли има ефект.

Яйцеклетката е мазнина и холестерол, затова й е нужна храна, богата на мазнини и протеини. Това, което "убива" яйцеклетката са захар и въглехидрати. От тях съвсем малко и главно под формата на бобови растения, нисковъглехидратни звленчуци.

Витамин Д минимум по 4000 IU на ден, най добре на капки или течни таблетки, не знам как се казват на български, като ги хрускаш и вътре е течно.

Рибешки омеги задължително + Б6 (около 50мг) и Вит С (1000) за хубава лигавица. Селен и всякакви други витамини и антиоксиданти по много, но да не превишават безопасната граница :)

Задължително да се изследва мутациите свързани с тромбофилия и усвояването на фолиева К-на. Това е най-евтиният тест, който човек може да направи и най-лесно преодолимият проблем, стига човек да знае за него. Не знае ли--> голямо лутане пада...

Също може да се работи с акупунктура и хомеопатия за подобряване на Я.

Само фолиева К-на съвсем не е достатъчно, може би ще е ОК ако сме на 20, но не сме... :) Успех!

Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #658 -: Януари 23, 2016, 20:59:03 pm »
Аз съм почти на 40, след няколко месеца ще стана  :wink:
Док ми каза да отида когато реша /от мъжка страна имаме всички изследвания, моите са отпреди 6 месеца/.
По кое време от месеца е най-подходящо според вас за посещение. Пътувам до клиниката от друг град, за това питам
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #659 -: Януари 23, 2016, 21:16:31 pm »
Ако си за обща консултация не е толкова важно в кой ден ще отидеш, хубаво е поне хормоналните ти изследвания да са ти актуални. За оценяване на яйчников резерв е добре да си на 2-ри ден от цикъла. Успех!

Ето една статия с подробен план за подобряване на яйцеклетките на английски. http://natural-fertility-info.com/increase-egg-health