0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #540 -: Октомври 30, 2015, 18:54:08 pm »
Mirracles, благодаря! Явно не съм изчела внимателно цялата информация.


Vilia, безоблачни девет месеца и пухкаво бебе!

Зима, антралните фоликули заедно с ниското АМХ и високото ФСХ са дали основание на лекарката да направи такова заключение.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #541 -: Октомври 30, 2015, 23:07:26 pm »
Inhibin-B - 17,89 pg/ml при N>45
AMH - 0,2 ng/ml при N> 0,7, Bord 0,3-0,7
FSH - 15,23 miU/ml

ето затова са те "отрязали" в клиниката. ти какво предпочиташ? да те галят по главичката година-две, да ти вземат парите за скъпи хормони, които са напълно излишни в твоя случай и пак да стигнеш сама до извода, че не става? лекарите са почтени пред пациента и му казват истината. а на пациента все не може да се угоди - когато го лъжат, иска истината. когато му казват истината, иска да го излъжат... назобали сте се с едни клишета, че в клиниките гледат на вас като на банкомат и дори не се опитвате да помислите малко с главите си! ако в клиниката гледаха на теб като на банкомат, щяха да те будалкат, че имаш още шансове и да ти вземат парите за поне 2-3 опита инвитро със свои яйцеклетки.

на тая възраст и с такива стойности... опитай веднъж със свои яйцеклетки, но шансът ти е около нулата. аз бих пестила пари за донорска програма.

иди при още пет лекаря за мнение. ако са честни с теб, същото ще ти кажат. може и в Интернет да потърсиш какво означават стойностите на твоите изследвания - тия, които съм цитирала.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #542 -: Октомври 31, 2015, 08:35:45 am »
Вилия,прекрасна новина. :D Честито!
За съжаление,когато стойностите говорят,няма какво да се добави :(! А времето е много ценно!За съжаление,то не винаги е наш приятел. :?
 
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #543 -: Октомври 31, 2015, 14:26:42 pm »
Вилия много прекрасна новина.Радвам се за теб.Желая ти лека бременност и раждане.
Зима FSH трябва да е максимум 12,5 доколкото знам.
И аз в понеделник ще си правя такова изследване.
« Последна редакция: Октомври 31, 2015, 14:55:22 pm от zemqta »
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #544 -: Октомври 31, 2015, 14:44:35 pm »
Вилиа,поздравления.Ще бъде прекрасно,когато се роди фъстъчето!
На всички останали-успех.Успелите да забременеем и родим здрави деца след 40 г. сме доста тук.Все има своя шанс,докато не се констстира някаква непреодолима преграда.Слушайте лекарите си,правете каквото е нужно и не спирайте да мечтаете за вашето дете/деца.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #545 -: Октомври 31, 2015, 15:15:44 pm »
в днешния брой на 24 часа имаше таблица с данните на НСИ за ражданията по възраст на майката за последните 3 години. за 2014-та има около 70 раждания на майки над 50 години. за съжаление, в онлайн версията я няма тази таблица.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #546 -: Октомври 31, 2015, 15:28:15 pm »
Здравейте, момичета!

Vilia - и аз да се включа към поздравленията. Много лека бременност и едно хубаво, гукащо бебче!

zima_42 - разбирам разочарованието ти. И аз имам подобни резултати от изследванията. И на мен ми казаха още при първия преглед, че нещата не са розови. Но решихме да опитаме. Може да прочетеш за моя случай. Все пак мисля да опитам поне още един път. Според мен най-важно е какво е вътрешното ти усещане. Знам, че възрастта ни е важен фактор, но стават и чудеса :)
Имам едно питане, ако някой може да даде мение.
След разговор с приятелка, тя ми спомена за жена, която не реагирала на стимулациите. Започнали всеки месец да вадят яйцеклетка без стимулации и да я оплождат, докато се получило. Мислех си дали може в продължение на няколко месеца да се прави пункция за 1 яйцеклетка. Да се замразяват яйцеклетките и да се направи оплождане като се съберат няколко. Така ще се спестят пари от оплождане всеки месец на 1 яйцеклетка, а и няма да изпуснем някоя качествена яйцеклетка. Мислите ли, че е възможно? Дали някой е правил подобно нещо? Може да звучи глупаво, но мисля да питам и лекарката за такъв вариант.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #547 -: Октомври 31, 2015, 21:29:08 pm »
Разбира се,че е възможен този вариант със събиране на Я. Аз в момента имам събрани и замразени 5 Я само че имах лека стимулация с клостилбегит за да успеем някой месец вместо една поне 2 или 3 Я да получим за да се съкрати процеса във времето. Вместо примерно 5 месеца да пунктираме, да съберем за два или три. За спестяване на пари в никакъв случай не може да се говори,по-скоро се дават много повече пари,тъй като всеки път си плащаш прегледи,хормони,пункции,които никак не са малко. Ние събирахме Я защото със стимулация не бяха качествени. Не знам по този начин дали са с по-добро качество, но щом са годни за замразяване дано да са. Тепърва ще разбера след като ги оплодим,трансферираме и видим крайния резултат.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #548 -: Ноември 01, 2015, 07:27:56 am »
в днешния брой на 24 часа имаше таблица с данните на НСИ за ражданията по възраст на майката за последните 3 години. за 2014-та има около 70 раждания на майки над 50 години. за съжаление, в онлайн версията я няма тази таблица.

Над 50 е наистина изключение. Не е случайно, че за НСИ фертилната възраст е 15-49. Но броят на ражданията от жени над 40 г. даже нараства за последните години: http://nsi.bg/sites/default/files/files/publications/DMGR2014.pdf - стр. 25, предпоследния абзац. Вероятно именно заради донорските програми.

zima_42, с този АМХ шансът за естествено забременяване граничи с 0. За едни жени по-рано идва края на фертилната възраст, за други - по-късно, но общата тенденция е за намаляване на фартилитета след 38 г.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #549 -: Ноември 01, 2015, 07:34:12 am »
Намерих и бройките: живородени деца по възраст на майката, стр. 25
http://nsi.bg/sites/default/files/files/publications/StatBook2015.pdf
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #550 -: Ноември 01, 2015, 07:38:05 am »
И още: в големия справочник има по поредност на децата, стр. 76. Нас ни вълнува, естествено, първо дете.
http://nsi.bg/sites/default/files/files/publications/God2014.pdf
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #551 -: Ноември 01, 2015, 11:30:39 am »
Благодаря ти за информацията, Pepssi!
Стискам палци да съберете хубави яйцеклетки и да стигнете до бебче!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #552 -: Ноември 02, 2015, 14:12:03 pm »
Vilia, чудесна новина! Пожелавам лека и безпроблемна бременност!
И аз се замислям за донорска програма, но мъжът ми се дърпа. Не иска чужди гени. А детето ни много иска сестричка. Постоянно говори за това и дори мисли къде ще я сложим да спи. Имаме едно замразено ембрионче и ще опитаме с него. Ако не се получи и този път, мисля да пробваме с донор.  Имам едно притеснение. Как ще разбера дали донора е българка, а не ромка или афроамериканка или арабска жена (толкова много бежанци има в страната) или от китайски произход? Относно гените, поне от едната страна ще са на мъжа ми. Предполагам, че когато се разбере за бременността и се чуе сърчицето, се забравя за факта, че детето от части не е твое. Моля, както Vilia, така и други, които са запознати с донорството, да се включат с информация. Ако се използва замразена Я, какви са шансовете за успех? Ще очаквам коментарите Ви, момичета. Благодаря.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #553 -: Ноември 02, 2015, 21:53:28 pm »
Имам едно притеснение. Как ще разбера дали донора е българка, а не ромка или афроамериканка или арабска жена (толкова много бежанци има в страната) или от китайски произход? Относно гените, поне от едната страна ще са на мъжа ми. Предполагам, че когато се разбере за бременността и се чуе сърчицето, се забравя за факта, че детето от части не е твое. Моля, както Vilia, така и други, които са запознати с донорството, да се включат с информация. Ако се използва замразена Я, какви са шансовете за успех? Ще очаквам коментарите Ви, момичета. Благодаря.
Попитай в клиниката в която си. Там подробно и достоверно ще ти обяснят условията на донорските програми. Едното е, че ТИ поставяш изискванията си относно донора.  Попълва се формуляр с всичките ти изисквания, една от точките е етнос. Едва ли някоя от клиниките ползват донори от изброените от теб групи (за китайския и афроамериканския произход искрено ме разсмя, арабска жена също), а за измама с това и дума не може да става.
Успехът със замразени яйцеклетки е реален,  но всичко е твърде относително, нищо не опира само до яйцеклетката.
Въпроса с гените никога не ми е стоял на дневен ред. Решението взех мигновенно. Е, да трябва да съм много благодарна и на мъжа ми, че във всяко действие от моя страна в борбата за дете е стоял зад гърба ми и сме мислили като един - без излишни приказки, кандърми и условности.
Усещането като майка на дете заченато благодарение на една благородна жена ..... ами дъщеря ми си е моя. И никакво "отчасти" не съществува. Отчитам факта с мисъл за чисто прагматична гледна точка в бъдеще. Следващата мисъл пълни очите ми със сълзи от благодарност всеки път (както и сега, когато споделям с вас).
Направихме достатъчно, изчерпахме много от емоциите, годините си, средства също, в битката ... да можеше и още, но след 40 нещата много се променят и шансовете силно намаляват, дори всякаквите изследвания да изглеждат наред. Останахме си със неизяснен фактор до края и запазен яйчников резерв (14 яйцеклетки на пунция на 41г), качеството е нещо съвсем друго обаче, а то може да носи и последствия.
 
Vilia, още веднъж честито!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #554 -: Ноември 03, 2015, 10:08:14 am »
Здравейте и от мен,
Благодаря за отговорите на всички Ви!
Знам, че нещата за естествено забременяване са много зле. Очаква ме нов преглед при друг лекар след седмица и след това ще реша в каква посока да продължа, защото решението не е изцяло мое, а партньорът ми се колебае за донорска яйцеклетка.
Поздравления за новите бебчета, лека бременност и много щастие!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #555 -: Ноември 03, 2015, 10:50:37 am »
Мисля, че е време да се запиша в тази тема.
Преди седмица навърших 39г. и ако все пак забременея за втори път, за което толкова копнея, ще се запълни пъзелът на щастие в сърцето ми.
На успелите момичета пожелавам лека и благополучна бременност!
А на останалите като мен - скорошен повод за голяма радост. yahoo_17

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #556 -: Ноември 03, 2015, 11:09:05 am »
pepssi,

Стискам палци този метод да донесе добър резултат при вас!

zima_42

Пожелавам ви успех, каквото и да решите с партньора ти!

Теди,


Добре дошла в темата и стиснати палци и за теб! Дано мечтите ни се сбъднат!

Хубаво е, че темичката ни се оживи малко :)
По едвно време се чудех дали аз не съм единствената бяла врана наоколо.
Успех на всички момичета тук и не губете надежда!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #557 -: Ноември 03, 2015, 11:09:24 am »
Мисля, че е време да се запиша в тази тема.
Преди седмица навърших 39г. и ако все пак забременея за втори път, за което толкова копнея, ще се запълни пъзелът на щастие в сърцето ми.
На успелите момичета пожелавам лека и благополучна бременност!
А на останалите като мен - скорошен повод за голяма радост. yahoo_17

 :bighug:
Тединка, следвам те по петите - след по-малко от месец и аз ставам на 39. От все сърце ти пожелавам да сбъднеш мечтата си!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #558 -: Ноември 03, 2015, 11:21:47 am »
Благодаря ви! :bighug:
Кой не би искал да му се сбъднат мечтите? Нека на всяка ни да станат реалност, за да направят място за нови. :)
Зайче, за рождения ти ден ти пожелавам много голямо, внезапно, изненадващо щастие!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #559 -: Ноември 03, 2015, 12:55:07 pm »
Vilia, честито! Лека и спокойна бременност!