0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #520 -: Октомври 28, 2015, 18:37:18 pm »
Прочети една хубава история за забременели 40+,виж снимката на малкото ангелче/тук има в изобилие? и си обещай-Аз ще съм следващата!!Нещата се случват! В тези истории няма да намериш написано за досадни колеги и идиот-работодател :lol:. Там няма място за такива , а само за добрите  :wink:. Това е една добра рецепта. :D
п.п.и една хубава вечеря с любимия върши не лоша работа :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #521 -: Октомври 28, 2015, 20:49:35 pm »
Timi-nova  и ra40 - Много ви благодаря за окуражителните думи!
Няма да се дадем лесно на нищо и на никого. Ще продължим до крайната цел - бебче! Дерзайте, момичета!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #522 -: Октомври 28, 2015, 20:54:22 pm »
Дани,

На другите хора никога не може да се угоди, така че ги игнорирай и следвай целта си, защото ти си тук на този свят, за да осъществиш себе си и своите мечти, а не техните очаквания! Смело напред, до постигане на заветната цел!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #523 -: Октомври 29, 2015, 19:57:50 pm »
Здравейте момичета,
Нова съм тук. Много ми е тежко и ми се иска да споделя с Вас историята си. Искам да говоря с някой, който е преживял същото или почти същото като мен. С някой, който може да ме разбере.
Историята ми е следната. Вече съм на 41 г., а проблемите започнаха от 38 г. Със съпруга ми си имаме едно сладко момченце на 5 г. Заченато е веднага, след като решихме да си имаме дете. Бременността ми беше перфектна. Родено е нормално. След това 2 г. по-късно забременях, без да сме планували. Но се оказа missed abortion. Малко след 1,5 г. забременях вече целенасочено, но изхода беше същият. Това направо ме сломи. Започнах да имам проблем с нервите. Записахме се за консултация със специалист по репродуктивни проблеми. Направиха ми всички възможни изследвания. Всичко е нормално. От генетичните изследвания ми откриха тромбофелия. Взехме нужните мерки. Изводът беше, че с подходящо лечение няма да имам проблеми. Нямам физиологичен проблем, който да пречи за забременяването ми. Специалистът ме посъветва да не правим опити за забременяване сами, а да направим ICSI, за да бъде всичко контролирано. Имах 5 яйцеклетки след пункция. Две перфектни ми върнаха след трансфер и една замразихме. Всичко беше ок, но ....... опитът беше неуспешен. Направо ще полудея. Не зная какво да правя и кой може да ми помогне или да ми даде някакво обяснение. Благодаря Ви.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #524 -: Октомври 29, 2015, 20:39:04 pm »
Дани,

На другите хора никога не може да се угоди, така че ги игнорирай и следвай целта си, защото ти си тук на този свят, за да осъществиш себе си и своите мечти, а не техните очаквания! Смело напред, до постигане на заветната цел!

Благодаря ти, Mirracles!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #525 -: Октомври 29, 2015, 20:50:08 pm »
Мила, digm,

Много съжалявам за неуспешният ти опит. Напълно те разбирам.
Както и на мен ми препоръчаха - говори с лекаря. Може да имат някакво обяснение.
Най-важното - запази спокойствие, не се отказвай и вярвай! Освен това имаш готово ембрионче. Това е страхотно!
Успех!
« Последна редакция: Октомври 29, 2015, 20:52:32 pm от Dani72 »
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #526 -: Октомври 29, 2015, 22:23:39 pm »
Dani72, благодаря за милите думи. Лекарите нямат обяснение. Като се сетя и очите ми се пълнят със сълзи. За съжеление, няма гаранция и за следващият път.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #527 -: Октомври 29, 2015, 22:34:54 pm »
Скъпа digm,

Дай воля на емоциите си, за да можеш да ги преодолееш. Но и помни следното - когато гледаш колко хора има пред теб, гледай колко има и зад теб на "опашката" за бебета. Аз съм на 41 и тепърва се боря за първо дете, а ти имаш едно детенце. Познавам и доста други жени, които пък на нашите години и съпруг не са успели да намерят. Затова цени това, което имаш, радвай се на семейството си и се успокой. Ако е писано ще имате и второ детенце! Пожелавам ти го от сърце! Ако е писано и аз ще гушкам своя рожба. Ако пък не, това не значи че трябва да загърбя живота, който имам и любимите си хора и да изпадна в депресия. Благословиите ни понякога са замаскирани под нещо, което ние приемаме за проблем или препятствие. Кураж!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #528 -: Октомври 29, 2015, 22:47:20 pm »
Мила Mirracles,
Имаш право. Радвам се на семейството си, на детенцето си. Оказва се, че е моето чудо в живота. Но, много е тежко случващото се. Питам се, колко силен трябва да бъде човек, за да поеме толкова много мъка.  И защо се случва всичко това? Зная, че за всяко нещо си има причина, но не разбирам защо на мен и защо толкова пъти.
Пожелавам ти от сърце да ти се случи, и то скоро, най-хубавото, заради което си струва да живееш. Кой знае, може периодът да не е подходящ.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #529 -: Октомври 30, 2015, 14:25:44 pm »
Здравей digm,не се отчайвай,както казва Mirracles ти поне имаш едно детенце,радвай му се,гушкай го дари го с внимание и няма да разбереш покрай любовта ще се появи и второто,не се обременявай с лоши мисли.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #530 -: Октомври 30, 2015, 15:11:22 pm »
Здравейте, искам и аз да споделя с вас моята история, която прилича на доста тук във форума.
На 42 год. съм, имам двама сина от първи брак, сега имам приятел , с който много искаме дете. Пет месеца пих Ясмин по лекарско предписание, за регулиране на МЦ, тъй като беше 21-22 дни. Първият ми месец без лекарства беше август.Три месеца проблемен МЦ, закъснение, втория дълго кървене, третия месец що-годе нормален. Не сме спирали да опитваме от тогава до сега, но нищо не се получава. На 18/09/2015 ходих на вагинален видеозон след двуседмично кървене. Лекарката установи:
Матка- в РВФ, с предно-заден размер 51 мм, хомогенна структура, гладък външен контур. Ендометриум- пролиферативен, адекватен, с дебелина 7,5 мм.
Десен яйчник - достъпен, р-ри 49/22мм, наличие на два ретенционни фоликула с размери 28/18мм и 21/16мм, намален брой антрални фоликули.
 Ляв яйчник - достъпен, р-ри 31/16мм, силно редуциран брой антрални фоликули.
Кавум Дъгласи - липсва свободно подвижна течност.
Пусна ми лист с изследвания, които направих на 3 ден от МЦ на 07/10/2015.
Общо взето изследванията на щитовидната жлеза  са в норма, нямам хламидия, тромбоцитно-левкоцитните агрегати са ОК.
Проблем е:
Общи Т-лимфоцити намалени, NK-клетки завишени.
Inhibin-B - 17,89 pg/ml при N>45
AMH - 0,2 ng/ml при N> 0,7, Bord 0,3-0,7
FSH - 15,23 miU/ml  при фоликуларна фаза - 3,85-8,78; овулация - 4,54-22,51; лутеална фаза - 1,79-5,12; постменопауза - 16,74-113,59.
LH - 3,24 miU/ml  при фоликуларна фаза - 2,12-10,89; овулация - 19,8-13,3; лутеална фаза - 1,20-12,86; постменопауза - 10,87-58,64.
Estradiol (E2) -34 pg/ml, при фоликуларна фаза - 24-114; овулация - 62-534; лутеална фаза - 80-273; постменопауза - 20-88.
Prolactin - 4,58 ng/ml, при 3,34-26,72.

Обадих се на лекарката след като станаха резултатите, тя ми каза, всичко ти е наред, но си на 42, нямаш годни яйцеклетки и овулация, за това направо донорска програма.
Много се ядосах, защото аз знам, че на моята възраст със сигурност нещата не са розови, но поне си мислех, че ще опита някакво лечение или симулация с медикаменти, да опитаме първо така, пък тогава да пробваме с донорство. Все пак в клиника по репродуктивност и да ме отрежат така и да гледат на мен като на банкомат, вместо на човешко същество, което иска да му се помогне, да му се даде някаква макар и минимална надежда. Сега ми дойде на 29.10/вчера/ - 25 дни от МЦ до нов МЦ, и отново съм тъжна, че нищо не става. Не съм се отказала от свое дете, но по-компетентните от мен тук във този прекрасен форум, нека кажат своето мнение.

Благодаря Ви предварително! Хубав ден!
« Последна редакция: Октомври 30, 2015, 15:13:43 pm от zima_42 »
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #531 -: Октомври 30, 2015, 15:19:34 pm »
Здравей и добре дошла!
Правили ли сте преброяване на антралните фоликули на 3 ден от менструацията?

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #532 -: Октомври 30, 2015, 15:39:09 pm »
Благодаря за посрещането и за отговора!
Не, не съм правила, това, което описах бяха преглед и изследванията от лекарката. След нейното категорично мнение доста се отчаях и не я търсих повече. Сега се чудя да тръгвам ли отново по лекари. Касае се за Плевен и тамошните клиники.  Забравих да добавя, меря си БТ, както трябва, има своите падове до 36,6 по време на МЦ и малко след това, към 12-15 ден се повишава до 37-37,1, после към 18-20 ден отново 36,9, и до края се покачва 37-37,2. В деня в който падне на 36,8 обикновено ми идва новия МЦ. Гърдите ми са подути и ме болят постоянно независимо дали съм МЦ или не.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #533 -: Октомври 30, 2015, 15:47:12 pm »
Добре дошла, zima_42!

Разбирам болката и разочарованието ти. Аз също като теб при първия си контакт с репродуктивен специалист понесох тежко информацията, която ми е се дава, дори отказах да повярвам, че може да е истина. Понякога не сме готови да чуем нещата, наречени с техните имена, които противоречат на нашите планове, очаквания, надежди. На нашата възраст това са основните проблеми - изчерпан яйчников и най-вече лошо качество на яйцеклетките. Над 40 г възраст лекарите казват, че от малкото фуликули, които произвеждаме до 95% са с увредени качества. Това не се компенсира с хормонално лечение или стимулация. Съответно при инвитро процедури с наши яйцеклетки рязко намалява и шанса за успех, спрямо шансовете на жените в по-млада възраст (към 5% успеваемост над 40г.) Колкото и на всички да ни се иска да родим деца, които да носят нашите гени, не трябва да забравяме, че това желание носи доста рискове заради влошеното качество на яйцекретките, рискове които с донорската яйцеклетка могат да бъдат прескочени. Просто се опитвам да ти обясня защо лекарят ти е предложил такъв сценарий, в случай, че не ти е обяснил в подробности. Има неща, за които докторите могат да помогнат и неща, за които не могат да помогнат по начина, който на нас ни се иска. Понякога е по-добре да ни кажат как наистина стоят нещата, вместо да ни хвърлят прах в очите.

Не се отказвай, ако прецениш, иди и при друг специалист за второ мнение. Кураж и успех!

п.п. Блу, очевидно са й преценени и антралните фуликули, защото пише "Десен яйчник - достъпен, р-ри 49/22мм, наличие на два ретенционни фоликула с размери 28/18мм и 21/16мм, намален брой антрални фоликули.  Ляв яйчник - достъпен, р-ри 31/16мм, силно редуциран брой антрални фоликули"

« Последна редакция: Октомври 30, 2015, 15:50:20 pm от Mirracles »
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #534 -: Октомври 30, 2015, 16:03:33 pm »
 Благодаря, Mirracles, както и на всички, които пишат по моя проблем! Може би ще направя още един опит с посещение при друг лекар, за да имам поне две мнения.  За сега не се отказвам,вярвам, че някакво решение ще се намери. Успех на всички!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #535 -: Октомври 30, 2015, 17:34:42 pm »
Да се включа и аз в темата :)
Изгубих почти една година да ходя по лекари, които си правят експерименти с мен. Пих какво ли не. Напълнях, повръщах от някои лекарства, падаше ми кръвното, после пък ставаше много високо и неописуемо главоболие....Истината е, че на тези години, вероятността за нормално забременяване клони към безкрайност. За жалост е така, природата го е измислила, не докторите. Така, че не им се ядосвайте на тях. Освен това, дори и да стане с годна яйцеклетка, почетете малко в интернет (има много информация) за какви заболявания и деформация става дума. Не искам да плаша никого, просто истината боли...Mirracles го е обяснила много добре!
Аз лично много бързо взех решение за донорска програма и не съжалявам грам! Просто като видиш двете чертички, резултата от ЧХГ, после малката точица и вчера слава-богу чухме и сърчицето... не мога да опиша радостта и вълнението!
Сега се моля, само всичко да мине благополучно :) и да има щастлив край.
Успех на всички! Кураж и вяра!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #536 -: Октомври 30, 2015, 17:39:51 pm »
Vilia,

Искрено ти желая лека бременност и здраво бебче на финала!  :crossfingers:  :cloud9:
« Последна редакция: Октомври 30, 2015, 17:42:18 pm от Mirracles »
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #537 -: Октомври 30, 2015, 18:20:30 pm »
Vilia  :D, колко се радвам   :hug2:

желая ти лека и спокойна бременност  :)  yahoo_17 

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #538 -: Октомври 30, 2015, 18:33:02 pm »
Благодаря, момичета!
Всички сте страхотни!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #539 -: Октомври 30, 2015, 18:52:25 pm »
Вилиа, много много се радвам!