0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #500 -: Юни 26, 2015, 16:11:26 pm »
dydylina11, неприятно са се стекли нещата.
Имай предвид, че първата среща със специалист, въпреки чакането, няма как да протече по-различно откъм дела. Насрочваш датата и часа предварително, чакаш дълго, но в крайна сметка целта е беседа с лекаря. Хормони се изследват на 2-3 ден от менструалния цикъл - малко вероятно е да съвпадне той с прегледа. Не се коси, че не ти е направила вагинален преглед - от него полза на този етап няма, стига досега да си била редовна с годишните цитонамазки.

Тази лекарка може и да е специалист, но не ти върши работа, ако не работи в специализирана клиника с екип от други лекари, андролог, ембриолог и медицински сестри. Редно е било да те ориентира освен проблемите ти как може да ти помогне, а ако не тя, кой друг лекар или коя друга клиника. Да направи план и да ти начертае варианти, да те насочи към финансиране.

Проучи за жени на твоята възраст какви пари са на разположение в Холандия през частно и държавно медицинско осигуряване и точно за какво (изследвания, видове процедури). Проучи и кои са добрите клиники в Холандия или областта, в която живееш. Вариант ли е да пътуваш до съседна страна и какви са опциите ти там? Зачатие има връзки с пациентски организации в цяла Европа; ако някой тук ти помогне да се свържеш с холандското сдружение, ще ти бъде ли от полза?

Потърси също във форума на Зачатие клиники в Холандия - имаше момичета там преди няколко години, вече не са активни, но пък са писали къде и как са се лекували.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #501 -: Август 05, 2015, 15:45:33 pm »
Здравейте, радвам се, че открих тема сходна с моя проблем.
На 42 години съм и не съм раждала до сега. Имам 2 миомни възела 4 и 2см. Нямам цикъл от 5 месеца. Правих някои изследвания(пролактин, щитовидна жлеза и тестостерон) както и изследване на туморни маркери СА125, НЕ4 и ROMA за възлите. Слава Богу всичко е в норма . Целта ми е бебе. Според лекаря  проблема евентуално е в дисбаланс на женските хормони. Не ми назначи тяхното изследване.Мнението му е, че преди да започне каквито и да е по -нататъшни процедури първо трябва да махне възлите. Аз ги имам от 12-13 години, не са ми създавали никакъв проблем. Наблюдавам ги всяка година, размерите им варират в много малки граници. Според лекаря след отстраняването им и след възстановяването ще може да ме подложи на стимулация за да мога да отделя яйцеклетка.
Какво е Вашето мнение и препоръка за моя случай..
-Имам ли шанс, съществуват ли някакви рискове-било при отстраняване на възлите и след това за възстановяване на матката и за бременност?
-Биха ли създали проблем възлите за забременяване или по време на бременност, ако не ги махна?
-Правилен ли е подхода на лекаря?
Благодаря предварително Smile
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #502 -: Август 05, 2015, 16:21:27 pm »
Доколкото знам това е практика при асистираната репродукция първо да се отстранят миомните възли и тогава да се започват опитите. Щом си тръгнала по тоя път не вярвам да намериш добър лекар, който да не го постави като условие за да се заеме със случая ти.
Рисковете са стандартните при такава операция - води се сравнително лека, особено ако възлите позволяват лапароскопия.

Ако това ще те успокои, бях с твоята дилема и си направих операция и то на доста повече миомни възли от твоите. След няколко месеца забременях и износих без особени усложнения. Моят съвет е - оперирай се, щом това е условието на лекаря ти, и натам успех! :)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #503 -: Август 05, 2015, 18:18:21 pm »
Аз имам миомен възел от 2 см. Досега не са ме съветвали да го махам, дори по време на година и половина изследвания за стерилитет, 4 неуспешни инсеминации и една успешна процедура с инвитро/икси оплождане. Впоследствие забременях спонтанно. Износих леко и безпроблемно и двете бремнности, втората на 40 години.

На твоята възраст е важен всеки месец. На твое място бих настоявала за обстойни изследвания на хормони, наличие на овулация, проходимост на тръбите и яйчников резерв, както и спермограма на партньора, в рамките на 2-3 месеца. Операцията на миомните възли е отделен въпрос и може да се разреши в контекста на други проблеми, които може да се открият. Да се чака с изброените изследвания би било грешка.

Успех!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #504 -: Август 05, 2015, 21:05:09 pm »
Здравейте :)
радвам се, че някой ми е отговорил.
Днес бях на консултация при друг лекар, който погледна възлите и каза, че са много малки..явно от липсата на цикъл. Според него по- големият ми проблем е забременяването. Посъветва ме да се насоча към клиника за репродукция, да се направят нужните изследвания и да се види дали ще мога да забременея. Явно това е правилната посока. Ще ида на още едно, две места за да събера още мнения. Благодаря ви все пак :)
Ще се радвам ако можете да ми помогнете с инфо по този въпрос.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #505 -: Август 19, 2015, 16:03:00 pm »
Ще се радвам ако можете да ми помогнете с инфо по този въпрос.

по кой въпрос по-точно?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #506 -: Септември 03, 2015, 12:06:30 pm »
Здравейте момичета, обръщам се към вас за мнение, понеже ми е доста напрегнато. Писах и в други две теми, все още няма мнения. Тука обаче са ветеранките и повечето сте ми наборки и може би е най-добре, да се разпиша и тук. Над 42 г. съм вече и все още продължаваме с опитите си за второ детенце. Сега да споделя последния ни опит, по точно развитието след него.
Трансфера ми беше на 18.8. Точно на 4 я ден след него получих леко кървене, което 1 я ден беше розово червено, на следващия ден стана кафеникаво и на следващия ден спря. Ясно е, много се притесних... на 7 я ден трябваше да пусна Е2 и Prg, понеже винаги съм с тънка и не добра лигавица. Така и така ще ми взимат кръв, пуснах и едно B HCG. После пуснах още 2 такива теста. По- долу ще напиша резултатите от изследванията по дати. Ще се радвам на всички отговори и мнения, енти опит ми е, но стреса и вълнението при всеки опит са все същите. Даже повече, поради натиска на времето. Имам час за преглед на 14.9 но още от сега ми спря времето. Хиляди въпроси, съмнения, пресмятания на Чхг та...
Сърдечно благодаря на всички, които ще се включат с мнения и отговори и успех на всички които също са в действие.
Това са резултатите:
25.8  ( 7 ми ден от трансфер )  Е2= 400    PRG= 11,8     B HCG= 29,2
31.8 ( 13 ти ден от трансфер )  Е2= 220    PRG= 11,8     B HCG= 412
2.9   ( 15 ти ден от трансфер )  Е2= 280    PRG= 9,98     B HCG= 609


Re: Забременяване на 40+
« Отговор #507 -: Септември 04, 2015, 10:24:26 am »
Здравейте момичета,

И аз съм от групата на жените, които се надяват на първо бебе след 40 (аз съм на 41).
При мен също има две миомни възелчета, макар и съвсем малки (5мм и 2 мм)
Бях доста обезкуражена, когато лекарите казаха, че след 1.5 г. неуспешни опити, трябва първо лапароскопски да се махнат възелчетата и тогава да мислим за асистирана репродукция.
Още не мога да се реша на такава лапароскопска интервенция, защото ми се струва, че при такива малки размери, едва ли това е ключовият фактор за неуспешните опити досега (все пак ние имаме и мъжки фактор). Решихме да си дадем още няколко месеца опити преди да се заемем с инвитро процедури.

Ако сте си правили подобна лрапароскопска операция в Сф, при кой специалист си я направихте и колко ви струваше? Доволни ли сте от взетото решение?

Успех на всички и не губете кураж! Пожелавам на всички да сбъднат мечтата си!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #508 -: Септември 04, 2015, 18:13:07 pm »
Няма как да се каже със сигурност дали миомните възелчета пречат на забременяването или  не дават отражение. За това е добре да бъдат отстранени!  Никога не се знае. На нашата  :wink: възраст всичко вече дава отражение,но пък опита на годините много  ни помага  :D. не се притеснявай от интервенцията. Рутинна е за всеки добър специалист. След нея обаче ще ви трябва малко почивка и мисля,зимата е добър сезон за това. Ние минахме по този път. Операцията правихме във Варна. Дали следствие на нея или не ,но вече имам подпис в профила си  :lol:  и тревогите ми са съвсем други. Пожелавам ти скоро да бъдат и твоите такива. Кураж! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #509 -: Септември 07, 2015, 19:55:04 pm »
Здравейте момичета, обръщам се към вас за мнение, понеже ми е доста напрегнато. Писах и в други две теми, все още няма мнения. Тука обаче са ветеранките и повечето сте ми наборки и може би е най-добре, да се разпиша и тук. Над 42 г. съм вече и все още продължаваме с опитите си за второ детенце. Сега да споделя последния ни опит, по точно развитието след него.
Трансфера ми беше на 18.8. Точно на 4 я ден след него получих леко кървене, което 1 я ден беше розово червено, на следващия ден стана кафеникаво и на следващия ден спря. Ясно е, много се притесних... на 7 я ден трябваше да пусна Е2 и Prg, понеже винаги съм с тънка и не добра лигавица. Така и така ще ми взимат кръв, пуснах и едно B HCG. После пуснах още 2 такива теста. По- долу ще напиша резултатите от изследванията по дати. Ще се радвам на всички отговори и мнения, енти опит ми е, но стреса и вълнението при всеки опит са все същите. Даже повече, поради натиска на времето. Имам час за преглед на 14.9 но още от сега ми спря времето. Хиляди въпроси, съмнения, пресмятания на Чхг та...
Сърдечно благодаря на всички, които ще се включат с мнения и отговори и успех на всички които също са в действие.
Това са резултатите:
25.8  ( 7 ми ден от трансфер )  Е2= 400    PRG= 11,8     B HCG= 29,2
31.8 ( 13 ти ден от трансфер )  Е2= 220    PRG= 11,8     B HCG= 412
2.9   ( 15 ти ден от трансфер )  Е2= 280    PRG= 9,98     B HCG= 609

Момичета ето и резултатите от днес, 7.9 ( 20 ти ден от трансфер )

E2: 219 pg/ml;     PRG: 15,2 ng/ml;    HCG: 1862 mIU/ml

Благодаря на всички за коментарите и успех на тези дето са в действие.


Re: Забременяване на 40+
« Отговор #510 -: Октомври 27, 2015, 12:55:49 pm »
Здравейте и от мен,и аз съм на доста годинки,ходене по мъките,сълзи,разочарование,от месеци чета
всички теми,имам усещането,че ви познавам всички.
Аз си избрах донорска яйцеклетка защото вече нямам сили за отрицателни резултати.
Но ......ми откриха Хашимото,чесно казано не съм се стреснала чак толкова много,което не е типично за мен.Имам 4 замразени ембриона толкова много се радвах и сега това Хашимото-смото.
Пия Л-тироксин който си увеличих със знанието на доки от 0.25 на 50.Незнам как ще дочакам да минат 45 дни за да си направя нови изследвания и дали ще има ефект.Не знам поради каква причина никой не пише вече тук,мяма и за жени преминали през тези процедури с донорска яйцеклетка.Аз не мисля,че е срамно,че ще използвам донорска Я по важно е краиният резултат.
Много ще се радвам ако и тук има активни момичета :) Пожелавам УСПЕХ НА ВСИЧКИ НИ
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #511 -: Октомври 27, 2015, 13:46:17 pm »
Здравейте!
Ето ме и мен тук. И аз съм над 40 годишна и миналата седмица преживях първият си и несполучлив опит ин витро. Знаехме, че шансът ни е малък, но решихме, че трябва да опитаме.
Не реагирах на стимулациите. Останах си с по 1 фоликул в двата яйчника. Единият фоликул си остана малък и при пункцията от по-големия получихме яйцеклетка. След това имахме проблем със сперматозоидите. Наложи се партньорът ми да дава втори път материал. Намериха се 3 сперматозоида и бях много щастлива, когато ми се обадиха, че яйцеклетката е оплодена. Насрочиха дата за трансфер, но когато отидохме се оказа, че ембриончето е останало с 5 клетки и е спряло да се дели. Така всичко приключи.
Споменаха ни за донорска яйцеклетка, но аз не съм готова за това. Не знам дали може да се каже къде беше проблема. Все още чакам лекарката да ми се обади.
Някой знае ли дали може да се провери качеството на яйцеклетките? Преди да стигна до решението за донорска, трябва да съм сигурна, че моите не стават.
Пожелавам успех на всички тук!
« Последна редакция: Октомври 27, 2015, 13:48:38 pm от Dani72 »
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #512 -: Октомври 27, 2015, 14:01:49 pm »

Здравейте момичета :)
Да вземем да подбутнем малко темата, че е позаспала, а толкова имаме нужда от добри новини и кураж!

Timi-nova, стискам палци терапията ти да даде резултат и да видиш заветните две чертички при следващата процедура!

Dani72, съжалявам, че така се е получило при теб с тази процедура. Нямам опит в темата с донорските яйцеклетки, но предполагам, че можеш да попиташ в някоя от консултантските теми, където може да ти отговори специалист или директно да попиташ лекаря в клиниката, която посещавате.

На мен ми предстои цветна снимка и хистероскопия вероятна, за да отстраним миомно възелче. После живот и късмет решение с каква процедура да продължим.


Горе главата момичета, няма да се даваме без бой! Може битката да е изгубена, но не и войната. Продължаваме напред!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #513 -: Октомври 27, 2015, 14:25:26 pm »
Здравейте!
Ето ме и мен тук. И аз съм над 40 годишна и миналата седмица преживях първият си и несполучлив опит ин витро. Знаехме, че шансът ни е малък, но решихме, че трябва да опитаме.
Не реагирах на стимулациите. Останах си с по 1 фоликул в двата яйчника. Единият фоликул си остана малък и при пункцията от по-големия получихме яйцеклетка. След това имахме проблем със сперматозоидите. Наложи се партньорът ми да дава втори път материал. Намериха се 3 сперматозоида и бях много щастлива, когато ми се обадиха, че яйцеклетката е оплодена. Насрочиха дата за трансфер, но когато отидохме се оказа, че ембриончето е останало с 5 клетки и е спряло да се дели. Така всичко приключи.
Споменаха ни за донорска яйцеклетка, но аз не съм готова за това. Не знам дали може да се каже къде беше проблема. Все още чакам лекарката да ми се обади.
Някой знае ли дали може да се провери качеството на яйцеклетките? Преди да стигна до решението за донорска, трябва да съм сигурна, че моите не стават.
Пожелавам успех на всички тук!

Дани, здравей!

Добре дошла в тази тема и ти пожелавам един хубав ден да се похвалиш в нея!

Сега на въпросите ти:
1. Чудиш се дали някой може да ти каже къде е проблемът с това, че не са се получили достатъчно яйцеклетки и че единствената оплодена е спряла да се дели. Проблемът най-вероятно е във възрастта. Ако правилно съдя по ника ти, трябва да си вече на 43 години. На тази възраст, за съжаление, яйчниковият резерв при повечето жени е изчерпан почти напълно и резултатът е това - почти няма яйцеклетки, а малкото останали са некачествени и не се развива ембрион успешно.
2. Дали може да се провери качеството на яйцеклетките - инвитро процедурата е един тест за качеството на яйцеклетките. Щом ембриончето е спряло да се дели, това означава, че материалът, от който е направено, е некачествен. Това е или твоята яйцеклетка, или сперматозоидът на мъжа ти, или и двете. Съдейки по други фактори, като възрастта ти и липсата на други яйцеклетки, най-вероятно причината е лошо качество на яйцеклетката.

Напълно разбирам, че решението за донорски материал не се взема никак лесно и някои хора така и не успяват да стигнат до това решение. Вероятно ще опитате още поне веднъж със собствен генетичен материал, преди да решите какво да предприемете по-нататък. Разбира се, разговаряйте с лекаря и ембриолога.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #514 -: Октомври 27, 2015, 15:10:21 pm »
Dani72, права е Jam.  Разговаряйте с лекарите и ембрилозите. Обсъдете евентуалните причини за неуспеха.
Споделям ти моят опит.  При 4 неуспешни опита ни насочиха освен за донор за съпругът ми и донорска яйцеклетка за мен.  Предвид опитите и възрастта ни.  Бях на 41 години.  Аз лично не бях подготвена да направя опит с донорски материал.  Последва опит в друга клиника и при друга схема на стимулация,  имах 19 яйцеклетки и фал при мъжът (с мъжки фактор сме),  даде повторно материал. Трансфер имаше на 5 ден на два ембриона и точно на рождения си ден, навършвайки 42 години разбрах че съм бременна. Родих почти на 43 години но за мен беше важно детето да носи нашият генетичен материал. Въпрос на разбиране, не ме разбирай погрешно.
Затова се успокой,  обсъдете с лекаря си опита,  стимулацията и вземете решение.  Прецени как ще се чувстваш най добре и задавай въпроси.  Затова е форума да си помагаме.
Между другото,  аз също съм с Хашимото.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #515 -: Октомври 27, 2015, 15:29:42 pm »
И аз да се включа тук.Аз също съм на 41 и малко и вчера ми беше теста след трансфер на 13.10,но за съжаление и моя e неуспешен като на Dani72.Сега ще си поотпочинем малко и ще стартираме следващ трансфер,имаме 3 снежковци,които  ни очакват от септември месец. :D
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #516 -: Октомври 27, 2015, 16:07:51 pm »
ООООО МНОГО се радвам,че се появихте и тук момичета.
Много съжалявам мили момичета- DANI72 i Zemqta ,но не губете надежда.
Благодаря ти Mirracles,ще се радвам най-после и при теб да се случи чудото,от сърце ти го пожелавам.
stoeka71 мила спазваш ли някакъв режим,ограничаваш ли се от много неща,колко време ти отне с Л Тироксина и има ли някакъв ефект.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #517 -: Октомври 27, 2015, 17:20:00 pm »
С Хашимото си пиеш хапчето до живот.  Аз приемам Еутирокс. С това заболяване съм над 15 години.  Спазвам правилото,  пия хапчето и след половин час си позволявам кафе или закуска. Подържам стойността на ТСХ в граници.  Преди да забременея,  след консултация с др. Начев,  свалихме стойностите под 1.5 По време на бременността ги държахме много ниски.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #518 -: Октомври 28, 2015, 14:10:10 pm »
Здравейте, момичета!

Много ви благодаря за подкрепата! Все още ми е тежко и наистина много ми помагат окуражителните ви думи. Благодаря ви!
Mirracles - най-искрено ти пожелавам скоро да няма и следа от миомното ти възелче и да продължиш напред.
jam - много благодаря за насоките. Записах си час за преглед при лекарката за 18.11. Ще видим какво ще препоръча.
stoeka71 - много се радвам, че не сте се отказали и сте стигнали до мечтаното детенце. Благодаря ти, че отделяш време, за да даваш надежда на такива като мен.
zemqta - съжалявам за неуспешният ти опит. От сърце ти пожелавм успех със снежковците. Само бъди спокойна, вярвай и всичко ще е наред.
timi-nova - благодаря и на теб за подкрепата. Може ли да напишеш по какви критерии се избира донорска яйцеклетка и колко време ти се наложи да чакаш?
Бих искала да споделя още един проблем - липсата на подкрепа от колеги и работодатели. Няма смисъл да изпадам в подробности. Утре трябва да отида на работа и се опитвам да изчистя от главата си разочарованието, че отсъствието ми по време на процедурите не се понрави на колегите.
Предполагам, че и други са имали този проблем. Как да потуша личната си болка и да не показвам разочрованието си?
Приятен ден на всички!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #519 -: Октомври 28, 2015, 17:12:12 pm »
МИЛА Dani72,ПИИ ЕДНА ЛЪЖИЦА МАЙНАТА ИМ :) КОЙТО НЕ СЕ Е СБЛЪСКАЛ С ТАЗИ ТЕГОБА НЯМА КАК ДА ТИ ВЛЕЗЕ В ПОЛОЖЕНИЕ,НО БОГ СИ ЗНАЕ РАБОТАТА И ЗА ТЯХ ИМА НЕЩО КОЕТО НАЙ-МАЛКО ОЧАКВАТ.МИСЛИ ПОЛОЖИТЕЛНО,НАМЕРИ СИ НЕЩО С КОЕТО ТИ Е ПРИЯТНИ И ТИ КОНЦЕНТРИРА МИСЛИТЕ И ВНИМАНИЕТО,ДРУГ НАЧИН НЯМА,ЗНАМ КАКВО ТИ Е НО УСМИХНИ СЕ-ЖИВОТА Е ПРЕД ТЕБ :P
ВСИЧКО ЩЕ СЕ ПОДРЕДИ