0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #380 -: Ноември 28, 2014, 11:24:46 am »
нещо май всеки си говори за различни неща тук...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #381 -: Ноември 30, 2014, 22:17:24 pm »

Бременност и кърмене в напреднала възраст повишават риска от рак на гърдата заради високите нива на естрогена.

Извинявай,ама не разбрах:естрогена е повишен и при бременност и при кърмене ли?

защото ми се струва,че това е хвърлено на посоки.Естрогена се повишава ВСЕКИ МЕСЕЦ ПО ВРЕМЕ НА ОВУЛАЦИЯ,и ако не настъпи оплождане-спада.Потърси ако искаш информация-в началото на бременността е висок,за да изгражда лигавица и да храни ембриона...после се нормализира,но е висок до раждането,цигу.А след раждането се увеличава един друг хормон-окситоцин,който подпомага свиването на матката и отварянето на каналите в млечните жлези....
Външният вид на нежната половина от човечеството зависи от съдържанието на естроген в организма. При неговия недостиг колагеновите влакна започват да се разрушават и се появават бръчките. Този хормон обновява клетките, запазва младостта на кожата, блясъка на косата.
Ето ти и референтни стойности за естрогена:
Estradiol               фолик.фаза                   жени     231-606 pmol/l

                              овулаторна                               536-1930

                              лутеинова                                 250-719                   

                              бременност                                   -

                              менопауза                                     0,0-136

                                                                  мъже         0,0-191

Естриол при бременни жени:
1-ви триместър: < 38 ng/ml
2-ри триместър: 38–140 ng/ml
3-ти триместър: 31–460 ng/ml

С две думи:Високите стойности на естрогените могат да се дължат на:
* Стимулиране на яйчниците при лечение на стерилитет (например подготовка за in vitro).
* Рак на яйчниците, тестисите или надбъбречните жлези.
* Сериозно увреждане на черния дроб (цироза).
*Бременност с повече от един плод (близнаци или тризнаци).
* Ранен пубертет.
Няма никаква връзка с възрастта на бременната.И наистина една бременност на 40+ прави един рестарт на здравия майчин организъм,един вид го подмладява,цигу.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #382 -: Ноември 30, 2014, 23:40:38 pm »
И наистина една бременност на 40+ прави един рестарт на здравия майчин организъм,един вид го подмладява,цигу.

нещо не съм забелязала такъв ефект при себе си...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #383 -: Ноември 30, 2014, 23:52:43 pm »
И наистина една бременност на 40+ прави един рестарт на здравия майчин организъм,един вид го подмладява,цигу.

нещо не съм забелязала такъв ефект при себе си...
Я !Няма да се даваме :)


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #384 -: Декември 01, 2014, 17:02:53 pm »
Всеки път, когато пиша в тази тема, първата ми емоция е желание повече жени на 40+ тук да забременеят и износят здрави бебета. Следващата ми емоция неизменно е да не си хвърляме прах в очите в името на мечтата. Колкото по-обективна и фактологически обоснована е информацията, която споделяме, толкова по-добре. Каква младост, каква красота? Бременността е шок и натоварване за организма на всяка възраст, в напреднала пък още повече.

Никакво подмладяване не е втората ми бременност сега, на 40. На 37 родих първото си дете и беше песен. Работих до последния ден и имах неизчерпаема енергия. Износих и родих безпроблемно голямо бебе. Сега всичко е трудно и физически не съм добре. Имам проблеми със сърцето, кръвното налягане и дишането, надявам се да отминат след раждането. И това при условие, че съм спортна натура и в отлично здраве. Психологическата страна отделно - страхът от хромозомни аномалии, после открита двуцевна пъпна връв, рисковете за бебето и проследяването без гаранция, че ще е здраво... Покрай мен в практиката следят още 4-5 бременни жени със същия проблем - напреднала възраст, по-често срещана аномалия.

Дори само прееклампсията и гестационният диабет са сериозни рискове за здравето и дори живота на бременната на тази възраст. Аз споделям моите неволи по две причини. Първо, за да е ясно, че рискове и проблеми има, и няколкото ни познати и приятелкли с безпроблемни бременности на тази възраст изобщо не оборват неблагоприятните прогнози, основани на голяма и представителна извадка. Второ, за да уточним, че макар и да сме наясно с рисковете, копнежът по дете на тази възраст в повечето случаи надделява, но не бива да си затваряме очите за действителността.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #385 -: Декември 01, 2014, 18:56:44 pm »
Цигу, пожелавам ти да родиш здраво, пухкаво, спокойно бебе и да си по-щастлива от всякога.

Да рисковете ги има и са много, една бременност сама по себе си е патология без значение майката на каква възраст е.
Забременях след 43 навършени  години с всичките тези страхове, даже дваж повече, защото никога до сега през живота ми не се беше случвала бременност и нищо, нищичко не знаех от първо лице какво е усещането от първия ден на знанието. Страхувах се ужасно много, не мечтаех дори, живеех ден за ден, не купувах нищичко за бебето, не гледах, не се интересувах от нищо за едно бебе което е на път, подариха ми един бебешки каталог, сложих го на рафта до бюрото до мен, не смеех да го погледна, бутнах го навътре да не го виждам. Вцепенявах се преди всеки преглед, след всяка ФМ плачех от натрупаното напрежение. Името на бебето измислихме точно 12 часа преди да вляза за секцио..... и т.н.  Сега съжалявам за всичко това, съжалявам и така ми се иска отново да съм "там" в онова време , за да мога да изживея всичко , но по другия начин - щастливия.  Изключвам еднократното изкървяване в 8 г.с. за което лежах точно два дни половина, имах чувството че умирам в тоя момент и няма да забравя думите на моя доктор докато съм жива. Имах. най-прекрасната бременност, без никакви неприятни усещания - гадене, киселини, контракции, тежест, болки, отоци, сърцебиене, кръвно, захар.... нищо, нищо, изследванията ми бяха перфектни, не съм пазила никакви диети, никакви ограничения. Качих 13 кг. , ходех на работа до 20 ден преди датата и то защото трябваше все пак да направим освежителния ремонт, шофирах до последно, не съм присядвала и полягвала, бях по-активна от всякога едва ли не  , сега наистина се чудя от къде тази енергия. Единственото нещо, което ме болеше бяха ходилата, защото съм 1.80, а нося 38ми момер, паднал свод.
Възстанових се за няма и седмица. В кварталния магазин как не приседнаха от изненада, че съм станала майка. Ходех с пелерина, дори не е усъмнили за корема под нея. Не съм крила, просто не споделях, който разбрал - разбрал.
Родих едно нормално доносено и здраво бебе 3.350 кг. Не можах да изживея цялото неземно щастие - не можех да повярвм, че я имам, че това е МОЯТА дъщеря. Приготвях се веднага за новите тревоги.... Еми пак нищо. Нямаше колики, няма нощно ставане (след 2рия месец), няма ревове, яде се всичко подадено до последната лъжичка,  няма лигавене, не разбрах кога пробиха първите зъби, няма сополи, температура  .... последните за сега. 
И какво? Колко неща пропуснах заради собствените си страхове, колко прекрасни емоции не можах да преживея, не си ги позволих заради страховете си. Не зная дали това ще ми е поука или само се заричам. Или е просто егоизъм за собственото ми усещане и желание за пълно щастие, свързан с желанието и борбата за дете, вече не мога да сметна колко години.
Не се чувствам нито подмладена, нито състарена, ок съм със себе си и приемам туй дето виждам в огледалото. Мантрите външност, вътрешности, кой как изглеждал за годините си, прай си сметка Пенке какви са ти репродуктивните способности ми е малко смешно да коментирам. Или изказване на моя позната как на 40 ще забременее за да се по-подмлади .... верно забременя, роди, ама аз не я виждам нещо подмладена, хубавица си е колкото и преди.

И така мили дами на 40+, не винаги нещата реално са толкова страшни, колкото могат да бъдат. Щом всичките тези ОСЪЗНАТИ  ВЪЗМОЖНИ рискове и предизвикателства не са ви отказали от копнежа за дете - скачайте в дълбокото, няма да се удавите.
И изживейте всеки миг!
« Последна редакция: Декември 01, 2014, 19:21:39 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #386 -: Декември 01, 2014, 19:28:34 pm »
Всеки път, когато пиша в тази тема, първата ми емоция е желание повече жени на 40+ тук да забременеят и износят здрави бебета. Следващата ми емоция неизменно е да не си хвърляме прах в очите в името на мечтата. Колкото по-обективна и фактологически обоснована е информацията, която споделяме, толкова по-добре. Каква младост, каква красота? Бременността е шок и натоварване за организма на всяка възраст, в напреднала пък още повече.

Никакво подмладяване не е втората ми бременност сега, на 40. На 37 родих първото си дете и беше песен. Работих до последния ден и имах неизчерпаема енергия. Износих и родих безпроблемно голямо бебе. Сега всичко е трудно и физически не съм добре. Имам проблеми със сърцето, кръвното налягане и дишането, надявам се да отминат след раждането. И това при условие, че съм спортна натура и в отлично здраве. Психологическата страна отделно - страхът от хромозомни аномалии, после открита двуцевна пъпна връв, рисковете за бебето и проследяването без гаранция, че ще е здраво... Покрай мен в практиката следят още 4-5 бременни жени със същия проблем - напреднала възраст, по-често срещана аномалия.

Дори само прееклампсията и гестационният диабет са сериозни рискове за здравето и дори живота на бременната на тази възраст. Аз споделям моите неволи по две причини. Първо, за да е ясно, че рискове и проблеми има, и няколкото ни познати и приятелкли с безпроблемни бременности на тази възраст изобщо не оборват неблагоприятните прогнози, основани на голяма и представителна извадка. Второ, за да уточним, че макар и да сме наясно с рисковете, копнежът по дете на тази възраст в повечето случаи надделява, но не бива да си затваряме очите за действителността.

Въпрос на индивидуалност.Аз износих единствената си бременност точно като твоята първа,цигу.Не е коректно да размяташ тук своите страхове.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #387 -: Декември 01, 2014, 19:53:34 pm »
Въпрос на индивидуалност.Аз износих единствената си бременност точно като твоята първа,цигу.Не е коректно да размяташ тук своите страхове.

Значи не е коректно аз да "размятам" страховете си. Коректно е само ти да споделяш късмета си.
На каква основа формулираш тези правила и инструкции, кисела?
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #388 -: Декември 01, 2014, 19:56:30 pm »
На мен пък много ми допадна поста на цигу. И не защото имам лично отношение към темата, а точно защото ми хареса как ненатрапващо е споделила опита и мнението си :)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #389 -: Декември 01, 2014, 22:51:07 pm »
Бременях с 25 и 35 годишни приятелки. Моята бременност беше най-безпроблемна физически. Момичето на 35 беше с прееклампсия. Тя имаше много страхове, свързани с бременността си. Аз също. Мацката на 25 просто не знаеше нито за някакви рискове, нито се вълнуваше от прегледите особено. Затова пък имаше други проблеми с бременността. Само аз бях забременяла неспонтанно и неведнага от трите.
« Последна редакция: Декември 01, 2014, 22:53:02 pm от lili2011 »
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #390 -: Декември 01, 2014, 22:59:27 pm »
И моята бременност и раждане на 42 години бяха безпроблемни,а страховете-умерени и то повечето-заради това,че е двуплодна,а не заради възрастта.Всичко е индивидуално май,а и аз за разлика от Цигу нямам с какво дш сравнявам
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #391 -: Декември 01, 2014, 23:52:05 pm »
Не знам, дали раждането на 40+ подмладява, но за повечето жени, които раждат за първи път на такава възраст, а може би и за тези, които едва сега са срещнали половинката си мотивацията е друга - просто всяка нормална жена иска дете откакто се помни и докато е жива. Причините за закъснението на това събитие са много различни и често просто не можеш да промениш съдбата.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #392 -: Декември 02, 2014, 10:41:19 am »
Бременях с 25 и 35 годишни приятелки. Моята бременност беше най-безпроблемна физически. Момичето на 35 беше с прееклампсия. Тя имаше много страхове, свързани с бременността си. Аз също. Мацката на 25 просто не знаеше нито за някакви рискове, нито се вълнуваше от прегледите особено. Затова пък имаше други проблеми с бременността. Само аз бях забременяла неспонтанно и неведнага от трите.
Написах горното просто за да покажа че всяка бременност си е индивидуална и може да има или да няма проблеми независимо от възрастта. Когато съм имала някакви притеснения или чуденки винаги съм питала доктора следящ бременността по нзок дали 'това' е от възрастта, а той винаги ми казваше че не, не е, 'това' е нормално за бременността.

Цигу, ако беше на 25 и ти се струпваха тези тежести нямаше и да ти хрумне за възраст, но всички сме настроени че ще статистиките показват лоши резултати и очакванията са ни такива: ще има проблеми и те ще се дължат на възрастта. Пожелавам ти скоро да забравиш всички тези неразположения и много приятни моменти до края на бременността и началото на вашето второ вълшебство.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #393 -: Декември 13, 2014, 22:45:52 pm »
Здравейте момичета,

Аз съм на 43 години преди 6 месеца имах бременност без пулс на плода и така ... ето ме отново тук и отново бременна.
С много ранна бременност, но този път ужасно ме е страх за всички възможни проблеми.

Хубава вечер от мен.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #394 -: Декември 13, 2014, 22:59:16 pm »
Спомням си, Mari Mari    :hug2: 

много се радвам, желая ти лека и спокойна бременност  :D, дано всичко да е наред :D yahoo_17
« Последна редакция: Декември 13, 2014, 23:35:42 pm от marsi »

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #395 -: Декември 13, 2014, 23:45:31 pm »
Mari Mari, честито!  :bighug:
Позволи си да се зарадваш, защото нещо страхотно ти се случва!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #396 -: Декември 14, 2014, 14:52:56 pm »
Mari Mari , радвай се на бременността си и не мисли за  предишния път.
Аз също съм на 43 г. И преди няколко дни се роди второто ми дете след 6-ти трансфер.
Преди това също имах един мисед аборт. След като чухме сърдечна дейност, в 7-8 седмица сърчицето спря. При последвалото ми забременяване не съм имала проблеми и резултата в момента се гърчи от колики  :)

Бъди позитивна и вярвай в коледните чудеса! Много късмет и щастлив финал!  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17


*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #397 -: Декември 19, 2014, 07:19:01 am »
Днес родих моето момиченце Стела, 3.6 кг, 55 cм и почти навършени 39 седмици.

Раждането беше като недоразумение, след слаби контракции през деня, учестени, но поносими контракции късния следобед, паническо посещение до GAP за пижами размер 0-3 месеца, че бях забравила, и шок при пристигането в болницата, когато ми отказаха епидурал заради пълно разкритие и изгладена шийка. Родих за 15 минути с няколко напъна. Изпитвам огромно облекчение, че бебето е здраво, и утеха, че въпреки рисковата бременност, краят й беше лесен и благополучен.

Зная какъв голям късмет имам и го пожелавам на всички жени в темата, които го желаят, опитват и чакат.  :hug2:
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #398 -: Декември 19, 2014, 08:04:39 am »
 :welcome_1: на Стела. да е много здрава,много обичана,много красива и много послушна. :D  Цигу,честито !  :youwoman:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #399 -: Декември 19, 2014, 08:06:04 am »

Цигу, Огромно Честито!
 :ballons:
Първото красиво нещо, което прочетох тази сутрин, влизайки във форума! Добре дошла на малката Стела! Марко вече е батко  :ywoohoo: . Много, много прегръдки и целувки за теб и беборана! Бъдете здрави, бъдете благословени, обичайте се и се гушкайте безкрайно! На Мама бързо възстановяване, а на Тати леко изтрезняване  :D
« Последна редакция: Декември 19, 2014, 08:16:15 am от zhristozova »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”