0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #500 -: Февруари 01, 2013, 18:02:03 pm »
това показва, че има инфекциозен процес- според мен вирус за тази стойност
моите след разболяване 10 дена са били и с по-високи стойности
Джу- моите момичета и двете го изкараха- едната само температуропонижаващи и ефизол, другата инхалации с вентолин, АЦЦ, Аб
различни са децата, така е

То мен не само утайката ме притеснява, ами и тая емпература - вече 8-ми ден. Днес държи около 37.5 и все пак тръпна в очакване сега вечерта да качи пак над 38 :(
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #501 -: Февруари 01, 2013, 18:59:29 pm »
това показва, че има инфекциозен процес- според мен вирус за тази стойност

Показва възпалителе процес, но теста е неспецифицен т.е. не може да ти каже дали е вирус или бактерия (както между врочем и ЦРПто, то също не показва със сигурност). Дори СУЕто се вига и при един куп други неща.

Джулия, белите кръвни клетки нормални ли са казваш? Имаш ли диференциално броене или общо бели кръвни клетки са ти дали в ПКК?
« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 19:02:44 pm от Bobbie »


  
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #502 -: Февруари 01, 2013, 19:49:09 pm »
това показва, че има инфекциозен процес- според мен вирус за тази стойност

Показва възпалителе процес, но теста е неспецифицен т.е. не може да ти каже дали е вирус или бактерия (както между врочем и ЦРПто, то също не показва със сигурност). Дори СУЕто се вига и при един куп други неща.

Джулия, белите кръвни клетки нормални ли са казваш? Имаш ли диференциално броене или общо бели кръвни клетки са ти дали в ПКК?
няма диференциално броене - общо, но са в норма
То аз си ги самоназначих, защото не се намери лекар за тия 8 дни да назначи поне една кръвна картина :?
Аз й урина й пуснах, но само седимент който е общо взето нищо особено 7-8левкоцита, ед.бактерии, така пише, ама това не е стерилна урина и не мисля че на тоя резултат може да се обръща внимание.


Левкоцити: G/L
4 - 6 години (5.0 - 14)       8.19
Eритроцити: T/L
1 - 6 години (3.7 - 5.7)   4.03
Хемоглобин: g/L
(3 - 6 години 111 - 143)      110
Хематокрит: l/l
(1 - 6 години 0.31 - 0.43)    0.333
MCV: fL
(3 - 6 години 72 – 88)      82.6
MCH: pg
(1 - 14 години 22 - 34)       27.4
MCHC: g/L
(> 3 години 320 – 360)      332
Тромбоцити: G/L
(1 месец - 6 години 210 – 500)   258
СУЕ     25



« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 20:25:17 pm от julia_m »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #503 -: Февруари 01, 2013, 20:58:53 pm »
julia, пусни и стерилна урина, с тези макар и единични бактерии и 7-8 левкоцита.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #504 -: Февруари 01, 2013, 22:01:36 pm »

Момичета, голям зор с тоя грип :(
Вече съм се видяла в чудо, приемам всякакви идеи и съвети, особено то доктор Бърди :(
Кате от миналата сряда (вече осми, та даже девети ден) не може да се вдигне на крака.


julia_m,  не вярвам това да те успокои, но и ние сме почти като вас. Близо две седмици се борим с това чудо, тъкмо се оправи - 4 дни беше добре, и вчера пак вдигна 38. И повръщане за разкош.
Днес отново го водих на лекар, сигурно за 5ти път вече...и все същото - гърди чисти, гърло и корем спокойни...За всеки случай пуснахме изследвания. Като излязоха резултатите - изненада: Левкоцити 20.7, ЦРП 64.3 /реф. ст-ти до 6/...
И след консултация по тел. започнах да давам Зинат 250 - по 5 мл/на 12ч.
Най-лошото е, че не съм сигурна какво точно лекуваме с този антибиотик...



*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #505 -: Февруари 01, 2013, 22:59:04 pm »
Ако може и д-р Бърди да се включи с мнение!

В 14. вчера сложихме Приорикс за морбили, заушка и рубеола.
В 2. вдигна Т 38.7, дадох нурофен, но покачи до 39.2 и падна.
В 9. вдигна 39.5, дадох хексалгин, задържа на 39. и след час почна да пада.
В 14.30. вдигна 38.7, дадох панадол и след 30-40 мин. почна да пада.
Водихме го на обед на преглед, гърди чисти, гърло здраво.

Благодаря на д-р Бърди и всички, които ми писаха!

При нас се оказа вирус, така прецени лекарката.След 3 денонощия ( петък, събота и неделя ) с висока Т, в понеделник всичко мина, пуснахме изследвания, добре са.

Пък сега прокашля  :x , от снощи до обяд 2-3 пъти, но от следобед повече от 10-15 пъти, суха, дълбока кашлица.Ходихме до Превент, гърди и гърло чисти, каза лекаря, вероятно от това, че май му никнат зъбки, защото с бибата си ги търка, хваща я и нервно дъвчи.Изписа проспан, изопринозин, калциев глюконат, фенистил и витамин с.Смятам първо да се консултирам с лекарката.
Доколкото съм чела, д-р Бърди не одобрява калциев глюконат и фенистил.

Мислите ли, че такава кашлица може да е от зъбоникнене?
Изопринозин давали ли сте?
А витамин с давах от 01-05.01., после от 15.-25.01., и сега не е много пак да давам?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #506 -: Февруари 01, 2013, 23:09:42 pm »
Изписа проспан, изопринозин, калциев глюконат, фенистил и витамин с.Смятам първо да се консултирам с лекарката.
Доколкото съм чела, д-р Бърди не одобрява калциев глюконат и фенистил.

Мислите ли, че такава кашлица може да е от зъбоникнене?
Изопринозин давали ли сте?
Както и не одобрява изпринозина и не вижда смисъл от даването на вит.С  :lol: :lol: :lol:

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #507 -: Февруари 02, 2013, 08:47:12 am »
Значи освен проспана, нищо от тази рецепта  :D .

Мислите ли, че такава суха дълбока кашлица може да е от зъбоникнене?
« Последна редакция: Февруари 02, 2013, 08:49:13 am от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #508 -: Февруари 02, 2013, 08:54:27 am »
Витамин С е водорастворим витамин т.е. колкото и да взимаш се изпишква и няма опасност от натрупване и предозиране. Обаче пък се знае, че помага на имунитета, примерно за белодробни ифекции. Освен това е антиоксидант. Верно, че не е ясно в случая дали ще помогне или не,след като вече сте болни, но няма да навреди.
« Последна редакция: Февруари 02, 2013, 09:01:56 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #509 -: Февруари 02, 2013, 11:06:27 am »
Значи освен проспана, нищо от тази рецепта  :D .

Мислите ли, че такава суха дълбока кашлица може да е от зъбоникнене?


Не е от зъби, абсурд.

А иначе, най-вероятно има ларингит. И аз съм се чудела как е възможно така да кънти кашлицата и да не е от гърдите, ама така е. Щом гърдите са чисти и няма храчки, не знам дали не е по-добре Синекод. Но това трябва да го обсъдиш с лекар. Щото при Алекс както е суха лаеща, така за часове се обръща в отхрачваща с хрипове.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #510 -: Февруари 02, 2013, 23:52:30 pm »

Мислите ли, че такава суха дълбока кашлица може да е от зъбоникнене?


НЕ, категорично

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #511 -: Февруари 03, 2013, 22:15:04 pm »
И при нас нещата не са много розови. Баткото уж не вдигаше много темп. /вдигна във вторник вечерта и после е вдигал само вечер до четвъртък около 37,9/и миналата нощ 38,9 . Събуждам се и той милия: "Мамо, дай ми ръчичка!" Пипам го по челото-пари. После ми заяви, че му се повръща-явно от високата темп. Хайде в банята и малко го поизкъпах. Олекна му. От четвъртък през нощта дадох в 24 часа АБ- Цефзил. Педиатърката каза, ако вдигне пак темп. и започвам. Като вдигна миналата нощ темп. се притесних, защото вече давам АБ, а продължава да вдига и то висока темп. Пуснахме изследвания в четвъртък и показаха вирус с начало на бактериална инфекция. Направо съм на тръни.. Сега в момента няма темп, но има хрема и кашля. За капак малкия пък вчера яде бисквити "Златна есен" и днес в акото има слуз. Наблюдавам, че същата реакция има и при ядене на бисквити "Траяна". След като хапне от тях се изаква няколко път 3-4 пъти на ден и в крайна сметка последното изхождане е по-рядко-кашаво и светло на цвят/кисела миризма/ и има слуз/като сопол/. Иначе съм му давала меденка и барни и от тях няма такава реакция. Започвам да си мисля, че слагат разни неща, от които детето получава такава реакция. Четох, че от Олестра - изкуствена мазнина можело да се получи това. Вие какво мислите?

Кашлицата не е от зъбоникнене, а винаги е свързана с хрема. Вероятно се стича в гърлото и дразни. Може да се задави от много слюнки, но кашлица...
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #512 -: Февруари 03, 2013, 22:24:36 pm »
Туто бене малкия на колко е? Тия бисквити и двата вида са с кувертюр отгоре, мисля че и той е проблем. Предимно в такива бисквити 400гр за 1-2лв има вложени доста "гадни" за мен материали-растителни мазнини, консерванти, оцветители и подобрители, като ги зачета свят ми се завива. Едни домашни бисквити никога не могат да ги стигнат по брой съставки.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #513 -: Февруари 03, 2013, 22:44:32 pm »
туто,просто не му давай такива неща, нищо няма да му стане
моите деца са много по-големи и не ядат такива неща
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #514 -: Февруари 03, 2013, 23:00:00 pm »
Какво да го правя? Като застане до хладилника реве и ми сочи с пръст. Интересно е, че от шоколадчетата Милкинис, меденка/тя е с кувертюр/и барни не му става така. Давала съм и шоколадови ролца. Само от тези му става така. Малкият април месец става на 3г. Баткото ще стане на 5. Аз да се оплача, че баткото пак има темп. Какъв е този вирус? Възможно ли е толкова време да вдига темп. въпреки АБ?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #515 -: Февруари 03, 2013, 23:09:37 pm »
За вируса - всички последно време се оплакват от продължителна висока Т(надали те успокоявам)
За шоколадовите сладки или изобщо купешките - просто купувай по-скъпи с надеждата да са с по-качествена суровина. Аз също не давам, не купувам и правя домашни. Дали детето ми предпочита солено или яде сладки неща с по-малко захар или е защото така се опитвам не знам  :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #516 -: Февруари 03, 2013, 23:19:21 pm »
Странното е, че започна с повръщане и без темп. Повърна вечерта късно в понеделник. След това нямаше изобщо темп. и вдигна чак във вторник 18 часа някъде. Дадох нурофен и в сряда мисля следобяда чак вдигна. В четвъртък чак вечерта късно в 22 часа /вечелна в 24 часа дадох АБ/. До четвъртък е вдигал около 38 някъде и след това вече започна да вдига по-висока темп. В петък май избощо не е вдигал. В събота вдигна на обяд и после през нощта почти 39. Днес сутринта стана напикан.. и към обяд пак вдигна 37,8..
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #517 -: Февруари 04, 2013, 07:15:43 am »
Туто, разбира се, че е възможно- вирус не се лекува с АБ
пак ти казвам, ние у нас не купуваме такива неща, така че децата и да искат няма на какво да се тръшкат, реват и да сочат с пръст
по-добре им прави домашен кекс, отколкото тези неща, бъкани са с консерванти, подсладители и оцветители
децата са си твои, но щом им даваш такива неща поемаш риска, не е нужно да питаш как да се справиш с това- просто не купувай
като навремето с една тема в бгмама- помощ, детето ми на 13 месеца яде само шпек салам и филия с пастет- много ми е интересно само ли си маже пастета, или докато някой му го маже си реже колбас :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #518 -: Февруари 04, 2013, 07:35:49 am »
Какво да го правя? Като застане до хладилника реве и ми сочи с пръст. Интересно е, че от шоколадчетата Милкинис, меденка/тя е с кувертюр/и барни не му става така. Давала съм и шоколадови ролца. Само от тези му става така. Малкият април месец става на 3г. Баткото ще стане на 5. Аз да се оплача, че баткото пак има темп. Какъв е този вирус? Възможно ли е толкова време да вдига темп. въпреки АБ?
Ами щом си забелязала и знаеш точно от какво е проблема, защо не спреш да го купуваш напълно? Така няма да се подсеща за тях и да иска. Аз ако не исам нещо да ядат, ил не го купувам, или го крия. Шоколадчето си го крия ( баси лошата майка съм :-)) понеже не искам да виждат, че ям и си хапвам след като си легнат :-).

На мен не ми е ясно защо въбще сте на антибиотик. Гърлото ли му е червено, упите възпалени или какво? Това, което си написала за вирусна с начална бактериална от едните кръвни изследвания само ли го решиха?


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #519 -: Февруари 04, 2013, 10:31:28 am »
АБ назначи не само от кръвните изследвания, които все пак показват начало на бактериална инфекция и, защото продължава да вдига темп.
 Днес сутринта направихме и снимка-бронхит-няма пневмония. Днес като го събудих се оплака, че му е лошо и отново вдигна темп. Едното око му беше ужасно зачервено и аз се паникьосах като го видях да се превива, че го боли корема и окото червено.. Дадох линекс и нурофен за сваляне на темп, но като слязохме при колата започна да му се повръща и повърна нурофена. Сега като заведохме на преглед днес и очаквах да промени АБ, тя просто констатира, че имал конюктивит и хрема и назначи макситрол в носа и очите. Аз не знам защо си мисля, че щом приема АБ през устата вече3 дни, а днес е 4 ден/от четвъртък през нощта/, би трябвало да започне да действа и да не слагам капки антибиотични. Каза, че засега нямало да сменяме АБ и да свалям темп само, ако вдигне над 38...

Прави сте за това, че не трябва да давам такива неща. Аз и не давам толкова. Дадох само една златна есен, защото баткото поиска само това да яде. Дадох със свито сърце, защото знам какво му става от онези бисквити. Ще видим днес как ще е.