0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #460 -: Януари 27, 2013, 13:11:26 pm »
Благодаря Ви момичета :bighug:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #461 -: Януари 28, 2013, 13:21:49 pm »
Хайде и ние да се цопнем болни и в тази тема  :?
Споделете с какво лекувате тази досадна "лаеща" кашлица малкия се разболя естествено баткото донесе нещо от градинката но се оправи без АБ ,но малкия не се размина този път много гъста хрема първите 2 дни с температура 37.8 нямаше кашлица но от онази вечер започна лаеща кънтяща кашлица и то не всеки път предимно само вечер а през другото време рядко понакашля отхрачващо вчера беше направо присипнал но днес като чели е по добре гласа му ,... 8O на АБ сме Азатрил,давам Аериус и Проспан капя капки Виброцил и правя промивки на нослето
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #462 -: Януари 28, 2013, 14:09:50 pm »
Зависи много от кашлицата. Понякога сиропите провокират кашляне. Ако няма секрет да отхрачва може да е от сиропа. Пробвай с нещо по-успокояващо - на доктор Тайс Лека нощ ни бяха изписали.
Дори и да сте на АБ, не е лошо контролен преглед, дори ако е необходимо и снимка.
При нас много бързо слиза надолу и вечно съм на тръни. :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #463 -: Януари 29, 2013, 03:40:29 am »
Какво давате за облекчаване на болки в коремчето? Алекс е със зверски спазми цял ден и нищо не е яла. Сутринта повърна, сега през нощта пак. Успях да й дам най-накрая 5мл нурофен на малки порции и заспа, като подейства.
Важно ми е бързо да овладея положението, защото освен това е с остър бронхит и е на АБ от днес.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #464 -: Януари 29, 2013, 05:29:21 am »
на моите момичета помага и затоплена хавлия на масления радиатор
иначе- задължително чай, препечена филийка с малко сиренце
и при моите момичета вируса започна с ламаринена кашлица и болки в корема

Виктория- АЦЦ на прахче, откакто го открих никакъв друг сироп не съм давала, първото е, че втечнява много хубаво, второ че е на прахче и не се харчиш излишно за сиропи, които после хвърляш
даже личната вече не прави опити да ми предлага други сиропи- има ли нужда от отхрачващо си ми изписва АЦЦ
« Последна редакция: Януари 29, 2013, 05:30:59 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #465 -: Януари 29, 2013, 05:50:32 am »
От какво стават тези спазми? От газове ли или от нещо друго? Питам, понеже Ивана понякога се опалква от болки в корема, но аз си мсиля, че са газове и я карам да ходи да ака, а може нещо да съм се заблудила.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #466 -: Януари 29, 2013, 07:27:16 am »
При сестра ми, например навремето като боледуваше се подуваха лимфни възли, имало и в стомаха, така го обясняваше личната
винаги всяко разболяване я удряше първо в корема- повръщаше много и я болеше постоянно корема
при моите вероятно са газове, но затоплената хавлия много много добре действа- точно както при коликите при бебетата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #467 -: Януари 29, 2013, 08:11:45 am »
Ясно,значи е горе в стомаха. Е, при нас тогава не е същото понеже нея я боли долу корема при червата, но е добре човек да го знае и това. Мерси.


  
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #468 -: Януари 29, 2013, 08:53:13 am »
Сия при такива спазми ни изписаха Смекта и на Вики помогна. Аз също съм пила при болки в стомаха, наистина успокоява. Пробвай! Става като боза, давам по мъничко със спринцовката докато го изпие.   
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #469 -: Януари 29, 2013, 10:26:18 am »
Мерси, ще я имам предвид и Смектата.
Засега всичко е ок. Хапна малко препечена филийка и пи чай. Успях и Клацид да й дам сравнително лесно и без драми. И се надявам да се го изкарали и това. Два дена с повръщане и висока температура ми стигат. Надявам се да остане да борим само бронхита. Че и там без снимка не минахме, че лекарят имаше съмнение за пневмония. Ама, пупу, размина ни се.

Благодаря ви за съветите, дано скоро не ми се наложи да ги прилагам пак.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #470 -: Януари 29, 2013, 10:26:47 am »
на моите момичета помага и затоплена хавлия на масления радиатор
иначе- задължително чай, препечена филийка с малко сиренце
и при моите момичета вируса започна с ламаринена кашлица и болки в корема

Виктория- АЦЦ на прахче, откакто го открих никакъв друг сироп не съм давала, първото е, че втечнява много хубаво, второ че е на прахче и не се харчиш излишно за сиропи, които после хвърляш
даже личната вече не прави опити да ми предлага други сиропи- има ли нужда от отхрачващо си ми изписва АЦЦ


Мини кашлицата вече не е лаеща тази нощ спа по спокойно но се закашля на няколко пъти давещо едно такова и определено е отхрачваща но не може да го изплюе док каза да давам Амбрекс и Проспан ,...но те не провокират ли повече да кашля
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #471 -: Януари 29, 2013, 10:37:40 am »
Точно така - когато има отхрачваща продуктивна кашлица, е необходимо да се провокира кашляне, защото по този начин се освобождава задържания секрет.

Амбрекс и Флавамед съдържат амброксол и са подходящи за отхрачване. АЦЦ също. Ама защо пък и Проспан трябва да даваш?

Мини, има ли прахчета за деца, че на мен все сироп ми дават като кажа АЦЦ кидс. Какво да търся?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #472 -: Януари 29, 2013, 11:53:02 am »
има :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #473 -: Януари 29, 2013, 11:58:14 am »
На моите за болки в стомаха (когато караха вируса с разстройство) са им изписвали Иберогаст капки. Казват, че им минава.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #474 -: Януари 29, 2013, 12:08:26 pm »
а каква е вероятността болките в стомаха и повръщането да са реакция на антибиотика?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #475 -: Януари 29, 2013, 12:33:44 pm »
Върнахме се от преглед гърдите са чисти но има много секрети изписаха ни :
Ferum Phosphoricum 9CH
Ipeca 9CH
Hydrastis canadensis 9CH
някой да има лични впечатления от тези медикаменти?  :?
Не можах да напиша че и след обяд трябва да идем на инхалации с Вентолин и ако има нужда Урбазон  :( Д-р Бърди ще съм благодарна ако чуя и вашето мнение
« Последна редакция: Януари 29, 2013, 13:31:23 pm от Виктория »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #476 -: Януари 29, 2013, 13:04:47 pm »
От какво стават тези спазми? От газове ли или от нещо друго? Питам, понеже Ивана понякога се опалква от болки в корема, но аз си мсиля, че са газове и я карам да ходи да ака, а може нещо да съм се заблудила.
Лактазен дефицит.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #477 -: Януари 29, 2013, 13:20:34 pm »
Имам нужда от съвет.
Забелязах, че последната седмица когато Алекс ходи по голяма нужда, по кърпичката при почистване на дупето остава следа от кръв. Първоначално помислих, че ануса се е разранил заради твърди изпражнения, но вчера го убедих да ми позволи да го "разгледам". На върха на ануса има нещо като топченце или като хемороид и се вижда, че е разранено. Съвсем малко е, но не зная какво да направя и на какво може да се дължи? Възможно ли е толкова малки деца да имат хемороиди?

Д-р Бърди, ще съм Ви много благодарна ако имате време да ми отговорите. Необходимо ли е да пусна някакви изследвания на детето?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #478 -: Януари 29, 2013, 13:32:08 pm »
а каква е вероятността болките в стомаха и повръщането да са реакция на антибиотика?

Повръщането и болките са започнали още в неделя сутринта, заедно с висока температура.  Понеже по това време беше при майка ми на гости, не мога да преценя дали в неделя като е повърнала два пъти е било заради кашлицата (която е започнала в събота) или заради стомашния проблем. А първият прием на АБ е понеделник вечерта в 21.00 ч. Затова и изключвам те да са провокирани от него.
Затова и писах, че ми се иска бързо да реша проблема, защото с АБ допълнително ще се натовари стомахът.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #479 -: Януари 29, 2013, 16:42:39 pm »
От какво стават тези спазми? От газове ли или от нещо друго? Питам, понеже Ивана понякога се опалква от болки в корема, но аз си мсиля, че са газове и я карам да ходи да ака, а може нещо да съм се заблудила.
Лактазен дефицит.
Случило се е само няколко пъти, а по принцип тя пие много мляко. Надявам се да не е това, но ще зпочна да я следя и ще намаля млякото да видим. Благодаря.