0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #80 -: Ноември 26, 2012, 11:15:01 am »
Тогава, изчакайте резултатите от стерилната урина.
Давайте повече течности на детето. Но не сокове само.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #81 -: Ноември 26, 2012, 11:18:20 am »
А ехограф да търся ли или и с него да изчакам?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #82 -: Ноември 26, 2012, 11:26:26 am »
Изчакайте резултатите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #83 -: Ноември 26, 2012, 11:34:05 am »
Благодаря, Докторе! Спокоен ден!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #84 -: Ноември 26, 2012, 16:30:52 pm »
Докторе, благодаря за включването по повод на астмите. Може ли да попитам за мнението ви за Монтелукаст. Това ни изписа пулмологът д-р Неделчева. По едно хапченце вечер.
Историята е следната: започнахме лечение със Зинат, от което не се повлия. Влязохме в болница с двустранен бронхит, който според докторите си беше дори пневмония на слушалка. Изследванията бяха в норма. Без температура. Кашляше вечер и при заморяване.
Лекуваха с два антибиотика. Преди изписването нямаше хрипове. Изписаха ни нистатин. След няколко дни пак се чуха хрипчета, за които се усъмниха че са на алергична основа.
Пулмологът видя снимките, пуснахме CRP, което беше в норма и кръвна картина с диференциално броене. Всичко е в норма с изключение на еозинофили  /:oops: дано не съм объркала/, които са много високи. Каза, че се касае за астма на алергична основа. Според нея задържа въздух при издишане.
Лечението за сега е без КС заради гъбичките    ,инхалации с вентолин още няколко дни, Фенистил /имаше и обрив/, нистатин и монтелукаст. Два дни след това лечение дишането беше нормално.
След като свърши курса с нестатина докторката е на мнение да продължим с КС, който ще назначи след 10 тина дни.
Препоръката е 2 месеца без контакт в детско заведение за да се стабилизира.

Основата на лечение е инхалаторния КС.
Пневмония при деца, без да има изобщо, никаква повишена т-ра, е крайна рядкост.Също и пневмония с нормално СРП.
Вероятно е било или вирусен бронхиолит, или истинска криза, или друго. Еозинофилията подкрепя също мисъл в тази насока.
Благодаря за отделеното време докторе! Вероятно е било така. Дано за напред да не се случва, измъчи се детенце.Вероятно ще минем към КС след като излекуваме гъбичките. Ще ви пиша какво са ни изписали преди да го купя! 

п.п Сия и Вики обича да ходи на градина и да е сред деца, но след последното боледуване докато не се стабилизира сърце не ми дава да я пусна. Ходенето е 1 седмица и ще повторим сериала. В нашата градина е като детско отделение за долекуване :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #85 -: Ноември 26, 2012, 16:40:22 pm »
Д-р Бърди, и аз след дъжд качулка :( Имаме Хепатит А в групата на сина ми. Поръчах Хаврикс за утре. Детето от снощи е с хрема и еднократно кашлане (няколко пъти в серия) през ноща. Сега се чудя дали мога да ваксинирам или да наблюдавам няколко дни? Болното дете е диагностицирано днес (26/11), но не е на градина от четвъртък (22/11). До колко дни от контакта мога да ваксинирам? В сайта на хепасист пише до 14, но така ли е?
Благодаря ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #86 -: Ноември 26, 2012, 17:26:04 pm »
Може да ваксинирате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #87 -: Ноември 26, 2012, 18:37:31 pm »
Благодаря ви от сърце!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #88 -: Ноември 26, 2012, 19:28:51 pm »
Д-р Бърди, и аз след дъжд качулка :( Имаме Хепатит А в групата на сина ми. Поръчах Хаврикс за утре. Детето от снощи е с хрема и еднократно кашлане (няколко пъти в серия) през ноща. Сега се чудя дали мога да ваксинирам или да наблюдавам няколко дни? Болното дете е диагностицирано днес (26/11), но не е на градина от четвъртък (22/11). До колко дни от контакта мога да ваксинирам? В сайта на хепасист пише до 14, но така ли е?
Благодаря ви предварително!

Няма данни за ефективността на пост-експозиционната профилактика след 2 седмици ( 14 дена). А не че е до 14 дена... .
http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/mm5641a3.htm?s_cid=mm5641a3_e

"The efficacy of IG or vaccine when administered >2 weeks after exposure, has not been established."

За препоръчване като постекспозиционна профилактика се предлага и имуноглобулина и ваксината с леки "нюанси" и детайли в предпочитанието.

Колко пъти само съм писал и тук, след 12м възраст да поставяте противо-хепатитната А ваксина.
Но никой не си взема бележка... все истерии около ваксините.
Езикът ми буквално "окосмя" да го повтарям, да си ваксинирате децата съвременно... .
Но глас в пустиня... .
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 19:30:58 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #89 -: Ноември 26, 2012, 23:57:52 pm »
докторе, като сме отворили хепатитната тема, а какво ще кажете, има ли смисъл да се ваксинира за хеп Б?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #90 -: Ноември 27, 2012, 00:00:44 am »
Шегувате ли се?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #91 -: Ноември 27, 2012, 02:35:13 am »
Шегувате ли се?
:-) Хе хе докторе, харесва ми като показвате чувство за хумор.

Елена, защо не искаш да ваксинираш за хеп Б?
 Въобще аз лично не мога да разбера защо да не искаш да ваксинираш за нещо,каквото и да е, за което има безопасна ваксина?


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #92 -: Ноември 27, 2012, 02:44:39 am »
хора, не съм казала, че не искам, просто търся инфо, тъкмо защото обмислям да я ваксинирам, обаче не зная кога, дали сега, след като е на 1 и половина, или малко по-нататък, доколкото тя не ходи на градина и има контакт с ограничен брой деца. дали и двете на куп, коя първо ей такива неща. по-скоро въпросът ми беше "има ли смисъл такова малко дете да се ваксинира или да се изчака.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #93 -: Ноември 27, 2012, 06:05:16 am »
хора, не съм казала, че не искам, просто търся инфо, тъкмо защото обмислям да я ваксинирам, обаче не зная кога, дали сега, след като е на 1 и половина, или малко по-нататък, доколкото тя не ходи на градина и има контакт с ограничен брой деца. дали и двете на куп, коя първо ей такива неща. по-скоро въпросът ми беше "има ли смисъл такова малко дете да се ваксинира или да се изчака.
Странно, че не е ваксинирана, явно при вас не е от задължителните.  Тук започват сериите като бият първата още в родилният дом.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #94 -: Ноември 27, 2012, 06:47:23 am »
Хепатит Б мисля е задължителна, а хепатит А се правят 2 бр. на тази възраст и се плащат(стига да не съм объркала буквите  :oops:), т.е. са по желание.
« Последна редакция: Ноември 27, 2012, 06:55:52 am от м-и »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #95 -: Ноември 27, 2012, 07:14:29 am »
Какво съветват за карантината, докато е контактен с Хепатит А? Никакви контакти извън кръга от градината?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #96 -: Ноември 27, 2012, 09:44:35 am »
http://www.vaksini.bg/havrix/kak-da-se-predpazja.html д-р Бърди, бихте ли коментирали срока на втората доза. Тук пише 6 до 60 месеца. От представителството на Глаксо БГ ми препоръчаха да не се избързва с втората доза, а да се постави около 5тата година. Това нещо ново ли е?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #97 -: Ноември 27, 2012, 10:22:46 am »
и ние сме от закъснелите :oops:
ваксинирах и двамата с хаврикс в събота.
големият е о.к.,но малкият от неделя през нощта вдигна температура.
вчера го водих на педиатъра ни, прегледа го,
според нея е нещо вирусно, тъй като гърлото му е зачервено.
отрича да е от ваксината. оставаме на изчакване.
днес сутринта нямаше Т.

въпроса ми е възможно ли е температурата да е от ваксината?
ако се наложи даването на антибиотик, възможно ли е да "убие" ваксината?

Д-р Бърди, аки Ви е удобно да отговорите.
Благодаря предварително.
« Последна редакция: Ноември 27, 2012, 10:27:07 am от danny22 »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #98 -: Ноември 27, 2012, 11:46:13 am »
Наречете ме невежа, но за пръв път чувам за тази превантивна ваксина срещу хепатит А. Що не е задължителна в България, явно не е поставяна на детето ми, каето е на 5 години - май ще тряба да го обсъдя с педиатъра.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #99 -: Ноември 27, 2012, 11:54:33 am »
Наречете ме невежа, но за пръв път чувам за тази превантивна ваксина срещу хепатит А. Що не е задължителна в България, явно не е поставяна на детето ми, каето е на 5 години - май ще тряба да го обсъдя с педиатъра.
Не е задължителна, защото касата не я поема, вероятно нямат възможност. Педиатъра ми каза, че са по 50лв двете.