0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #40 -: Ноември 24, 2012, 21:40:53 pm »
Още не сме направили изследване за алергии, защото още не знам дали да е стречтест или кръвен. Едни препоръчват кръвен, други кожен. Алекс вече е на 5, защото уж и това имало значение. Насочила съм се към Детско Здраве за алергичния тест. За сега имам само добри отзиви. Направо ще взема да звънна там и да разпитам.

Иначе тя ги прави спазмите след вируси - прави бронхити без темперература, без сополи, без нищо друго последните два пъти - само кашлица.
Единият пулмолог, проследил два от бронхитите каза, че най-вероятно са астматични, а пък в детската клиника по белодробни болести към Александровска болница й направиха ФИД (функционално изследване на дишането) и заради леките отклонения там и заради 5те вентолина за месеците септември, откомври и ноември поставиха диагнозата бронхиална астма.
Препоръчаха ми Сингулер за три месеца, но искам да чуя още едно мнение и тогава ще реша. Искам да питам и за генериците му, защото разликите в цените са в пъти.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #41 -: Ноември 24, 2012, 22:29:41 pm »
Elena B, mimi26, благодаря за мнението! Но май клоня към включване на АБ. Ето преди минути пак се напишка, ей така, както си седеше и цялата мокра. Явно има инфекция някаква. Зная, че без посявка няма уроинфекция, но пък да чакам още няколко дни ей така. Отгоре на всичко май започва да вдига Т. И понеже вчера й сложихме ваксина за Хеп.А и мястото е леко подуто и зачервено се чудя от кое е от ваксината или от напишкването.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #42 -: Ноември 24, 2012, 22:47:13 pm »
тан, антибиотиците и ваксината няма ли да направят някаква реакция, питам само, не съм се сетила дори за този вариант, (съвпадение на ваксини и аб) та е добре да зная.

тя температурата може и от ваксината да прави, нали това имаш предвид?
с риск да ви ядосам, но случило ли се е нещо по-необичайно, възможно ли е да е психогенно? често се случва и не е срамно или ужасно? сигурно си го мислила и това, ама аз да питам.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #43 -: Ноември 24, 2012, 23:06:54 pm »
Тан, без посявка и антибиограма не бих дала антибиотик, защото не е сигурно, че е точния.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #44 -: Ноември 24, 2012, 23:19:13 pm »
сия, ако след като яде въпросните неща няма негативна реакция, не разбирам къде е проблемът? лекарката успя ли да обясни това или беше идеята само да вика? и след като астмата не е на алергична основа, защо се води детето алергично?

Тя, астмата, била алергично заболяване и, видиш ли, щом вирусът я алергизирал и щом я удряло в гърдите и правела спазми, значи не трябва да давам такива алергени и детето да забрави за тях. А не ми дава направление за алерголог, щото то изследването нищо нямало да покаже. 8O
Малко като приказки под шипковия храст ми звучи. :lol:

Ма то до декември не остана много и другия понеделник отивам да взема картона и ще я записвам при друг педиатър. Много препоръчан, ама първо ще го чуя какво мисли по основни въпроси и тогава ще я запиша Алекс при него.

yana-v, а на Вики какъв тест й правиха? Кръвен или кожен?
Стискам палци бързо да го преодолеете с предписаното лечение.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #45 -: Ноември 24, 2012, 23:33:28 pm »
Сиа, моето мнение е че след като нямаш проблеми с определени храни, няма защо да ги спираш. От всички изброени само мед давам - само към него нямаме реакция и си го давам. Това, че е в списъка не означава, че не трябва да го давам, а че трябва да наблюдавам. Щом всичко е наред, значи не алергизира децата.
Между другото ние сме правили кръвен тест за уточняване на групата алергени, сега чакам още малко време и ще правим и кожен, за доуточняване на алергените, макар че вече доста от тях аз си ги знам. Остана да определим полени, акари, дом.прах и подобни. По отношение на хранителни и животински на метода на пробата съм си ги уточнила.
Без консултация с алерголог, само на думите на педиатъра, аз не бих правила каквото и да е. А Сингулера отново е безплатен по ЗК.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #46 -: Ноември 24, 2012, 23:39:51 pm »
Още не сме направили изследване за алергии, защото още не знам дали да е стречтест или кръвен. Едни препоръчват кръвен, други кожен. Алекс вече е на 5, защото уж и това имало значение. Насочила съм се към Детско Здраве за алергичния тест. За сега имам само добри отзиви. Направо ще взема да звънна там и да разпитам.

Иначе тя ги прави спазмите след вируси - прави бронхити без темперература, без сополи, без нищо друго последните два пъти - само кашлица.
Единият пулмолог, проследил два от бронхитите каза, че най-вероятно са астматични, а пък в детската клиника по белодробни болести към Александровска болница й направиха ФИД (функционално изследване на дишането) и заради леките отклонения там и заради 5те вентолина за месеците септември, откомври и ноември поставиха диагнозата бронхиална астма.
Препоръчаха ми Сингулер за три месеца, но искам да чуя още едно мнение и тогава ще реша. Искам да питам и за генериците му, защото разликите в цените са в пъти.

Не тестувайте, ако нямате крайна нужда. Може да направите РАСТ, но крайно внимателно подберете алергените за тестуване.
НЕ давайте Сингюлер, ако нямате крайна, крайна нужда.
Лекувайте всеки епизод с ДОСТАТЪЧНА доза Фликсотайд, достатъчно кратко- 7-10 дена. Стремете се да правите правилно инхалациите- това е ключа за успеха. Може да ползвате и препарат от групата на "Беровент", ако е нужно, за кратко.
Ако имате възможност, и има течен Фликсотайд в Бг- вземете си малък портативен небулайзер- с него много бързо се овладяват пристъпите.

Направете противогрипната ваксина.
« Последна редакция: Ноември 24, 2012, 23:43:27 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #47 -: Ноември 25, 2012, 00:06:13 am »
Тан, без посявка и антибиограма не бих дала антибиотик, защото не е сигурно, че е точния.

mimi26, да, това е най-правилната стратегия, но много ми обърква мислите този белтък в урината, макар той въобще да н тревожа нашата лична лекарка. А и явно причината за това напишкване си е активна. А и стана доста дълго време, вече близо 2 седмици за да са инциденти.
тан, антибиотиците и ваксината няма ли да направят някаква реакция, питам само, не съм се сетила дори за този вариант, (съвпадение на ваксини и аб) та е добре да зная.

тя температурата може и от ваксината да прави, нали това имаш предвид?
с риск да ви ядосам, но случило ли се е нещо по-необичайно, възможно ли е да е психогенно? често се случва и не е срамно или ужасно? сигурно си го мислила и това, ама аз да питам.
За реакция на ваксина и АБ незная, но според мен може би не, защото нерядко се случва в период на слагане на ваксина дете да се разболее и да се стигне до АБ. Така поне мисля аз.
А за психогенният момент и това го мислех. Да, в градината имат нов педагог, и по думи на други майки доста деца отказват да ходят на градина, говори се че и доста деца са удряни. Но ако това е причината защо се появи този белтък в резултатите на едната лаборатория?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #48 -: Ноември 25, 2012, 00:19:09 am »
Tan, за какво е този антибиотик, като сте направили урина и няма бактерии? Или нещо не съм разбрала? Мисля също, че въпросът на Елена има резон, помисли и за таква причина, ако медицинска не отривате.

мими26, репликата ти към Елена за възрастта на децата беше чиста проба заяждане. Много знаем ние на колко точно са ти децата, аз мислех, че са на 3. Но дори и да знаехме какво сега, човек не може да изкаже мнение какво е виждал, че става само понеже някой друг може да има деца на тази възраст? Аз пък давам на децата си всичко , ха убийте ме сега.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #49 -: Ноември 25, 2012, 00:20:55 am »
Тан разпитай детето, може нещо да го притеснява, а и бой в градината?! Това нормално ли е?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #50 -: Ноември 25, 2012, 00:28:28 am »
Тан, ако можеш спри детето от градината да видиш как ще се държи тогава.
Боби, моля не ми характеризирай репликите каква проба са. Имам достатъчно ясна лентичка в подписа, който го интересува може да се информира. Не е необходимо да се включваш само за спорта и за спора  :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #51 -: Ноември 25, 2012, 00:52:43 am »
Тан, ако можеш спри детето от градината да видиш как ще се държи тогава.
Боби, моля не ми характеризирай репликите каква проба са. Имам достатъчно ясна лентичка в подписа, който го интересува може да се информира. Не е необходимо да се включваш само за спорта и за спора  :wink:
Въобще не си, ти и гледала лентичката. При всяко положение, това което Елена каза не беше лично към никого.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #52 -: Ноември 25, 2012, 01:46:24 am »
Тука май някои пишат само като видят ника на потребителя. Специално това за пържените картофи си беше много ясно, че за големина става въпрос, ама нали трябва приказка да става!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #53 -: Ноември 25, 2012, 08:08:15 am »
аз също не бих дала на сляпо АБ заради напишкване
имам позната, чиято дъщеря например изпитва ужас от чужди тоалетни и не ходи по никаква нужда никъде, освен у тях- напишква се на градината, но не отива в тоалетната
моята Преслава, въпреки че сама отказа бързо памперса и до сега има случаи в които се заиграва и стиска, но накрая се напишква, защото вече е прекалено късно за тоалетна- и през ум не ми е минавало, че детето има проблем
Боби, точно както ти пропагандираш даването на всичко, аз пък пропагандирам моят си начин на хранене и отглеждане- или на мен ми е забранено и за това постоянно ме упреквате за това ...?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #54 -: Ноември 25, 2012, 08:55:55 am »
mini, не бързам да давам АБ за едно напишкване, а вече се притеснявам че не е просто напишкване. Като се има предвид, че дори когато махах пампер не съм сменила толкова напикани гащи, а досега вечр или по време на сън не се напишквала. И изведнъж това състояние продължава повече от две седмимици, като нещата прогресират. Първо се прибираше през ден с напикани гащи от градината, като това е ставало само по веме на обедният сън. После дните и случаите на ден да се напишка, освен по време на сън се увличиха. Започна да се намишква и в къщи и по време на ношният сън. Другото, което ми прави впечатление е, че не да се заиграе или да чака до последният момент и да не може да устиска, а просто в един момент я виждам цялата мокра, като че ли не може да контролира това изпускане или може би не усеща.И последните дни това състояние започна да се повтаря всеки ден, независимо че я спрях от градина и си е в къщи. Другото, което много ме обърка е различните резултати от двете лаборатории. В едната всичко -, рН 5,5, отн. Тегло 1025, а в ругата белтък +, рН 7, отн.тегло 1005. Към всичко това като се прибави и нерешителността на на личната ни лекарка и всичко започващо с "Ами ако решиш... Ако искаш..." съвсем се обърках и ме обхвана паниката, затова се замислих за АБ.
Нормално е да се напишкват, деца са и при това малки, но мисля че вече неиното не е в границите на нормалното и има причина.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #55 -: Ноември 25, 2012, 09:32:34 am »
Боби, точно както ти пропагандираш даването на всичко, аз пък пропагандирам моят си начин на хранене и отглеждане- или на мен ми е забранено и за това постоянно ме упреквате за това ...?
Не е точно така, че давам всичко. Аз може да давам всякакви храни от време на време и да нямам списък с неща, които не давам освен ядки и сладки работи като бонбони и шоколади, но се стремя да ги свикна на определен тип хранене, защото за тях самите ще е по-добре в бъдеще.  Ограничения за подправки нямам, но аз не ям почти никакви силни подправки и не готвя с такива Силно съм против лютото и соленото, но съм и на другата крайност, че да им готвя отделно без никаква сол или да не им дам да опитат някоя храна, понеже била пикантна (ако че аз не я пипам). давах без сол като бяха бебета, вече не са.

Не се сещам да съм те упреквала теб лично въобще. Мисля, че си малко крайна с някои неща,като шарената сол примерно, но чак да те упреквам с това какво правиш, не. децата са си твои, ти си решаваш как да ги храниш, а и аз лично не мисля че са загубили от това. Но понеже няма никакви данни, че моите са загубили от това как аз ги храня, за това не ми харесва ( ама не се сещам да съм го казвала), че ти самата упрекваш много рязко моят начин или на някой друг, който също не прави нещо кой знае колко ведно по никакви критерии. Според мен, това че професионалните организации не слагат рестрикции след 1 годинка значи, че не са видяли причина за това и се водя по това, не е като да съм безхаберна за здравето на децата си. децата ми, от гледна точка на баланс и витамини, ядат здравословна диета, ако че веднъж на 2 месеца са хапвали сладолед ( той е всъщност замразен йогурт) или пържени картофи.

Съжалявам за офф-а, исках да изясня какво значи,когато казвам,  че не ограничавам.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #56 -: Ноември 25, 2012, 11:02:54 am »
Birdie, благодаря за включването.
Благодаря, че потвърдихте колебанието ми за Сингулер. Четейки страничните ефекти ми се изправи косата, а наистина не мисля, че детето ми е крайно нуждаещо се.
Вярно боледува често, но спазмите, обструкциите или както се наричат, винаги ги овладяваме с вентолин най-често на 8 или 12 часа часа и сироп с Амброксол или Ацц кидс за секретите. Това, което ми дава успокоение, че ФИД е в норма за възрастта, въпреки леките отклонения.

Има ли някаква схема за лечение с Фликсотид или е според случая? И как определям достатъчното количество? Според килограми или според степента на обструкцията?
Тук нямам съмишленици, защото пулмолозите препоръчват сингулер като най-леката стъпка и Фликсотид при тежки случаи. Много се надявам новия педиатър да помогне при определянето на дозите и честотата. Но ще се радвам на насоки и от Ваша страна.

Правилно ли разбирам, че Фликсотид не може да се инхалира с настолните небулайзери? Нашият е Omron Com Air C 28.
« Последна редакция: Ноември 25, 2012, 11:07:29 am от sia »
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #57 -: Ноември 25, 2012, 12:46:49 pm »
Като чета постовете за астмата и ми минава това през ума.

На сестра ми единия дребен, като се разболее и почне да кашля, има затруднено дишане и на два пъти му бият инжекция урбазон за регулиране.Отделно сестра ми е забелязала, че като тича, много се задъхва и изморява.
На лекарката в дълбоката провинция мнението е, че нищо му няма и изписва антибиотик за всичко.

Как се установява астмата, какви са симптомите, откъде се тръгва за диагностициране.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #58 -: Ноември 25, 2012, 16:58:41 pm »
... откъде се тръгва за диагностициране.
Тук казват след поне 3 бронхоспазъма.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #59 -: Ноември 25, 2012, 21:48:44 pm »
тан, ясно е, че детето има някакъв проблем, дали физически (инфекция) или емоционален, не защото се напишква от време на време, а защото ти виждаш, че това е извънредно, ескалира и съвсем разумно си тръгнала да търсиш причина.

стресът често води до това. този учител, дето бие децата в детската градина трябва да бъде съден, най-малкото. директорката казва ли нещо, има ли подаден сигнал за това?
но по-важното - ако това е причината, недей да очакваш, че след две седмици не-ходене на градина то ще спре от само себе си. тези неща искат време и е възможно да рецидивират. ако можеш да говориш с нея, но "лекичко" без да я притискаш и се опитай да не ти личи колко се притесняваш от напишкванията, защото това само фиксира нещата. надявам се пак да пишеш как е детето.