0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #20 -: Ноември 24, 2012, 06:54:26 am »
Ееее то пък бива крайности за това ядене бива... Аз съм ви свикнала вече, но ако средно интелигентен човек с добри хранителни навици и здравословен начин на живот седне да чете тука - ще се обеси. :lol:
osi_9 osi_9 osi_9



  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #21 -: Ноември 24, 2012, 07:41:29 am »
аха, значи, когато допускаш разнообразното хранене можеш да изказваш мненние как ВСИЧКИ да си хранят децата, но ако съвсем случайно избягваш храните откровено съдържащи не до там полезни продукти бива да си замълчиш, че на трима човека не им отърва да слушат кое било вредно и кое не!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #22 -: Ноември 24, 2012, 07:48:25 am »
Аз се извинявам ,че се навесвам в спора,но това кое е вредно и кое не го преценява всеки родител сам за своето дете.Опитах се да кажа ,че ако едни имат възможност да приготвят хубава домашна храна ,други нямат такава.Ако е въпроса всяка сутрин ставам в 5,30ч и готвя по две ястия за детето + десерт за следобед защото е с алергия към кравия белтък, и не може да се храни на кухня.Но това не ми гарантира произхода и качеството на продукта.Тоест дали аз ще купя брашно ,яйца  ит.н и ще направя кекс е почти,казвам почти същото да си купя готов кекс.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #23 -: Ноември 24, 2012, 08:18:07 am »
Ани, тук въпроса не е принципен, а борба на характери ;) нека така ти го обясня
просто с мнението на някой трябва да се съгласиш тихомълком, иначе следват тиради постове в които ти обясняват колко неправилно мислиш и си луд
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #24 -: Ноември 24, 2012, 10:33:47 am »
О, Ани 2626, повярвай не е едно и също дали ще купиш кекс или ще го направиш. Първо едното е прясно приготвено и второ зачети се в етикета на готовия кекс колко други добавки има, които ти не слагаш. Твоя ще се развали за 5 дни, а купения и половин година няма да мръдне.
Не мисля, че някой може да твърди, че купената готова храна е за предпочитане пред домашно приготвената. А и това, че купуваш продуктите от магазина - като отидеш предполагам избираш това, което ти се струва най-добро, а в готовото въобще не знаеш какво има и дали не е сложено нещо пред разваляне или със съмнително качество. Всички сме слушали за производството на каквото и да било...
А за кроасаните - що пък да са кроасани, едни домашни бързи кифлички ще свършат същата работа или мъфинки. Трябва половин час, за да се приготвят такива, дори миксер не е нужен. Не ми казвайте, че никоя няма половин час на разположение, за да забърка нещо такова.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #25 -: Ноември 24, 2012, 14:57:12 pm »
мими, а ти що се мислиш, че не "забъркваме"?  :) просто понякога се стига до крайности, с които освен майката се невротизира и детето и после имаме 4 годишни деца, които не ядат огромна част от храните, защото са "лоши". едно е да ги учим да не ядат боклуци, друго е да ги парализираме.

тук има истерия около това всичко да е органично. аз също гледам месото да е органично, заради антибиотиците, които се дават на животните. но наскоро се оказа, че това не оказва никакво значение (на мен също ми изглежда странно, но хората го изследвали и така се оказало) айде сега иди, че разбери.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #26 -: Ноември 24, 2012, 15:05:21 pm »
Елена не се вманиачавам и не невротизирам детето си. Просто отказвам аз да му купувам Е-та, докато си стоя в къщи и реално имам възможност и време да му сготвя съобразно моите виждания и желания. Като го почерпят гризки и солети нищо не казвам, просто аз не ги купувам и той не ги яде-специално солети и брускети, може би заради твърдостта. Реално от като имаме дете и ние се храним по-добре, преди не съм се замисляла и съм "готвила" и полуфабрикати макар и на висока цена те пак са си такива.
И мисля, че никой не ти казва какво да даваш ТИ, аз пиша какво не давам АЗ и какво съдържат кроасаните в магазина, макар и прясно печени.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #27 -: Ноември 24, 2012, 15:16:40 pm »
Елена, ще те помоля да си ограничиш квалификациите като "невротизиран", "парализиран" и подобни. Иначе ще се обърна към модератор, защото го смятам и като лична обида, понеже и аз имам 4 годишни деца  :wink:
П.С. Помисли си дали и ти не си в някаква крайност...
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #28 -: Ноември 24, 2012, 15:23:37 pm »
мими, не може да е лична обида, защото хич не зная на колко години са ти децата,но съм виждала достатъчно такива, само това казах. и да, наистина смятам, че понякога тук се стига до крайности когато става дума за храненето на деца. целият този разговор тръгна от това, че използвах пърженият картоф като мярка за големина и казах, че давам на детето си пресни кроасани. не мислиш ли, че е малко прекалено?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #29 -: Ноември 24, 2012, 15:48:38 pm »

А за кроасаните - що пък да са кроасани, едни домашни бързи кифлички ще свършат същата работа или мъфинки. Трябва половин час, за да се приготвят такива, дори миксер не е нужен. Не ми казвайте, че никоя няма половин час на разположение, за да забърка нещо такова.

А в готварските теми дали има рецепти за такива неща да се пробвам да забъркам?  :)


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #30 -: Ноември 24, 2012, 15:54:41 pm »
Ами то и аз съм виждала как майка бута шоколад в устата на детето си за следобедна закуска и тази същата едновременно с това ми се оплаква как детето е постоянно с кожни екземи и алергии. Така че и случаи за нехайство по отношение на храненето има доста. Но да кажеш, че някой е невротизиран, просто защото е предпазлив и внимава какво яде детето му си е обидно.
Ако си прочетеш отново поста, ще видиш че начина по който е написан е многозначен - и аз разбрах, че предлагаш пържен картоф, а пресен кроасан не означава домашен такъв, може да е и в опаковка с вчерашна дата на производство  :wink:
Предлагам да приключим с храненето тук, има си теми за това и много страници писано по въпроса.
Иванита, има доста рецепти в готварските. Само да имаш желание, веднага ще се намери някой да ти даде рецепта.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #31 -: Ноември 24, 2012, 16:20:33 pm »
Мими, имам молба /знам че малчуганите ти имат алергични проблеми/ за неща за хапване без какао, банани, забраниха ни също за сега и всичко що е червено - плодове и зеленчуци - вече се изчерпах от към идеи! :oops:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #32 -: Ноември 24, 2012, 16:52:31 pm »
Ще помоля за съвет, ако някой е изпадал в подобна ситуация? малката ми дъщеря, 3г.4.м. от близо две седмици започна да се напишква, и през деня и през ноща. Като това състояние прогресира. първо беше през ден, два, а през последните 3-4 дни е всеки ден, дори по два пъти на ден и всяка нощ. Вчера пуснахме урина. РН 7, отн. тегло 1005, белтък +, всичко друго )-). Личният ни лекар каза, бани в тетра до понеделник и в понеделник стерилна урина. Днес пуснахме пак урина в друга лаборатория. Рн - 5,5, относително тегло 1020, белтък  - отрицателно, вс. друго пак - отр. Днес ми се струва по-раздразнителна, с понижен апетит, до сега не се е напишквала, но и аз сяма ходя я слагам на тоалетната. В последният разговор с личната, каза щом толкова се притеснявам да започна Зинат. Да ама аз мисля, как ще има възпаление без Т, без никакви други белези в урината, седемент, левкоцити примерно. Да, обаче вчера излезе белтък, а днес не? Да чакам понеделник да пусна стерилна урина или да започна Зинат? Ще съм благодарна на мнение и съвет.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #33 -: Ноември 24, 2012, 17:02:21 pm »
Яна, какво по-точно искаш като вариант за хапване? Виж в готварската тема най-добре, доста идеи могат да ти дойдат от там.
Тан, според мен изчакай стерилната урина.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #34 -: Ноември 24, 2012, 17:11:46 pm »
Момичета, давайте идеи, какво ядете за закуска, за обяд, следобед.

Много е капризен малкия, и освен, че освен мляко, почти нищо не яде, ами ако нещо днес се излъже да хапне, утре вече не го иска и трябва да се сетя какво иска  :lol: .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #35 -: Ноември 24, 2012, 17:13:46 pm »
Маи подкарахте темата само с хранене :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #36 -: Ноември 24, 2012, 17:33:57 pm »
Докато сте на храна още, да питам аз нещо за астмата. :wink:

Като споменах на педиатърката ни, че давам мед с пчелен прашец за подсилване на организма, тя направо избухна. Как съм можела да давам на дете с астма мед. Трябвало да забрави за ядките, меда, шоколада. И детето се разплака, защото час преди това беше помолила баща си да й купи орехчета и се чувстваше виновно, че е яло. :x И аз луда ли съм давам? Та кажете ми, моля ви, луда ли съм, че вярвам на инстинкта си, че детето ми не е алергично?

При положение, че на нея астмата не е на алергична основа (това от консултация с пулмолог), а винаги след вируси се проявява, мисля, че няма проблем да давам умерено, както досега.


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #37 -: Ноември 24, 2012, 18:36:46 pm »
сия, ако след като яде въпросните неща няма негативна реакция, не разбирам къде е проблемът? лекарката успя ли да обясни това или беше идеята само да вика? и след като астмата не е на алергична основа, защо се води детето алергично?

тан, аз бих изчакала изследванията и евентуално консултация с уролог или поне педиатър.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #38 -: Ноември 24, 2012, 18:40:09 pm »
пфу, тази астма за нищо я нямат мама му стара
сия, знаеш Стефания е диспансеризирана, но от както яде мед почти не е правила спазми
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #39 -: Ноември 24, 2012, 18:51:13 pm »
Точно след последното боледуване на Вики и болничното лечение казаха, че е направила астма на алергична основа. При нас показателят за алергия е много висок.

Сия пускахте ли изследвания за алергия?

Пулмоложката ни наложи стриктна диета заради алергията поне за 1 седмица - без цитруси и банани, за шоколад и ядки и дума да не става, без червени плодове и зеленчуци, никакъв мед и чайове в които има цвят, само билкови, никакви кисели храни. :(
 Антибиотик=гъбички=алергия=спастичен бронхит и астма.Това се получи при нас и съм много потресена и притеснена.