0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #860 -: Март 26, 2013, 15:38:24 pm »
Днес, докато режех ноктите на краката на Емма, забелязах че нокътчето на кутрето е добило различен цвят от другите (по-жълт) и е станало по-твърдо. Записах час при джипито, но трябва да чакам до другата седмица.
Имате ли идея какво може да е и какъв лекар би дал компетентно мнение (и лечение)? Съмнява ме да не са гъбички. Благодаря предварително за мненията!


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #861 -: Март 26, 2013, 16:14:25 pm »
Здравейте!
Да споделя какво се случи с нас :големият ми син се разболя всичко стана бързо за една нощ висока Т и внезапна мъчителна кашлица,гъста хрема ,след преглед при педиатърката ни ни се наложи преглед при педиатър детски пневмолог направихме снимка от която излезе че цитирам:"белодробния паренхим с белезите на бронхит,като в дясно базално са налице и перивазални инфилтрации,но все още без характеристиката на оформен пневмоничен инфилтрат",назначха инжекционно лечение с Терцеф 7дни,Урбазон 3 дни и инхалации с Пулмикорт,сироп за кашлица Вентолин и Амбрекс капки за нос Тобрадекс,инжекционното лечение приключи днес ходихме на преглед няма хрипове но все още се изкашля по един два пъти но като се измори хрема все още има изписаха ни Бронховаксом и Монтелукаст в продължение на следващите 3 месеца,продължавам да давам и сиропите за кашлица и капките за нос.Знам че няма да мине бързо и да отшуми като лека настинка и за това ще съм благодарна на всички които ме посъветват какво да давам или правя ,ще съм благодарна и на мнението на д-р Бърди!!!
Искам да отбележа че до сега не е бил толкова болен и за първи път ни се налага инжекционно лечение.
« Последна редакция: Март 26, 2013, 16:17:51 pm от Виктория »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #862 -: Март 26, 2013, 16:24:49 pm »
С толкова много лекарства - бих ти препоръчала пробиотици да даваш.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #863 -: Март 26, 2013, 16:27:00 pm »
Вики, и моята Вики беше с такава диагноза през ноември, но без температура. Тя кашляше само като се измори. Бяхме в болница. Там ни лекуваха с два АБ, инхалации и сиропи. След АБ пихме Нистатин и пробиотици почти месец. Консултирахме се с детски пулмолог, който ни предписа и на нас Монтелукаст и противоалергичен препарат за 1 месец. Сега ходим на контролни прегледи, продължаваме и с двата препарата докато приключи цъфтежа, защото при нас има алергичен компонент. На нас ни бяха изписали Биозин, но Вики се обрина от него. Пулмоложката забрани да се пие имуностимулиращ препарат заради алергията.
Препоръчаха да сменяме климата колкото можем. Бързо възстановяване!!!

п.п посявки нос и гърло пускахте ли преди лечението?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #864 -: Март 26, 2013, 16:55:43 pm »
Виктория, Вентолина не е сироп за кашлица, а салбутамол - отпуска мускулатурата на стената на малките въздухоносни пътища в белите дробове, като предизвиква тяхното разширяване. За предпочитане е инхалаторен, а не сироп и не се дава дълъг период от време, а до овладяване на пристъпите. Препарати от сорта на Флексотид се дават за по-продължително време за лекуване на астна 9също е КС).
Също не се дава за месец противоалергичен препарат. Монтелукаста е за астма, изписва се когато противоастматичните препарати нямат достатъчен ефект. Доста лекари го изписват като имуномодулатор, макар че целта му не е точно тази.
Това съм научила аз от опит. Ако греша, дано доктор Бърди да ме поправи.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #865 -: Март 26, 2013, 17:50:38 pm »
васи, мисля, че дерматолог ти трябва
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #866 -: Март 26, 2013, 21:48:08 pm »
Днес, докато режех ноктите на краката на Емма, забелязах че нокътчето на кутрето е добило различен цвят от другите (по-жълт) и е станало по-твърдо. Записах час при джипито, но трябва да чакам до другата седмица.
Имате ли идея какво може да е и какъв лекар би дал компетентно мнение (и лечение)? Съмнява ме да не са гъбички. Благодаря предварително за мненията!
Нали при големите хора потъмняването е признак за гъбички. Сигурно не си подсушавала добре крачето и е останала влага между пръстенцата, запарило се е, иначе от къде да хване гъбички. Ако се окаже това обаче, дали се сменят обувките? Пренасят ли се върху тях и после пак на крачето?

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #867 -: Март 27, 2013, 00:01:18 am »
Май да. Но какви обувки на тази възраст. По-скоро се чудя дали няма връзка с плуването и водата в басейна. Но само нокътчето е засегнато, няма обрив на пръста/крака.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #868 -: Март 27, 2013, 00:13:54 am »
Монтелукаста е за астма, изписва се когато противоастматичните препарати нямат достатъчен ефект. Доста лекари го изписват като имуномодулатор, макар че целта му не е точно тази.
Това съм научила аз от опит. Ако греша, дано доктор Бърди да ме поправи.
Някои лекари предпочитат КС някои предпочитат Сингулар(монтелукаст).  Понеже си имам и от двата вида ( лекари), та затова знам.  Единият казва, че едното се почвало първо, а другият че другото. Вероятно нейният предпочита сингулар (монтелукаст) преди да дава КС.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #869 -: Март 27, 2013, 11:00:43 am »
Дано д-р Бърди се включи тъй като мнението му е много важно за мен! :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #870 -: Март 27, 2013, 14:58:24 pm »
като сме почнали темата с краката на децата - вчера забелязах на моята девойка й се лющи кожата на стъпалата и отдолу на пръстите. на много тънък слой е, просто си се лющи. чудя се възможно ли е да е от това, че ходи по чорапи върху мокета и да се получава някакво триене. сега й взех един лосион да я мажа малко да видим дали ще помогне. на някого случвало ли му се е?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #871 -: Март 27, 2013, 22:39:26 pm »
Гъбички?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #872 -: Март 28, 2013, 01:50:18 am »
алия, не е както при гъбичките дето ти побелява кожата и се бели, но ще изчакам да мине великдена (тук е сега) и може да я заведа да я види лекар
по-скоро прилича на беленето на кожата при слънчево изгаряне, без естествено да е имало изгаряне от какъвто и да е вид.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #873 -: Март 28, 2013, 08:44:54 am »
Дано д-р Бърди се включи тъй като мнението му е много важно за мен! :wink:

Докато отговори Бърди, ще ти напиша какво ми отговори преди време на мен.
Нямахме предписан КС, само Сингулер заради неколкократни обструкции - 5-6 за 3 месеца.
Бърди писа, че предписва Сингулер само в краен случай, а съъс сигурност нашият не беше такъв. Препоръча ни да обсъдим прием на кортикостероид и задължително противогрипна ваксина.

Декември месец сменихме педиатъра, сложихме Ваксигрип и като обсъдих с него ситуацията, той предложи да изчакаме, да я наблюдава и тогава да прецени дали да се включи КС. Защото не му се искаше само по мои думи да лекува дететоо с КС. От старата ни педиатърка нямаше нукаква документация, че детето е имало проблеми.

Детето не че не е боледувало тая зима, но нищо сериозно. Без спазми, без някакви драматични кашлици. Така че за мен има ефект от противогрипната ваксина и ще слагаме всяка година.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #874 -: Март 28, 2013, 10:13:03 am »
както разбирам от разказа на Виктория, детето й е изкарало грипния вирус, който върлуваше тая зима и събори тежко много деца и възрастни. и моят син го преболедува същото, по същия начин, с инхалациите и венозните АБ.

никой не ни е предписвал препарати за лечение на астма, които детето да пие след това. аз бих и попитала защо, ако някой се беше опитал...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #875 -: Март 28, 2013, 12:14:01 pm »
Много благодаря че се включвате със съвети и споделяте опит не знам какво бих правила без вас мили дами  :thankyousign:
Питанката ми е дали да давам Бронховаксом и Монтелукаст които ни предписаха или само  Сингулер ? Имам познати които са много доволни от Бронховаксом-а ,но пък аз нещо не се доверявам както стана и за Изопринозина който масово се изписва (поне при нас)и който изобщо не видях да помага,досега не съм давала нито един от тези медикаменти  :? Доколкото прочетох Монтелукаст и Сингулер са едно и също  :oops: :ask:
« Последна редакция: Март 28, 2013, 12:25:47 pm от Виктория »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #876 -: Март 28, 2013, 13:21:31 pm »
Едно и също са, просто от различни производители.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #877 -: Март 28, 2013, 19:57:17 pm »
Доколкото прочетох Монтелукаст и Сингулер са едно и също  :oops: :ask:
Монтелукаст е генеричното име на Сингулер.
Това ще го напиша и тук, че  явно много хора не са запознати. Когато един прозиводител създаде и патентова лекатство, това лекарство има генерично име ( т.е. самото вещество) и бранд име т.е. името под което се продава от компанията майка. Обикновено генеричните са някакви кофти,че да запомниш другото.. както и да е. Когато изтече времето за патент, всеки може да започне да го произвежда същото това лекарство, но не може да го нарече Сингулер, което е патентованото продажно име на първичната компания ( в случая Сингулер е на  Merck), а трябва да го нарече с генеричното име. Само Merck има право да го продава под името Сингулер.
Генеричните лекарства са много по-евтини, не защото има разлика ( разликата е в обвивката на хапчето, но лекарствената съставка е същата), а защото се произвеждат наготово - в тях не са наливали пари за изследвания, които трбява да си възвърнат. Затова, когато се взима лекарство е добре да се знае генеричното име, за да се знае точно какво се взима.
Също, в момента в който изтече патента и започне да се произвежда от друг, аз лично никога не бих си купила зорлем оригиналното, ако имат другото, понеже няма никакъв смисъл да се дават повече пари за едно и също лекарство... въпреки постоянната бомбардировка с твърдение, казващо обратното. те са спонсорирани от фармацевтичните компании, разбира се :-). Сингулер е близо 2 пъти по-скъп от Монтелукласт, а е едно и също. В България като купувах аптекарките ме питаха ама сигурна ли съм била, че другото искам, да съм чакала Сингулер да им доставели. Естествено че съм сигурна :-).  Купих няколко различни вида от различни производители, понеже всяка аптека имаше по 1-2 опаковки.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #878 -: Март 28, 2013, 21:05:54 pm »
Благодаря за изчерпателното разяснение  :wink: точно цената ми направи впечатление че има двойна разлика  :wink: а съставките едни и същи и еднакво действие ,но до сега не ми се е налагало да давам и за това не съм и запозната толкова ,но за това пък си имам всички вас във форума  :D
« Последна редакция: Март 28, 2013, 21:07:34 pm от Виктория »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #879 -: Март 28, 2013, 22:28:39 pm »
Сингулер е безплатен по ЗК. Ако ще го даваш, изкарай на детето здравна книжка и да ти го изписват така.