0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #840 -: Март 24, 2013, 22:28:31 pm »
Мастно разтворим означава, че се не се разтваря във вода. Аз не давам в момента, но преди в лъжичка слагам само капките и с лъжичката. Казваш, че твоята щерка яде и обича стафиди, давай го преди тях, ако е гаден нещо.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #841 -: Март 24, 2013, 23:08:15 pm »
да, м-и, точно заради не разстварянето във вода ми беше въпроса. мерси, ще пробвам в лъжичката.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #842 -: Март 25, 2013, 06:34:50 am »
аз бих си сменила лекаря, ако е такъв.

да ви питам нещо, как им давате вигантол на вашите деца? аз досега давах едни комбинирани витамини, които бяха много гадни на вкус и й ги разтварях в малко сок (да, знам, че е захар, ама трябваше да ги пие  :)). имам едно шише вигантол, като беше малка й го давах на пръста ми, сега обаче докато стигне да го оближе се разиграва малка сценка и според мен основното количество витамин се губи. та, мога ли да го давам в напитка, понеже нали бил мастно разстворим и щял да се отложи по стените на съда (така ми каза джи пи-то преди много време)?
А защо просто не смениш витамините. Аз им давам на моите витамин д под формата на бонбонки, гумени мечета. И няма начин да ги забравя, понеже всяка сутрин съм подсетена като влезна в колата( там ги държа), че трябва да дам гумените мечета. Ето ги:
« Последна редакция: Март 25, 2013, 06:40:57 am от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #843 -: Март 25, 2013, 08:40:50 am »
Ели, аз капя вигантола в закуската. Преди го давах в лъжичка кърма като беше бебе. 

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #844 -: Март 25, 2013, 08:46:55 am »
Когато се слагат в лъжичка с течност, мастно разтворимите капки си остават на капки в течността, не се утаяват най-отдолу и да се отложат по лъжичката.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #845 -: Март 25, 2013, 10:45:05 am »
Боби, при вас до каква възраст се дава вит.Д? Тук е до навършване на две годинки.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #846 -: Март 25, 2013, 12:47:28 pm »
мими, мишле, мерси за идеите.
боби, мислех си за дъвчащите, ама мойта е по-малка, няма две още, от друга страна след като яде стафиди и агнешки котлети, би трябвало и едни дъвчащи мечета да може да сдъвчи, нали?

блу-скай, идеята е, че от градския живот всички имаме нужда от добавка на вит д, така че няма ограничения по възраст. между другото в бг били правили изследване и голяма част от възрастното население било с дефицит на вит д, не ме питайте за източник - персонала на токуда (там се провеждало изследавнето)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #847 -: Март 25, 2013, 15:36:22 pm »
Боби, при вас до каква възраст се дава вит.Д? Тук е до навършване на две годинки.
Не знам какви са препоръките, но аз вероятно ще давам много по-дълго, понеже силно вярвам, че хората в днешно време са с прекалено малко витамин д.
 

Елена, аз и на двете им давам. Андреа няма проблем да ги яде.


  
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #848 -: Март 25, 2013, 15:43:31 pm »
Аз също давам гумени мечета витамини, ако има как по 10 наведнъж могат да дъвчат.


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #849 -: Март 25, 2013, 16:43:20 pm »
Аз също давам гумени мечета витамини, ако има как по 10 наведнъж могат да дъвчат.
Еле, какви витамини даваш?

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #850 -: Март 25, 2013, 21:35:00 pm »
Момичета, имам въпрос - поставихте ли ваксината против Хепатит А? За или против сте? Днес питах нашата педиатърка и въобще не беше запозната - нито кога се поставя, нито на колко приема. Не била поставяла такава досега. Има ли нещо по-специфично, което трябва да знам или не?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #851 -: Март 25, 2013, 21:51:08 pm »
Момичета, имам въпрос - поставихте ли ваксината против Хепатит А? За или против сте? Днес питах нашата педиатърка и въобще не беше запозната - нито кога се поставя, нито на колко приема. Не била поставяла такава досега. Има ли нещо по-специфично, което трябва да знам или не?

Гери, поставихме я на 1г. и 11м.! Когато попитах моята педиатърка - та каза, че е с две ръце ЗА!
Поставихме Хаврикс 720. След шест месеца -е вторият прием, макар, че тя ми каза - след 3! Но аз прочетох в темата за ваксините - и си отстоях позициите! :wink:
« Последна редакция: Март 25, 2013, 21:55:01 pm от petqst »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #852 -: Март 25, 2013, 23:32:42 pm »
Момичета, имам въпрос - поставихте ли ваксината против Хепатит А? За или против сте? Днес питах нашата педиатърка и въобще не беше запозната - нито кога се поставя, нито на колко приема. Не била поставяла такава досега. Има ли нещо по-специфично, което трябва да знам или не?

Поставяме я. Без "втора" мисъл.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #853 -: Март 25, 2013, 23:40:18 pm »
Момичета, имам въпрос - поставихте ли ваксината против Хепатит А? За или против сте? Днес питах нашата педиатърка и въобще не беше запозната - нито кога се поставя, нито на колко приема. Не била поставяла такава досега. Има ли нещо по-специфично, което трябва да знам или не?

Поставяме я. Без "втора" мисъл.

А дали би било проблем по-късното поставяне? В смисъл той сега няма 2г. Дали се понася по-различно според възрастта?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #854 -: Март 25, 2013, 23:43:15 pm »
Много благодаря!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #855 -: Март 26, 2013, 09:06:24 am »
Момичета, имам въпрос - поставихте ли ваксината против Хепатит А? За или против сте? Днес питах нашата педиатърка и въобще не беше запозната - нито кога се поставя, нито на колко приема. Не била поставяла такава досега. Има ли нещо по-специфично, което трябва да знам или не?

Гери, поставихме я на 1г. и 11м.! Когато попитах моята педиатърка - та каза, че е с две ръце ЗА!
Поставихме Хаврикс 720. След шест месеца -е вторият прием, макар, че тя ми каза - след 3! Но аз прочетох в темата за ваксините - и си отстоях позициите! :wink:

Аз също поставих на София, Хаврикс 720. Педиатърката нямаше против, напротив.
Само нещо се беше объркала, че са три приема. Но аз я убедих в правотата си :wink:
Никаква реакция нямаше.
На моя приятелка педиатърката на детето е категорично против. Малък бил, не била хубава ваксина дрън-дрън. Някаква пък компетентна колежка на приятелката ми страшен довод против ваксината извадила - Щом не е задължителна, значи не е добра 8O

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #856 -: Март 26, 2013, 09:50:37 am »
За мен е напълно излишна тази ваксина, но може би съм предубедена  yahoo_33
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #857 -: Март 26, 2013, 11:25:20 am »
Може би трябва да Ви припомним тежките епидемии от Хеп А в Пловдивско преди 1, 2 години?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #858 -: Март 26, 2013, 11:31:28 am »
Д-р Бърди, детето ми е почти на 6 години, а аз съвсем скоро разбрах за тази ваксина против Хепатит А. Добре ли е да я поставим сега на тази възраст? Още не съм обсъждала с педиатъра му, но като навръши 6, т. е. след месец, ще ходим за поставяне на задължителна ваксина /не си смомня обаче каква/? Дали може да се постави и тази против хепатита едновременно с друга ваксина или е по-добре да ги отдалечим във времето?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #859 -: Март 26, 2013, 14:55:26 pm »
Може би трябва да Ви припомним тежките епидемии от Хеп А в Пловдивско преди 1, 2 години?
Когато баща ми се разболя от хепатит А, той ни готвеше вкъщи, а ние с майка ми и сестра ми така и не се заразихме, въпреки близките контакти.
Според мен е въпрос на имунитет, но нали не съм лекар...  :wink: