0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #800 -: Март 19, 2013, 07:57:02 am »
Рина, можеш също да си вземеш електронен, който мери бързо, но е пак за под мишница ( или дупе).
Бързо мерещите най-лъжат и аз имам 3 и ги следя, другите електронни като имат батерии си мерят добре с отклонение до 1-2 десети, което си им е описано на опаковките. Аз обмислям купуване на термометър-биберон, че тоя като го види и иска да играе с него, много шава и рееееев като не дам.
Права съм била за цикъла и пак имаше повишение на Т, сега ще се обличаме и на преглед.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #801 -: Март 19, 2013, 08:21:00 am »
Бързо мерещите най-лъжат и аз имам 3 и ги следя, другите електронни като имат батерии си мерят добре с отклонение до 1-2 десети, което си им е описано на опаковките. Аз обмислям купуване на термометър-биберон, че тоя като го види и иска да играе с него, много шава и рееееев като не дам.
Права съм била за цикъла и пак имаше повишение на Т, сега ще се обличаме и на преглед.
да права си, аз имах предвид, че е по-бързо от живачен. Аз на ушните им нямам доверие.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #802 -: Март 19, 2013, 09:13:49 am »
м-и, струва ми се голямо детето за термометър биберон. Моята мома, като абсолютна фенка на бибероните отказа този термометър много отдавна.
Аз меря с ушен, някакъв белгийски и е точен. Сравнявала съм с няколко други.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #803 -: Март 19, 2013, 10:36:45 am »
м-и, струва ми се голямо детето за термометър биберон. Моята мома, като абсолютна фенка на бибероните отказа този термометър много отдавна.
Аз меря с ушен, някакъв белгийски и е точен. Сравнявала съм с няколко други.


Ами ние нали сме още с биба и си мисля, че ще работи  :D

А сега, кажете кво да правя. Няма температура, хапва добре.  Да го водя ли на лекар, че да пипне нещо в коридора  :? или да си го наблюдавам и да седим в къщи?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #804 -: Март 19, 2013, 15:35:29 pm »
м-и , ако няма темпратура, кашлица, сополи или въобще нищо, за какво ще го водиш?


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #805 -: Март 19, 2013, 15:43:37 pm »
м-и, аз не бих го водила.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #806 -: Март 19, 2013, 22:27:34 pm »
Рина, ползвам термометър за ухо на Омрон. Доволна съм, мери точно( засичала съм с живачен. Понякога ми е давал отклонение 1-2 десети.
Може да се поръча онлайн, също така го има в аптеки Ремедиум.
http://izmeri.com/prX_1049.htm
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #807 -: Март 20, 2013, 00:35:08 am »
искам да ви питам нещо - ади не дава да й режа ноктите на краката (особено), плаче, ама наистина, с горчиви сълзи. изведнъж стана това и мисля, става по-зле. питам се дали не я боли и дали това не е, че обувките й са малки и притискат ноктите, но пък няма никакъв проблем да си обуе обувките, носи си ги сама, навън с нищо не показва, че нещо я боли, обаче аз се тревожа.
та в този ред на мисли, на колко време им сменяте обувките? тук пише на месец и половина, но това ми се вижда твърде кратко време, особено като се има предвид цената. като ги купуваме, винаги има място отпред, но знам ли?

и още нещо - хората, които ползват ушен термометър браун, колко струват накрайниците за него в българия, че днес купих тук и ми се уплаши окото. мерси предварително
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #808 -: Март 20, 2013, 04:32:32 am »
искам да ви питам нещо - ади не дава да й режа ноктите на краката (особено), плаче, ама наистина, с горчиви сълзи. изведнъж стана това и мисля, става по-зле. питам се дали не я боли и дали това не е, че обувките й са малки и притискат ноктите, но пък няма никакъв проблем да си обуе обувките, носи си ги сама, навън с нищо не показва, че нещо я боли, обаче аз се тревожа.
та в този ред на мисли, на колко време им сменяте обувките? тук пише на месец и половина, но това ми се вижда твърде кратко време, особено като се има предвид цената. като ги купуваме, винаги има място отпред, но знам ли?
Андреа също не дава да и режеш ноктите. Не плаче, но се дърпа, винаги е била такава и и режехме ноктите докато спи. Опитай и ти, ако не се събуди значи нищо и няма.

 Аз не вих хвърлила обукви след месец и половина. От какъв зор? По принцип не само за деца, а за всеки е за предпочитане да не носи непрекъснато едни и същи обувки, а поне 2 чифта да се въртят. Не съм засичала колко време са ходили непрекъснато с едни, но зимата понеже ходеха с маратонки предимно и почти цяла зима си изкараха с тях, не хванаха гъбички от това.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #809 -: Март 20, 2013, 07:35:22 am »
Благодаря ви момичета, говорих с педиатъра казва, че като се понижава температурата без антипирептик било добър симптом и да не ходим. Но пък вечерта пак я покачи повече и дадох, в 5ч се повиши и спадна сама. Предполагам нормално си е да ми трепери, дали пък не е нещо сериозно щом продължава да покачва. Другото което забелязах е, че пиковете са на 9ч и излиза долен кучешки зъб(съмнявам се да е от него, защото до сега не е повишавал). Иначе няма друго, дори и е жизнен и весел на 37.5, а преди като стигне 37 беше парцал.
Рина, ползвам термометър за ухо на Омрон. Доволна съм, мери точно( засичала съм с живачен. Понякога ми е давал отклонение 1-2 десети.
Може да се поръча онлайн, също така го има в аптеки Ремедиум.
http://izmeri.com/prX_1049.htm
Точно за тези термометри говорихме с ЛЛ и ми каза изобщо да не си давам парите, че били същите като китайските само цената им безумна. Също ми каза, че нито един не мери точно като живачния и ако имам да си го ползвам.

cakes а вие захранвате ли? Наистина след като се измести едно млечно хранене с друго и се повлиява рефлукса, въпроса е при вас и другите неща да се оправят.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #810 -: Март 20, 2013, 09:31:40 am »
Благодаря на всички, които отговориха на въпроса с термометрите. Ще мерим с живачен, но вероятно ще взема някакъв било то ушен или друг, който ще ползвам през нощта.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #811 -: Март 20, 2013, 14:00:39 pm »
боби, и ние сме с два чифта, макар, че носи едните предимно, че са ми по-удобни. притесни ме това, че извежднъж вместо да рита (както обикновено) започна да плаче сериозно, но предполагам, просто като пораства и се ядосва повече, че правя нещо, което не иска. само веднъж се опитах да ги режа, докато спи, но явно не беше заспала дълбоко, щото се събуди. аз се надявам поне по един сезон да кара с един размер обувки, макар, че то тук сезонът е постоянна есен  :wink:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #812 -: Март 20, 2013, 20:15:06 pm »
Здравейте докторе. Писала съм ви няколко пъти по различни проблеми и този път бих искала да се обърна към вас с молба за помощ.
Имам момиченце, на 5 годинки и 3 месеца. От лятото насам ми прави впечатление, че потта й мирише много остро и неприятно. Хигиената й е отлична, но при всяко изпотяване се появява тази миризма. Водих я на ендокринолог. Докторът мери някакви персентили, защото му се стори недохранена и по-нисичка, но като краен резултат каза, че всичко е наред. Към момента е висока около 105 см. и тежи 14,5 кг. - видно от това изоставаме с теглото. Прегледаха я и на ехо - коремни органи, бъбреци и двата бъбрека бяха с уширени легенчета. Споменах на доктора, че детето консумира много белтъчини и мазнини и по-малко въглехидрати, ако това е от значение. Назначи ни изследвания и резултатите са следните:


TSH 1.82 mU/l    
FT4 15.23 pmol/l    
Неорганичен фосфат - серум 1.58 mmol/l    
Общ калций 2.64 mmol/l    
CRP 0.61 mg/l    
Пикочна киселина 214.0 umol/L        
АСАТ 32.0 U/l    
АЛАТ 9.0 U/l    
ГГТ 13.0 U/l    
АФ 169.0 U/l    
Калий 4.01 mmol/l    
Натрий 141.0 mmol/l
Левкоцити (Leu)    6.13    10^9/l    
Гранулоцити(Gran) %    31.5    %    
Моноцити (Mo) %    6.34    %    
Лимфоцити (Lym) %    60.4    %    
Еозинофили (Eo) %    1.01    %    
Базофили (Ba) %    0.718    %    
Гранулоцити (Gran)    1.93    10^9/l    
Моноцити (Mo)    0.389    10^9/l        
Лимфоцити (Lym)    3.7    10^9/l    
Еозинофили (Eo)    0.062    10^9/l    
Базофили (Ba)    0.044    10^9/l      
Еритроцити (Er)    4.69    10^12/l    
Хемоглобин (Hb)    128.0    g/l    
Хематокрит (Ht)    0.384    l/l    
MCV    81.8    Fl    
MCH    27.2    Pg    
MCHC    332.0    g/l    
RDW    14.9    %    
Тромбоцити (Tr) 345.0    10^9/l    
MPV 7.08 Fl    
Глюкоза - серум 4.7 mmol/l    
Креатинин - серум 45.6 umol/L    
Урея 4.6 mmol/l    
Холестерол    4.18    mmol/l    
Триглицериди    0.53    mmol/l    

Изследвахме стерилна и обикновена урина - без особености.
Докторът ме убеди, че няма нищо притеснително, но така и никой не ми казва на какво се дължи това потене и най-вече тази миризма. Струва ми се прекалено малка за това, включително за ранен пубертет. Ясно е, че има някакъв проблем с бъбреците, може би трябва да я заведа и на уролог.
Ще се радвам и на вашето мнение по въпроса. Какво да търсим и на какво може да бъде белег тази миризма? Резултатите от изследванията според вас нормални ли са?
Уширените легенчета ме притесняват много и не знам дали нямат връзка с приема на повече белтъчини в храната. Съответно и холестерола й ми се струва висок, макар и в граници. Ще очаквам с нетърпение да ми пишете, за да знам какво да предприема.

*2 пъти ви писах на лични, но сигурно нямате време да четете и там, заради което реших да си напиша въпроса в темата. Благодаря предварително.
« Последна редакция: Март 20, 2013, 20:16:37 pm от scorpia »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #813 -: Март 20, 2013, 22:52:23 pm »
Момичета, моят син е с температура от петък вечер. Бяхме на лекар вчера. Всичко било наред, трябвало време да отшуми. Това и на мен ми е ясно. Даде бележка, че в петък може да ходи на градина. Въпросът ми е след колко дена ставаше вирусната инфекция бактериална? В момента не мисля, че ще е във форма до петък. И ако не мине, вероятно ще трябва аб.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #814 -: Март 20, 2013, 23:33:00 pm »
Въпросът ми е след колко дена ставаше вирусната инфекция бактериална? 
Не може да стане, но може да развие и вторича бактериална инфекция. Няма период, както съм виждала хора да казват еди колко си време и ще е вече бактериална. Може никога да не се развие


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #815 -: Март 20, 2013, 23:47:03 pm »
Боби, благодаря ти за отговора! Ако не се пооправи до петък, ще го водя пак. Въпреки че се чака много, понякога и по два часа. Има четири сестри за две лекарки и се чудя що не раздават часове, ами висим там като ...  :x И най-лошото е, че и бебето трябва да взема с нас.  :(

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #816 -: Март 21, 2013, 02:51:57 am »
Боби, благодаря ти за отговора! Ако не се пооправи до петък, ще го водя пак. Въпреки че се чака много, понякога и по два часа. Има четири сестри за две лекарки и се чудя що не раздават часове, ами висим там като ...  :x И най-лошото е, че и бебето трябва да взема с нас.  :(
Оле, аз аз мисля, че тук сме зле.
Ми няма как , все пак ако не му е минало трбява да го видят, дето викаш да не е развил нещо друго. И ние се мъкнем цялата сурия на лекар. Онзи ден с Ивана като ходихме и Андреа се скъса да реве, понеже явно мислеше, че за нея отиваме, пък тя все за инжекции ходи милата.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #817 -: Март 21, 2013, 07:29:29 am »
Андреа се скъса да реве, понеже явно мислеше, че за нея отиваме, пък тя все за инжекции ходи милата.

Аз направих откритие, че моят син от доста време различава лекарите и като види педиатъра с ваксините и той реве много.
Иначе и ние си чакаме ред и няма часове. Съответно опашката винаги е огромна. Има разписание кога болни, кога детска консултация, но не се спазват.

Мисля, че мога да се похваля  :D Последната температура беше вчера преди обяд, усетих я че ще спадне и понеже нямаше дискомфорт не съм давала нищо.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #818 -: Март 21, 2013, 11:16:01 am »
На предишното място, където живеех, имаше две сестри за седем лекари и успяваха да раздават часове, пишат болнични, фактури. И там зависи от лекаря, но в повечето случаи почти не съм чакала. Не виждам какво му е сложното да организират часовете вместо да киснем там като ненормални.
Днес е вече по-добре. Не изглежда да има температура. Ще проверя след малко. И междувременно, ще го заведа да играе на снега.
« Последна редакция: Март 21, 2013, 11:21:21 am от blue_sky »

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #819 -: Март 21, 2013, 12:26:38 pm »
И междувременно, ще го заведа да играе на снега.

Ти сериозно ли? Аз мисля днес да го държа в къщи, едно, че аз съм зле ми и да се позакрепи.