0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #780 -: Март 16, 2013, 23:34:13 pm »
 Здравейте, Докторе!
Ето, че и аз имам нужда от Вашите съвети. Разбира се след като детето ми започна ясла през Януари. На третия ден вече беше с хрема, отит, ангина. Пи Аугментин, оправи се и ходи седмица през Февруари. Пак хрема и възпалено ухо, опитахме да минем с капки в нослето с Гентамицин и Гаразон в ушичките, но се влоши и започнахме Клацид. Без антибиограма. Температурата спадна, но сополите продължиха. От зеленикави станаха бели и почти приключиха за около две седмици. Но нослето го усещах запушено, без секрети и говора беше леко носов.И след седмица като се почна една сутрин - зелени сополи без край. Детенцето се поду около очите, стана много поспаливо. Започна и кашлица.УНГ назначи Аугментин ЕС. Настоях да пуснем секрет в нослето  излезе Мораксела. За щастие чувствителна на Аугментин, но не и на Клацид. Детето си търкаше много нослето очите и ноздрите му са по- розови от обичайно. Давам Аериус. Усещам, че има оток в нослето а от днес има дрезгав глас. Давам 12 дни антибиотика и спирам. А сега на къде?!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #781 -: Март 17, 2013, 02:26:28 am »
Албена,благодаря за насоката.Говорили сме за алергия.Макси пие ериус от известно време преди това бяхме на зиртек.Педиатъра при който ходим на частно му е назначил.Пускана е кръвна картина с диференциално броене и там някакви показатели бяха завишени доколкото си спомням. Лекаря се беше усъмнил поради продължителна хрема.
Но ако сегашната ситуация е алергия не би ли трябвало от противоалергичния препарат да не е толкова тежка хремата?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #782 -: Март 17, 2013, 05:37:01 am »
Таня, междувременно, докато си решите проблема, защо не пробваш с тези камфоровите мазила. Аз мажа гърдичките с едно, в което има камфор и ментол и помага малко да и улесно дишането. Не от мазането, а от това, че му вдишва изпаренията. Защо не питаш дали може да ти пуснат едно общо IgE? Ад или астма нали нямате? То и при други неща се вдига освен при алергии, но тези другите са разни по-екзотични като проказа, ХИВ, разни паразити и редки вируси и т.н. т.е. при вас ако е по-високо ще знаете, че е алергия. Обаче може да е нормално и пак да си имате алергия, не е точен тест, позлва се за корелация, не за диагноза доколкото ми е казвал алерголога.
 
докторе, лекарката отхвърли въобще, че можело да е моно, макар че въобще не разбрах защо беше толкова категорична, ама реших че не си струва да настоявам. Каза,че може да е синузит и понякога трбявало 2 курса антибиотик, за да се изчисти. Предписа един курс азитромицин 10 дена и смени Зиртека с Алегра, понеже и казах, че Зиртека нищо не върши. Лявото ухо е още с течност.  По мое настояване пусна само IgE да си имам едно наум има ли в момента или няма алергия. Тя ми каза, че лечението на симптомите и и без това било едно и същи, за какво ми било, ама аз искам все пак да знам дали е нещо единично или е алергия. Знам, че алерголога пускаше общо IgE и преди е било увеличено дори и като не намериха от какво е точно алергията,но  поне знаеха, че проблема и е от алергия.
А за болките в корема забравих да кажа - след снимката разбрахме, че ми било пълно с ако детето :-).
« Последна редакция: Март 17, 2013, 05:58:10 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #783 -: Март 17, 2013, 11:03:06 am »
Детето има оплаквания?
Сигурни сте в достоверността на резултата?
Направили ли сте изследвания за рефлукс?

Ако е за лекуване, аз бих избрал Аугментин 8 дена + още една седмица Бисептол в доза химеопрофилактика.

За съжаление побързах със започването на Седакс-а, заради паренето и лошите резултати
Пусках 2дни стерилна урина - няма грешка. Има парене, урината е мътна с бяла утайка и силен мирис.
Изследвания за рефлукс не сме правили, но като бебче беше на НАН АР, заради обилното повръщане.

За профилактика след антибиотика ми изписаха Пиелосептил /нитрофурантоин/.

Бисептол-а веднага след спирането на антибиотика ли се започва или се изчакват няколко чисти дни? А в каква доза трябва да е?
Малката е 11,5кг на 2,3годиники.
Само да припомня, че след предния антибиотик - Зинат, на третия ден отново бактериите бяха 10на5, въпреки, че лекуваме по антибиограма.
От сутринта на малката й текна носа, жълто-зелен секрет  :?
Не ходи на ясла.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #784 -: Март 18, 2013, 02:39:44 am »
Боби, благодаря, че ме подсети за мазилата имам такова в къщи и го бях забутала в един шкаф.
За изследването ще попитам надявам се да не ме отрежат както в повечето случаи.
Но в момента това което кара Макси е вирус защото вече всички сме болни. Аз едвам се влача и само си представям на него какво му е.
Иначе днес сополите леко се посгъстиха и кашлицата понамаля малко.
Също така не посмях да включа отхрачващото което ни изписаха, нито АБ.Ще изчакам до утре.
« Последна редакция: Март 18, 2013, 02:44:17 am от tanj74 »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #785 -: Март 18, 2013, 03:55:52 am »
Боби, благодаря, че ме подсети за мазилата имам такова в къщи и го бях забутала в един шкаф.
За изследването ще попитам надявам се да не ме отрежат както в повечето случаи.
Но в момента това което кара Макси е вирус защото вече всички сме болни. Аз едвам се влача и само си представям на него какво му е.
Иначе днес сополите леко се посгъстиха и кашлицата понамаля малко.
Също така не посмях да включа отхрачващото което ни изписаха, нито АБ.Ще изчакам до утре.
А отхрачващото защо не? Аз мсиля, че това е винаги добра идея, ако има нещо да не се задържа в дрбчетата, а да го изкара. Аз винаги давам отхрачващо на всяко подобно разболяване.


  
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #786 -: Март 18, 2013, 11:34:55 am »
За съжаление побързах със започването на Седакс-а, заради паренето и лошите резултати
Пусках 2дни стерилна урина - няма грешка. Има парене, урината е мътна с бяла утайка и силен мирис.

Пусни урокултура. Кристина със същите симптоми и добри резултати на урина, при урокултурата излезе ешерихия коли.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #787 -: Март 18, 2013, 15:50:02 pm »
За съжаление побързах със започването на Седакс-а, заради паренето и лошите резултати
Пусках 2дни стерилна урина - няма грешка. Има парене, урината е мътна с бяла утайка и силен мирис.

Пусни урокултура. Кристина със същите симптоми и добри резултати на урина, при урокултурата излезе ешерихия коли.
  Ама под стерилна урина не се ли разбира култъра? Щото само това е стерилната урина.
добре е културата да е след антибиотика, не по време.


  
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #788 -: Март 18, 2013, 15:54:40 pm »
Не съм сигурна, че стерилна и урокултура е едно и също. Урокултурата е посявка.
А на илеини още преди доста време и казах да пусне една урокултура. С нашата имаше и антибиограма, по която се лекувахме. А още една проба пуснахме и по време на антибиотика, след - 4-5 дни прием, за да видим дали все пак се лекуваме. И на Криси изследванията на урина бяха перфектни и кръвните, но урината миришеше силно и беше мътна, затова веднага и пуснах и урокултура.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #789 -: Март 18, 2013, 16:30:27 pm »
Не съм сигурна, че стерилна и урокултура е едно и също. Урокултурата е посявка.
А на илеини още преди доста време и казах да пусне една урокултура. С нашата имаше и антибиограма, по която се лекувахме. А още една проба пуснахме и по време на антибиотика, след - 4-5 дни прием, за да видим дали все пак се лекуваме. И на Криси изследванията на урина бяха перфектни и кръвните, но урината миришеше силно и беше мътна, затова веднага и пуснах и урокултура.
Мисълта ми е, че стерилна урина се взима само за посявка,(затова трбява да е стерилна ), та затова като някой каже „стерилна“ и мислех, че имат предвид че са я дали за посявка, но само за общо изледване. А иначе да, изледването се нарича култура както казваш, просто при нас като кажем стерилна имаме предвид, че я пращаме за култура.


  
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #790 -: Март 18, 2013, 16:34:32 pm »
Възможно е, възможно е, аз наистина не знам дали изследването на стерилна урина е със същата цел като урокултурата, д-р Бърди може да ни каже. Но според мен е странно толкова време урината да е мътна и с мирис и да няма нищо. Затова предполагам, че не е правена посява. Може урината да се повлияе от храна, лекарства, но толкова дни....
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #791 -: Март 18, 2013, 17:49:13 pm »
Здравейте и ние в групата на болните май ще се записваме. Моят син сутринта беше с Т 38, дадох Нурофен и сега пак се покачва. Все още е жизнен, играе, смее се, но как да реагирам на това? Много ме е страх, че през нощта ще стане най-висока и затова отлагам още даването на Антипирептик. Няма други симптоми, педиатъра ни каза да давам Изопринозин и това е, на него и Т не му е проблемна  :?

Много ще съм благодарна ако някоя мама или Доктора ми даде насоки.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #792 -: Март 18, 2013, 19:10:10 pm »
Аз пък се чудя друго. Преди около 2 седмици малкия беше с хрема. Педиатърката изписа Гаразон и след 2-3дни детето си беше ок. Обаче сега въпреки че няма хрема носът му стои запушен, почти постоянно стои с отворена уста и малко ни е трудно храненето. Но детето си е весело, играе си, спи, няма никакъв друг дискомфорт.(пробвах с аспиратора дали има секрети- няма) И се чудя сега дали да питам за други капки. Много ми е странно това положение.И с риск да задам тъп въпрос - възможно ли е да е нещо свързано с носната сливица?? osi_10


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #793 -: Март 18, 2013, 20:37:44 pm »
Здравейте и ние в групата на болните май ще се записваме. Моят син сутринта беше с Т 38, дадох Нурофен и сега пак се покачва. Все още е жизнен, играе, смее се, но как да реагирам на това? Много ме е страх, че през нощта ще стане най-висока и затова отлагам още даването на Антипирептик. Няма други симптоми, педиатъра ни каза да давам Изопринозин и това е, на него и Т не му е проблемна  :?

Много ще съм благодарна ако някоя мама или Доктора ми даде насоки.

Елиа беше така, три дена висока Т, особено нощем и нищо друго. Давах Нурофен. След седмица я повтори, но вече освен Т, имаше сополи и лека кашлица тогава ми изписаха така популярният този сезон Изопринозин, Мукоплант и Виброцил. Посредният не използвах, понеже не видях смисъл, чистех нослето редовно и упорито с помпата Бейби Вак.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #794 -: Март 18, 2013, 21:28:48 pm »
За съжаление побързах със започването на Седакс-а, заради паренето и лошите резултати
Пусках 2дни стерилна урина - няма грешка. Има парене, урината е мътна с бяла утайка и силен мирис.

Пусни урокултура. Кристина със същите симптоми и добри резултати на урина, при урокултурата излезе ешерихия коли.

Нина и това изследвах. Има бактерия - Приеус мирабилис. Лекувахме я вече по антибиограма, но след като приключихме с антибиотика отново се появи. Сега сме на поредния антибиотик. От вчера и с хрема, от снощи с 39градуса температура. Побелях последната година с тези болести!  :?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #795 -: Март 18, 2013, 22:42:11 pm »
Ясно. Много жалко. Не знам какво да ти кажа в такъв случай, освен да ти пожелая да премине това нещо и да намерите правилното лечение.
Иначе това с хремата и температурата сигурно е съвсем друго, не е свързано с урината.
Кристина доста време не беше на детска градина и лекувахме ешерихията и една почти безсимптомна бактерия в носа, но беше в супер кондиция - настроение, хранене, активност, без температура. Миналата седмица беше на градина и от събота със зверска ангина, два дена температура и от понеделник мина на АБ, още от първи прием температурата се повлия, кашлица започна, но сега отминава и тя и пак ше стои във ваканция.  :) Туй то. Отмятаме, дето се вика.

Успех  :hug2:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #796 -: Март 18, 2013, 23:11:36 pm »


Елиа беше така, три дена висока Т, особено нощем и нищо друго. Давах Нурофен. След седмица я повтори, но вече освен Т, имаше сополи и лека кашлица тогава ми изписаха така популярният този сезон Изопринозин, Мукоплант и Виброцил. Посредният не използвах, понеже не видях смисъл, чистех нослето редовно и упорито с помпата Бейби Вак.

При нас май направо на гърло ще е. Иска да яде предимно мляко и като дам месо или коричка ги плюе. Температурата за 1ч стана 38.2 и пак дадох Нурофен. Ако продължи така обаче следващия пик ще е в 3ч, ще си навия часовника, да видим. Изопринозина май му е любим на нашия педиатър, защото от преди да пуснат сироп ми препоръчва да стривам хапчетата.

пп На него май са му по-големи сливиците по принцип. Дали е проблем и дали затова първо там?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #797 -: Март 18, 2013, 23:22:52 pm »
Момичета, във връзка с тези температури, вероятно ще се наложи най-накрая да взема термометър за ухо. До момента меря с живачен /имам няколко дигитални, които не са никак точни/ но децата изобщо не понасят да им меря температура с него. Особено едната,още щом го види започва да пищи.
Моля, дайте идея какъв термометър да взема. От прочетеното във форума останах с впечатление, че сравнително най-удачен избор е на Браун, но освен в Премаман не го откривам никъде другаде в БГ.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #798 -: Март 19, 2013, 01:22:51 am »
рина, не мога да ти кажа откъде да го вземеш, но аз също съм доволна от него - удобен е, мери бързо и досега не ми е правило впечатление някакви големи грешки (тя да е топла, той да показва 34 градуса, както ми се е еслучвало с други дигитални)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #799 -: Март 19, 2013, 01:57:48 am »
Рина, можеш също да си вземеш електронен, който мери бързо, но е пак за под мишница ( или дупе).