0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #760 -: Март 11, 2013, 22:15:47 pm »
браво, сега спокойно, нищо му няма на детето :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #761 -: Март 11, 2013, 23:05:30 pm »
Да се похваля, другите 2 теста от панела за целиакия са отрицателни. Не може да ми слезне усмивката от устата :-). Пак ще видим гастроентеролога, но поне ще ми е по-спокойно до тогава.

Боби, много се радвам.
междудругото, докато четях вашата одисея, и след като попрочетох из нета за въпросната болест, в мен се породиха дълбоки съмнения :D

Без никакви симптоми и т. н.

А по каква причина са били повишени IgA, само към тази диагноза ли може да сочи това повишение?

Поздрави

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #762 -: Март 11, 2013, 23:29:50 pm »
много благодаря на всички  :bighug:.



albenanedelcheva , добър въпрос  и аз си го задавам. Не писах повече, защото не съм ги видяла лично, а вече им нямам доверие.  Имам съмнение, че това са общите IgA, a не към определено нещо. Те за част от панела за целиакия, защото хората с целиакия имат обикновено понижена( не повишени) тотална бройка на IgA и тогава другите резултати може са изкуствено занижени. Онзи ден лекарката като с еобади каза, че било специфично IgA, aма днес като карах сестрата да ми прочете точно какво пише, така излезна, пишело било само IgA.  Не знам какво да мисля и сега съм пратила мъжа ми да вземе резултатите. Искам лично да ги видя, че вече не знам какво ми четат по телефона. казаха че са 3 неща, а аз проверих лабораторията, трябва да са 4 в този панел... въобще много объркана история. Ако е верно общото IgA въобще няма да го мисля, защото не са толква завишени, а и тя беше болна, когато я заведох на лекар та нормално да има повишени антитела. Ще видим.
Сега ми остана да се притеснявам за пъпната херния... само....и вероятна ушна инфекция... и кашлица ... Край няма :-(
« Последна редакция: Март 11, 2013, 23:33:33 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #763 -: Март 12, 2013, 00:01:30 am »
верно е, че няма край, ама това са бели кахъри в сравнение с нещо, дето може да е за цял живот, така че свиркай си  :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #764 -: Март 12, 2013, 05:36:16 am »
Така е бели кахъри са.
 Най-после видях лично резултатите. Хора казвам ви, ако тази лекарка ми беше пред очите, когато ги видях, сигурно нямаще да се въздържа да се скарам с нея. Значи резултатите на детето са точно обратното на това, което някой би имал с целиакия.  Предположението ми се оказа вярно за това как е станала грешката и виждам защо някой може да се обърка, понеже наистина не е напълно ясно.  Аз знам, че това са нови неща, че не ги знят, ама пък да се информира малко преди да набере телефона да ми звъни да ме побърква и да ми слага детето на диета. Що рев изревах покрай това обаждане. Салва Богу за сега поне всичко е наред. H. pylori също няма.


  
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #765 -: Март 12, 2013, 08:25:28 am »
Браво,Боби,когато четях аз се усмихвах пък за теб не знам :D.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #766 -: Март 12, 2013, 09:17:34 am »
Боби, чудесни новини  osi_9
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #767 -: Март 12, 2013, 12:24:02 pm »
боби, само по такива поводи да ревеш  :wink:. ужасно е, когато са некомпетентни, но е добре, че грешката този път е напълно във ваша полза. то такива резултати не би трябвало да се обсъждат по телефона, де, но това е друга тема. направи нещо хубаво за теб и за детето, по възможност съдържащо глутен и захар, да отбележите случая :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #768 -: Март 12, 2013, 19:38:04 pm »
Bobbie , тайничко се надявах да бъде такъв развоя.
Все пак аз имам близнаци, след ЧХГ 0,00 :D
За сълзите - било е писано и оттам да минеш. Важното е, че всичко е наред!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #769 -: Март 12, 2013, 20:16:10 pm »
Боби, прочетох най-напред последния коментар (този над мен) и за миг си помислих, че си пак бременна!  :lol:
Дай Боже! Не знам защо такава асоциация направих  :lol:
Радвам се, че всичко е наред с детенце и че притесненията ти са били напразни.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #770 -: Март 13, 2013, 11:35:20 am »
Зинат- седмица + още една химеопрофилактика с Бисептол ( една доза дневно, доза както за химеопрофилактика, вечер дадена).

Няма връзка с Аугментин-а това- вероятно сте лекували аденовирус с АБ. Те често причиняват цистити.
Благодаря за експресния отговор докторе!
Сега се връщам от лекар. Изписа Зинат 0,125 /2х5мл/ за 10дни.
Уринал сироп 5мл/ден. Вторник иска пак да пуснем урина, за да види дали се повлиява този "паваж".

          

Какво Ви е мнението за дозата? А каква да е дозата на Бисептола?
/малката е 11кг/

Здравейте докторе!
Приключихме с антибиотика преди 4дни.

На трети ден от приема на Зинат пусках обикн. урина с резултат 1-2 левк., пик.кристали.

Днес пуснах отново обикновена урина.
Резултати:
 pH    9,0            
     Белтък урина/Protein (-)negative            
     Билирубин/Billirubin -)negative            
     Глюкоза/Urine    (-)negative            
     Кетони/Ketones    (-)negative            
     Кръв/Blood    (-)negative            
     Нитрити/Nytrites    (+)positive            
     Уробилиноген/Urobillinogen    неув.     
     Oтн.тегло/Specific gravity    1000     
     Седимент/Sediment/    масово бактерии


Утре ще пусна стерилна. Предполагам ще излезе същата бактерия PROTEUS MIRABILIS.
Какво бихте ме посъветвали? Как да продължим лечението, да назначавам ли други изследвания. Ехографията нищо не показа.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #771 -: Март 15, 2013, 08:57:42 am »
Нашата урина излезе чиста. Вече почти седмица не съм наблюдавала помътняване на урината на детето. Хем се радвам, хем ми е притеснено.
« Последна редакция: Март 15, 2013, 09:00:23 am от Жабче »
  09.11.2007
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #772 -: Март 15, 2013, 10:21:03 am »
Жабче тъмна урина сутрин не мисля, че е проблем. За мътна при мен се случва често също сутрин, първата и отдавна(още от бременността), тогава сме изследвали и нищо.
Дано всичко е наред.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #773 -: Март 15, 2013, 14:11:38 pm »
За съжаление при нас резултатите са същите

Изолирани микроорганизми:
1. PROTEUS MIRABILIS

Количествена оценка:
микробно число: НАД 10^5

Бактериурия: бакт./ml
Сигнификантна

Атнибиограма 
AMIKACIN    S               
AMOXICILLIN/AMOPEN/    S          
AMPICILLIN    S               
AUGMENTIN    S          
AVELOX         -                 
CEFAZOLIN    S          
CEFUROXIME/ZINNAT/    S               
CHLORAMPHENICOL -             
CIPROFLOXACIN    -
DOXYCYCLINE -             
GENTAMICIN    S               
LEVOFLOXACIN/TAVANIC/ -              
NELIDIX    S               
NITROFURANTOIN    -          
NITROXOLIN    -               
TMP/SMZ-BISEPTOL S          


Новия предписан антибиотик е Cedax.

Докторе ще Ви помоля за мнение. Как бихте подходили Вие в тази ситуация?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #774 -: Март 16, 2013, 00:32:30 am »
Детето има оплаквания?
Сигурни сте в достоверността на резултата?
Направили ли сте изследвания за рефлукс?

Ако е за лекуване, аз бих избрал Аугментин 8 дена + още една седмица Бисептол в доза химеопрофилактика.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #775 -: Март 16, 2013, 06:03:09 am »
Докторе, възможно ли е от алергия да има температура? дъшеря ми в понеделник се заоплаква от болки в ушите и вечерта вдинга температура. Започнахме Cedax, който нямаше никакъв ефект на температурата, нито на течащият и нос, нито на болките около очите ( синуси предполагам).  Всъщност теча в носа се усили, макар и да е прозачен. Вчера забелязах, че очите са и много подпухнали и дадох една доза Бенадрил и после започнахме по един път на ден Зиртек. Очите видимо спаднаха, а и от тогава температурата вече не е толкова висока, а е около 37.5. Подпухването го имаше и предишните дни, но аз си мислех, че е понеже много плачеше.

Вече съвсем се обърках, каква е тази температура 5ти ден направо не знам.На антибиотика днес му е 5ти ден, който е последен, но все едно не съм го давала, никакъв ефект нямаше. Носът и тече като чешма 5ти ден вече. Едното ухо мина, сега болката се прехвърли в другото. Вероятно трябва ва чакам да си отмине. Имам чувството, че я тя от началото си е имала алергия само. Със сигурност от както започнахме лекарството за алергия и изглежда много много по-добре. Как е възможно да се разбере, при положение, че вдигна темепратура и плачеше от болки в ушите аз си мислех, че няма какво друго да е освен ушна инфекция след вируса. Понеже тя със сигурност имаше някакъв вирус миналата седмица, с който започна всичко, а и сестра и го изкара и мен ме заразиха, но сега не изглежда да е това.

Та затова искам да попитам има има ли връзка болката в ушите с алергията или просто това си е отделно и възможно ли е от алергията да вдига темпратура, ако примерно се натрупва течност в ушите?

 




  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #776 -: Март 16, 2013, 12:51:16 pm »
Докторе, възможно ли е от алергия да има температура? дъшеря ми в понеделник се заоплаква от болки в ушите и вечерта вдинга температура. Започнахме Cedax, който нямаше никакъв ефект на температурата, нито на течащият и нос, нито на болките около очите ( синуси предполагам).  Всъщност теча в носа се усили, макар и да е прозачен. Вчера забелязах, че очите са и много подпухнали и дадох една доза Бенадрил и после започнахме по един път на ден Зиртек. Очите видимо спаднаха, а и от тогава температурата вече не е толкова висока, а е около 37.5. Подпухването го имаше и предишните дни, но аз си мислех, че е понеже много плачеше.

Вече съвсем се обърках, каква е тази температура 5ти ден направо не знам.На антибиотика днес му е 5ти ден, който е последен, но все едно не съм го давала, никакъв ефект нямаше. Носът и тече като чешма 5ти ден вече. Едното ухо мина, сега болката се прехвърли в другото. Вероятно трябва ва чакам да си отмине. Имам чувството, че я тя от началото си е имала алергия само. Със сигурност от както започнахме лекарството за алергия и изглежда много много по-добре. Как е възможно да се разбере, при положение, че вдигна темепратура и плачеше от болки в ушите аз си мислех, че няма какво друго да е освен ушна инфекция след вируса. Понеже тя със сигурност имаше някакъв вирус миналата седмица, с който започна всичко, а и сестра и го изкара и мен ме заразиха, но сега не изглежда да е това.

Та затова искам да попитам има има ли връзка болката в ушите с алергията или просто това си е отделно и възможно ли е от алергията да вдига темпратура, ако примерно се натрупва течност в ушите?
Интересен въпрос... да, може. Но никъде не го пише това.
Но в случая при Вас вероятно не е това проблема.

Можете ли да изследвате за мононуклеоза? капсулни антигени? Мононуклеозата дава типично такова подуване в лицевата област, въпреки че такова може да има и при редица вирусни с обилни и тежки ринити ( синузити).
Ако са отрицателни- това вероятно е зимен вирус... болките в ушите са от запушения нос и проблемите с евстахиевата тръба. Стига да няма отит... . АКо има отит- вижда се. Ако само има течност, или придръпване на тъпанчето, назален КС/ и или антихистамин, бързо ще помогне ( аз ползвам Будезонид, назален).

НЕ се започва с толкова силни АБ. Амоксицилин или Аугментин са Ви достатъчни. Ако има изобщо нужда от АБ.
« Последна редакция: Март 16, 2013, 12:53:05 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #777 -: Март 16, 2013, 15:27:12 pm »
Интересен въпрос... да, може. Но никъде не го пише това.
Но в случая при Вас вероятно не е това проблема.

Можете ли да изследвате за мононуклеоза? капсулни антигени? Мононуклеозата дава типично такова подуване в лицевата област, въпреки че такова може да има и при редица вирусни с обилни и тежки ринити ( синузити).
Ако са отрицателни- това вероятно е зимен вирус... болките в ушите са от запушения нос и проблемите с евстахиевата тръба. Стига да няма отит... . АКо има отит- вижда се. Ако само има течност, или придръпване на тъпанчето, назален КС/ и или антихистамин, бързо ще помогне ( аз ползвам Будезонид, назален).

НЕ се започва с толкова силни АБ. Амоксицилин или Аугментин са Ви достатъчни. Ако има изобщо нужда от АБ.
Не знам дали ще искат да яизледват. Ще попитам, но на нея днес и мина температурата, а и не е имала подути лимфни възли, само около очите, та може и да не искат. И сега е малко подута. Насален КС давах, но не помогна особено. Антихистамина повече работа свърши като че ли.

Благодая за отговора.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #778 -: Март 16, 2013, 16:10:01 pm »
Докторе, ще ви помоля за мнение.Не съм сигурна дали правилно лекуват детето ми.
От 7 дни Максим е с ужасно течащ нос.Всичко започна с две три прокашляния и след това хрема.Стича се и по гърлото и от това много кашля.Хремата не се сгъстява.Температура по принцип не вдига и сега не е имал.На 4 ден беше много подут на лице на другия ден нищо. Водих го на 4 прегледа-гърди чисти, гърло червено и това е.Казаха, че е вирус.Вчера пуснахме кръвна картина.

Това са резултатите

хемоглобин 111

еритроцити 4.29

левкоцити 6.8

хематокрит 37.1

тромбоцити 288

MCV 75

MCH 26.6

MCHC 338

скорост на устаяване 5
Лекувам го с тантум верде за гърло, виброцил за нос, ериус сироп защото прави алергични ренити и синекод за кашлицата.
Правя инхалации с ф.разтвор.
Лекарката при която го водих вчера ми каза от утре да започна друг сироп за кашлица и той е отхрачващ еуреспал 0.2% и ако се влоши (каквото и да значи защото не ми стана ясно) да включим АБ Азатрил по 3мл на ден.Което също не ми хареса защото преди 3 месеца Максим е пил Азатрил. И това тотално ме обърка.
Как досега е пил капки за подтискане на кашлицата и изведнъж да почне отхрачващо? Не се ли получава застой на секрети по този начин?
Когато попитах дали не е по-добре да капя Гаразон вместо да пие антибиотик ме отряза.
Притеснява ме, че хремата е много силна, не се променя като консистенция и най- лошото, че не може да спи детето защото не диша добре, буди се с рев и изпада в истерия.По цели нощи правя инхалации.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #779 -: Март 16, 2013, 21:58:17 pm »
Докторе, ще ви помоля за мнение.Не съм сигурна дали правилно лекуват детето ми.
От 7 дни Максим е с ужасно течащ нос.Всичко започна с две три прокашляния и след това хрема.Стича се и по гърлото и от това много кашля.Хремата не се сгъстява.Температура по принцип не вдига и сега не е имал.На 4 ден беше много подут на лице на другия ден нищо. Водих го на 4 прегледа-гърди чисти, гърло червено и това е.Казаха, че е вирус.Вчера пуснахме кръвна картина.

Това са резултатите

хемоглобин 111

еритроцити 4.29

левкоцити 6.8

хематокрит 37.1

тромбоцити 288

MCV 75

MCH 26.6

MCHC 338

скорост на устаяване 5
Лекувам го с тантум верде за гърло, виброцил за нос, ериус сироп защото прави алергични ренити и синекод за кашлицата.
Правя инхалации с ф.разтвор.
Лекарката при която го водих вчера ми каза от утре да започна друг сироп за кашлица и той е отхрачващ еуреспал 0.2% и ако се влоши (каквото и да значи защото не ми стана ясно) да включим АБ Азатрил по 3мл на ден.Което също не ми хареса защото преди 3 месеца Максим е пил Азатрил. И това тотално ме обърка.
Как досега е пил капки за подтискане на кашлицата и изведнъж да почне отхрачващо? Не се ли получава застой на секрети по този начин?
Когато попитах дали не е по-добре да капя Гаразон вместо да пие антибиотик ме отряза.
Притеснява ме, че хремата е много силна, не се променя като консистенция и най- лошото, че не може да спи детето защото не диша добре, буди се с рев и изпада в истерия.По цели нощи правя инхалации.
Таня, не съм д-р Бърди, но... това което описваш, 7 дневна непроменена хрема.. за алергия ставало ли е въпрос?