0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #640 -: Февруари 21, 2013, 21:19:17 pm »
Добре, че си ти да ми обсяниш, че аз не разбирам :lol:.. Иначе опита ми със сополите е 5 годишен като малкото ми дете е колкото твойто голямото. Аз съм една от 7, които регистрираха сдружението. Когато започнах да чета ти не си знаела за сдружнието изобщо.
:-) не ти давам акъл, казвам ти просто, че  това, за което говориш,а именно мнението на доктора, не е такова както казваш. Понеже не смятам, че е умишлено, препположих, че не си разбрала. Не искам да се заяждам просто не искам да остават заблудени, че като им е мътен сопола лекаря трябва задържително да им е дал антибиотици.
Не разбирам какво общо има сдружението и възрастта на децата ти с цвета на сополите при вирусни заболявания?  Хайде мир и да не си мерим четенето :-). Извинявай, ако има нещо.
« Последна редакция: Февруари 21, 2013, 21:24:03 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #641 -: Февруари 21, 2013, 21:21:45 pm »
В нашата ДГ има коклюш и карантина..  :? Това май означава, че въпросното дете не е ваксинирано.
А онзи ден ме убеждаваха, че ваксината е безсмислена, защото нямало коклюш от години  :? Казах аз всяка жаба да си знае гьола, ама имаше обидени.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #642 -: Февруари 21, 2013, 21:34:06 pm »
В нашата ДГ има коклюш и карантина..  :? Това май означава, че въпросното дете не е ваксинирано.
А онзи ден ме убеждаваха, че ваксината е безсмислена, защото нямало коклюш от години  :? Казах аз всяка жаба да си знае гьола, ама имаше обидени.

Мдааа, и една моя позната обикаляше половин година по доктори с дъщеря си, щото педиатърката й успяла да я "убеди", че е безсмислена....



*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #643 -: Февруари 21, 2013, 21:41:06 pm »
В нашата ДГ има коклюш и карантина..  :? Това май означава, че въпросното дете не е ваксинирано.
А онзи ден ме убеждаваха, че ваксината е безсмислена, защото нямало коклюш от години  :? Казах аз всяка жаба да си знае гьола, ама имаше обидени.
Защо пък са се обидили? Тя не е ли от задължителните?
 


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #644 -: Февруари 21, 2013, 21:48:16 pm »
Обидени, защото казвам да се дават съвети за неща от които не разбират. Задължителна е, но много родители тук си позволяват да не спазват имунизационния календар.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #645 -: Февруари 21, 2013, 21:54:47 pm »
Обидени, защото казвам да се дават съвети за неща от които не разбират. Задължителна е, но много родители тук си позволяват да не спазват имунизационния календар.
Ми те си излагат на риск децата, но лошото е че излагат и всикчи други, които са съвестни да ги слагат, понеже ваксината не дава 100% покритие.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #646 -: Февруари 21, 2013, 22:17:45 pm »
За съжаление много родители си позволяват да не поставят ваксините. Интересно как децата им са приети в детско заведение. Разбрах, че е момиче детето, но просто ми омръзна вече от безотговорни хора. :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #647 -: Февруари 21, 2013, 22:41:07 pm »
Просто лекарите отбелязват в картона, че ваксината е поставена и така нямат проблем при прием в детско заведение. Както и пред социалните, разбира се...  :?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #648 -: Февруари 21, 2013, 22:47:41 pm »
Просто лекарите отбелязват в картона, че ваксината е поставена и така нямат проблем при прием в детско заведение. Както и пред социалните, разбира се...  :?
А това направо би трябвало да е подсъдимо.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #649 -: Февруари 21, 2013, 23:35:11 pm »
В нашата ДГ има коклюш и карантина..  :? Това май означава, че въпросното дете не е ваксинирано.
А онзи ден ме убеждаваха, че ваксината е безсмислена, защото нямало коклюш от години  :? Казах аз всяка жаба да си знае гьола, ама имаше обидени.

моето дете е ваксинирано, но при наскоро прекарано заболяване разви такава кашлица, че педиатърът за всеки случай ни прати и за изследване на гърлен секрет за коклюш. прави се на едно място в София само. та ги питах там лаборантите - има ли коклюш още, те казаха, че има.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #650 -: Февруари 22, 2013, 16:44:47 pm »
Здравейте момичета .... бих искала да чуя и мнението на д-р Бърди разбира се. Проблемът ни е следния дъщеря ми на 4 г от 3 месеца е с обилен секрет стичащ се отзад като понякога потича и от носа и така от декември. Диагнозата вече е ясна хронично възпалена трета сливица. От това, което чета ми става ясно, че тя на практика няма как да се свие и си остава огнище на инфекции - изхода е вадене. Не смея да я пусна на ДГ но това не е чак такъв проблем има кой да я гледа проблемът е, че детето започна да не чува. Оказа се, че е със възпалени уши лекувахме с Цилоксан+Отипакс и на прегледа при УНГ установи, че ушите са вече добре но имам чувството, че слухът й продължава да намалява. Гърлен и носен секрет - чисти.Не знам какво да правя!!!! Д-р Бърди дайте ми съвет.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #651 -: Февруари 22, 2013, 22:48:22 pm »
В нашата ДГ има коклюш и карантина..  :? Това май означава, че въпросното дете не е ваксинирано.
А онзи ден ме убеждаваха, че ваксината е безсмислена, защото нямало коклюш от години  :? Казах аз всяка жаба да си знае гьола, ама имаше обидени.



Mммм, даааа, мъжа ми миналата година се зарази от коклюш. Беше ужасно.
Да ви напомня, че реимунизация се прави на всеки 10 год.
Аз си бах направила когато Калоян се роди /педиатърката ми обясни и предложи/, нашия не отиде да се имунзира, и резултата беше налице.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #652 -: Февруари 23, 2013, 00:54:08 am »
Здравейте момичета .... бих искала да чуя и мнението на д-р Бърди разбира се. Проблемът ни е следния дъщеря ми на 4 г от 3 месеца е с обилен секрет стичащ се отзад като понякога потича и от носа и така от декември. Диагнозата вече е ясна хронично възпалена трета сливица. От това, което чета ми става ясно, че тя на практика няма как да се свие и си остава огнище на инфекции - изхода е вадене. Не смея да я пусна на ДГ но това не е чак такъв проблем има кой да я гледа проблемът е, че детето започна да не чува. Оказа се, че е със възпалени уши лекувахме с Цилоксан+Отипакс и на прегледа при УНГ установи, че ушите са вече добре но имам чувството, че слухът й продължава да намалява. Гърлен и носен секрет - чисти.Не знам какво да правя!!!! Д-р Бърди дайте ми съвет.
Ако няма микробен проблем, това се разрешава добре и трайно с 1 до 3 дена орален КС препарат- Солдесанил, например. Иначе- нищо не помага.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #653 -: Февруари 25, 2013, 18:23:41 pm »
Здравейте момичета и д-р Бърди.
Пиша, защото имам следния проблем - една от дъщерите ми започна да заеква от три дена, без видима за мен причина. Днес ходих при педиатъра й, който ми даде направление за невролог. След като прегледах форума тук ми се очертават два варианта за такъв лекар - педиатрията на Гешов и неврологията на 4 км.
Дали някой се е сблъсквал с такъв проблем?
Дали съм на прав път?
Притеснена съм, защото тя е на 2г и 11м, но говори почти от година със сложни изречения и не на бебешки /само "Р" не може да казва/ и сега разбира, плаче и казва "Мамо, не мога да говоря" :(
Приемам съвети.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #654 -: Февруари 25, 2013, 23:31:45 pm »
Бора, не познавам лекарите в Бг, със сигурност има добри невролози в София,
успокой се доколкото можеш и заведи детето на лекар, сучва се често при деца, при дъщеря ми горе долу на тази възраст, тя много говореше, в един момент, много бързо и в стремежа си да каже нещо , започваше да заеква, но беше период.

Успех.
« Последна редакция: Февруари 26, 2013, 16:26:50 pm от rally_pat »

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #655 -: Февруари 25, 2013, 23:53:03 pm »
Бора, постоянно ли заеква или само в определени моменти? Дъщеря ми е по-голяма, но когато е превъзбудена и бърза да ми обясни нещо, не намира правилната дума и започва да заеква докато се сети. Устата изпреварва мисълта.

Щом си се спряла на тези две места, най-добре я заведи и на двете, за да чуеш две мнения.
За съжаление, не мога да помогна със специалисти в тази област, но стискам палци да не е нещо сериозно.

п.п. Имам един любим цитат от филмчето "Бамби" на припряното зайче Тропчо, завет от баща му: "Ако не можеш да кажеш нещо мило, по-добре замълчи."
« Последна редакция: Февруари 25, 2013, 23:56:22 pm от sia »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #656 -: Февруари 25, 2013, 23:58:50 pm »
писах, но не се постна

бора, защо невролог? има ли притеснения за други неврологични симптоми? обикновено заекванията се "гледат" от логопеди и/или психолози. пиши какво са казали невролозите и ако решиш да я водиш на логопед или психолог, можеш да ми пишеш на лични за имена на колеги, за съжаление не мога да помогна с невролози. знам, че това звучи неприложимо, но колкото ти си по-спокойна, толкова и детето ще е . успех, пак да пишеш
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #657 -: Февруари 26, 2013, 08:56:56 am »
Детенцето на моя близка беше в същата ситуация. Тя е 4,5 години. Майката започна да ходи на логопед два пъти седмично, където работеха няколко месеца и всичко се оправи! Логопедът каза много да пее, по този начин речта върви по-лесно!
Успех, не се тревожи, ще се оправи детенце.  :bighug:
/Ако вярваш на бабешките методи пробвай и с това, може без да си разбрала да се стреснало детенце от нещо/   
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #658 -: Февруари 26, 2013, 14:42:30 pm »
Доктор Бърди!

На малкия ми син - 4.10 г. в гърления секрет му изолираха тази бактерия
C.ulcerans /Corynebacterium/. Според педиатъра ни не
е необходимо лечение, била нормална флора.
Моля за Вашето мнение!

Приемам и други мнения.
Благодаря предварително.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #659 -: Февруари 27, 2013, 00:13:17 am »
Докторе, аз само да съобщя, че като водих Ивана на лекар и споменах за оплакванията за болки в корема, които мислех, че са газове. Лекарката каза че тук това често било от паразити, които хващали от обществени фонтанчета и ни каза да дадем изпражнения за паразити,най-вече мисли, че има вероятност да е Гиардия. Днес ги занесох, до колкто знам има някакъв бърз тест, но не знам дали ще имам резултатите днес.Ще пиша, ако има нещо ново. Просто реших да информирам за развитието.