0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #620 -: Февруари 19, 2013, 23:51:50 pm »
Като сте започнали темата със сополите, ние имаме остатъчни от една хрема, които се точат вече 2 седмици след като хремата (с кашлица и температура) премина. Синус ринза не помага, мъча я с една помпичка и друг солен разтвор, но това също не решава проблема.... Джипито не искаше да направи тест, нямало повод... 8O Не исках да споря, но ако не се подобри до края на седмицата отивам наново. Започнах да чета мненията на др Бърди за друго разрешение, но ще съм благодарна ако споделите и вие. Мерси предварително!

Да ти кажа моята дъщеря от началото на декември започна с една "безобидна" хрема. И нищо друго, ама нищичко. И то лека, защото до към 15 декември беше на детска градина, обикновено я спирам. Викам си - ходи на плуване, студено е, няма какво друго. Добре, ама на третата седмица я заболя внезапно ухо и започна да кашля, буквално за часове. Отидохме на УНГ изписа АБ, без посявки. Пи си го веднага и ухото мина буквално след първия прием на АБ + нурофен за болката и отипакс едно капане. Мина ухо, мина кашлица, друго наред - тя и преди това нито е имала температура, нито е била отпаднала, нито нищо. Но хремата продължава и през януари. Пуснах посявки - стрептококус пнеумоние. Въпреки отличната кондиция, "безобидната" хрема ме провокира и пуснах посявки. Безобидна, безобидна, колко да е безобидна - 2 месеца? Лекувахме по антибиограма.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #621 -: Февруари 19, 2013, 23:58:27 pm »
Пуснах посявки - стрептококус пнеумоние. Въпреки отличната кондиция, "безобидната" хрема ме провокира и пуснах посявки. Безобидна, безобидна, колко да е безобидна - 2 месеца? Лекувахме по антибиограма.
Това е нормална човешка флора. Лекува се когато има инфекция,но носителството си остава и вероятно пак ще я имате.


  
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #622 -: Февруари 19, 2013, 23:59:20 pm »
Пуснах посявки - стрептококус пнеумоние. Въпреки отличната кондиция, "безобидната" хрема ме провокира и пуснах посявки. Безобидна, безобидна, колко да е безобидна - 2 месеца? Лекувахме по антибиограма.
Това е нормална човешка флора. Лекува се когато има инфекция,но носителството си остава и вероятно пак ще я имате.

Нямаме я, за сега ;)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #623 -: Февруари 20, 2013, 00:14:00 am »
Нямаме я, за сега ;)
Това може само да те радва. Тези неща скачат, когато има причина - вирус или някакво друго заболяване и е отлабен имунитета. Докато сме здрави си ги носим само.  Чист от бактерии нос няма, ама чисти микробиологии бол :-).


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #624 -: Февруари 20, 2013, 07:53:42 am »
Докато сме на носовете и аз да питам. Има ли причина да се притеснявам за коричките в носа? Нищо не изтича, но има корички почти винаги.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #625 -: Февруари 20, 2013, 07:57:20 am »
вероятно е сух въздуха у вас
по принцип не би трябвало да е проблем :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #626 -: Февруари 20, 2013, 08:13:52 am »
 Мини в момента е 59%, по принцип повече. Знаеш ли каква е нормалната влажност?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #627 -: Февруари 20, 2013, 08:27:07 am »
Не съм Мини, но да ти отговоря - между 50 и 70%.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #628 -: Февруари 20, 2013, 17:25:53 pm »
Аз също съм на мнение, че по цвета на един сопол не може да се съди дали е вирус, дали бактерия, или алергия.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #629 -: Февруари 20, 2013, 18:52:15 pm »
Аз също съм на мнение, че по цвета на един сопол не може да се съди дали е вирус, дали бактерия, или алергия.
Е те казват, че не е алергия (или вече не само), ако не е прозрачен.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #630 -: Февруари 20, 2013, 22:49:35 pm »
Аз също съм на мнение, че по цвета на един сопол не може да се съди дали е вирус, дали бактерия, или алергия.
Е те казват, че не е алергия (или вече не само), ако не е прозрачен.

Д-р Бърди е изписал много по темата. Прочетете и ще разберете много неща.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #631 -: Февруари 20, 2013, 23:09:05 pm »
Моля ви момичета и д-р Бърди, кажете ми мнението си по следния проблем със 6-годишния ми син : От около седмица отвреме на време въздиша като че ли за момент не може да си поеме въздух. Някакси плитко, еднократно и кратко, понякога се и прозява след това или преди това. Дали не става дума за невроза или пък за някаква дихателна недостатъчност. Паследното му респираторно заболяване беше преди два месеца, не е преживявал някакъв чрезмерен стрес, преди седмица изкара варицела много леко.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #632 -: Февруари 21, 2013, 00:04:45 am »
Аз също съм на мнение, че по цвета на един сопол не може да се съди дали е вирус, дали бактерия, или алергия.
Е те казват, че не е алергия (или вече не само), ако не е прозрачен.

Д-р Бърди е изписал много по темата. Прочетете и ще разберете много неща.
Така е. Дълбоки води са.
Боби, Нина, благодаря за отговорите!


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #633 -: Февруари 21, 2013, 13:34:20 pm »
Tutto_bene, аз не говоря наизуст. Доста носни и гърлени секрети съм взимала и съответно съм им виждала резултатите. До степен да взема носен секрет на новородения ми син, защото му сумтеше носа няколко дни след излизане от родилното, като целта на упражнението беше да не си е завъдил някоя вътреболнична инфекция.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #634 -: Февруари 21, 2013, 14:13:06 pm »
Со, защо си мислиш за "невроза"? има ли определени ситуации, в които го прави, или нещо друго те кара да подозираш някакъв емоционален проблем. (неврозата е друго, не я мисли, според мен  :))
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #635 -: Февруари 21, 2013, 15:00:47 pm »
Tutto_bene, аз не говоря наизуст. Доста носни и гърлени секрети съм взимала и съответно съм им виждала резултатите. До степен да взема носен секрет на новородения ми син, защото му сумтеше носа няколко дни след излизане от родилното, като целта на упражнението беше да не си е завъдил някоя вътреболнична инфекция.
Е имах си аз да знам повече от един лекар педиатър с доста голям опит и стаж! За това написах по-горе-четете д-р Бърди. Той го е написал много ясно. Приятно четене!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #636 -: Февруари 21, 2013, 17:13:51 pm »
Tutto_bene, аз не говоря наизуст. Доста носни и гърлени секрети съм взимала и съответно съм им виждала резултатите. До степен да взема носен секрет на новородения ми син, защото му сумтеше носа няколко дни след излизане от родилното, като целта на упражнението беше да не си е завъдил някоя вътреболнична инфекция.
Е имах си аз да знам повече от един лекар педиатър с доста голям опит и стаж! За това написах по-горе-четете д-р Бърди. Той го е написал много ясно. Приятно четене!

И на теб!  :D






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #637 -: Февруари 21, 2013, 18:50:27 pm »
В нашата ДГ има коклюш и карантина..  :? Това май означава, че въпросното дете не е ваксинирано.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #638 -: Февруари 21, 2013, 19:40:07 pm »
Tutto_bene, аз не говоря наизуст. Доста носни и гърлени секрети съм взимала и съответно съм им виждала резултатите. До степен да взема носен секрет на новородения ми син, защото му сумтеше носа няколко дни след излизане от родилното, като целта на упражнението беше да не си е завъдил някоя вътреболнична инфекция.
А не говориш, говориш ама не знаеш :-)... щом ти казват, значи не знаеш какво говориш. Какво значение има какво си взимала, колко и колко години. Не си лекар, не можеш такова сложно нещо да схванеш, вземи прочети нещо :-).

Tutto_bene ,не си разбрала мисля. д-р Бърди не е казвал, че по цвета се познава бактерия от вирус. Ние сме го дискутирали това нееднократно с него и неговото мнение е, че щом има хрема, значи има проблем, който трябва да се лекува, защото той мисли, че по-продължтелна хрема в повечето случаи причината е бактериална. Това ни е разминаването( за причината) а не цветовете.  Аз поне не знам доктора да е правил изказване как се познавало по цвета, така че няма разминаване.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #639 -: Февруари 21, 2013, 20:45:14 pm »
Tutto_bene, аз не говоря наизуст. Доста носни и гърлени секрети съм взимала и съответно съм им виждала резултатите. До степен да взема носен секрет на новородения ми син, защото му сумтеше носа няколко дни след излизане от родилното, като целта на упражнението беше да не си е завъдил някоя вътреболнична инфекция.
А не говориш, говориш ама не знаеш :-)... щом ти казват, значи не знаеш какво говориш. Какво значение има какво си взимала, колко и колко години. Не си лекар, не можеш такова сложно нещо да схванеш, вземи прочети нещо :-).

Tutto_bene ,не си разбрала мисля. д-р Бърди не е казвал, че по цвета се познава бактерия от вирус. Ние сме го дискутирали това нееднократно с него и неговото мнение е, че щом има хрема, значи има проблем, който трябва да се лекува, защото той мисли, че по-продължтелна хрема в повечето случаи причината е бактериална. Това ни е разминаването( за причината) а не цветовете.  Аз поне не знам доктора да е правил изказване как се познавало по цвета, така че няма разминаване.

Добре, че си ти да ми обсяниш, че аз не разбирам :lol:.. Иначе опита ми със сополите е 5 годишен като малкото ми дете е колкото твойто голямото. Аз съм една от 7, които регистрираха сдружението. Когато започнах да чета ти не си знаела за сдружнието изобщо.