0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #600 -: Февруари 17, 2013, 18:26:21 pm »
Днес Йоана е значително по-добре. Даже закуси! Вече пие и вода. Продължавам да мажа афтите с Дактарин и утре сме на преглед.
Благодаря на всички за отговорите!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #601 -: Февруари 17, 2013, 18:47:08 pm »
И аз искам да благодаря за бързите реакции  :bighug:
Утре сутрин сме при ЛЛ, да видим какво ще каже, ако изпише отново АБ, ще я попитам защо, само за червено гърло струва ли си? Между другото сополите изчезнаха след приема на Цинабсин през 1 час и лайка в нослето вместо капки

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #602 -: Февруари 17, 2013, 23:31:06 pm »
, ако изпише отново АБ, ще я попитам защо, само за червено гърло струва ли си?
Ако беше тук щях да ти кажа, че не си струва, но тук имат бърз стреп тест и веднага знят дали има опасната Стрептококова бактерия. В България го нямат ( поне за сега това е, което чувам) и предполагам, че затова изписват, понеже тези стрептококи могат да направят много поразии. Могат да вземат секрет от зачервеното гърло, но честно казано аз не знам колко веме след това може да седи този стрептокок без да направи поражения и дали имат време да чакат резултатите от посявката. Това е въпрос за лекарката. Най-добре е да си питаш, да знаеш тя какво мисли.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #603 -: Февруари 18, 2013, 00:38:34 am »
Ако беше тук щях да ти кажа, че не си струва, но тук имат бърз стреп тест и веднага знят дали има опасната Стрептококова бактерия. В България го нямат ( поне за сега това е, което чувам) и предполагам, че затова изписват, понеже тези стрептококи могат да направят много поразии.

за скарлатина със сигурност вече има бърз тест - в Токуда болница. струва 20 лв.

далеч не всички лекари изписват автоматично АБ при зачервено гърло. освен бързия тест за стрептококи, има и други начини да се прецени дали става дума за бактериална или за вирусна инфекция.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #604 -: Февруари 18, 2013, 05:33:05 am »
. освен бързия тест за стрептококи, има и други начини да се прецени дали става дума за бактериална или за вирусна инфекция.
Всъщност аз говорех за това, че може да има зачервено гърло от други бактерии и ако не е стреп да не се лекува веднага с антибиотик ( да кажа, че д-р Бърди не е съгласен с това). За вирусната - за съжаления аз поне не знам да има тест. Ако говориш за ЦРП-то не различава вирусна от бактериална инфекция.

Цитат
за скарлатина със сигурност вече има бърз тест - в Токуда болница.
Браво, дано скоро навлезне и в лекарските кабинети. Той е същият стреп, предполагам теста може и за гърло да се ползва.
« Последна редакция: Февруари 18, 2013, 05:36:35 am от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #605 -: Февруари 18, 2013, 10:36:32 am »
Така, идваме от ЛЛ. Замества я нейната колежка, гърди - чисти, гърло съвсем леко зачервено, според нея раздразнено от многото кашляне. А кашлицата се дължала на секрета, който се стичал назад и я дразни непрекъснато, особено когато е лагнала.
Изписа Куикс за впръскване, Флавамед и Ериус. Каза поне 2 седмици да си е в нас. И тук идва големия проблем, кой ще я гледа?!? От работата ясно ми дадоха да разбера че следващ болничен е равен на молба за напускане!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #606 -: Февруари 18, 2013, 13:59:26 pm »
линдси, много неприятно това с работата ти, но не разбирам защо детето трябва да си е вкъщи след като ситуацията не е сериозна (без да подценявам, че за нея и за теб кашлицата е мъчителна), тя не е заразна за другите? защо да ти стоварват на главата и грижата за това дали ще си запазиш работата?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #607 -: Февруари 18, 2013, 14:12:45 pm »
линдси, много неприятно това с работата ти, но не разбирам защо детето трябва да си е вкъщи след като ситуацията не е сериозна (без да подценявам, че за нея и за теб кашлицата е мъчителна), тя не е заразна за другите? защо да ти стоварват на главата и грижата за това дали ще си запазиш работата?
Защото мила в нашата ясла не пускат болни деца, връщали са ми я за зачервени бузи, било предшественик на висока Т, връщали са ми я заради бистър секрет от носа, без да има никакви други симптоми. Пък и се надявам другия месец да започнем нова процедура за бебче номер 2 и ми се иска и двете да сме идеално здрави.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #608 -: Февруари 18, 2013, 14:15:00 pm »
Lndsey,върнах се назад да прочета, но никъде не видях дали сте пускали посявка. Ако не сте правили - направете. Нищо чудно заека да изскочи от тази трънка.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #609 -: Февруари 19, 2013, 01:11:35 am »
линдси, стискам палци за процедурата. интересно, всички във форума се оплакват, че само болни деца по детските заведения, при теб пък - обратният проблем. дано се оправи детето по-бързо.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #610 -: Февруари 19, 2013, 08:09:27 am »
Elena B да, много съм доволна от нашата ясла, според мен така трябва да бъде, нищо че няма кой да ги гледа като трябва да останат в къщи.
Пък процедурата, много силно се надявам да можем да стартираме веднага, но като гледам как вървят договорите, надали.
А да се похваля, водата от окена с алое вера, или наречена още "Куикс" наистина спря сопола на Сияна бе!  :lol:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #611 -: Февруари 19, 2013, 09:19:30 am »
За вирусната - за съжаления аз поне не знам да има тест. Ако говориш за ЦРП-то не различава вирусна от бактериална инфекция.

ами Боби, точно това различава лаборанта от лекаря. :) няма тест, дето след пет минути да изпише "V" или "B" н прозорчето и да ти покаже вирусна ли е или бактериална инфекцията.
затова лекарят прави анализ на съвкупност от симптоми, по които се опитва да отгатне, на база минал опит и статистическа достоверност, какво ще излезе този път.
ще включи наблюдения от прегледа, от анамнезата, ще направи пълна кръвна картина, ще съди от стойностите и отклоненията в различните показатели от ПКК, включително и от CRP, за който се твърди, че при високи стойности е индикативен за бактериална инфекция...

така поне прави нашият педиатър.

Цитат
за скарлатина със сигурност вече има бърз тест - в Токуда болница.
Браво, дано скоро навлезне и в лекарските кабинети. Той е същият стреп, предполагам теста може и за гърло да се ползва.

този тест, за който аз говоря, е точно тест върху гърлен секрет. тест за S.Pyogenes.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #612 -: Февруари 19, 2013, 16:02:38 pm »
линдси, много неприятно това с работата ти, но не разбирам защо детето трябва да си е вкъщи след като ситуацията не е сериозна (без да подценявам, че за нея и за теб кашлицата е мъчителна), тя не е заразна за другите? защо да ти стоварват на главата и грижата за това дали ще си запазиш работата?

Просто си в грешка. Разбира се, че е заразна. Всяка хрема е вирус и е заразна с изключение на алергичната хрема.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #613 -: Февруари 19, 2013, 16:37:02 pm »
линдси, много неприятно това с работата ти, но не разбирам защо детето трябва да си е вкъщи след като ситуацията не е сериозна (без да подценявам, че за нея и за теб кашлицата е мъчителна), тя не е заразна за другите? защо да ти стоварват на главата и грижата за това дали ще си запазиш работата?

Просто си в грешка. Разбира се, че е заразна. Всяка хрема е вирус и е заразна с изключение на алергичната хрема.

Tutto и аз мисля че е заразна, въпреки че изглежда безобидна хрема на пръв поглед. Абе за сега сме си в нас, дядо е пръв помощник, та ще видим до кога.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #614 -: Февруари 19, 2013, 18:38:16 pm »
линдси, много неприятно това с работата ти, но не разбирам защо детето трябва да си е вкъщи след като ситуацията не е сериозна (без да подценявам, че за нея и за теб кашлицата е мъчителна), тя не е заразна за другите? защо да ти стоварват на главата и грижата за това дали ще си запазиш работата?

Просто си в грешка. Разбира се, че е заразна. Всяка хрема е вирус и е заразна с изключение на алергичната хрема.

Tutto и аз мисля че е заразна, въпреки че изглежда безобидна хрема на пръв поглед. Абе за сега сме си в нас, дядо е пръв помощник, та ще видим до кога.

Честно казано никога не съм предполагала, че е така. Това го разбрах от този форум-д-р Бърди го е обяснил много ясно. После попитах педиатърката и наскоро чух в предаване на Гала от друг педиатър, че ако си заведете детето със сополите ще заразите другите деца и, че сополите не са от "настинка", а са вирус. Беше казано в прав текст.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #615 -: Февруари 19, 2013, 19:23:57 pm »
Не е вярно това, че няма сополи от настинка.   Когато те надуха може да имаш хрема за около 24 часа, която не е вирус и не е заразна. Тази хрема не е алергична. Но тя създава условия нещо друго да се развие и затова продължи ли по-дълго вече вероятно е я вирус, я бактерия. Абсолютно същото може да стане а алергичната хрема, която също първо не е заразна.
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 19:25:35 pm от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #616 -: Февруари 19, 2013, 20:17:03 pm »
Не е вярно това, че няма сополи от настинка.   Когато те надуха може да имаш хрема за около 24 часа, която не е вирус и не е заразна. Тази хрема не е алергична. Но тя създава условия нещо друго да се развие и затова продължи ли по-дълго вече вероятно е я вирус, я бактерия. Абсолютно същото може да стане а алергичната хрема, която също първо не е заразна.

Това дали е вярно или не ще кажат лекарите. Аз цитирам това, което каза лекарката. Бистрите сополи са заразни, а зелените значи е вече бактериална инфекция. Цитирам думите на лекарката. Бяха и зададени конкретни въпроси и тя отговори това. Алергичната хрема не е заразна, а друг е въпроса, че могат да станат усложнения и от нея.. Не смея да споря повече по въпроса, защото не съм завършила медицина за съжаление, а съм инженер. Думите на лекарката бяха, че няма такова понятие "настинка" и хрема от настинка. Цитирам просто от предаването, защото кака Лара и зададе конкретен въпрос/тя има момиченце, което ходи на ясла/. За такава хрема от настинка като ме надуха ми минава точно 5 минути след като съм се прибрала на топло.
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 20:31:18 pm от Tutto_bene »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #617 -: Февруари 19, 2013, 20:53:42 pm »
Това дали е вярно или не ще кажат лекарите. Аз цитирам това, което каза лекарката. Бистрите сополи са заразни, а зелените значи е вече бактериална инфекция. Цитирам думите на лекарката.
Рабрах,не споря с теб лично, просто казвам, че не са вярни думите на лекарката. Пиша под теб понеже ти си го написала, но е за всички, да видят друго мнение и ако искат да го проверят сами.
 До 24 часа го дават след надухване, ако не си свикнал на такова. Естествено, може да е започнало като такова и пак да свърши като заразно. Зелени сополи( или жълти или въобще всякакви подобни разцветки непрозрачни) има и от вирус, не са само от бактерия. Това за цветовете специално е много несериозно изказване на тази лекарка. Тя вероятно дава антибиотик по цвета на сополите :-).


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #618 -: Февруари 19, 2013, 21:50:11 pm »
Като сте започнали темата със сополите, ние имаме остатъчни от една хрема, които се точат вече 2 седмици след като хремата (с кашлица и температура) премина. Синус ринза не помага, мъча я с една помпичка и друг солен разтвор, но това също не решава проблема.... Джипито не искаше да направи тест, нямало повод... 8O Не исках да споря, но ако не се подобри до края на седмицата отивам наново. Започнах да чета мненията на др Бърди за друго разрешение, но ще съм благодарна ако споделите и вие. Мерси предварително!


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #619 -: Февруари 19, 2013, 22:59:27 pm »
Това дали е вярно или не ще кажат лекарите. Аз цитирам това, което каза лекарката. Бистрите сополи са заразни, а зелените значи е вече бактериална инфекция. Цитирам думите на лекарката.
Рабрах,не споря с теб лично, просто казвам, че не са вярни думите на лекарката. Пиша под теб понеже ти си го написала, но е за всички, да видят друго мнение и ако искат да го проверят сами.
 До 24 часа го дават след надухване, ако не си свикнал на такова. Естествено, може да е започнало като такова и пак да свърши като заразно. Зелени сополи( или жълти или въобще всякакви подобни разцветки непрозрачни) има и от вирус, не са само от бактерия. Това за цветовете специално е много несериозно изказване на тази лекарка. Тя вероятно дава антибиотик по цвета на сополите :-).


По тази тема повече не "споря", защото мисля, че преди време я дъвкахме.
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 23:21:42 pm от Tutto_bene »