0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #580 -: Февруари 14, 2013, 14:59:21 pm »
.................
В Бг този Сумамед го имат за "водичка"... .

Във връзка с това при нас Сумамеда и Азатрила го изписват масово  :? ама наистина на всеки ако не единия то другия ...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #581 -: Февруари 14, 2013, 16:34:11 pm »
.................
В Бг този Сумамед го имат за "водичка"... .

Във връзка с това при нас Сумамеда и Азатрила го изписват масово  :? ама наистина на всеки ако не единия то другия ...

да, де
то различни търговски наименования, активната съставка е една
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #582 -: Февруари 14, 2013, 18:07:41 pm »
Не знам за мен по добрия вариант май е Аугментин или Клацид поне от тях поне при нас имат ефект
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #583 -: Февруари 14, 2013, 23:09:33 pm »
Благоваря за информацията. Тук лекарят каза, че първо пулмикорт изписвали, ако се повтаря често. Флексотида също е стероид, но не знам кой е по-силен. Пулмикрота трябва да го правя с инахлации,но когато има криза е незаменим. Веднага я оправя.
да, страшно е, дори и на мен ми са се изправяли косите, като се има предвид, че съм доста спокойна за много неща. Но като знам какво може да се случи и спокойствието ми се изпарява. Ужасно е да гледаш детето си как се мъчи да диша :-( .
Фликсотайд-а има "висши" характерстики, и като сила, и като странични ефекти.
Никога не съм работил с Пулмикорт при деца- Фликсотайд винаги и безотказно е действал. Но ползвам течните форми.

Както всеки е свикнал да работи, в края на краищата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #584 -: Февруари 14, 2013, 23:20:27 pm »
Благоваря за информацията. Тук лекарят каза, че първо пулмикорт изписвали, ако се повтаря често. Флексотида също е стероид, но не знам кой е по-силен. Пулмикрота трябва да го правя с инахлации,но когато има криза е незаменим. Веднага я оправя.
да, страшно е, дори и на мен ми са се изправяли косите, като се има предвид, че съм доста спокойна за много неща. Но като знам какво може да се случи и спокойствието ми се изпарява. Ужасно е да гледаш детето си как се мъчи да диша :-( .
Фликсотайд-а има "висши" характерстики, и като сила, и като странични ефекти.
Никога не съм работил с Пулмикорт при деца- Фликсотайд винаги и безотказно е действал. Но ползвам течните форми.

Както всеки е свикнал да работи, в края на краищата.
Не знам какво е свикнал, ама от както ме излъга, че нямало странични ефекти и вече му нямам доверие. Той е някакъв специалист по алергии и астма, но следващият път ще водя детето при друг, че ми трбява рецепта за пулмикорта, а педиатърката отказва да изпише, ако не я види специалист . Веднъж като загуби доверието, не смея пак да ходя там. Алергична астма имало детето, ама като направиха тестовете и не откриха никакви алергии освен салаба реакция към мухъли, но не смениха диагнозата, а давай лекарства на общо основание. Аз още тогава им казах, че съм забелязала, че е имал пристъп и без да има алергия ( което тогава мислехме, че е  алергия - течащ нос, а то е било вероятно вирус, знам ли), но кой ти обръща внимание. Пък и детето 3 месеца кара без пристъп и без поддържаща терапия, та не мисля за сега да и товаря организма със стероиди. Само ако нещо не дай си Боже се влоши. За сега мисля да си я наблюдавам от близо и да давам само при нужда.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #585 -: Февруари 16, 2013, 18:10:09 pm »
В сряда Йоана беше цял ден и цяла цяла нощ с висока температура На сутринта я заведохме на лекар, нашата педиатърка не беше на работа и нейн колега прегледа детето. Каза ангина с много налепи и изписа Сумамед 3,5 мл на 24 часа. На следващата сутрин отново бяхме пред кабинета - Йоана с три големи афти в устата. Беше си нашата д-рка и направи недоволна физиономия като видя, че колегата и е изписал Сумамед, но нищо повече. Изписа лекарство, което се прави за афтите. Тази сутрин те вече не са три, а цялата уста на детето е пълна. Не яде вече 2 дни, дори и вода не иска да пие, понеже я боли. Само плаче милото. Обадих се на д-рката и тя каза да спра Сумамеда, щом вече не вдига температура. Изписа Дактарин гел и каза да купя глюкоза 5% щом не яде и не пие течности. Йоана изпи всичката гкюкоза без да плаче. Притеснява ме това,че спираме АБ. Пила е 2 дни от него. Дали да дам и тази вечер? Посъветвайте ме, моля ви! Както и за афтите, ако знаете нещо ефикасно.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #586 -: Февруари 16, 2013, 18:23:06 pm »
Кремкарамел и на моя син му изписаха Дактарин за афти, мазах и с хлебна сода, че я понася повече, но мисля и двете имат ефект. Предполагам лекарството е по-подходящо.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #587 -: Февруари 16, 2013, 19:06:13 pm »
В сряда Йоана беше цял ден и цяла цяла нощ с висока температура На сутринта я заведохме на лекар, нашата педиатърка не беше на работа и нейн колега прегледа детето. Каза ангина с много налепи и изписа Сумамед 3,5 мл на 24 часа. На следващата сутрин отново бяхме пред кабинета - Йоана с три големи афти в устата. Беше си нашата д-рка и направи недоволна физиономия като видя, че колегата и е изписал Сумамед, но нищо повече. Изписа лекарство, което се прави за афтите. Тази сутрин те вече не са три, а цялата уста на детето е пълна. Не яде вече 2 дни, дори и вода не иска да пие, понеже я боли. Само плаче милото. Обадих се на д-рката и тя каза да спра Сумамеда, щом вече не вдига температура. Изписа Дактарин гел и каза да купя глюкоза 5% щом не яде и не пие течности. Йоана изпи всичката гкюкоза без да плаче. Притеснява ме това,че спираме АБ. Пила е 2 дни от него. Дали да дам и тази вечер? Посъветвайте ме, моля ви! Както и за афтите, ако знаете нещо ефикасно.

Кремкарамел, аз не съм лекар и не мога да ти дам съвет, дано д-р Бърди се включи.

Мога да ти кажа самоо, че аз бих дала още една доза Сумамед за да станат 3 дни. А "вашата" докторка потвърди ли диагнозата ангина или?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #588 -: Февруари 16, 2013, 20:35:00 pm »
Ето лекарство за афти, мисля и Бърди го е препоръчвал. Има и гелче http://evgenystefanov.com/products/preparat-za-afti-alokler-sprei-%28-aloclair-spray-%29110320090325






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #589 -: Февруари 16, 2013, 20:40:53 pm »
На нас ни се е случвало да объркат гъбичкова инфекция на сливиците с ангина.
УНГ преглед ми се струва добре.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #590 -: Февруари 16, 2013, 21:56:46 pm »
Благодаря ви, момичета!
Лиско,аз също се чудех дали да не дам и тази вечер и тогава да го спра. Но все си мисля, че педиатърката знае по-добре от мен. Пък и до преди десетина дни детето беше на Аугментин. Пи го 9 дни. Сърцето ми се къса, за 4 месеца - 4 АБ...
« Последна редакция: Февруари 16, 2013, 22:00:43 pm от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #591 -: Февруари 16, 2013, 22:13:17 pm »
Благодаря ви, момичета!
Лиско,аз също се чудех дали да не дам и тази вечер и тогава да го спра. Но все си мисля, че педиатърката знае по-добре от мен. Пък и до преди десетина дни детето беше на Аугментин. Пи го 9 дни. Сърцето ми се къса, за 4 месеца - 4 АБ...

В това съм убедена:)
И от мен знае повече, нищо, че понякога нашата не я слушам за всичко:)

Дано бързо се оправяте.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #592 -: Февруари 16, 2013, 23:08:51 pm »
В сряда Йоана беше цял ден и цяла цяла нощ с висока температура На сутринта я заведохме на лекар, нашата педиатърка не беше на работа и нейн колега прегледа детето. Каза ангина с много налепи и изписа Сумамед 3,5 мл на 24 часа. На следващата сутрин отново бяхме пред кабинета - Йоана с три големи афти в устата. Беше си нашата д-рка и направи недоволна физиономия като видя, че колегата и е изписал Сумамед, но нищо повече. Изписа лекарство, което се прави за афтите. Тази сутрин те вече не са три, а цялата уста на детето е пълна. Не яде вече 2 дни, дори и вода не иска да пие, понеже я боли. Само плаче милото. Обадих се на д-рката и тя каза да спра Сумамеда, щом вече не вдига температура. Изписа Дактарин гел и каза да купя глюкоза 5% щом не яде и не пие течности. Йоана изпи всичката гкюкоза без да плаче. Притеснява ме това,че спираме АБ. Пила е 2 дни от него. Дали да дам и тази вечер? Посъветвайте ме, моля ви! Както и за афтите, ако знаете нещо ефикасно.
Има една болест - казват и буквално болест на ръце-уста-крака, не знам как е на български, но звучи като същото.  Многое неприятно и точно така протича с висока температура и прави такива афти в гърлото, че направо не могат да ядат децата, но е вирусно и антибиотик не помага. Причинява се или от ентеровирус или коксаки вирус.  Ако е това ( аз не знам, ама така звучи по описаниято ти), много неприятна работа, ама трябва да си мине курса.  Какво каза лекарката, че мисли, че е? Не ви ли сложи някаква диагноза?
Виж тук, ако мислиш, че е нещо подобно.
http://www.cdc.gov/hand-foot-mouth/about/index.html
« Последна редакция: Февруари 16, 2013, 23:10:29 pm от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #593 -: Февруари 17, 2013, 09:16:11 am »
Да споделя и аз тук, с огромна молба към д-р Бърди за отговор!
Моята дъщеря стана на 2 края на януари. 2 седмици преди рождения и ден беше с Т, кашлица, сополи, ЛЛ изписа АБ Зинат. След 2 седмици престой в нас, отново тръгна на ясла, напълно здрава. На 3-ти ден отново Т и кашлица, този път АБ Панцеф, още 1 седмица в нас. На 13 февруари пак я пуснах, и в петък я взех със ужасен сопол и още по ужасна кашлица, ЛЛ не вдига телефон, а и не знам има ли смисъл да я водя за да ни изпише поредния АБ. Температура няма, но снощи цяла нощ не е спала от кашлица. Давам Ен Ти Тус, това имах, смятам, че не би и навредил, нали е билков. Утре трябва да я заведа, да видим какво ще каже ЛЛ, но не знам какво лечение да изберем. Моля Ви за помощ, мисля че и имунитета и е паднал доста от това безкрайно лечение!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #594 -: Февруари 17, 2013, 10:03:51 am »
поискай да назначат посявки преди поредния АБ
и пак- не пускайте децата недоизлекувани в детско заведение- освен да се влошат няма какво да се случи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #595 -: Февруари 17, 2013, 10:13:35 am »
Lindsey, най-вероятно наистина е нещо бактериално и ще трябва посявка, както е писала Мини.

А ако не е, АБ изобщо няма да помогне. И как така за температура и сополи дава везнага АБ?

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #596 -: Февруари 17, 2013, 10:33:44 am »
Кремкарамел, видях, че си написала, че детето не се храни и не пие вода. Моят съвет е да си вземеш Хидратин Алфа и да пробваш да го хидратираш с водичка, за да не се обезводни, а Хидратин-ът на мен много е помагал за възстановяване на баланса и профилактика против обезводняване. Това е от д-р Бърди. Разтваряш и по няколко лъжички през 10-15 мин.
За другото не знам какъв съвет да ти дам.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #597 -: Февруари 17, 2013, 10:40:51 am »
Ми а де, и аз се чудя как, все АБ изписва, ще искам, но обикновено като поискам изследвания все намира нещо да не ни изпрати. Та затова ми се иска да чуя и други мнения.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #598 -: Февруари 17, 2013, 13:59:50 pm »
Боби, и на български така се казва болестта ( по народному говнатарник).






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #599 -: Февруари 17, 2013, 15:29:56 pm »
Smaraidi, благодаря. Никога не съм я чувала на български, пък това народното съвсем :-).

Lindsey, това,което хваща в градината не е бактериално, а вирусно. Веднъж като хване вирус и текнат сополите, се създават условия бактериална инфекция ( от собствените бактерии) да се развие. Ако се е развила, антибиотика ще помогне за нея, но веднъжа като мине, тези посявки стават безполезни. За съжаление при тези инфекции време за посявки няма, понеже отнемат няколко дена, а то е болно междувременно, затова лекарите предписват като гледат други неща. Ако лекарят е видял възпаление  в ушите например или зачервено гърло, тогава може да е предписал антибиотик без да те пращя на посявка, а ако температурата е паднала от антибиотика,значи е бил прав. От гледна точка на микробиологията няма такова пoнятие недозилекувана бактериална инфекция, ако няма ... хм, инфекция :-).  т.е. няма симптоми.  Посявки без симптоми има смисъл само когато се правят от някоя част на тялото, която нормално би следвало да е стерилна, като кръвта примерно или урината, а не носа, в който нормално си живеят няколко стотин вида бактерии, когато си напълно  здрав.
Знам, че ти се иска да направиш нещо, но са съжаление, когато ходят на градина са така в началото, после минава. Трайно решение, докато ходи там, едва ли ще намериш, но може да попиташ дали е необходимо винаги антииботици, щото може лекарят ти да е от тези, които изписват, за да се подсигури, а не винаги да е нужно.