0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #560 -: Февруари 12, 2013, 22:47:26 pm »
освен всичко останало обикновено ларингита е вирусен

Цитат
Най-често причина за острия ларингит е вирусна инфекция – простуда или грип, по-рядко и други остри вирусни инфекциозни заболявания. Втората по честота етиология е гласово пренатоварване. Бактериалната генеза е рядко среащана.

а както всички добре знаем, вирус не се лекува с АБ :)
ако диагнозите са адекватни, значи лечението не е
Стефания, която знаете правеше доста често спазми рядко й се налагаше да пие АБ :) минаваха само с брохнодилататори и кортикостероид
не съм противник на АБ в никакъв случай, но съм против поголовното му изписване и даване за всеки случай
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #561 -: Февруари 12, 2013, 23:02:07 pm »
разсъждавам на глас просто- педиатърът повторил курса на лечение и го пихме 7 дни общо?!?!?!
даже е много понеже този антибиотик се взима 3 дена за такива инфекции, а е максимум 5 дена за разни други неща. Ама да речем дал е за 4. пак се вписва в предписанията.  Ето му листовката http://apteka.framar.bg/01004309/%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BB-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-250-%D0%BC%D0%B3-8

Не знам защо тук се е разпространило вярването, че антибиотик се взима поне 7 дена. То си зависи какъв е антибиотика.  Някои се взимат 3, някои 6, някои 5, някои 10 и вече си зависи и каква е инфекцията. Не сте ли виждали азитромицина как се продава в опаковки по 3 или по 6 хапчета? Това са си му стандартните предписания. Седакса например се дава 5 дена. Амоксицилина е 10.
« Последна редакция: Февруари 12, 2013, 23:14:45 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #562 -: Февруари 13, 2013, 09:24:41 am »
Чакайте момичета моя грешка не написах подробно.
Този АБ азатрил се пие 3- 4 дена толкова е опаковката и мнението на лекарите е ,че действал с "удължено освобождаване" За това казах ,че го пихме с още една опаковка .
Общо 7 дена Иначе този сегашния панцеф си е доста голямо шишето и май ще го пием повечко време .Тази сутрин я водих да я чуе Големанова - да пак е с бронхит въпреки ,че пие АБ от събота на сам .
Обясних и ,че това не ми харесва тези повторения ....ами можело да е на алергична основа да съм давала Ериус - Да всеки път го давам и този сироп .
Започваме Вентолин и Солволон ......Нищо ново всъщност В петък сме на контролен преглед ,но нещо не съм доволна .Що почета малко и ще видим какво да правим .
Иначе продължавам да следя какво ми пишете благодаря ,че се включихте .
Интересно да ларингита винаги казват ,че не можело да се справим без АБ Наистина е много тежко кашлицата е направо убийствена кънти с метален отблясък Детето диша трудно вечер особено .Карат по лесния за тях начин ..
Факт е обаче ,че пие АБ и прави пак бронхит ето пак сме в същото положение
На всичкото от горе д-р Калъчева е изписала доста дебела доза АБ на Теди предвид това ,че и казах колко кг е детето ....изписала е 7 мл на ден - Големанова каза 5 мл да и давам 7 било много  8O....
« Последна редакция: Февруари 13, 2013, 09:44:34 am от viviq »
[/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #563 -: Февруари 13, 2013, 13:20:31 pm »
Аз АБ три дена убий ме не давам- или ще давам като хората, или въобще няма да го ползвам
ми има АБ, който се разгръща 48-72 часа след приема- едва почнал да действа и ти го спираш, така ли :)
за мен от подобни лечения идва проблема с децата и хроничните възпаления, освен това защо до сега не й е изследван бистрия секрет- като тръгне, сама я заведи, 18 лева е, можеш след това да си спестиш пари за лекарства
последният път, в който аз пусках на Стефания личната се изказа- ъ, кво като пускаш, то все ще има нещо
да, имаше и то яката- такъв зверски отит направи стефания, че още изтръпвам като се сетя :) добре, че бях пуснала, та поне АБто да познаем от първия път
картинката много ми прилича на тази със Стеф, само че тя правеше обструкции, а Теда ларингити
почти мога да се хвана на бас с теб, че след третия бронхит ще я диспансеризират като асматик :), както обича да казва моя мъж- стандартна инсталация
на първо време я спри от ясла, поне до пролетта, ако имаш таква възможност, закрепи я хубаво, не я връщай веднага пак при бацилите
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #564 -: Февруари 13, 2013, 13:28:33 pm »
За едно си права Мини  "...поне АБ ще познаем от първия път " със секрета .Да След първия ларингит пускахме и носен и гърлен нищо нямаше .Сега пак ще пуснем може от яслата нещо да е лепнала ....Но няма как да я спра (всъщност мен да питаш тя не е тръгнала - ходила е 3 пъти по 3 дена ) Когато се разболее я спирам за много време в къщи не само докато се излекува ами и след това .За сега не работя ,защото няма къде и ще я държа в къщи ,но ако излезе някаква работа няма как ще започвам С една заплата не става нито за изследвания имам пари нито за лекарства нито ако щеш за свестен лекар дори (щото тия са.....да не се изразявам грубо ще употребя посредствени лекари за мен )
И хаха колко точно казано "... пак при бацилите ...."

« Последна редакция: Февруари 13, 2013, 13:31:33 pm от viviq »
[/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #565 -: Февруари 13, 2013, 16:04:12 pm »
Вивия, в никакъв случай не взимай антибиотик по някакво измислено правило, че трябвало едои колко си дена. Всеки антибиотик е различен, взима се както производоителят и изчислил, а не произволни цифри, прочетени по форумите. Нищо,което да ти помогне трайно няма да намерите в бистрия секрет. Когато тръгне бистър секрет, той все още няма бактерии. Обаче наличието му прави предопоставка за развитие на други неща, примерно вторична бактериална инфекция и тогава има нужда от антибиотик и тогава се пускат секрети. Тези инфекции се развиват от номалната флора на хората и на тази възраст е ад, но тя не се изчиства с антибиотици. Ако има инфекция тогава се дават, те спират инфекцията, но някакви бактерии винаги остават. Това, че на някого му показал секрета чист не означава, че му е стерилен носа, а само че бактериите са по-малко.

Аз АБ три дена убий ме не давам- или ще давам като хората, или въобще няма да го ползвам
ми има АБ, който се разгръща 48-72 часа след приема- едва почнал да действа и ти го спираш, така ли :)
за мен от подобни лечения идва проблема с децата и хроничните възпаления, освен това защо до сега не й е изследван бистрия секрет- като тръгне, сама я заведи, 18 лева е, можеш след това да си спестиш пари за лекарства
последният път, в който аз пусках на Стефания личната се изказа- ъ, кво като пускаш, то все ще има нещо

Извинявай мини, но това, което си написала е направо опасно. Значи споредо теб лекарствата трябва да се взимат не както пише по листовката и е изичислил производоителя, а както е казала мини от форума на Зачатие,ако че това е 3 пъти по-висока доза? Това, което го пишеш за антибиотиците е напълно невярно, заблудил е е някой, че така се дават всички антибиотици. Ти твърдиш, че ако хората си пият антибиотиците по листовка, това е причина за хронични възпаления? Моля не го твърди така уверено и това с часовете, защото освен , че е невярно, може да имаме самоназначили си и предоозирали си децата съфорумки.



  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #566 -: Февруари 13, 2013, 16:17:39 pm »
Боби, зная че търсиш под вола теле, но никъде не съм написала дозировка на никой :)
нито съм написала конкретен антибиотик как да се приема
и не на последно място съм писала, че аз действам така, а не казвам, че някой трябва да го направи
ти ще ми кажеш, че не се изолира в бистър секрет нищо, аз мога да ти го докажа с изследвания :)

и да ти кажа, доверявала съм се САМО на д-р БЪРДИ за доза и никога не ме е подвел, за разлика от нашите лекари, които дори преглеждат детето
« Последна редакция: Февруари 13, 2013, 16:19:37 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #567 -: Февруари 13, 2013, 16:19:08 pm »
Да Боби АБ азатрил и в листовката му пише така (цитирам):

 при инфекции на горните и долни дихателни пътища и инфекции на кожата и меките тъкани (с изключение  на erythema migrans) - 10 мг/кг за 24 часа веднъж дневно в продължение на 3 дни;

Още за: АЗАТРИЛ суспензия 200мг./ 5мл. 20 мл. (AZATRIL powder for oral suspension 200 mg./5 ml. - 20 ml.), цена и информация
от framar.bg

Панцеф (цитирам пак от листовката  ):
Обикновено курсът на лечение е 7 дни. Лечението може да бъде продължено до 14 дни според тежестта на инфекцията,

Още за: ПАНЦЕФ сусп. 100 мг. /5 мл. 60 мл (PANCEF susp. 100 mg. / 5 ml. - 60 ml.), цена и информация
от framar.bg


 
П.П. Много се надявам да не се получи кофти спор тука и все пак и още нещо да ви питам забравила съм когато се даваше секрет май трябваше да не съм третирала нослето с нищо ама от колко време ? Примерно ако утре сутринта даваме секрет тази вечер да не и слагам капки оф имаше нещо ама....
« Последна редакция: Февруари 13, 2013, 16:32:24 pm от viviq »
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #568 -: Февруари 13, 2013, 16:50:46 pm »
да, не слагай капки.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #569 -: Февруари 13, 2013, 17:11:10 pm »
Боби, зная че търсиш под вола теле, но никъде не съм написала дозировка на никой :)

Izviniavam se za latinitzata.
Napisala si produljitelnot 3 puti po-dulga ot preporuchvanata tova e sushtoto.
Ne si napisala konkreten antibiotik, vuzmutila si se ot konkreten sluchai, napisala za konkretni chasove za antiibotitiz po printzip i si komentrila suzdavaneto na hronichni infektzii v kotekstra na konkterniq sluchai. Pisal si za 48-72 chasa i t.n. niakakvi hipotezi.
« Последна редакция: Февруари 13, 2013, 18:30:34 pm от Bobbie »


  
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #570 -: Февруари 13, 2013, 21:37:20 pm »
Нашата педиатърка много обича да ни изписва Сумамед (това и е любимият "слаб" АБ:) един вид по-малко вреден:).
Него го давам винаги 3 дни и има още 4 удължено действие но пък за всеки друг който ни е изписвала ни е казвала да го пият 7 и 10 дни.

Аугументин, Зинат, Цедакс, Цеклор, Панцеф(със сигурност пропускам някой)
От по-горе изброените винаги са били най- малко 7 и най- много 10 дни.
А аз си признавам, че рядко чета в листовката колко дни се дава. Чета само (за да съм сигурна, че не съм чула грешно) дозировката.

Сега децата са болни и пробвам нов метод на лечение:)))))
Дано по моя вина не ги докарам до АБ отново:)
« Последна редакция: Февруари 13, 2013, 21:43:24 pm от Lisko »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #571 -: Февруари 13, 2013, 21:50:50 pm »
и тук Сумамед е първи избор на АБ
изпишат ли на Стефания Сумамед, значи работата е добре и изобщо не го купувам ;)

имахме парадокс- прави детето спазъм, водя си я при детския педиатър, при когото е диспансеризирана- изписва два листа рецепта- 3,4 вида сиропи, та за смукане, та синапени лапи, инхалации, предлага Сумамед- казвам, не го искам този Аб, ако има нужда й изпишете друг, обяснявам че добре се повлиява от Зинат- тя се съгласява, след два дена ни вика на контрола
правя аз инхалации само, давам АЦЦ и пие Зинат, отиваме на втория ден, оо ама тя се е влошила- няма да  мине без Сумамедче, айде да пие
викам добре- за пред нея, пише тя, прибирам се включвам Флексотид три пъти дневно
след още два дни контрола- а тааакааа, видя ли, че е друго със Сумамеда  :wink: който аз така и не дадох на детето :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #572 -: Февруари 13, 2013, 21:59:13 pm »
mini, колко често ти е правила спазми? ( сега нали вече няма астма, помня че беше писала) . Обаче като имаше - колко често? Оказа се, че на Ивана астмата не е алергична, от което си отдъхнах, но нямам база за сравнение кое е много и кое малко, а нямам вече доверие на астма спициалистът,  понеже го хванах, че ми казва неверни неща за страничните ефекти на лекарствата и сега не знам и за какво дрго може да ми казва неверни работи.


  
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #573 -: Февруари 13, 2013, 22:12:36 pm »
:)Да, ние обикновено след Сумамед задължително пием (децата , не Ние) втори АБ.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #574 -: Февруари 13, 2013, 22:38:45 pm »
Да Боби АБ азатрил и в листовката му пише така (цитирам):

 при инфекции на горните и долни дихателни пътища и инфекции на кожата и меките тъкани (с изключение  на erythema migrans) - 10 мг/кг за 24 часа веднъж дневно в продължение на 3 дни;


преди година и половина при една бъбречна криза, понеже инфектирах и други неща ми изписаха антибиотик, (Азитрокс), който се приемаше по едно на ден, три дни.
Мернах някъде нещо за удълженото освобождаване, но го загубих :)
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #575 -: Февруари 13, 2013, 22:41:38 pm »
Боби, 7 годишно е най-високата бройка бронхообструкции, не зная ти но аз за спазъм броя бронхообструкцията, при която дишането й превишава над 30 пъти в минута :)
трябва да подчертая, че при Стефания не е задължително да има кашлична проява на спазъма- много често дори не е кашляла, а е с обструкция
за последната година и половина е правила два бронхита без спазми и два пъти обструкции /спазми/ съответно бронхитите- февруари 2012 и януари 2013, а обструкциите юни 2012 и ноември 2012
първите няколко и аз лекувах с АБ, но след това просто се научих да преценям детето
ако прави обструкция без Т въобще не се замислям дали да се включва, но ако започне с Т и след това направи директно самата аз питам за АБ
« Последна редакция: Февруари 13, 2013, 22:45:24 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #576 -: Февруари 13, 2013, 22:44:43 pm »
Моята схема на Азитромицин е 10 мг/ кг, на 12 часа, за 3 дена.
След това- 5 мг/ кг/24 часа, за още 2 или 3 дена според случая.

Азитромицин, веднъж дневно, губи ( със заплашваща скорост) всякаква ефективност. Това защото започна масовото прилагане на Азитромицин в комбинация с цефалоспорин, в рамките на лечение на едно заболяване ( нова мода, дошла ни от Америкосите)- тоест- два АБ заедно.

3 дневни лечения с Азитромицин са в 90% загубено време. Процентът на рецидиви или неодизлекувани неща е над 80%.

Отитите със заплашаваща скорост стават резистентни на Азитромицин вече, освен ако детето не го е приемало.
Преди време трябваше да се мисли, преди да пуснат Азитромицина масово.
В Бг този Сумамед го имат за "водичка"... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #577 -: Февруари 14, 2013, 00:24:21 am »
Боби, 7 годишно е най-високата бройка бронхообструкции, не зная ти но аз за спазъм броя бронхообструкцията, при която дишането й превишава над 30 пъти в минута :)

Ами аз при съмнение я преслушвам и чуя ли астматично свирене започвам албутерол ( вентолин е при вас).  Понякога не се разбира без слушалки си изглежда добре, а като я чуеш и свири. Дори си купих сега и машинак за мерене на кислорода, да знам кога сме за болница и кога не е необходимо, че след последният път, когато Август влезна в болница с 88-90% кислород, а аз си мислех, че си е обикновените и спазми, вече съм нащрек за кислорода.
И  Ивана не винаги кашля, а когато кашля обикновено положението е по-зле и не ти и трябват слушалки да чуеш, че е с астма и се налага и пулмикорт дадам.
Мисълта ми е, че преди да отидем при специалиста, тя имаше 2-3 месеца всеки месец и  той каза да бъдела непрекъснато на Пулмикорт, а не само при нужда и и предписа 2 пъти на ден за месец и после ако е добре по един път на ден. Била най-лошият случай на астма който виждал от години, щом всеки месец имала. Обаче аз на своя глава не го почнах, а реших да изчакам да видя дали ще се оправим и без непрекъснати стероиди, а само при нужда и за сега, да чукам на дърво, вече 3 месеца от Ноември не е имала спазми и въобще и не смятам да давам пулмикорт непрекъснато и превантивно. Просто от както спря да  боледува, вече не е така зле положението. Та се опитвам да разбера колко е прекалено често и колко е горе-долу средното. Значи при вас е било горе-долу през месец. Ми и при нас май-така ще се получи средно като сметна от началото на годината до края.




  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #578 -: Февруари 14, 2013, 08:08:47 am »
давала съм 4 месеца сингулер, защото направи много силни два спазъма, направо страшни
въпреки него тя не спря да прави спазми и това ми показа, че няма нужда от това лекарство
на Флексотид е била по-дълго време- с д-р Бърди сме обсъждали неведнъж, имала е поне 2 пъти по 3 месеца прием веднъж дневно, факт е че тогава спазмите ги нямаше
след прегледа декември детски пулмолог категорично отрече нуждата от поддържаща терапия за случая на Стефания :)
единственото, което предписа е дозата вентолин за инхалация при нужда
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #579 -: Февруари 14, 2013, 08:46:01 am »
Благоваря за информацията. Тук лекарят каза, че първо пулмикорт изписвали, ако се повтаря често. Флексотида също е стероид, но не знам кой е по-силен. Пулмикрота трябва да го правя с инахлации,но когато има криза е незаменим. Веднага я оправя.
да, страшно е, дори и на мен ми са се изправяли косите, като се има предвид, че съм доста спокойна за много неща. Но като знам какво може да се случи и спокойствието ми се изпарява. Ужасно е да гледаш детето си как се мъчи да диша :-( .