0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #540 -: Февруари 07, 2013, 12:23:02 pm »
На мене лично ми е трудно да преценя по снимките.
Карал ли е варицела? Има ли температура или други някакви оплаквани?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #541 -: Февруари 07, 2013, 12:46:28 pm »
сега направих по ясни снимки не не карал варицела няма температура и никакви други симптоми играе не отпаднал само пъпките  има 3 на коремчето и 5 от вътрешната страна на ръчичката само на едната  :? пъпките са от вчера помислих си че го е налазило нещо ,насекомо но днес още седят обадих се на док след обяд имаме час.
http://media.snimka.bg/s1/1699/029642481-thumb.jpg?r=0[/img]
http://media.snimka.bg/s1/1699/029642480-thumb.jpg?r=0[/img]
http://media.snimka.bg/s1/1699/029642482-thumb.jpg?r=0[/img]
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #542 -: Февруари 07, 2013, 13:31:02 pm »
Вики приличат ми на пъпки от Варицела! :( Скоро я кархме, помня как изглеждаха, но все пак нека прецени лекар!
Ако изкарате с толкова пъпки и без други оплаквания викай "Ура". Все някога трябва да се изкара!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #543 -: Февруари 07, 2013, 23:17:04 pm »
Аденовирус ДНК открита се смята за?? минала инфекция? , настояща?
Ох, кога и в Бг ще започнат да работят така с такъв добър набор изследвания??

Детето пие прясно мляко? или? Ако прясно? откъде? какво?

Настояща инфекция, Докторе. Този вирус считат за най-близкото обяснение за високата температура. Но пък фактът, че антибиотикът проработи е съвпадение?

Не пие прясно мляко. Много рядко смесвам с някаква каша, но много рядко. Аз пия много мляко - не знам дали има връзка. Детето е все още на кърма.


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #544 -: Февруари 08, 2013, 11:55:59 am »
Вики и на мен ми приличат на варицела. как е днес, избиха ли още?
температурата не е задължителна, може и без нея да изкара варицела.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #545 -: Февруари 08, 2013, 16:36:53 pm »
Вчера ходихме при док.в първия момент каза че прилича на варицела но после каза че е ухапано от насекомо и е направил алергична реакция  :? няма пъпки по лицето нито по главата гърлото му е  в перфектно състояние....,на мен си ми прилича на варицела ама...температура няма ,няма и избили нови пъпки но тези си загарят точно както протича варицелата...не знам преди 2 седмици беше болен висока Т кашлица направи ларингит ,хрема и всички "екстри" и си мисля да не би тогава да е започнало ако е варицела ,но чак сега да избият пъпките ....но пък и беше на АБ :? ...малко се съмнявам...объркано ми е нещо  :oops: за сега следим ,но няма избили нови пъпки, всяка вечер правим баня и съм чувала че ако е шарка след баня избивали ,но до колко е вярно не зная баткото все още не е карал нито една шарка и не съм на ясно как стоят нещата  :oops:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #546 -: Февруари 08, 2013, 17:58:44 pm »
Ако е варицела пъпките избиват на 2-3 пъти. Някои деца я изкарват точно с 5 пъпки. В цялата група имаше едно такова дете, но имаше. Това че няма температура и гърлото е добре не означава, че не е варицела. А че след баня избиват, те не са гъби! Вики я миех по съвет на Бърди по 3-4 пъти на ден!
Каквото и да е важното е да мине леко. Ако е било варицела е голяма вероятността след 10 тина до 15 дни и баткото да бъде "ухапан" :wink:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #547 -: Февруари 08, 2013, 18:37:35 pm »
аз не мога да си обясня пък за какво аджеба го водих на лекар като не може със сигурност да ми каже дали е варицела или не  8O толкова ли пък е труден въпроса даже и изследвания не каза да пуснем :BangHead: не знам за мен си е варицела  :? но не мога да гадая
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #548 -: Февруари 08, 2013, 22:25:28 pm »
Деси също имаше 10 пъпки общо, нямаше температура, нито зачервено гърло, не я сърбеше и за 2 дни завяхнаха. Но все пак лекаря като ги види трябва да ги разпознае. Нашата педиатърка точно на една излезла пъпка каза, че е варицела.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #549 -: Февруари 09, 2013, 14:36:23 pm »
Няма нови избили пъпки но тези които има са с коричка вече ,определено го сърбят но гледам да му отвлека вниманието да не се чеше  :wink: доколкото е възможно де :wink: но според мен си е варицела ще видим дали баткото ще го "ухапе" и него както казва yana-v
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #550 -: Февруари 11, 2013, 12:16:54 pm »
Ментолов спир мажехме /при варацицелата/ - облекчава сърбежа. И капки фенистил - през устата давах на детенце, по предписание на педиатъра.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #551 -: Февруари 11, 2013, 17:36:36 pm »
Когато големият се разболя от Варицела, лекарката изписа един тон бумаги за ХЕИ.
Две седмици след него се разболя и малкия. Ама на нея вече не й се пишеше и каза, че с една пъпка не можела да го диагностицира. Можело да е какво ли не. Личната каза, че било очевадно, че е Варицела, ама дежурната да си пишела, защото първо при нея съм го завела и аз си прибрах детето.

Може би им е странно как малкото се е заразило, а голямото не е и затова да се съмняват. А може и наистина да не приличат на Варицела пъпките. Но нашите много приличаха на тези. А може и да ги мързи да пишат.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #552 -: Февруари 12, 2013, 13:02:48 pm »
Доктор, Бърди, аз пак относно петното на крачето. Днес беше на кожен лекар. Изследване за гъбички - негативно. Изписа Фусикорт за 1 седмица, 2 пъти дневно. Аз казах, че съм мазала още като се яви за първи път (преди 2 месеца) 3 пъти общо без ефект и кожната каза, че било малко време и трябвало по - обилно, а не леко както аз мазах.
Прилагам снимка, само че не е добра. Ако е нужно ще снимам пак.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #553 -: Февруари 12, 2013, 13:19:58 pm »
Здравейте момичета !
Здравейте Д-р Бърди !
Пиша с надеждата да споделите, ако някой е имал подобен проблем и ако може  д-р Бърди да даде съвет на къде да се насочим ,защото имам усещането ,че това ,което правят лекарите за детето ми не е достатъчно ...нещо им  убягва !
Ето какво е положението :
Това лято Теди направи ларингит - последва АБ сироп и оправена бързо ,след  2 седмици отново ларингит - отново АБ някакъв сироп и готово.
Сега зимата (ходи на ясла вече) настинка , през нощта ларингит (кашлицата е направо метална ) отново АБ и за 2 дена стана бронхит по време на приема на АБ
Педиатъра повтори курса на лечение на АБ (азатрил ) пихме го 7 дена общо и май е добре .
Това беше миналия месец
Сега положението е същото Търгна воднист секрет  и за два дни стана ларингит пак
Изписаха панцеф за 7 дена  днес е 4 ден и не се подобрява-  напротив .Кашлицата вече не е на ларингит, но е дълбока мъчителна и отново ще ходим на лекар
Страхувам се ,че тези неща се повтарят ,защото не е открита причината .
Моля споделете какво мога да направя ,някакви изследвания ...на къде да се насочим
Възможно ли е да е на алергична основа ?
Как да предотвратим още ларингити и бронхити ?
Ако вече е обсъждан подобен случай моля да ме извините  и един линк ще помогне да прочета
Благодаря предварително !
Ако е нужно ще напиша и точните лечения с подробности .
« Последна редакция: Февруари 12, 2013, 13:21:58 pm от viviq »
[/url]
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #554 -: Февруари 12, 2013, 13:57:04 pm »
Виж първо какво ще излезе от гърлен секрет, поискай и антибиограма. Може някоя бактерия там да се активира често и антибиотика не я е излекувал.
В градините стрептококите се менкат, носят си ги в къщи, посяват ги и на мама и тате и така омагьосан кръг. :? 
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #555 -: Февруари 12, 2013, 21:38:43 pm »
правите кратки курсове на Аб според мен като за начало :) 7 дена общо при повторение означава, че сте го приемали по около 3 дена, така ли
аз за 3 дена АБ не мисля, че е от полза и просто не лекува
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #556 -: Февруари 12, 2013, 21:44:27 pm »
правите кратки курсове на Аб според мен като за начало :) 7 дена общо при повторение означава, че сте го приемали по около 3 дена, така ли
аз за 3 дена АБ не мисля, че е от полза и просто не лекува


По-зле, толкова кратко "лечение" може и резистентност да предизвика.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #557 -: Февруари 12, 2013, 21:50:03 pm »
Къде четете в поста на  viviq , че е провеждан курс на лечение с АБ за по три дни? Аз виждам изписан АБ за 7 дни. Споделила е, че в момента на 4-и ден прием от 7-дневен назначен курс не вижда подобрение, а не че е спряла АБ на 4-я ден да кажем...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #558 -: Февруари 12, 2013, 22:15:06 pm »
разсъждавам на глас просто- педиатърът повторил курса на лечение и го пихме 7 дни общо?!?!?!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #559 -: Февруари 12, 2013, 22:19:54 pm »
разсъждавам на глас просто- педиатърът повторил курса на лечение и го пихме 7 дни общо?!?!?!
Мисля, че се има предвид, че и втория път е предписано същото лечение както първия и пак за 7 дни.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!