0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #480 -: Януари 29, 2013, 17:11:52 pm »
Сменете с безлактозно за 2-3 месеца.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #481 -: Януари 31, 2013, 10:49:01 am »
а каква е вероятността болките в стомаха и повръщането да са реакция на антибиотика?

Повръщането и болките са започнали още в неделя сутринта, заедно с висока температура.  Понеже по това време беше при майка ми на гости, не мога да преценя дали в неделя като е повърнала два пъти е било заради кашлицата (която е започнала в събота) или заради стомашния проблем. А първият прием на АБ е понеделник вечерта в 21.00 ч. Затова и изключвам те да са провокирани от него.
Затова и писах, че ми се иска бързо да реша проблема, защото с АБ допълнително ще се натовари стомахът.


Да се включа по темата с повръщането. Значи в среданат на месеца малкия повърна през нощта в неделя 2 пъти. Сложих го на диета и установихме червено гърло и капак цилоксан капки. Пооправи се и в четвъртъка беше по-добре. Баткото в понеделника сутринта вдигна висока темп. и се оплака от болки в корема. Не се храни през деня много, а и аз не посмях да го насилвам. не е повръщал, но темп си вдигаше до четвъртък и педиатърът му назначи суметролим. Пи го до миналия четвъртък и в понеделник беше на градина. Вечерта се оплака от болки в корема и в 23 часа повърна на фонтан на 2 пъти. На следващия ден го заведох на преглед, но той нямаше темп. и тя не го прегледа. Следобяда към 17 часа вдигна темп 37,9, 38 и от вторник ми вдига темп. следобед. Смъквам я с нурофен и панадол. Днес сутринта пак темп 38,1 и отново дадох нурофен. Преди това се оплака от болки в стомаха и педиатърката каза, че може да давам прахчета линекс бейби. Това е положението. Явно вируса е с болки в корема и повръщане. Днес сме на преглед и се надявам да няма пневмония, защото вчера се оплака от болки в гърба отдясно като кашля, а не кашля много..
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #482 -: Януари 31, 2013, 11:02:09 am »
Бени, ужасен е вируса. Две дечица близки вече са в болница с пневмонии. Правете снимка ако трябва, може и да не се чува ако е вирусна на слушалка. Дано не се стига до болница! :(
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #483 -: Януари 31, 2013, 11:55:55 am »
3-та седмица не е на градина. Предните 2 седмици си беше в къщи както писах с темп. и суметролим, а сега само в понеделник на градина и вечерта повръщане и на другия ден темп. Вече имам чувството, че ще полудея.. Да се надяваме, че педиатъра ще се съгласи да пуснем изследвания и снимка, че ако не се съгласи не знам.. В момента е смъкнал темп. и играе, но ми е свито сърцето.. Направо се измъчи :(.
« Последна редакция: Януари 31, 2013, 11:59:04 am от Tutto_bene »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #484 -: Януари 31, 2013, 13:24:30 pm »
Здравейте,
Скоро не съм писала тук, но ето, че пак се налага  :(. Обръщам се направо към д-р Бърди. Мира /почти на 5 г./ от Нова година покашля, има някакъв секрет, който се стича към гърлото. Два пъти посещавахме педиатър - гърлото спокойно, гърдите чисти. Почиствахме нослето с Куикс. Последния път слагахме и няколко дни Гаразон. Бях почнала да и давам ЕнТиТус, но докторката каза да го спра, че вижда лепкав секрет, който се стича в гърлото и от там покашлянето. Последно я прегледа в събота и реши в понеделник да пуснем секрет от нослето.
Днес излязоха резултатите:

Вид материал :
Назофарингеален (носен) секрет

Културелно изследване:
1. Банална флора

Състояние :
1. Streptococcus pneumoniae

микробно число :
10^8
бакт./ml

Amoxi/clav.ac./Augmentin   S
Amphotericin B   
Ampisulcillin/Unasyn   
Cefalexin/Ospexin   
Cefepime                   S
Cefoperazone/Sulbactam   
Cefriaxone/Rocephin   
Cefuroxime/Zinnat           S
Claritromycin/Fromilid/Klacid   S
Cotritimoxazol/Biseptol           S
Erythromycin/Erythran           S
Flucytosine   
Gentamicin   
Itraconazole   
Levofloxacin/Tavanic   
Midecamycin/Macropen   
Mupirocin   
Nitorxiline/5-nitrox   
Norfloxacin/Nolicin   
Oxacillin                   S
Rifampicin/Tubocin   
Vancomycin   
Amikacin       
Amoxicillin/Amopen/Ospamox       
Ampicillin       
Azithromycin/Azatril/Sumamed   S    
Cefalothin       
Cefixime/Pancef                   S    
Cefotaxim                   S    
Ceftazidim/Fortum       
Ciprofloxacin/Ciprobay       
Clindamycin/Dalacin C           S    
Doxycyclin/Vibramycin        S    
Fluconazole       
Fosfomycin       
Imipenem       
Jozamycin/Wilprafen       
Meropenem       
Moxifloxacin/Avelox       
Nalidixic acid       
Nitrofurantoin       
Ofloxacin       
Penicillin                   S    
Tobramycin       
Voriconazole       

Ясно, че ще се лекуваме с АБ, но кой бихте препоръчали? Със сигурност на Мира не и понася Augmentin. Пила го е преди повече от година и беше с разстройство. После доста време мина докато коремчето се оправи. От другите АБ-и със S е пила Зинат, Клацид, Бисептол, Панцеф и може би Сумамед. Не съм забелязала да е имало накакви проблеми при приема им.

Имам няколко въпроса.
Много високо ли е микробното число?
Ние с баща и трябва ли да се изследваме? А в детската градина?! Не знам как ще се случи това де.
И кой от АБ е най подходящ, в каква доза /Мира е 15 кг/?
« Последна редакция: Януари 31, 2013, 14:19:53 pm от pgzenga »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #485 -: Януари 31, 2013, 13:30:04 pm »
pgzenga, ние тази бактерия в носа я излекувахме само с капки за нос - антибиотични. Попитай педиатъра си за такива по АБиограмата.
Желателно е (дори задължително) всички близки в обкръжението да детето да направят посявка. Защото иначе може да се получи един порочен кръг...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #486 -: Януари 31, 2013, 13:38:18 pm »
Благодаря, Мими26.
За първи път пускаме МБ на носен секрет и нямам представа как се тълкуват резултатите, но ми се струва, че това микробно число 10^8 е доста високо. :(
Забравих да спомена, че Мира ходи 2 пъти в седмицата на плуване. Не знам дали и от басейните не може да се пипне тази бактерия. :ask:
« Последна редакция: Януари 31, 2013, 13:57:45 pm от pgzenga »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #487 -: Януари 31, 2013, 14:04:42 pm »
Д-р Birdie, каква е нормата за количество урина за денонощие при деца? Това непрекъснато взиране вече ме побърква, все нещо ми се вижда ненаред.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #488 -: Януари 31, 2013, 14:33:25 pm »
Защо не пуснеш на Мира и гърлен секрет. Ако и там има такава бактерия според мен трябва да се лекува с АБ.
Тази бактерия по принцип е доста устойчива. Вече 3 ти път я лекуваме. Този път сме я лепнали и тримата. Та всички сега се черпим с АБ. За градината не знам дали има някакъв вариант да накараш всички да се изследват и да се лекуват.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #489 -: Януари 31, 2013, 16:26:35 pm »
pgzenga,
при Кристина на 5.5 също имаше лека кашлица и хрема, но не обилна. Без абсолютно нищо друго - ведра, храни се, играе, жива, плува, без температура. Пуснах носен секрет, гърлен, урина. Изолира се в носа като при вас - стр. пнеумоние. Но при нея лекувахме ухо в началото на декември, което се възпали пак след дълъг период на уж "безобидна хрема" и според мен още тогава е имало нещо, което не се е изчистило, но хрема два месеца колкото и да е лека не ме устройва. Сега лекувахме с АБ по антибиограма. Няма хрема вече, няма кашлица. Днес пуснахме секрет за посявка за контрола.
Иначе през цялото време детето си беше в пълна кондиция. ПКК - добра. Левкоцити в норма, само леко завишено црп.
Ние с баща й също си пуснахме преди дни - чисти сме.
На детска не е ходила от месец и половина, така като гледам поне още седмица-две.  
Успех.
« Последна редакция: Януари 31, 2013, 16:28:49 pm от Nina »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #490 -: Февруари 01, 2013, 10:10:50 am »
yana-v, Nina, благодаря ви!
Вчера педиатърката видя антибиограмата и изписа Панцеф 2 х 3 мл., минимум 7 дни, щял да ни стигне за 10. Мира е 15 кг.
Ще помоля д-р Бърди за мнение за избрания АБ, дозировка и продължителност на приема му.
Каза ми ако искам и аз да си пусна носен секрет /не беше много настоятелна обаче, по-скоро за мое успокоение/ и аз мисля да го направя.
От изчетеното за Streptococcus pneumoniae доста се притесних.  :(
Споделете с какъв успех и по какъв начин сте се борили с тази гадина.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #491 -: Февруари 01, 2013, 12:19:49 pm »
Момичета, голям зор с тоя грип :(
Вече съм се видяла в чудо, приемам всякакви идеи и съвети, особено то доктор Бърди :(
Кате от миналата сряда (вече осми, та даже девети ден) не може да се вдигне на крака.
Вируса я погна първо с кашлица и хрема - оказа се червено гърло, джи пито изписа изопринозин 3х1/2таблетка или течен 3х5мл. и витамин Ц, каза да капя гаразон в нослето. В четвъртък вдигна температура, в петък също имаше, в събота нямаше, а в неделя с нова сила вдигна 38.9 - заведохме я на лекар и там изписаха АБ – Седакс - веднъж на ден на чертичката за 15кг.(те е толкова) и продължаваме  вит. Ц и  ентерол, за да не се разстрои стомахчето, освен това започна зверска кашлица, за която ни изписаха Мукоплант през 4 часа по 6,5мл.  Проблема е, че вече 6 ден пие антибиотик, а температурата й е почти една и съща - поне по два пъти на ден меря 38.3 и вече се видях в чудо. Всеки ден е на доктор, като все ми обясняват, да съм давала аб-то и чак в неделя да отидем пак на преглед, да й погледнат пак ушенцата, защото от два дни се оплака че я наболява едното уше и изписаха Отипакс обилно да капем, за да се изчистел сектрата и да я прегледат. Тогава щели да изпишат евентуално изследвания, но аз пуснах днес кръвна картина + СУЕ и урина.
P.s. Днес от сутринта държеше 37.4.
А за ужасната кашлица освен д-р Тайс, на своя глава пуснах вентолин 2х3мл. втечни и започна да отхрачва и се прокашля вече само по два три пъти дневно.
Хремата почти на никъде не се е променила, но за това нищо не казват лекарите.
Само ме съветват да съм търпяла и да си давам антибиотика, но вече не знам до къде да търпя...
Всякакви съвети ще са ми от полза.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #492 -: Февруари 01, 2013, 12:24:40 pm »
Снимка правихте ли на гърдите? Гърлен секрет? Като бяхме в болницата след гърления секрет смениха единия антибиотик и още на следващия ден имаше промяна в хриповете! Оказа се, че бактерията е резистентна към единия и не се повлияваше от лечението. Ако отхрачва АЦЦ за да помогнеш изчистването.
Успех!
 
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #493 -: Февруари 01, 2013, 12:46:09 pm »
yana-v, Nina, благодаря ви!
Вчера педиатърката видя антибиограмата и изписа Панцеф 2 х 3 мл., минимум 7 дни, щял да ни стигне за 10. Мира е 15 кг.
Ще помоля д-р Бърди за мнение за избрания АБ, дозировка и продължителност на приема му.
Каза ми ако искам и аз да си пусна носен секрет /не беше много настоятелна обаче, по-скоро за мое успокоение/ и аз мисля да го направя.
От изчетеното за Streptococcus pneumoniae доста се притесних.  :(
Споделете с какъв успех и по какъв начин сте се борили с тази гадина.


По антибиограма Кристина пи Аугментин. Ще ти кажа тези дни като излязат резултатите дали е "чиста". Аз те съветвам да си пуснеш секрети. Лично мен много ме е страх, колкото за детето, толкова и за мен си. Не само защото съм бременна сега, а защото имам повтарящи се пневмонии през кратко време. Ужасно ме е страх от точно такъв тип заболявания - кашлици, простудни.
Пуснете си секрети и вземете мерки, че да не се въртите в омагьосан кръг.
Сега с АБ давах на Кристина и витамини и този път не завъди гъби, не знам дали витамините оказаха някакво влияние над това. Но тя не пие витамини, разчитам на плодовете, но този път реших да подсиля.

Само да допълня - при нас стрептококус пнеумоние бе "оскъдно" , без число. Но в допълнение на това и в урината Кристина имаше нещо, та този АБ бе подходящ и за двете неща.
« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 12:51:56 pm от Nina »
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #494 -: Февруари 01, 2013, 13:23:47 pm »
Снимка правихте ли на гърдите? Гърлен секрет? Като бяхме в болницата след гърления секрет смениха единия антибиотик и още на следващия ден имаше промяна в хриповете! Оказа се, че бактерията е резистентна към единия и не се повлияваше от лечението. Ако отхрачва АЦЦ за да помогнеш изчистването.
Успех!
 
Мен ли ппиташ, :( никакви снимки, само я слушат и все казват, че гърдичките са й чисти...
Гърлото й беше зачервено, ама вече се оправи...
Всички дечица в тяхната група в градината се тръшнаха почи едновременно с почти едни и същи симптоми - някои се разминаха само с изопринозин, други пиха антибиотици - ама всяко различен :?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #495 -: Февруари 01, 2013, 14:39:33 pm »
Юлия, дано Д-р Бърди ти даде насоки, но аз си мисля, че щом 6 дни след като сте започнали АБ още има Т, значи не е уцелил педиатъра ви и трябва да се смени.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #496 -: Февруари 01, 2013, 14:53:13 pm »
Здравейте,
д-р Бърди, на редовния месечен преглед педиатърката изписа на дъщеря ми \15м\ всеки ден по 5мл саностол и до март месец по 1 капка вигантол. В упътването на саностола четох че е за деца над 3 год, да давам ли или не?
И друго- предната фонтанела на дъщерия ми още не се е затворила, има твърди ръбове, малка е на големина но все пак не е затворена, това опасно ли е?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #497 -: Февруари 01, 2013, 16:48:05 pm »
Снимка правихте ли на гърдите? Гърлен секрет? Като бяхме в болницата след гърления секрет смениха единия антибиотик и още на следващия ден имаше промяна в хриповете! Оказа се, че бактерията е резистентна към единия и не се повлияваше от лечението. Ако отхрачва АЦЦ за да помогнеш изчистването.
Успех!
 
Мен ли ппиташ, :( никакви снимки, само я слушат и все казват, че гърдичките са й чисти...
Гърлото й беше зачервено, ама вече се оправи...
Всички дечица в тяхната група в градината се тръшнаха почи едновременно с почти едни и същи симптоми - някои се разминаха само с изопринозин, други пиха антибиотици - ама всяко различен :?
Ами ако сте имали вторична бактериална инфекция на гърлото, то се е оправило от антибиотика, ама другите симптоми, ако са от грипа, антибиотика нищо не може да направи за вирус.


  
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #498 -: Февруари 01, 2013, 16:49:44 pm »
Снимка правихте ли на гърдите? Гърлен секрет? Като бяхме в болницата след гърления секрет смениха единия антибиотик и още на следващия ден имаше промяна в хриповете! Оказа се, че бактерията е резистентна към единия и не се повлияваше от лечението. Ако отхрачва АЦЦ за да помогнеш изчистването.
Успех!
 
Мен ли ппиташ, :( никакви снимки, само я слушат и все казват, че гърдичките са й чисти...
Гърлото й беше зачервено, ама вече се оправи...
Всички дечица в тяхната група в градината се тръшнаха почи едновременно с почти едни и същи симптоми - някои се разминаха само с изопринозин, други пиха антибиотици - ама всяко различен :?
Ами ако сте имали вторична бактериална инфекция на гърлото, то се е оправило от антибиотика, ама другите симптоми, ако са от грипа, антибиотика нищо не може да направи за вирус.

Боби, тъкмо гледам кръвната картина - всичко й е в норма, но утайката (СУЕ) е 25, при норма 10 за деца :?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #499 -: Февруари 01, 2013, 17:17:47 pm »
това показва, че има инфекциозен процес- според мен вирус за тази стойност
моите след разболяване 10 дена са били и с по-високи стойности
Джу- моите момичета и двете го изкараха- едната само температуропонижаващи и ефизол, другата инхалации с вентолин, АЦЦ, Аб
различни са децата, така е
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит